دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: خداوند - توکل - موفقیت

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

پیش فرض پاسخ : موفقیت-خداوند-توکل

[QUOTE=*مینا*;147265]
    نقل قول نوشته اصلی توسط dodor نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان

از دوستای خوب می خواهم که راجع به موضوع تاپیک نظراتشون رو بگن.

چه رابطه ای با هم دارند ؟
    کاش اسم تاپیک به این ترتیب میشد خدا_توکل_ موفقیت ؛ البته از نظر من ....
    رابطه ی طولی باهم دارن برای رسیدن به موفقیت حتما باید توکل کرد ، کلا موفقیتی که بدون توکل بدست بیاد ، بدون حس خدا دوستی به دست بیاد نه این که ارزش نداشته باشه ها، نه ... دلچسب تر نیست

چطور یک عده با اینکه تمام تلاششون رو می کنند
    ولی نتیجه دلخواه رو نمی گیرند و باز بر عکس اون یه عده شاید در دید ما به خیلی از چیزها
    برسند در حالی که تلاشی چندانی نکرده اند .
    نه من با این قضیه موافق نیستم ،
    شاید با مثال بهتر درکش کرد : :
    مثلا زمان امتحانات و در نظر بگیرید ... موقع امتحانات یکی زیاد می خونه و کم میشه ، در مقابل یکی کم می خونه و زیاد میشه ؟!
    اما اگه دقیق نگاه کنیم ، اونی که زیاد خونده و کم شده ، در طول ترم هیچی نخونده و نگه داشته برا پایان ترم ، طرف مقابل ، در طول ترم همه چیز و یاد گرفته و فقط یه مرور ساده نگه داشته برا موقع امتحانات ، و زیاد شده نمرش
    اگه واقعا حساب کنیم کسی که زیاد شده بیشنر تلاش کرده اما در طی زمان و اصولی ....
    من که معتقدم هر کسی به اندازه تلاشش نتیجه می گیره ، نه کمتر و نه بیشتر

شما موفقیت رو چی می دونید و دلایل تون برای اون چیه ؟
    موفقیت از نظر من یعنی رسیدن به اهدافی که تو زندگیمون داریم و تو ذهنمون پرورشش می دیم . دلیلش هم اینه که آدم بی هدف مثل آدم مرده می مونه ، وقتی هدفی داریم و بهش میی رسیم ، یعنی تلاش کافی رو برای هدفمون کردیم و الان راضی هستیم ، حس رضایت حس موفقیت رو در آدم زنده می کنه

آیا عقاید ما توی موفقیتمون تاثیر داره ؟
    عقاید ، طرز فکر ، حتی گاهی اطرافیان ، بله داره

آیا می تونیم بگیم خداوند تاثیر واقعی رو بر موفقیت داره ؟
    به نظرم این سوال و باید از طریق رابطه ی جبر و اختیار توضیح داد ...
    به نظر من بله می تونیم بگیم ، اما خدا همیشه گفته که از تو حرکت از من برکت ، این طوری درستنیت که بشینیم خونه و بگیم خدا یا موفقم کن ....
    کلا تا تلاشی صورت نگیره ، موفقیتی هم در کار نخواهد بود ...

خدا گفته اگه بندم یک قدم به سمت من ورداره من 10 قدم به سمتش ورمی دارم

آیا خداوند توکل رو برای اعتماد به نفس(آرامش درونی) بیشتر در کنار اون قرار داده ؟

سوال جالبی بود ، تا حالا به این فکر نکرده بودم
    توکل یعنی این که ، خدایا تا الان من تلاشم و کردم ، بقیش دست خودت ، هر چی به صلاحمه برام بیار ....
    یه جور آرامش که مطمعنی نتیجه اش هر چی بشه ( حتی اگه از نظرت به ضررت باشه ) به خواست خدا بوده ، و به میزان تلاشی که کردی پاسخ داده شده ... از طرفی خدا هم بنده هاش و دوست داره و غیر از صلاحشون و نمی خواد

آیا توکل میتونه تضمین بر عمل ما باشه ؟
    متوجه نشدم ؟!
    تضمین کننده درستی یا غلطی عمل ما ؟
    توکل در کنار تلاش به نتیجه می رسه ...

البته ناگفته نماند ، که خیلی ها هنوز معنای توکل رو درست متوجه نشدن ، من خودم وقتی فهمیدم توکل واقعی چیه که داشتم برای کنکورم آماده می شدم ؛ ماجراش مفسله ولی باعث شد تا معنای واقعی توکلرا با همه ی وجود درک کنم ....

دلایل عدم موفقیت با عقادمون چه رابطه ای داره ؟
    باعقاید نه ولی با طرز تفکرمون رابطه داره

آیا واقعا دین شخص می تونه تاثیر گذار بر موفقیت فرد باشه؟ می تونید مثالی بزنید.
    به مقدار زیاد بله
    اما امکانش هست که این سوال پیش بیاد که اگه بله ، پس چرا مسلمونا این همه عقب هستند ؟
    دلیلش اینه که امروزه ، اکثرا مدعی مسلمونی هستیم ! تازه فکر هم می کنیم که آخرشیم ،و کسی بهتر از ما وجود نداره خیلی جالبه !!

و در آخر چه نظری دارید تا شخص به بهترین موفقیت ها در زندگیش برسه(هم می تونین کلی بگید و هم خاص)
    خودش و توانایی هاش و بشناسه و متناسب با اون توانایی هایی که داره برای زندگیش و آیندش برنامه ریزی کنه ( نه بیشتر ، نه کمتر ) به خودش اعتماد کنه و توکل کنه

خوب جوابای منم تقریبا عین همین هایی هست که مینا خانم گفتن
    گفتم دیگه همش رو ننویسم

عالی بود

2. 3 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    413
    دریافت تشکر: 608
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

با تشکر از دوستای خوبم که نظرشون رو دادند واقعا نظراتی کاملی بود
    به نظر من موفقیت یه فرد همه بستگی به تلاش خودش داره
    البته نمیخوام بگم خواست خدا بی تاثیر هست ولی در وهله اول باید تلاش کرد
    نمیشه فقط به خدا توکل کرد و انتظار معجزه داشت
    من کسی رو میشناسم که حتی به وجود خدا اعتقاد نداره و منکر وجود خدا هم شده ولی به درجات بالا رسیده و ادم موفقی در حرفه خودش هست
    بر عکس ادمهایی هستند که از لحاظ دینی شاید خیلی در درجه بالایی باشن ولی موفقیت کمتری دارن
    صحبت کلی من اینه که ما باید در وهله اول با توکل به خدا تلاش خودمون رو هم بکنیم
    از تو حرکت از خدا برکت

با توکل به خدا و تلاش میشه به موفقیتهای خوبی رسید
    حرفتون درسته آیا میتونید عدم موفقیت یک فرد رو که تلاش بسیاری کرده را توضیح بدین ؟ منظورم
    اینکه شما مثلا نتیجی دلخواه تون رو نمی گیرید و همچنین یک بار فرصت انجام عملی رو دارید این رو چه جوری بیان
    می کنید در حالی که سرنوشتتون شاید با نتیجه ی اون تعیین کننده باشه؟
    اعتماد را به ذره ای از توهم به من فروختند!
    فاصله میان من و تو تصمیم گرفت!
    شاید اشتباه(دروغ) بزرگی بود!
    سوالات مربوط به لینوکس را در این تاپیک مطرح کنید

4. 3 کاربر از پست مفید dodor سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    413
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

[QUOTE=*مینا*;147265]
    سلام به همگی دوستان

کاش اسم تاپیک به این ترتیب میشد خدا_توکل_ موفقیت ؛ البته از نظر من ....
    رابطه ی طولی باهم دارن برای رسیدن به موفقیت حتما باید توکل کرد ، کلا موفقیتی که بدون توکل بدست بیاد ، بدون حس خدا دوستی به دست بیاد نه این که ارزش نداشته باشه ها، نه ... دلچسب تر نیست

ولی نتیجه دلخواه رو نمی گیرند و باز بر عکس اون یه عده شاید در دید ما به خیلی از چیزها
    مثلا زمان امتحانات و در نظر بگیرید ... موقع امتحانات یکی زیاد می خونه و کم میشه ، در مقابل یکی کم می خونه و زیاد میشه ؟!
    اما اگه دقیق نگاه کنیم ، اونی که زیاد خونده و کم شده ، در طول ترم هیچی نخونده و نگه داشته برا پایان ترم ، طرف مقابل ، در طول ترم همه چیز و یاد گرفته و فقط یه مرور ساده نگه داشته برا موقع امتحانات ، و زیاد شده نمرش

موفقیت از نظر من یعنی رسیدن به اهدافی که تو زندگیمون داریم و تو ذهنمون پرورشش می دیم . دلیلش هم اینه که آدم بی هدف مثل آدم مرده می مونه ، وقتی هدفی داریم و بهش میی رسیم ، یعنی تلاش کافی رو برای هدفمون کردیم و الان راضی هستیم ، حس رضایت حس موفقیت رو در آدم زنده می کنه

به نظر من بله می تونیم بگیم ، اما خدا همیشه گفته که از تو حرکت از من برکت ، این طوری درستنیت که بشینیم خونه و بگیم خدا یا موفقم کن ....

آیا خداوند توکل رو برای اعتماد به نفس(آرامش درونی) بیشتر در کنار اون قرار داده ؟

توکل یعنی این که ، خدایا تا الان من تلاشم و کردم ، بقیش دست خودت ، هر چی به صلاحمه برام بیار ....
    یه جور آرامش که مطمعنی نتیجه اش هر چی بشه ( حتی اگه از نظرت به ضررت باشه ) به خواست خدا بوده ، و به میزان تلاشی که کردی پاسخ داده شده ... از طرفی خدا هم بنده هاش و دوست داره و غیر از صلاحشون و نمی خواد

متوجه نشدم ؟!

البته ناگفته نماند ، که خیلی ها هنوز معنای توکل رو درست متوجه نشدن ، من خودم وقتی فهمیدم توکل واقعی چیه که داشتم برای کنکورم آماده می شدم ؛ ماجراش مفسله ولی باعث شد تا معنای واقعی توکلرا با همه ی وجود درک کنم ....

به مقدار زیاد بله
    اما امکانش هست که این سوال پیش بیاد که اگه بله ، پس چرا مسلمونا این همه عقب هستند ؟
    دلیلش اینه که امروزه ، اکثرا مدعی مسلمونی هستیم ! تازه فکر هم می کنیم که آخرشیم ،و کسی بهتر از ما وجود نداره
    خیلی جالبه !!

و در آخر چه نظری دارید تا شخص به بهترین موفقیت ها در زندگیش برسه(هم می تونین کلی بگید و هم خاص)

خودش و توانایی هاش و بشناسه و متناسب با اون توانایی هایی که داره برای زندگیش و آیندش برنامه ریزی کنه ( نه بیشتر ، نه کمتر ) به خودش اعتماد کنه و توکل کنه
    واقعا ممنونم از پاسخ کاملتون .
    بسیار پیشنهاد خوبی دادید آیا می تونید این کار رو انجام بدید ؟ چون فکر کنم از دست من کاری ساخته نیست تا بتونم اسم تاپیک رو تغییر بدم.

درست ولی شاید کسی که در طول ترم زحمات زیادی کشیده باز هم نتیجه رو نگیره به نظر شما چه جوری میشه فهمید که حداکثر تلاشمون رو در راه درستش کردیم و این رو چطور بیان میکنید ؟
    ممنون از پاسخ کاملتون .
    و

در مورد این دو مطلب تون یه سوال دارم آیا واقعا عدم تلاش انسان رو نابود میکنه ؟ یعنی عدم موفقیت رو می تونیم نابودی فرد بدونیم ؟ چه رابطه ای بین موفقیت و امید هست ؟

متوجه نشدم ؟!

پاسخی کامل دادید . بازم یه سوال دارم :
    آیا کسی که توکل نداشته باشه می تونه به آرامش درونی برسه ؟ آیا توکل شرط لازم برای آرامش درونی است ؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

می تونید رابطه اون رو بگید ؟ شما چی رو عقیده می دونید ؟

و
    ممنونم از اینکه وقت تون رو برای پاسخ کامل گذاشتید.

ویرایش توسط dodor : 28th June 2010 در ساعت 08:39 PM

6. 3 کاربر از پست مفید dodor سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    413
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

دوست خوبم آبجی هم این پاسخ رو دادند :

توکل و توجه به خالق یکتا در هر شرایطی و نه فقط به موقع نیاز و درخواست حاجت، علاوه بر ایجاد زمینه و بستری برای نزدیکی به خالق یکتا، آرامش بخش و امیدوارکننده نیز بوده، انسان را از یأس و ناامیدی مصون می دارد.
    با تشکر از ایشون

8. 3 کاربر از پست مفید dodor سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    chemistry
    ارسال تشکر
    14,444
    دریافت تشکر: 12,376
    قدرت امتیاز دهی
    1152
    Array

Smile پاسخ : موفقیت-خداوند-توکل

[QUOTE=dodor]

واقعا ممنونم از پاسخ کاملتون .
    بسیار پیشنهاد خوبی دادید آیا می تونید این کار رو انجام بدید ؟ چون فکر کنم از دست من کاری ساخته نیست تا بتونم اسم تاپیک رو تغییر بدم.
    خواش میکنم
    بله حتما

درست ولی شاید کسی که در طول ترم زحمات زیادی کشیده باز هم نتیجه رو نگیره به نظر شما چه جوری میشه فهمید که حداکثر تلاشمون رو در راه درستش کردیم و این رو چطور بیان میکنید ؟
    البته نمی شه گفت نتیجه نمی گیره
    نتیجه ای که می گیره بیشتر ازکسی هست که تلاشی نکرده ، اما شاید دلیل این که فکر می کنه نتیجه نگرفته این باشه که بیشتر از نتیجه ای که نصیبش شده می خواسته ...

البته منظور من از نتیجه صرفا نمره ای که فرد می گیره نیست ، چون گاهی می شه که کسی زیاد می خونه و فقط دو صفحه رو فرصت نمی کنه بخونه ، استاد هم فقط از اون دو صفحه سوال میده
    درس بیشتر --> پایه قوی تر --> آینده ی بهتر

در مورد این دو مطلب تون یه سوال دارم آیا واقعا عدم تلاش انسان رو نابود میکنه ؟ یعنی عدم موفقیت رو می تونیم نابودی فرد بدونیم ؟ چه رابطه ای بین موفقیت و امید هست ؟

خب بستگی داره چطوری به نابودی نگاه کنیم ...
    از نظر من بله ، کسی که تلاش نکنه شبیه آدم مرده هست ، مثل یه جسد متحرک ( منظورم در مورد آدمای سالمی هست که توانای دارن )
    عدم موفقیت و که به هیچ وجه نمی شه نابودی دونست ، فک کنم از این قسمت حرفم این برداشت و کردید
    خب این جا از نظر من موفقیت هم پله هایی داره ، امکانش هست که من برای رسیدن به هدفی کلی تلاش کنم ، اما نتیجش اون طوری که من می خوام نباشه حالا چون نتیجش اونی نیست که من می خواستم دلیل بر عدم موفقیت من نیست ، من موفق شدم تا حدودی به هدفم برسم ، اما هنوز به جایی که می خواستم نرسیدم ، پس باید بیشتر تلاش کنم ...

آیا کسی که توکل نداشته باشه می تونه به آرامش درونی برسه ؟ آیا توکل شرط لازم برای آرامش درونی است ؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟
    چه سوال سختی
    فکر کنم برای پاسخ دادن به این سوال باید به طرز عمل کرد کسایی که خدا رو نمیشناسن دقت کنیم
    مثلا بت پرستا ، حتی اون ها هم زمانی که به مشکلی بر می خورن ، می رن و از بتشون کمک می طلبن و این طوری به آرامش می رسن ...
    نیاز انسان به یه خالق در همه وجود داره و تفاوت درتشخیص خالق هست

اینکه وقتی می خوایم کاری کنیم به یکی می سپریم خودمون رو ، وقتی پیروز می شیم دستهامون و بالا می بریم و شکر می کنیم یا بعضی ها از بتشون تشکر می کنن ، چیزی هست که ما اسمش و توکل گذاشتیم
    پس مسئله ای که اسمش و توکل گذاشتیم در همه وجود داره ، حتی شیطان پرست ها هم از شیطان کمک می خوان .....

توکل هر کسی به خدایی هست که می پرستتش،
    راستش به نظرم آدم بدون توکل وجو نداشته باشه ، چون احساس میکنم این نیاز ذاتی انسان هست که به کسی تکیه داشته باشه ....

این نظر من بود ، حالا درست یا اشتباه ، بقیه هم نظر بدن لطفا بحث جالبی هست

می تونید رابطه اون رو بگید ؟ شما چی رو عقیده می دونید ؟
    راستش من فکر کردم منظورتون عقاید دینی هست

ممنونم از اینکه وقت تون رو برای پاسخ کامل گذاشتید.
    مدتی در سایت نیستم، لطفا سوالات شیمیایی خود را دربخش سوالات تالار شیمی بپرسید

10. 3 کاربر از پست مفید *مینا* سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    413
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

پیش فرض پاسخ : خداوند - توکل - موفقیت

بازم خیلی ممنونم از *مینا* که کامل پاسخ دادند و نظرشون رو بیان کردند ...
    به خاظر تغییر اسم تاپیک هم واقعا ازشون ممنونم

البته منظور من از نتیجه صرفا نمره ای که فرد می گیره نیست ، چون گاهی می شه که کسی زیاد می خونه و فقط دو صفحه رو فرصت نمی کنه بخونه ، استاد هم فقط از اون دو صفحه سوال میده
    درس بیشتر --> پایه قوی تر --> آینده ی بهتر
    این گفته شما حرف نداشت ... شکی توش نیست ...
    یه سوال : با توجه به مطالبتون آیا خدا همیشه و همه آدم ها رو غافلگیر می کنه ؟!!!

خب بستگی داره چطوری به نابودی نگاه کنیم ...
    از نظر من بله ، کسی که تلاش نکنه شبیه آدم مرده هست ، مثل یه جسد متحرک ( منظورم در مورد آدمای سالمی هست که توانای دارن )
    عدم موفقیت و که به هیچ وجه نمی شه نابودی دونست ، فک کنم از این قسمت حرفم این برداشت و کردید
    پس میشه گفت همه ی افراد باید تو زندگی شون تلاش کنند هرچند به طبعشون خوش نباشه و به نتیحه نرسند ...
    آیا با این حرف موافقید : انسان ها محکوم(=باید - معنی الزام داشتن رو منظورم است) به تلاشند ؟
    خب این جا از نظر من موفقیت هم پله هایی داره ، امکانش هست که من برای رسیدن به هدفی کلی تلاش کنم ، اما نتیجش اون طوری که من می خوام نباشه حالا چون نتیجش اونی نیست که من می خواستم دلیل بر عدم موفقیت من نیست ، من موفق شدم تا حدودی به هدفم برسم ، اما هنوز به جایی که می خواستم نرسیدم ، پس باید بیشتر تلاش کنم ...
    ممنون از پاسخ تون ... نگفتید چه جوری می تونیم بفمهمیم تمام تلاشمون رو کردیم .... آیا این با زیاده خواهی انسان در ارتباطه ؟
    چه سوال سختی
    فکر کنم برای پاسخ دادن به این سوال باید به طرز عمل کرد کسایی که خدا رو نمیشناسن دقت کنیم
    مثلا بت پرستا ، حتی اون ها هم زمانی که به مشکلی بر می خورن ، می رن و از بتشون کمک می طلبن و این طوری به آرامش می رسن ...
    نیاز انسان به یه خالق در همه وجود داره و تفاوت درتشخیص خالق هست

اینکه وقتی می خوایم کاری کنیم به یکی می سپریم خودمون رو ، وقتی پیروز می شیم دستهامون و بالا می بریم و شکر می کنیم یا بعضی ها از بتشون تشکر می کنن ، چیزی هست که ما اسمش و توکل گذاشتیم
    پس مسئله ای که اسمش و توکل گذاشتیم در همه وجود داره ، حتی شیطان پرست ها هم از شیطان کمک می خوان .....

توکل هر کسی به خدایی هست که می پرستتش،
    راستش به نظرم آدم بدون توکل وجو نداشته باشه ، چون احساس میکنم این نیاز ذاتی انسان هست که به کسی تکیه داشته باشه ....

این نظر من بود ، حالا درست یا اشتباه ، بقیه هم نظر بدن لطفا بحث جالبی هست
    آخه چرا بعضی با توکل زیاد بازم دلهره دارند ؟ آرامش ندارند ؟ این به چی مربوط‌؟ آیا خودشون رو درست نشناختن و یا اینکه خدا رو ؟
    را ه به آرامش رسیدن شاید مرگ آدم باشه چون هیچ جوری آدم به آرامش نمی رسه.
    نظرتون چیه ؟
    به نظرتون ارتباظ مستقیمی با صبر کردن داره یا نه ؟

بازم هم از شما به خاطر نظرات کاملتون ممنونم

12. 3 کاربر از پست مفید dodor سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    399
    دریافت تشکر: 89
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط **royaye sabz** نمایش پست ها
    سلام
    ما با تلاش و توکل و اعتماد به خدا می تونیم همه قله های موفقیت رو فتح کنیم
    من اعتقاد دارم که همه چیز دست خداست و هر اتفاقی که میفته به خواست خداست . اگر تمام تلاشمو کردم و به نتیجه نرسیدم می دونم قطعاً به صلاحم نبوده که بهش برسم ، چون به خدا اعتماد دارم و می دونم همیشه حواسش بهم هست
    اگر کسی در عین حال که عقیده داره همه چیز دست خداست همیشه ته دلش فکر کنه که خدا نمی خواد کمکش کنه یا حتی می خواد اونو از هدفش دور کنه مطمئناً به نتیجه نمی رسه و آرامش هم نخواهد داشت .

یادمه یه بار امضام این شعر بود :

خدا گر زحکمت ببندد دری ** ز رحمت گشاید در بهتری

حتماً می دونید که اصل شعر اینه :

خدا گر ز حکمت ببندد دری ** ز رحمت گشاید در دیگری

من این بیتو به صورتی که اول نوشتم بیشتر دوست دارم و بهش ایمان دارم اما یک نفر بعد از دیدن امضام برام نوشت :

"بیتو اشتباه نوشتین . درستش به این صورته :

خدا گر زحکمت ببندد دری ** ز رحمت زند قفل محکم تری " !!!

این بیتا نشون می ده چقدر دید آدما به خدا با هم فرق داره . اینارو گفتم که بگم به نظر من حسن ظن داشتن به خدا هم خیلی مهمه .

وجود خدا ، مهربونی خدا و قدرت خدا به من آرامش می ده . آرامشی که با اون تمام تلاشمو می کنم بدون نگرانی برای نتیجه .
    صفت مهربان کنار صفت مقتدر باعث آرامش می شه .
    چقدر نوشتم
    پرچونگی منو به بزرگی خودتون ببخشیییید
    ممنون از نظرتون
    ولی به نظر شما این اعتقاد چه جوری می تونه در یه فرد محکم بشه؟
    محکم شدن این اعتقاد کاملاً به خودمون بستگی داره . به این که چقدر با خدا ارتباط داریم و این ارتباط چه جوریه .
    رابطه ما با خدا صمیمیه یا خشک و از روی ترس و ... ؟
    اگر با خدا مثل یه دوست صمیمی باشم ، دیگه 100% اعتماد و آرامش به دنبال داره .
    بعضیارو دیدم که خیلی با خدا فاصله دارن و حتی می گن نمی تونیم با خدا راحت حرف بزنیم . خب این یه مانع بزرگ برای قوی تر شدن اعتقاده . تمام زندگی ما پر از نشونه های توجه خدا به ماست . فقط یه کم دقت می خواد .
    نمی دونم حالا جوابم مفید هست یا نه
    ویرایش توسط **Royaye Sabz** : 5th July 2010 در ساعت 04:03 PM
    خداوند بي نهايت است اما به قدر نياز تو فرود مي آيد، به قدر آرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو کارگشاست.

14. 3 کاربر از پست مفید **Royaye Sabz** سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    6,947
    دریافت تشکر: 11,496
    قدرت امتیاز دهی
    154
    Array

به نحوی میشد گفت توکل به خدا برای رسیدن به موفقیت میتونه موثر باشه
    ولی نتیجه دلخواه رو نمی گیرند
    و باز بر عکس اون یه عده شاید در دید ما به خیلی از چیزها
    میشه کمی واضح تر بگید
    منظورتون تو شرایط یکسانه؟

موفقیت یعنی رسیدن به هدفی که دنبالش هستیم
    در حالی که شاید از دید بقیه موفق نباشیم
    متاسفانه الان اکثرا" برای اینکه بقیه بهشون بگن موفق تلاش میکنن که اکثرا" هم باید به پول ختم بشه وگرنه موفق نیستی

خب اگه ادم با ایمانی باشی اره اگه نباشی نه
    والا متاسفانه الان جوری شده که استثنا زیاده یعنی نمیشه هر چیزی رو به طور دقیق دربارش نظر داد
    شاید داشته باشه شاید نداشته باشه
    واسه بعضی ها که اعتقاد دارن داره واسه بعضی ها که اعتقاد ندارن نداره
    اونی که اعتقاد نداره به صورت استثنا یه هو اعتقاد پیدا میکنه و میگه خدا کمکش کرد و اونی که اعتقاد داره یه هو بر میگرده و میگه خدا وجود نداره
    این استثنا من رو خیلی اذیت میکنه

به نظرم توکل نوعی استارت برای شروعی با انرژی هست
    خب توکل اگه به خدا باشه باید جواب بده

کسی که نمیتونه به عقایدش
    (هر عقایدی) پایبند باشه نمیتونه به موفقیت چشم گیری هم برسه
    خب دین یه جور راهنماست
    مثله یه چراغ میمونه برای راهی که میخوایم بریم
    پس مسلما" تاثیر گذاره

باید به عقایدش پایبند باشه و دین کامل و مناسبی رو انتخاب کنه
    و اینکه بتونه موفقیت رو به خوبی تحلیل کنه تا بتونه موفقیت واقعی رو پیدا کنه

بی صبرانه منتظر نتیجه گیری از مجموع تاپیک ها هستم
    موفق باشید

16. 3 کاربر از پست مفید moji5 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    692
    دریافت تشکر: 770
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Talking پاسخ : خداوند - توکل - موفقیت

سلام به همگی دوستان

هیچ رابطه ای با هم ندارند!
    ناجوانمردی

خیر
    البته
    خواهی نشوی رسوا،همرنگ جماعت باش
    نه
    نه
    نه
    نمیدونم
    بله اگه دست و پاگیر نشه

ندارم
    با تشکر از لطفتون

18. 2 کاربر از پست مفید Big-brother سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    413
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

سلام به همگی دوستان

هیچ رابطه ای با هم ندارند!
    درسته بله این هم می تونه باشه ولی می تونید بگید چطور میشه بیانش کنیم ؟
    درسته انسان خودش می تونه سر نوشتش رو بسازه آیا می تونیم این دو عامل یه عامل انرژی زا براش معرفی کنیم ؟ نوعی محرک
    اگر وجود نداشته باشه چطور ؟

ناجوانمردی
    جالبه این هم تو ذهنم بود ولی فکنر نمی کنم دلیل خوبی باشه. ناجوانمردی رو چه جوری شما تعریف می کنید ؟ آیا همش مربوط به همین میشه؟

یعنی موفقیت معنایی نداره ؟!!!
    خیر
    البته
    خواهی نشوی رسوا،همرنگ جماعت باش
    نه اتفاق از این ور اظهار نظرتون که کاملا متفاوته واقعا ممنوم ...
    نه همرنگ بودن لازم نیست مهم اینکه خود شما چه تصوری دارین .. آیا این تصور به نظرتون عقیده رو شکل نمی ده؟
    نه
    بسیار خوب کاش یه مثال هم می زیدید ... البته مثالش رو می دونم
    ولی واقعا تاثیر اون تحت اراده ی هداوند نیست؟ یعنی خداوند هیچ اثری برروی اون نداره ؟
    نه
    پس توکل برای چیه ؟ آیا خداوند برای چی اون رو قرار داده ؟

نه
    نمیدونم
    تا به حال فکر کردید که به بلندی و پستی رسیدن ما چه رابطه ای با عقایدمون داره ؟
    بله اگه دست و پاگیر نشه
    ممنون از این قمست.

ندارم
    از تون تشکر می کنم که در وقت گذاشتید و به سوالات پاسخ دادید .

با تشکر از لطفتون
    بسیار ممنون از پاسختون.

20. 3 کاربر از پست مفید dodor سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)