دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 97

موضوع: تاثیر فیلم های ماهواره بر خانواده های ایرانی

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : تاثیر فیلم های ماهواره بر خانواده های ایرانی

پست جناب کمان ابرو واقعا جالبه. دوستان اگه با تامل بخونیم ارزشمند است.برای عزیزانی که نخوندن یا از قلم افتاده بخونن.

http://www.njavan.com/forum/showthre...582#post534582

2. 5 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume.a.92 نمایش پست ها

به نظر شما از نگاه یک فرزند کنجکاو بگو بنظرت پدر ومادر چکار کنن که هم بچه ها رو دور نگه دارند و هم کاری نکنند که بیشتر کنجکاو شن....؟
    به غیر از این زاویه شما شاید بتونی از این نظر هم مشارکت کنید که آسیب های تغییرات وارد بر پدر و مادر های دنبال کننده این سریال ها رو در رفتار با فرزندان و اهمیت به کانون پرورش آنها هم از نگاه خودت توضیح بدی که چیا میتونه باشه...؟
    بزرگواران دیگه هم توضیحاتشون رو راجع به آسیب های بین زوجین بیان کنند....
    سلام

شرمنده که من هم پاسخ میدم

ببینید بعضی از پدرها و مادران هستند که من نمونه شو دیدم ، کلی وقت صرف تربیت فرزند می کنند و برای دوری از این مسائل بچه ها رو به انواع کلاس ها مشغول می کنند که دیګه وقتی برای دیدن فیلم برای کودک باقی نمی مونه ، چرا که هر کلاسی که کودک میره ، باید تمرین هایی رو هم انجام بده ، این به عنوان مثال یکی از راه کار هاست !

در جامعه ی امروز پدرها و مادران اغلب وقتی برای کودک صرف نمی کنند ، اللخصوص اګر والدین هر دو شاغل باشند ! داریم این رو به عینه می بینیم که کودکان به جای این که در کودکی بچګی کنند ، رفتارهایی بزرګتر از سنشون نشون می دن ، که ګاهاً افراد فکر می کنند این هوش کودک رو می رسونه ، بله شاید این طور هم باشه ، ولی کودکان نباید این دوران طلایی رو از دست بدن بلکه باید از این دوران بهترین استفاده رو ببرند چرا که در بزرګسالی به مشکلاتی از قبیل افسردګی و ... ( مثال عرض کردم ) بر نخورند .

از این رو این پدران و مادران هستند که نقش کلیدی در این زمینه دارند ، باید برای کودک به طور روزانه وقت بذارن ، با اون بازی کنند و امثالهم ...

و حتی هنرهای خودشون رو به فرزند منتقل کنند ، این کار هم نوعی یادګیری برای فرزنده و هم رابطه ی والدین و فرزند صمیمانه تر میشه .

والدین خودشون هم نباید وقت زیادی برای تماشای این برنامه ها بذارن و بیشتر سعی کنند برنامه های علمیش رو ببینن ، ګاهاً برای استراحت و تفریح اګر می خوان ببینن باید زمانی باشه که کودک در خونه نباشه یا با دوستان خود در حال بازی باشه!

با این کار نیازی به این نیست که پدر و مادر کاری کنن که کودک ترقیب به دیدن این برنامه ها نباشه ! زمانی که کودک برنامه ای نبینه و ازش بی اطلاع باشه ، آیا باز هم ترقیب به دیدن میشه ؟

در مورد سؤال دوم هم ګاهاً اخلاق برخی افراد بهتر و برخی بدتر از پيش میشه ، باید بررسی کرد که کدوم بیشتر رواج داره ، برخی افراد با دیدن فیلم ها و سریال ها کم حوصله تر میشن و زمانی که در حال تماشای برنامه دلخواه هستند ، اګر کودک حرفی بزنه یا سر و صدایی داشته باشه یا وجه ووجه بکنه ، والدین برخورد شاید تندی با فرزند داشته باشند که این هم در روحیه ی کودک اثر ګذاره و هم اینکه می تونه نشأت ګرفته از تماشای این برنامه ها باشه ، البته نوع دیګری هم هست که والدین وقتی این برنامه ها رو نګاه می کنند ، رفتارشون با کودکشون بهتر هم میشه و به آرامی بهش پاسخ می دن !

آسیب ها ی بین زوجین هم که من هم اکنون دو هفته است یه نمونه شو می بینم ، پسرداییم و خانمشون خیلی اتفاقی می خوان طلاق بګیرن ، روحیه ی مادر ما رو هم داغون کردند ، یکی از عواملش تماشای ماهواره هست ! توقع ها رو بالا برده ( البته صدا و سیمای خودمون هم در این زمینه نقش داره ) ، عجله ی دختر خانم هم عامل دوم ، بی احترامی نمی دونم از کجا نشأت ګرفته ، اونم عامل بعدی !!!

4. 6 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها

وقتی برنامه ای ساخته میشه رو روانشناسی سن مخاظب مخصوص برنامه کار میشه. قرار هم نیست که در حین مشاهدۀ برنامۀ ساخته شده حالت روانی جایگزین شده در ذهن رو بیننده انتقال بده. در واقغ اثرات دو گونه هستند:

تاثیراتی که هیجان انگیز هستند و فورا طرف عکس العمل نشون میده مثه احساس قهرمان بودن که فورا فرد حرکاتی رو در این باره از خود نشون میده.

تاثیراتی که در ذهن مخاطب اثر میذاره و با گذشت زمان تبدیل به رفتار خاصی میشه. و این گذشت زمان شاید طولانی مدت باشد مهم کاشتن حالت روانی و افکار و رفتار مورد نظر در ذهن مخاطب است.که در این حالت مخاطب بعد از چندین سال تبدیل به موجودی میشه که حداقل در قسمتی از زندگیش و حداقل در برخی از حالات و رفتارش مسخ شده است.

بعضی از فیلم ها و انیمیشن ها میبینیم که مثلا یه فرد آمریکایی عامل نجات دنیا میشه این برنامه ها در ذهن کودکان خودشون اثر داره و کشور خودشون و اقداماتشون رو موجه جلوه میدهند.

برای رهایی از مسخ شدگی باید مانع از کاشت افکار و حالات روانی بشیم. خودمون باید قدرت تجزیه و تحلیل و ... رو یاد بگیریم و بتوانیم فکر بکنیم و اندیشه هایمان را به کار ببندیم. قرآن هم رو اهل فکر نبودن بشر تاکید بسیار دارد و مارا به تفکر و اندیشیدن دعوت می کند.توصیه می کند که خودمان بیندیشیم.اما نه با دید غربی یا شرقی و... خودمان تامل بکنیم و شروع این تامل و تفکر باید از آیات و نشانه های خدا باشد چون این آیات و نشانه ها مانع از کاشته شدن افکار و حالات روحی روانی می شود.

بله با حرفتون کاملاً موافقم ، نمی دونم از حرفم چی برداشت کردید !!؟

6. 5 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 171717 نمایش پست ها
    بله با حرفتون کاملاً موافقم ، نمی دونم از حرفم چی برداشت کردید !!؟
    برداشت خاصی نکرده ام بلکه بخاطر توافق باهاتون و بخاطر اطلاعات و مطالب بیشتر بیان کردم

8. 3 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    دریافت تشکر: 20,776
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array
    Sa.n's: لبخند

ساغر جان عذرخواهی نکن. کار خوبی میکنی هرچی به ذهنت اومد بگی.
    عزیزم نگاه شما از گروه سنی خودتون درست هست و البته میتونه جای نقد و ارائه راه حل هم داشته باشه...
    به نظر شما از نگاه یک فرزند کنجکاو بگو بنظرت پدر ومادر چکار کنن که هم بچه ها رو دور نگه دارند و هم کاری نکنند که بیشتر کنجکاو شن....؟
    به غیر از این زاویه شما شاید بتونی از این نظر هم مشارکت کنید که آسیب های تغییرات وارد بر پدر و مادر های دنبال کننده این سریال ها رو در رفتار با فرزندان و اهمیت به کانون پرورش آنها هم از نگاه خودت توضیح بدی که چیا میتونه باشه...؟
    بزرگواران دیگه هم توضیحاتشون رو راجع به آسیب های بین زوجین بیان کنند....

به نظر من این که بخوان فرزندشون رو از دیدن سریال ها منع کنن کار کاملا استباهش هست چون بد تر فرزند کنجکاو میشه و برای دیدن فیلم ها پا فشاری می کنه
    بستگی داره که فرزند در چه سنی باشه اگر نوجوان باشه والدین می تونن صحبت کنن با فرزندشون و بگن که چرا دارن فرد رو تشویق به ندیدن این فیلم ها می کنن و از ضرر هایی که ممکنه برای نوجوان داشته باشه بگن
    اما در برابر این که والدین قصد دارن که از این موضوع اجتناب کنند در نتیجه باید چیزی رو جایگزین کنن به نظر من بهتره که خود والدین به انتخاب و صلاح دید خودشون فیلم های مناسب رو به نوجوانشون پیشنهاد بدن و چرا این رو میگم چون من خودم هم که یک نوجوان هستم و پیش خودم حساب می کنم اگر من به فیلمی علاقه داشته باشم و پدر و مادرم من رو تشویق به ندیدنش کنن ، قطعا برای من سخت خواهد بود و در نتیجه نیاز به چیزی به عنوان جایگزینش رو دارم
    این از بحث نوجوان
    و اما کودک
    خب قطعا به یک کودک 7-9 سال وقتی ضرر های فیلم رو بگیم نمی تونه درک کنه ، و هنوز به سنی نرسیده که بتونه تجزیه و تحلیل کنه به صورت کامل قضایا رو و صحبت با یک کودک درباره ضرر و زیان های فیلم و سریال می تونه سخت باشه و نیاز به زمان زیادی داره البته این رو هم بگم که مقدار وابستگی یک کودک از یک نوجوان و بزرگسالان قطعا کمتر هست و در اصل میشه گفت که وابستگی کمتر دیده میشه
    اما اگر خود خانواده وابسته به این فیلم ها باشن کودک هم از والدین تقلید خواهد کرد و قطعا وابسته خواهد شد . بهتره که والدین هم در دیدن این فیلم ها زیاد روی نکنن به طوری که دیگه نتونن ترکش کنن
    یک مورد دیگه هم هست :
    بهتره که والدین خودشون به توصیه هایی که به فرزندانشون می کنن چه نوجوان چه کودک عمل کنن ، چون اگر بر خلاف صحبت های خودشون عمل کنن فرزندشون قطعا حرفهاشون رو جدی نخواهد گرفت و باز به رویه قبلی خودش ادامه میده بهتره که والدین هم نهایت سعیشون رو در عمل کردن به توصیه های خودشون داشته باشن
    ویرایش توسط Sa.n : 1st October 2013 در ساعت 02:56 PM
    " برای آنکه در زندگی پخته شویم نباید هنگام عصبانیت از کوره در برویم "

10. 5 کاربر از پست مفید Sa.n سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

نقل قول نوشته اصلی توسط 171717 نمایش پست ها
    سلام

شرمنده که من هم پاسخ میدم

سلام دشمنت شرمنده عزیزم. کار خوبی کردی عذرخواهی نمیخواست.

و حتی هنرهای خودشون رو به فرزند منتقل کنند ، این کار هم نوعی یادګیری برای فرزنده و هم رابطه ی والدین و فرزند صمیمانه تر میشه .

با این خیلی موافقم چون هم از کلاس بیش از حد فرستادن بچه جلوگیری میکنه و هم از آسیب های فوق الذکر جلوگیری میکنه و هم همون صمیمیت که شما فرمودی.

در مورد سؤال دوم هم ګاهاً اخلاق برخی افراد بهتر و برخی بدتر از پيش میشه ، باید بررسی کرد که کدوم بیشتر رواج داره ، برخی افراد با دیدن فیلم ها و سریال ها کم حوصله تر میشن و زمانی که در حال تماشای برنامه دلخواه هستند ، اګر کودک حرفی بزنه یا سر و صدایی داشته باشه یا وجه ووجه بکنه ، والدین برخورد شاید تندی با فرزند داشته باشند که این هم در روحیه ی کودک اثر ګذاره و هم اینکه می تونه نشأت ګرفته از تماشای این برنامه ها باشه ، البته نوع دیګری هم هست که والدین وقتی این برنامه ها رو نګاه می کنند ، رفتارشون با کودکشون بهتر هم میشه و به آرامی بهش پاسخ می دن !

بنده شخصا بدرفتاری رو بیشتر از خوش رفتاری دیدم. بلکه خود ماها هم گاهی سهوا و از سر کوتاهی موقع دیدن فیلم با بچه تند ممکنه رفتار کنیم.
    چون گاهی اشتباها در فیلم غرق میشویم
    کلا هم ممنون از نظرات خوبت.

12. 3 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Sookoot نمایش پست ها
    بنظرم فیلم و سریال های ماهواره ای در مجموع تاثیرات مثبتی از ابعاد مختلف بر خانواده های ایرانی داشته اند

باعث شدند تا مردم ما بافرهنگ و شیوه های مختلف زندگی عموم مردم دنیا اشنا بشن و بدونن دنیا یه جور دیگس
    باعث شدند مردم دیگه مجبور نباشن سریالای ابکی و بی محتوای سیما رو نگاه کنن و یا ازون بدتر یه فیلم 2 ساعته رو بخاطر سانسور بیش از حد 45 دقیقه ای ببینن !!
    فیلمای ماهواره بیشتراز سیمای داخلی بیننده پروپاقرص و ثابت داره چون نشاط و زیبایی و امید به زندگی رو میاره درحالیکه بدون اغراق تلویزیون ایران بیشتر ملتو دپرس و افسرده میکنه تا امیدوار،
    اثرعاطفی فیلمای ماهواره هم قابل انکار نیست خیلی از بیننده های ایرانی براحتی ارتباط عاطفی خوبی با کلیت فیلمای ماهواره ای برقرار میکنند چون طبیعیه بر خلاف سریالای ایرانی که مصنوعی بودن از همه جاش میباره

وکلی تاثیرات دیگه ....

بنظرم گاهی مضرات صدا و سیمای خودمون به مراتب از هر چی ماهواره و تلویزیون بلاد کفر ه خیلی بیشتره !!
    آشنا شدن با فرهنگ کشورهای دیگه فقط از طریق همین روابط و خیانات شون امکان پذیره؟؟؟؟
    ببخشید نمیشه از مستندات فرهنگی شون دید یا مطالعه کرد؟؟؟ مثل مراسمات خاص و شوخی و خنده (مناسب هاش) ، طرز رفتار و قانونمندی در جامعه، جشن سال نو برخی رسومات مذهبی و ترک گناه (از نوع درست) شهرسازی، ساعات مفید کار، بروکراسی اداری، ساعات مطالعه مفید، فرهنگ کتابخوانی و ندزدین کتاب و روزنامه در مترو (!) مدیریت آموزش ، سیستم آموزشی، میزان خرج و اهمیت به مخارج درمانی درخانواده ها؟ و و و و....
    هیچ میدونستید یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی کشورها میزان مرگ و میر مادران و کودکان است؟
    این میزان در ایران اختصاصه کمتر از 1% از تولید ناخالص ملی است و شاخص جهانی آن اختصاصه
    حداقل 5% از تولید ناخالص ملی است!!!
    چرا به جای این وقت گذرانی بیهوده اوقات فراغت رو با تفریح مناسب، و اوقات پای تلویزیون نشستن رو صرف یادگیری فرهنگ سلامت
    ازخودشون نکنیم؟
    اونوقت با وجود برخی فرهنگ های درست و زیبا ما باید بچسبیم به آشنایی با فرهنگ انحرافی و -----بوووق------ در سریال های -----بوق----- شون؟
    بی محتوا و آبکی؟ جدا به نظر شما سریال های ایرانی با تموم خوبی ها و بدی هاشون آسیب آفرین تر از سریال های ماهواره اند؟؟؟؟؟
    من به نظر شما احترام میگذارم.

وقت گذرانی و لذت از سریال در لحظه به چه قیمتی؟ لطفا یه نگاهی به آمار افسردگی بین زوجین و درخانواده ها و آمار طلاق و دیده ها و شنیده های ملت بعد از دیدن سریال های ماهواره بندازین ....
    ویرایش توسط masoume.a.92 : 1st October 2013 در ساعت 09:19 PM

14. 4 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array

آشنا شدن با فرهنگ کشورهای دیگه فقط از طریق همین روابط و خیانات شون امکان پذیره؟؟؟؟
    ببخشید نمیشه از مستندات فرهنگی شون دید یا مطالعه کرد؟؟؟ مثل مراسمات خاص و شوخی و خنده (مناسب هاش) ، طرز رفتار و قانونمندی در جامعه، جشن سال نو برخی رسومات مذهبی و ترک گناه (از نوع درست) شهرسازی، ساعات مفید کار، بروکراسی اداری، ساعات مطالعه مفید، فرهنگ کتابخوانی و ندزدین کتاب و روزنامه در مترو (!) مدیریت آموزش ، سیستم آموزشی، میزان خرج و اهمیت به مخارج درمانی درخانواده ها؟ و و و و....
    هیچ میدونستید یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی کشورها میزان مرگ و میر مادران و کودکان است؟
    این میزان در ایران اختصاصه کمتر از 1% از تولید ناخالص ملی است و شاخص جهانی آن اختصاصه
    حداقل 5% از تولید ناخالص ملی است!!!
    چرا به جای این وقت گذرانی بیهوده اوقات فراغت رو با تفریح مناسب، و اوقات پای تلویزیون نشستن رو صرف یادگیری فرهنگ سلامت
    ازخودشون نکنیم؟
    اونوقت با وجود برخی فرهنگ های درست و زیبا ما باید بچسبیم به آشنایی با فرهنگ انحرافی و -----بوووق------ در سریال های -----بوق----- شون؟
    بی محتوا و آبکی؟ جدا به نظر شما سریال های ایرانی با تموم خوبی ها و بدی هاشون آسیب آفرین تر از سریال های ماهواره اند؟؟؟؟؟
    من به نظر شما احترام میگذارم.

وقت گذرانی و لذت از سریال در لحظه به چه قیمتی؟ لطفا یه نگاهی به آمار افسردگی بین زوجین و درخانواده ها و آمار طلاق و دیده ها و شنیده های ملت بعد از دیدن سریال های ماهواره بندازین ....
    خب دوستان شاید سن من برای اینجور بحث ها هنوز یک مقدار کم باشه
    اما ماهواره تنها سریال های مخرب و مضر نداره بلکه برخی از شبکه هاش برنامه های مفید و علمی داره که بسیار بسیار مفید هم می تونه باشه و حتی برخی شبکه ها هم برنامه هایی داره که انواع کشور ها رو معرفی می کنن و درباره ملیت ها و فرهنگ ها و . . . صحبت می کنن که واقعا مفیده و بیننده های بسیار زیادی هم داره
    حالا شاید در بین این برنامه ها سریال ها و فیلم های دیگه ای هم قرار بگیره که خب به خودی خود مفید نباشه اما جنبه مفید هم قطعا داره یعنی نه 100% بد هست نه 100% خوب
    ما می تونیم از جنبه خوبش استفاده کنیم
    نباید یک طرفه قضاوت کرد

16. 3 کاربر از پست مفید Sa.n سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Sa.n نمایش پست ها
    خب دوستان شاید سن من برای اینجور بحث ها هنوز یک مقدار کم باشه
    اما ماهواره تنها سریال های مخرب و مضر نداره بلکه برخی از شبکه هاش برنامه های مفید و علمی داره که بسیار بسیار مفید هم می تونه باشه و حتی برخی شبکه ها هم برنامه هایی داره که انواع کشور ها رو معرفی می کنن و درباره ملیت ها و فرهنگ ها و . . . صحبت می کنن که واقعا مفیده و بیننده های بسیار زیادی هم داره
    حالا شاید در بین این برنامه ها سریال ها و فیلم های دیگه ای هم قرار بگیره که خب به خودی خود مفید نباشه اما جنبه مفید هم قطعا داره یعنی نه 100% بد هست نه 100% خوب
    ما می تونیم از جنبه خوبش استفاده کنیم
    نباید یک طرفه قضاوت کرد

خب عزیزم اینا رو که منم باهات موافقم. چرا از من نقل قول گذاشتی؟
    از پستم احتمالا باید همینجوری برداشت بشه...

18. 3 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array

خب عزیزم اینا رو که منم باهات موافقم. چرا از من نقل قول گذاشتی؟
    از پستم احتمالا باید همینجوری برداشت بشه...
    شرمنده خواستم برای جناب sookot نقل قول کنم ، اشتباه شد
    من ضمن تایید فرمایشات شما عرض کردم

20. 3 کاربر از پست مفید Sa.n سپاس کرده اند .

صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع