دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما دوست دختر یا دوست پسر دارید؟

رأی دهندگان
67. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • دوست پسر دارم و خیلی هم دوستش دارم و برای بودنش حاضرم بمیرم!

4 5.97%
  • دوست دختر دارم وخیلی هم دوستش دارم و برای بودنش حاضرم بمیرم!

5 7.46%
  • نه دوست پسر ندارم و نتوانستم انتخاب کنم!

3 4.48%
  • نه دوست دختر ندارم و نتوانستم انتخاب کنم!

15 22.39%
  • نه به چنین چیزی اعتقاد ندارم!

42 62.69%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 54

موضوع: بدو بیا >>رابطه ی دوست پسر و دوست دختر با همدیگه

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,474
    دریافت تشکر: 2,216
    قدرت امتیاز دهی
    38
    Array
    Mr.Engineer's: جدید55

پیش فرض پاسخ : بدو بیا >>رابطه ی دوست پسر و دوست دختر با همدیگه

رابطه: از اسمش پیداست که یعنی ارتباط حالا ارتباط هم برای خودش معانی و مفهوم خاصی داره. مثلا ارتباط چشمی ، جسمی ، روحی ، گفتاری
    پیوند دو انسان با یکدیگه رو ارتباط تشکیل میده
    حالا چه جور ارتباطی خوبه اونم بستگی داره به طرفین
    بحث ما دختر و پسر از لحاظ ارتباط است
    ارتباط بین دختر و پسر خیلی مهم است که می تواند باعث پیشرفت یا پسرفت هر دو جنس شود.
    مثلا همین دوستی های زود گذر بین دختر و پسر ها از یه ارتباط منفی استفاده می شود منظور اینه که هر دو طرف تا می توانن برای همدیگه دروغ میگن اونم دروغای زیبا که باعث پسرفت هر دو می شود
    اگر ارتباط بین هر دو صحیح باشه معلومه باعث پیشرفت و تشکیل یه خانواده اجتماعی می دن که خیلی هم بهشون خوش میگذره

دوستی: دوستی هم معانی متفاوتی داره
    در اصل به نظر من دوستی یعنی اعتماد
    دوست با رفیق تفاوت داره البته از نظر من
    مثلا رفیق کسی است که برای چند لحظه با ما هم صحبت میشه مثلا توی ماشین
    اما دوست کسی است که با ما همیشه هست کسی که می توان با او اعتماد کرد.مثلا همین دوست دختر یا دوست پسر
    که بیشتر این دوستی از رفیق بودنشون هم بدتره

<زندگی یا امید به زندگی کدامیک از اینها؟شایدم سربازی.

2. 7 کاربر از پست مفید Mr.Engineer سپاس کرده اند .

همکار تالار حقوق
    ارسال تشکر
    6,792
    دریافت تشکر: 6,010
    قدرت امتیاز دهی
    3316
    Array
    غزل بارون's: جدید54

در حال حاضر که دوستیا همه الکیه کمتر کسی عاشق میشه همه خودشونو جوری وفق دادن که وابسته نشن.ایکاش ما آدما خودمونو درست کنیم چون این رابطه خوب جا نیفتاده.دوستی باید پاک باشه .صد رحمت به گذشته آدماش غیرت داشتن ایکاش الانم همینطور بشه
    دنیا
    پا به ماه ِ
    لبخند توست
    بخند
    بگذار زندگی بدنیا بیاید...

4. 11 کاربر از پست مفید غزل بارون سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,474
    قدرت امتیاز دهی
    38
    Array

Lightbulb پاسخ : بدو بیا >>رابطه ی دوست پسر و دوست دختر با همدیگه

برای اینکه بدونیم چرا پسرا و دخترا به همدیگه نارو میزنن یا خیانت می کنن
    تفسیر بشن
    مثلا پسری که اولاش واقعا عاشق میشه و دختر و از ته دل دوست داره ولی دختر اینجا بهش پشت میکنه و اینجاست که پسره به همه دخترا یه جور نگاه میکنه و اونم انتقام است در مورد دختر هم همینطور.
    از طرف دیگر دوستان هم مقصرند چرا ؟ بعضی وقتها حتی دوست صمیمیش هم بهش حسودی میکنه و میتونه موجب بشه که از یکدیگر کینه به دل بگیرند و باعث جداییشون بشه
    یا الان متاسفانه پسرا فقط با نگاه هوس به دخترا نگاه میکنن که باعث نابودی جامعه هم شده و دخترا هم همینطور
    شرمنده اینو میگم ولی در مورد بعضی از دخترا توهین به همه نباشه که این جا افتاده که اگه دوست پسرش اونو نبوسه و یا در آغوشش نگیره مرد نیست و لیاقت هیچی رو نداره
    بهترین دلیلی که میتونم بگم اینه که دو طرف جنس از معانی و مفهوم ارتباط و دوستی بی خبرن و اطلاع کافی ندارن یا هم اگه داشته باشن سواستفاده میکنن
    در حال حاضر تغیر خیلی مشکل شده ولی امیدی هست

6. 4 کاربر از پست مفید Mr.Engineer سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی
    ارسال تشکر
    70
    دریافت تشکر: 38
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام به همه

راستش راجب دوستی باید بگم که . . .
    البته دوستمون گفتن و من نظر خودمو میگم
    دوستی دختر و پسر تو جامعه ما یعنی رابطه صمیمانه و عاشقانه که کاملا اشتباهه
    دوستی دختر پسر وقتی میتونه سالم باشه که عاشقانه نباشه
    مثل رابطه دوستیمون با هم کلاسیامون

نه ؟ ؟ ؟ ؟
    !!!

نمیدونم دیگه تونستم منظورمو بیان کنم یا نه؟!

8. 5 کاربر از پست مفید hadi.blue.chem سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی
    ارسال تشکر
    70
    دریافت تشکر: 38
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

راستی رابطه دختر و پسر که به واسطه آشنایی برا ازدواج هر چقدرم پاک باشه از 20 مورد یه مورد به نتیجه میرسه
    و اکثرا تو این مدت فقط وابستگی پیدا میشه نه آشنایی!

10. 4 کاربر از پست مفید hadi.blue.chem سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,474
    قدرت امتیاز دهی
    38
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi.blue.chem نمایش پست ها
    سلام به همه

راستش راجب دوستی باید بگم که . . .
    البته دوستمون گفتن و من نظر خودمو میگم
    دوستی دختر و پسر تو جامعه ما یعنی رابطه صمیمانه و عاشقانه که کاملا اشتباهه
    دوستی دختر پسر وقتی میتونه سالم باشه که عاشقانه نباشه
    مثل رابطه دوستیمون با هم کلاسیامون

نه ؟ ؟ ؟ ؟
    !!!

نمیدونم دیگه تونستم منظورمو بیان کنم یا نه؟!

درست گفتید
    دوست عزیز
    اگر رابطه ما یعنی دخترا و پسرا باهم فقط رابطه دوستیه
    باید مثل همکلاسی بودنون باشه
    یعنی اگه یه جایی به رسیدیم سلام و احوالپرسی کنیم و اگر به مشکل هم برخورد کردیم حل و فصل کنیم .

با نظر شما کاملا موافقم
    ولی اگر قصد ما از رارتباط و دوستی برای ازدواج باشه باید خیلی از معیارهارو در نظر بگیرم
    مثلا اینکه حداقل یکی از خانواده هامون از این رابطه اطلاع داشته باشن
    دوم اینکه باهم قرار ملاقات نذاریم منظورم ملاقات های مخفیانه یعنی اینکه دختر و پسر با هم بدون اطلاع یک نفر ملاقات داشته باشن
    چون در غیر اینصورت شیطان داوری این دو جوان رو بر عهده خواهد گرفت.

12. 6 کاربر از پست مفید Mr.Engineer سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    2,530
    دریافت تشکر: 10,158
    قدرت امتیاز دهی
    3886
    Array
    داداشی's: جدید130

سلام من قسمتی از حرفهای رضا موافقم دوست دارم اعتقادم به عشق رو بگم اگه دوست نداشتید بخونید بعد از مطالب آبی رو بخونید
    اول عاشق می شوند بعد فارغ.

اول مدام می گویند، "دوستت دارم" بعد اعتراف می کنند که هیچ عشقی در میان نبوده.

اما واقعیت کدام است؟ آیا حقیقت را می گویند؟ یا شاید حقیقت را می گویند اما تا اندازه ای که از آن خبر دارند.

من فکر می کنم که بیشتر آدمها معنای عشق را نمی دانند. آنها از منابع اشتباهی عشق را یاد گرفته اند.

اول اجازه بدهید ببینیم عشق چیست. لغت نامه عشق را اینطور تعریف می کند، "حسی عمیق و لطیف به فردی دیگر"، "تعلق قلب به کسی"، یا "شور و میل جنسی". اگر عشق این است، پس هیچ تعجبی ندارد که اینقدر نوسان دارد. برای تداوم عشق باید آنرا بر یک ارزش یا اعتقاد شخصیت ساز بنا کرد. چیزهایی مثل مهر، شور و امیال جنسی کاملاً احساسی هستند و به همان اندازه گرسنگی، غیر قابل پیش بینی می باشند.

البته اشتباه نکنید هر چیز احساسی، جنسی نیست. احساسی از کلمه حس یا همان حواس پنجگانه (بینایی، بویایی، چشایی، شنوایی و بساوایی) می آید. ازاینرو، همانطور که می بینید عشقی که به جوانان ما آموزش داده می شود عشقی احساسی یا حسی است که با عوامل خارجی تحریک می شود. و وقتی آن تحریک فروکش کند یا ناپدید شود، آن عشق متوقف می شود. این همان فارغ شدن از عشق است.

اگر عشق بین یک زوج احساسی باشد جای تعجب نیست که بگویند از عشق فارغ شده اند. منظور آنها این است که این تحریک متوقف شده و به همین دلیل دیگر احساس عاشقی نمی کنند.

اگر این آن عشقی که می خواهیم یا نیاز داریم نیست، پس چیست؟

جستجوی ما برای عشق واقعی ما را به گذشته و به زبان عبری باستان می برد. زبان عبری فقط توسط یهودیان استفاده می شد. آنها باور دارند که عبری زبان خداوند جهود است. و از زمانیکه جهود قبل از هر چیز دیگری وجود داشت، می بایست معنای واقعی عشق را می دانست.

در زبان عبری عشق به معنای دادن است. و زمانیکه خداوند می خواست به جهان عشق خود را نشان دهد، به آن نگفت که "دوستت دارم"؛ او فقط بخشید.

دوست داشتن یعنی بخشیدن. امروز وقتی مردی به زنی می گوید دوستت دارم، در اکثر موارد هیچ قصد بخشیدنی ندارد. فقط می خواهد بگیرد. این هشداری برای همه دختر خانم هاست. سعی کنید قبل ازاینکه ادعاهای مردی که در زندگیتان وارد می شود و به شما می گوید دوستتان دارد را باور کنید، او را به شیوه های مختلف آزمایش کنید و ببنید چقدر به "بخشیدن" تمایل دارد.

آموزش عشق ورزی

برای تداوم یافتن یک ازدواج، باید بر عشقی بسیار محکم و قوی تر از عشقی که امروزه می شناسیم استوار باشیم. ما به عشقی نیاز داریم که فارغ از خود و پاک باشد. این عشق، عشق حقیقی است و عشق حقیقی دیده می شود نه اینکه شنیده شود. عشق اگر حقیقی باشد، خود را در عمل نشان می دهد نه در حرف.

جوانان باید در عشق ورزی هم مثل سایر چیزها آموزش داده شوند. منظور آموزش جنسی نیست بلکه منظور اتیکت احترام، فروتنی، مهربانی و توجه است. اینها فقط چند نمونه از عوامل شناخته شده برای یک رابطه موفق در سراسر جهان برای هر نوع رابطه ای است—چه رابطه والد و فرزندی، کارفرما و کارمندی و همینطور رابطه بین زن و مرد.

مردهای جوان باید یاد بگیرند چطور با همسرانشان رفتار کنند. یادم می آید که اینها را در سالهای نوجوانی وقتی با گروهی در یک مجلس همراه بودم یادمان دادند. هر سال آنها یک شب مراسمی مخصوص دخترها و پسرها ترتیب می دادند.

قبل از مراسم، دخترها و پسرها (به طور جداگانه)باید در سمیناری درمورد اتیکت روابط دختر و پسر شرکت می کردند. هیچ آموزشی درمورد مسائل جنسی داده نمی شد ولی حرف از چیزهای بهتر و مهمتری زده می شد. من هنوز چیزهایی که آنجا یاد گرفتم را فراموش نکرده ام.

همینطور خانم های جوان هم باید توسط خانم های میانسالی مثل مادرانشان آموزش ببینند. آنها باید نمونه هایی از یک همسر خوب باشند که عاشق همسرش بوده، از فرزندانش به خوبی مراقبت می کرده و خانه را هم مرتب نگه می داشته است.

متاسفانه خیلی از مادران کنترل روی دخترانشان را در سن بلوغ از دست می دهند. این دختران سرکش شده و حوصله گوش دادن به حرف بزرگترها را ندارند. دلیل آن به نظر من خیلی ساده است. به نظر من فقط کافی است به آینه نگاه کنید. چه می بینید؟ جوابتان همین است.

عشق بعد از ازدواج

به نظر من به عشق قبل از ازدواج بیش از حد اهمیت داده می شود و هیچ توجهی به بعد از آن نمی شود. این به آن خاطر است که عشق مثل اندام های درون بدن انسانها، درون او رشد نمی کند یا توسط یک هورمون خاص در بدن ترشح نمی شود. عشق فقط با تمرین در طولانی مدت است که به وجود می آید. و ازدواج برای زوج ها فرصت های خیلی زیادی را برای تمرین آن فراهم می کند.

یک نمونه کلاسیک از عشق بعد از ازدواج را در فیلم "فیدلر روی پشت بام" می توان دید. این فیلم درمورد یک خانواده روسی است که سه دختر زیبا و دوست داشتنی دارند. یک روز، شوهر از زن می پرسد، "منو دوست داری؟" و زن در جواب می گوید، "بعد از 25 سال از من می پرسی که دوستت دارم یا نه؟ بعد از همه کارهایی که برایت کردم، شستم رُفتم، پختم، سه دختر برایت به دنیا آوردم، حالا از من می پرسی دوستت دارم یا نه؟"

بعد لحظه ای مکث می کند و ادامه می دهد، "آره من واقعاً دوستت دارم".

عشق آن احساسی نیست که به کسی دارید، تمایل به انجام کارهایی است که دوست دارید برای آن فرد بکنید. به نظر من این اصل جدیدی است که باید در جامعه پایه گذاری شود. این باید استانداردی باشد که برای خودمان و بچه هایمان قرار می دهیم. این باید همان چیزی باشد که به بچه هایمان در اولین قرار ملاقات عاشقانه شان یاد می دهیم: بله عشق بعد از ازدواج شروع می شود.

با این نظر هم که برای ازدواج از 20نفر یکی میشه مخالفم شدید این آمار خیلی بیشتر از این هست. هم تو دوست و آشنا و این آمار خیلی بالاتر نشون میده حتی خود من (البته بماند که خود من هم مینجوری بودم که تا پای ازدواج رفتم یعنی تا 10 روز قبلش ولی مرگ ما رو جدا کرد.
    ببین هر چیزی از راهش درست هست
    به قول دکتر انوشه که پسر عموم باهاش صحبت کرد و صدای ضبط شدش رو من شنیدم اولا رابطه دختر پسر باید اخلاقی و عقلانی باشه این یک . بعد از این که هدف و مسائل مشخص شد خوانواده باید بداند از هر دو طرف از اونجا یا موافقت میشه یا نه البته با گفتگو و مشاوره که دختر و پسر متقاعد بشن وگرنه اصلا فایده ای به دنبال نخواهد داشت.
    به نظر من باید فرهنگ هر چیزی باشه اگه نباشه 100% موثر نیست
    شرمنده زیادی حرف زدم.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمـــــــــــــــر دراز

جوان ز حادثه ای پـــــــــــــــــیر می شود گاهی

14. 7 کاربر از پست مفید داداشی سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

به سلامتی داره بحث پیشرفت می کنه

من فکر می کنم رابطه دختر و پسر چند نوعه:

یا رابطه کاریه( مثل درس و ....)
    یا رابطه خانوادگیه ( فامیل و ... )
    یا رابطه دوستیه فقط
    یا رابطه اجتماعیه ( مثل برخوردهای تو اجتماع ...) که شاید این کاری حساب بشه

هر کدوم این روابط برای خودش تعریفی داره

اما رابطه دوستی دختر و پسر معناش چیه؟

آیا میشه گفت مثلا این دختر و پسر که با هم می خوان دوست بشن بخاطر درس می خوان با هم دوست بشن؟!!! یا وقتی می گیم دوستی یعنی از درس و کار خبری نیست ؟

یا وقتی می گیم این دختر و پسر می خوان رابطه درسی و کاری داشته باشند، میشه خیالمون راحت باشه که این رابطه فقط درسی و کاریه یا نه؟

16. 5 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    2,530
    دریافت تشکر: 10,158
    قدرت امتیاز دهی
    3886
    Array
    داداشی's: جدید130

شرمنده باز اومدم کلا سرم درد میکنه واسه این بحث ها
    به نظر شخصی من در اکثر موارد این دوستی ها از عدم آگاهی در پسران و دختران این دوستی ها بیشتر برای میل هر دو به جنس مخالفه که من میدونیم به کجا ختم میشه و به بیراهه میره که من با این مخالفم دیگه چون جز ضرر چیز دیگری در بر نداره.
    و در مورد راحت بودن خیال اینکه نمیتونه خیالمون راحت باشه چون ما انسانیم هر لحظه ممکن پای پسر و یا دختر بلغزه. من میگم میشه فرزندی با درک و فهم و دارای فرهنگ رابطه دوستانه در چهار چوب و با دونستن والدین و باز هم تاکید میکنم پسر و دختر دارای عقلی باز و اون فرهنگ مد نظر با هم رابطه ای سالم و بدور از مسائل منفی داشته باشند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمـــــــــــــــر دراز

جوان ز حادثه ای پـــــــــــــــــیر می شود گاهی

18. 5 کاربر از پست مفید داداشی سپاس کرده اند .

niloofar15
    مهمان

خوب نیس فقط وابسنگی میاره و گناااااااه.....

ولی فامیل باشه خوبه ....

راستی سلام ......

20. 3 کاربر از پست مفید niloofar15 سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)