دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: سوال فوری در مورد معده درد

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    11
    دریافت تشکر: 7
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Post سوال فوری در مورد معده درد

سلام
    من یک سوال داشتم
    یک مدته که احساس نوعی سوزش در معده م حس میکنم
    تقریبا مشابه دوست عزیز engeneeer_19 که گفتند گیز گیز!
    شبها احساس گرسنگی میکنم
    کمی هم شکمم بزرگ شده انگار
    بعد خوردن غذا هم حس خاصی مثل درد اما نه درد بهم دست میده
    احساس سفت بودن معده م و سفت هم هست تقریبا
    میخواستم بدونم مشکل از معده مه؟ ربطی به این نداره احیاناً که ممکنه حامله باشم؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم زودتر جوابمو بدید

2. 2 کاربر از پست مفید نازنین1988 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برنامه ریزی اموزشی نیروی انسانی
    ارسال تشکر
    6,414
    دریافت تشکر: 9,022
    قدرت امتیاز دهی
    5174
    Array
    ساناز فرهیدوش's: لبخند

پیش فرض پاسخ : سوال فوری در مورد معده درد

دوست عزیز دوران قاعدگی یا اویل بارداری ممکنه با چنین علایمی همراه باشه . به طور موقت از بیبی چک استفاده کنید و با مراجعه به پزش با یه ازمایش خون ساده متوجه بادار بودن یا نبود ن خود مطمئن شوید .
    دوست عزیز حتی اگر احساس می کنید باردار شده اید به طور جد از مصرف خود سرانه ی دارو بپرهیزید .
    http://roksana65.blogfa.com/ساناز فرهیدوش
    وبلاگ خودشکوفایی

4. 2 کاربر از پست مفید ساناز فرهیدوش سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    11
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Roksana65 نمایش پست ها
    دوست عزیز دوران قاعدگی یا اویل بارداری ممکنه با چنین علایمی همراه باشه . به طور موقت از بیبی چک استفاده کنید و با مراجعه به پزش با یه ازمایش خون ساده متوجه بادار بودن یا نبود ن خود مطمئن شوید .
    دوست عزیز حتی اگر احساس می کنید باردار شده اید به طور جد از مصرف خود سرانه ی دارو بپرهیزید .

آخه من پریودم عقب نیفتاد و هرماه شدم با یکی دو روز عقب جلو شدن
    ممکنه از حاملگی باشه یا نه؟آخه وقتی پریود میشی که حامله نیستی نه؟
    حتما میرم بیبی چک میگیریم

6. کاربرانی که از پست مفید نازنین1988 سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    11
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

چه علامت هایی میتونه نشون بده اول بارداری رو؟
    اینم بگین ممنون میشم
    آخه من نه حالت تهوع،نه میل به چیزایی مثل ترشی اینا هیچی ندارم و با توجه به اینکه پریودم شده بودم نمیدونم واقعا
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    باتشکر

8. کاربرانی که از پست مفید نازنین1988 سپاس کرده اند.

یار همراه
    رشته تحصیلی
    پرتودرمانی(رادیوتراپی)-مهندسی پزشکی(بیوالکتریک)
    ارسال تشکر
    12,285
    دریافت تشکر: 9,533
    قدرت امتیاز دهی
    1166
    Array
    poune's: جدید92

Post پاسخ : سوال فوری در مورد معده درد

آيا حامله شده ايد؟ به احتمال زياد تا موعد اولين پريود بعدي يا حتي يكي دو هفته بعد از آن، نشانه خاصي را مشاهده نخواهيد كرد.
    در صورتي كه در چند ماه اخير وضعيت قاعدگي خود را به دقت زير نظر نداشته ايد، يا اگر پريود شما نامنظم بوده و هر ماه تغيير مي كرده است، ممكن است نتوانيد موعد دقيق قاعدگي بعدي خود را مشخص نماييد. اما اگر برخي از نشانه هاي زير در شما ظاهر شدند و تا مدتي هم پريود نشديد، ممكن است باردار شده باشيد. دقت كنيد كه همه خانمهاي حامله اين نشانه ها را مشاهده نخواهند كرد. در اين حالت مي توانيد از تستهاي حاملگي خانگي استفاده كنيد تا مطمئن شويد!
    توجه كنيد كه اين نشانه ها به ترتيب عكس اهميت چيده شده اند و شماره 10 كم اهميت ترين و شماره 1 مهمترين علامت هستند.
    10- تورم و حساسيت در پستانه

يكي از نشانه هاي اوليه حاملگي، حساس و دردناك شدن پستانها به علت افزايش سطح هورمونها است. درد پستانها ممكن است شبيه به درد آنها در هنگام پريود، يا كمي شديدتر باشد. اين عارضه پس از سه ماهه اول حاملگي و با عادت كردن بدن به تغييرات هورموني، تا حد زيادي از بين مي رود.
    9- خستگي

ناگهان احساس خستگي مي كنيد؟ يا نه، احساس كوفتگي و ضعف عمومي شديد داريد؟ هيچ كس به درستي نمي داند كه علت بروز اين خستگي هاي ناگهاني در اوائل حاملگي چيست، اما احتمالا افزايش ناگهاني سطح هورمون پروژسترون مي تواند يكي از عوامل بروز خواب آلودگي باشد.
    با ورود به سه ماهه دوم حاملگي احتمالا سرحال تر شده و احساس انرژي بيشتري خواهيد كرد، اما احساس ضعف و خستگي در اواخر دوران حاملگي دوباره باز خواهد گشت، زيرا در آن دوران وزن نسبتا زيادتري را بايد حمل كرده و همچنين به علل مختلف ممكن است خواب كافي نداشته باشيد.
    8- خونريزي ناشي از لانه گزيني

برخي از خانمها در حدود روزهاي يازدهم يا دوازدهم پس از باردار شدن (يعني تقريبا همزمان با زمان پريود بعدي)، مقدار كمي خونريزي يا لكه بيني مشاهده مي كنند. اين خونريزي ممكن است ناشي از ورود تخمكِ بارور شده به بافت پر خونِ رحم شما باشد، اما كسي دليل قطعي آن را نمي داند. حركت تخم لقاح يافته به سمت رحم، 6 روز پس از بارور شدن آغاز مي شود و هنگامي كه مي خواهد در ديواره رحم، محلي را براي استقرار خود برگزيند، مختصر خونريزي اتفاق مي افتد.
    اين خونريزي بسيار كم و اغلب به صورت لكه هاي قرمز يا قهوه اي مايل به قرمز خواهد بود و تنها يك يا دو روز طول خواهد كشيد. در صورت مشاهده خونريزي يا لكه بيني، خصوصا اگر همراه با درد باشد، پزشك خود را در جريان بگذاريد؛ زيرا اين موارد ممكن است نشانه هاي حاملگي خارج رحمي باشند.
    7- تهوع يا استفراغ

در اكثر خانمها، تهوع صبحگاهي تا حدودا يك ماه پس از باردار شدن رخ نمي دهد. حتي برخي از خانمها آنقدر خوش شانس هستند كه هيچ گاه اين عارضه را تجربه نمي كنند. اما احساس تهوع در تعدادي از خانمهاي حامله، بسيار زودتر آغاز مي شود؛ همچنين اين تهوع ممكن است فقط در صبحگاه رخ ندهد. عارضه ويار بارداري ممكن است صبح، ظهر يا حتي شب هنگام بروز كند.
    تقريبا نيمي از خانمهايي كه به اين عارضه دچار مي شوند، با آغاز سه ماهه دوم حاملگي، به كلي بهبود پيدا مي كنند. شدت اين عارضه در بقيه خانمها نيز غالبا در ماه چهارم يا پنجم حاملگي كاهش مي يابد.
    6- افزايش حساسيت نسبت به بوه

اگر در اوائل دوران حاملگي به سر مي بريد، ممكن است احساس خوشايندي نسبت به برخي بوها، مثلا بوي ساندويچ يا حتي يك فنجان قهوه نداشته باشيد؛ و حتي ممكن است برخي بوهاي خاص موجب بروز حالت تهوع در شما شوند. اين امر ممكن است ناشي از افزايش سريع ميزان هورمون استروژن در بدن شما باشد، اما اين صرفا يك احتمال است و كسي از علت قطعي آن خبر ندارد. همچنين ممكن است مشاهده كنيد برخي از غذاهايي كه قبلا بسيار دوست داشته ايد، اكنون حال شما را به هم مي زنند؛ اين هم كاملا طبيعي است!
    5- نفخ شكم

تغييرات هورموني در اوائل حاملگي ممكن است موجب بروز حالت نفخ در شما بشوند؛ كه اين حالت مشابه با همان وضعيتي است كه برخي از خانمها پيش از آغاز پريود ماهانه خود تجربه مي كنند. به همين دليل، حتي در اوائل حاملگي كه رحم شما هنوز هم بسيار كوچك است، ممكن است احساس كنيد كه اندازه دور كمر لباسها براي شما كوچك شده است!
    4- تكرر ادرار

اندكي پس از باردار شدن، ممكن است احساس كنيد كه به طور مرتب نياز به ادرار كردن داريد. چرا؟ علت عمده اين مطلب آن است كه در دوران حاملگي، حجم خون و مايعات در بدن شما افزايش پيدا مي كند، كه در نتيجه حجم بيشتري از مايعات به كليه ها و در نتيجه مثانه شما وارد مي شود.
    اين عارضه ممكن است از هفته ششم حاملگي آغاز شده و در طول دوران حاملگي ادامه پيدا كرده يا حتي وخيم تر شود، البته رحم در حال رشد شما نيز فشار بيشتري بر مثانه وارد خواهد كرد.
    3- تاخير پريود

اگر پريود شما معمولا منظم بوده اما اين بار به موقع شروع نشده است، مي توانيد پيش از آنكه ساير نشانه هاي فوق را مشاهده كنيد، از تست حاملگي استفاده نماييد. اما اگر قاعدگي شما منظم نبوده يا اينكه زمان پريودهاي قبلي خود را يادداشت نكرده ايد، تهوع، حساسيت پستانها يا افزايش دفعات استفاده از دستشويي مي توانند نشانه هاي حاملگي باشند.
    2- دماي پايه بدن شما بالا مانده است

اگر دماي پايه بدن خود را يادداشت مي كرده ايد و اكنون مشاهده مي كنيد كه اين دما به مدت 18 روز در مقدار بالاتر از معمول باقي مانده است، احتمالا حامله شده ايد.
    و نهايتا:
    1- تست حاملگي خانگي كه نتيجه مثبت بدهد

علي رغم تبليغاتي كه روي جعبه هاي اين تستها ديده مي شود، اكثر آنها تنها يك هفته پس از موعد پريود بعدي مي توانند حاملگي را تشخيص دهند. پس اگر زودتر از اين موعد از اين تستها استفاده كرده و نتيجه منفي گرفتيد، بهتر است چند روز بعد دوباره تست را تكرار نماييد. البته اگر هنوز پريود نشده باشيد!
    پس از اينكه يكي از اين تستها نتيجه مثبت داد، با پزشك خود قرار ملاقات بگذاريد. هنوز هم قطعي ترين روش اثبات بارداري، حداقل در ايران، انجام آزمايش خون و اندازه گيري -hCGβ است. شايد هم پزشك شما ترجيح دهد براي پيگيري هاي آينده، از حالا مقدار آنرا اندازه گيري كند.

10. 2 کاربر از پست مفید poune سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    11
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پس باتوجه به اینکه من پریود شدم نمیتونم حامله باشم درسته؟
    نمیگم پریودم منظم بوده دقیق اما تقریبی میدونستم کی میشم همش 2-3روز جلوتر شدم
    این دوره یکمی متفاوت بود قطع میشد و خونریزی گاهی کم میشد ولی آیا امکانش هست مگه حامله باشید و پریود بشی؟؟؟؟
    حالا به نظر شما حالت من حاملگیه یا نه مشکل از معده ای جاییه؟
    احساس سنگینی دارم رو معده ام
    احساس گرسنگی دارم گاهی البته شاید احساس ضعف باشه ولی خب میرم چیزی میخورم حتما اون موقع
    یک کم شکمم جلو اومده و این وضعیت رو دوست ندارم
    میشه بیشتر راهنمایی کنید؟
    ممنونم

12. کاربرانی که از پست مفید نازنین1988 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    Neurology
    ارسال تشکر
    2,166
    دریافت تشکر: 2,289
    قدرت امتیاز دهی
    155
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نازنین1988 نمایش پست ها
    این دوره یکمی متفاوت بود قطع میشد و خونریزی گاهی کم میشد ولی آیا امکانش هست مگه حامله باشید و پریود بشی؟؟؟؟
    احساس گرسنگی دارم گاهی البته شاید احساس ضعف باشه ولی خب میرم چیزی میخورم حتما اون موقع
    ممنونم
    سلام دوست عزیز

امکانی که میگید نیست و فروریزی ددیواره رحم بلافاصله بعد جایگزینی متوقف میشه و اگه خونی باشه پریود نیست

تغییر وزن داشتین؟

سابقه ی مشکلات معدی چطور؟
    Nearly one million people die from malaria each year, mostly children younger than five years old.
    این چه استغناست یارب وین چه قادر حکمتست؟
    کاین همه زخـــــــم نهان است و مجال آه نیست

14. کاربرانی که از پست مفید پژواک سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    Neurology
    ارسال تشکر
    2,166
    دریافت تشکر: 2,289
    قدرت امتیاز دهی
    155
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نازنین1988 نمایش پست ها
    ممنونم
    خونی که دیدید روشنتر بوده؟
    Nearly one million people die from malaria each year, mostly children younger than five years old.
    این چه استغناست یارب وین چه قادر حکمتست؟
    کاین همه زخـــــــم نهان است و مجال آه نیست

16. کاربرانی که از پست مفید پژواک سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    11
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط پژواک نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

امکانی که میگید نیست و فروریزی ددیواره رحم بلافاصله بعد جایگزینی متوقف میشه و اگه خونی باشه پریود نیست

تغییر وزن داشتین؟

سابقه ی مشکلات معدی چطور؟
    سابقه مشکل معده ندارم اصلا
    جدیدا این احساس سوز رو داشتم تو ناحیه زیر سینه ام
    وزنم کمی زیاد شده ولی خب بخاطر همین پرخوریه دیگه حتما ها؟ . وقتی احساس ضعف میکنم میخورم
    ویرایش توسط نازنین1988 : 23rd June 2011 در ساعت 08:36 PM

18. کاربرانی که از پست مفید نازنین1988 سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    11
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط پژواک نمایش پست ها
    خونی که دیدید روشنتر بوده؟
    نمیدونم فکر نکنم رنگش تغییری داشته بوده . کم بود. روز اول مثل نرمال بود و روزای دیگه کم میشد و یا حتی قطع.
    شاید از استرس اینجوری بوده
    نمیدونم والا
    نظرتون چیه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)