دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 88

موضوع: خانوم شما برای من آرایش کرده...

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

پیش فرض پاسخ : خانوم شما برای من آرایش کرده...

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    احسنت
    منتظر همین پاسختون بودم
    من فکر می کنم شرایط رقابت تفکرات با تبعیت از قوانین اجتماعی یک کشور تنافی نداره .
    به علت اینکه هر دینی و مذهبی می تونه خیلی مسالمت آمیز از عقائد و استدلالهای خودش بگه. در قالب کتاب سایت و مراکز آموزشی و .. . همچنان که الان در ایران همینطوره. مثلا مسیحیت و اهل تسنن برای خودشون پایگاههای مختلف آموزشی و .. دارند.
    این حرفتون رو قبول دارم که اگر قرار باشه یک دین به زور به عنوان دین به طرف مقابل خورانده بشه اثرش همینی هست که شما میگین.
    _
    اما اگر نگاه عوض بشه. و با آنچه که هست تطابق داده بشه . یعنی قرار نیست افراد به آنچه معتقد نیستند به زور معتقد باشند. بلکه بحث روی قوانین کشوری هست. مثلا من شاید از چراغ قرمز اصلا خوشم نیاد و با دیدنش ناراحت بشم اما قانون هست و باید بخاطر نظم اجتماعی ازش تبعیت کنم.
    این قیاس نادرستی هست. همونطور که گفتم: قوانینی در ادیان هست؛ که نمیشه انتظار اجرای اون رو از همه داشت؛ چرا که اجرای اون قوانین فقط به عهده شخصیه که معتقد به اون باور هست. حالا اگر این دسته قوانین دینی رو تبدیل به قانون قضایی کشور کنیم؛ نتیجه میشه اجبار اون دین به دیگران.برای این موضوع دو مصداق خوراکهای حرام و میزان حجاب رو بیان کردم؛ که ادیان درش توافق ندارن.
    _
    برادر عزیز من
    شما هیچ وقت , هیچ قانون و جامعه ای رو نمی توانید پیدا کنید که همه در آن جامعه راضی باشند. چرا؟ چون سلایق و عقاید مختلفه. و نمی توان هیچ وقت همه انسانها رو راضی نگه داشت. این رو که قبول دارین؟
    پس چیکار باید کرد؟
    باید به سمت قانون و دینی رفت که اکثریت رو آروم و راضی نگه داره. درسته؟
    و برای مخالفین هم فضای تنگ و بسته و تحت فشاری ایجاد نشه. یعنی اگر بخواد باقانون همراه باشه هم خودش خوب می تونه زندگی کنه هم دیگران.
    اگر این شرط که برجسته کردم؛رعایت بشه . امکان برطرف کردن نقایص قانون بوجود میاد.یعنی اگر شخصی اعتراضی به قانون داره باید بتونه بدون مشکل این رو اعلام کنه و برای احقاق حرفش تلاش کنه.
    _
    مثلا اگر یک نفر حکومت یک جامعه رو قبول نداشته باشه آیا نمیتونه در بورس شرکت کنه و سرمایه گذاری کنه؟ مسلما می تونه.
    حالا میخوام کمی بنیانی تر بگم:
    اگر یک جامعه ای بدون نظر سنجی از مردم یک قانون و آیین و مذهبی رو حاکم کنه و مردم نقشی در ایجاد و تداوم آن نداشته باشند, تمام حرف شما درسته.
    اما اگر اکثریت یک جامعه در قانون... آیین ... مذهب .. و .. نقش داشته باشند اقلیتی که می مانند قاعدتا از اکثریت تبعیت می کنند تا در کنار هم زندگی کنند. و جامعه آرامی داشته باشند.
    درضمن
    خیلی ممنونم که مسالمت آمیز بحث می کنین
    نظر لطف شماست؛منم از شما ممنونم.

2. 7 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع