محاكمه قطبي بعد از برد؛چرا كريمي را دعوت كردي؟چرا باعلي دايي لجبازي مي كني؟چرا....؟

كريمي هر روز كه به تيم ملي اضافه شود دير است چون او شخصيتي دارد كه به همه روحيه مي‌دهد و اطرافيانش را سرشار از انگيزه مي‌كند. من با دايي لجبازي نكردم و احساس كردم با توجه به نزديكي عيد با حضور علي كريمي و پيروزي مقابل تايلند، به نوعي به مردم ايران عيدي دهم.

2010/3/4 12:19:00

Photo Gallery
Zoom

afshin ghotbi

سايت گل - گرچه افشين قطبي در تمام دقايق بازي ايران و تايلند چهره گرفته اي داشت اما بالاخره با گل نكونام اندكي به هيجان آمده و با خوشحالي به كنفرانس مطبوعاتي رفت . با اين حال خبرنگاران حاضر در كنفرانس خيلي از نتيجه به دست آمده راضي نبودند و بنابراين محاكمه اغاز شد. بخوانيد:
*به تمام مردم ايران و بازيكنان تيم ملي براي كسب اين پيروزي تبريك مي‌گويم و خوشحالم توانستيم سومين بازي متوالي را پيروز شويم و در شرايط مطلوبي به جام ملت‌هاي آسيا قدم بگذاريم. ‌ ما سعي كرديم تيمي متشكل از بازيكنان ستاره، باتجربه و جوان را بسازيم. همان طور كه پيش‌بيني كرده بودم بازي سختي مقابل تايلند داشتيم. آنها تيم باكيفيت و باانگيزه‌اي بودند كه فوتبال بسته‌اي ارائه كرده و سعي داشتند در ضد حملات خطرناك باشند. <script type="text/javascript" src="http://ad.doubleclick.net/adj/gna.fa/level2;tile=3;sz=160x600;ord=442421?area=2l&po s=2&"></script>

* تيم ايران در اين مسابقه به اندازه كافي موقعيت گلزني داشت. ما تنها در يك سوم انتهايي زمين خوب نبوديم اما بالاخره جذابيت فوتبال باعث شد تا در آخرين لحظات گل پيروزي را وارد دروازه حريف كنيم. دليل افت ياد شده در بخشي كه به آن اشاره كردم خستگي بازيكنان و تمرين كردن آنها فقط در يك روز پيش از بازي بود. بازيكنان ما بسيار خسته بودند. برخي از آنها در اين هفته سه مسابقه انجام داده بودند و بعضي هم پس از 72 ساعت دوباره بايد بازي مي‌كردند.
* يكي ديگر از ويژگي‌هاي اين مسابقه بازگشت دوباره علي كريمي به تيم ملي بود. او انگيزه و انرژي زيادي را به تيم آورد. كريمي بازيكني است كه هر وقت در تيم ملي حضور دارد باعث مي‌شود اطرافيانش هم خوب كار كنند و واقعا تحت تاثير او قرار بگيرند. كريمي صحنه‌هايي را در اين بازي خلق كرد كه فكر كنم مردم از ديدنش لذت بردند و همه مردم ايران نفس‌هايشان حبس شده بود. حركات كريمي واقعا محشر بود و توان ويژه‌اي به تيم ملي القا مي‌كرد. تيم ما در نيمه دوم بهتر عمل كرد و توانست با حمايت تماشاچيان موقعيت‌هاي گلزني بيشتري را روي دروازه حريف خلق كند.
*كريمي هر وقت به تيم ملي دعوت شود دير است. شخصيت فوق‌العاده‌اي دارد و همان طور كه گفتم همه بازيكنان از كريمي تاثير مي‌گيرند. همه مردم ايران دوستش دارند. ما تنها 10 ماه تا شروع جام ملت‌ها زمان داريم كه بهتر بود او را به تيم ملي دعوت مي‌كرديم ضمن اينكه به عيد نزديك مي‌شويم و مي‌خواستيم او را دوباره به استاديوم آزادي بياوريم تا به مردم عيدي خوبي بدهيم.
* قطبي در پاسخ به اين سوال كه اگر معتقديد تيم ايران خوب بازي كرد پس چرا تماشاچيان در 15 دقيقه پاياني بازي تيم تايلند را تشويق مي‌كردند به خبرنگاران گفت: دليل اين مساله را نمي‌دانم بهتر است از كساني بپرسيد كه اين شعارها را دادند. قطبي در ادامه با واكنش خبرنگاران مواجه شد كه پرسيدند چطور از هزاران تماشاچي كه به استاديوم آمده بود چنين سوالي كنيم. وي در اين خصوص پاسخ داد: در برابر چنين صحبتي فقط مي‌توانم سكوت كنم من معتقدم تيم ايران در اين بازي خوب بازي كرد. مديريت سكوها بر عهده من نيست. در تيم ملي فقط وظيفه دارم يك تيم خوب بسازم و روانه مسابقه‌ها كنم.
*من احتياجي به محبوبيت كسي ندارم. تيم ملي تيم افشين قطبي نيست بلكه متعلق به همه مردم ايران است. من هيچ تصميم شخصي و سليقه‌اي در اين تيم نمي‌گيرم. پشت تصميم‌هاي من هميشه وجدان، فكر و منطق نهفته است.
*من علي دايي را هميشه دوست داشته و دارم. معتقدم ما بايد به هم كمك كنيم تا فوتبال ايران رشد كند. ضمن اينكه بايد به رسانه‌هاي كشور هم احترام گذاشته و براي موفقيت تيم ايران از وجودشان استفاده كنيم.
* ما ده بازي تداركاتي خواهيم داشت كه پنج مسابقه آن در " روزهاي فيفا" است. در اين فرصت مي‌خواهيم تيم قوي‌تري بسازيم. مطمئن باشيد اين تيم تا جام ملت‌هاي آسيا بهتر و قدرتمندتر خواهد شد. اين بازيكنان اتحاد و همدلي زيادي با هم دارند و از زماني كه در اردو كنار هم جمع شده‌اند اين مساله به وضوح در اين تيم ديده مي‌شد. تا شروع جام ملت‌ها هم در تيم ملي به روي همه بازيكنان ايراني باز است و با عملكرد موفق‌شان مي‌توانند در اين تيم حضور داشته باشند
*قطبي در مورد سقوط 4 رتبه‌اي تيم ملي ايران در رده‌بندي فيفا اظهار داشت: اين رده‌بندي منطقي نيست. ما 2 ماه بازي نداشتيم و اين رده‌بندي با اصول منطقي منافات دارد، به همين دليل آن را نمي‌پذيرم. بايد براي اعلام رده‌بندي فيفا ملاك‌ها تغيير كند و منطقي‌تر شود.