دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 28 , از مجموع 28

موضوع: خروج از اعتدال در دولت گذشته باعث انزوای نخبگان شد

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

پیش فرض پاسخ : خروج از اعتدال در دولت گذشته باعث انزوای نخبگان شد

درباره بحث یارانه ها تا الان چندین برنامه دیدم که کارشناسان اقتصادی همه موافق هدفمندی یارانه ها بودن؛ اما این شیوه اجرا رو همه شون نادرست میدونن. در واقع درستش این بود که یارانه رو به صنعت و تولید اختصاص داده بشه . یادمه چند وقت پیش یه تاپیکی درباره تاثیر حجم نقدینگی و تورم توی سایت خوندم؛ فکر کنم خانوم الماس پارسی موضوع رو ایجاد کرده بودن.اونجا توضیح دادن وقتی نقدینگی رو افزایش بدیم قیمتها هم زیاد میشه ؛ درواقع این عمل باعث ایجاد تورم میشه.
    به همین دلیل دادن پول به مردم ضررش خیلی بیشتر از سودش هست.باید این پول صرف ایجاد موقعیتهای شغلی بشه. اینکارم، فقط با حمایت از صنعتگران و کارآفرینان ممکنه.

2. 4 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    کسی اینجا جانب شخص خاصی رو نگرفت!
    در ضمن اگر فقط پول صندوق صدقات و نذورات مردم به دست اهلش میرسید؛ تمام این مشکلات حل بود. نیازی به خمس و اینا هم نبود.
    من گفتم پول نفت کشورهای عربی چه ربطی به گردشگری داره ؟ حتی جمعیت هم بخواهیم در نظر بگیریم از 40 هزار تومان بیشتر میشود
    با صد تومن دویست تومن های یه پول صندوق صدقه کل کشور رو میخواین سیر کنین؟
    منابع فیس بوکی بدجور معادلاتشون قاطیه
    دوست عزیز وقتی یه خانواده میره زیر نظر پوشش کمیته امداد فکر میکنی چقد میگیره ؟ شاید به اندازه یارانه
    چون به همه نمیرسه ، چون اون دختری که یتیم هست وقتی به سن ازدواج میرسه خرید جهزیه هم از کمیته امداد کمک گرفته میشه ، یا اون پسری که میخواد کار کنه تشکیل زندگی بده با همین پول باید شروع کنه
    چقد داشتیم کارآفرین تحت پوشش
    و چقدم داریم که هنوز بعضی خانواده ها شناسایی نشدن!
    اینجوریه، اگه پول خمس و زکات اون خونه میلیاردی ها اصن اونا هیچ خود ما بخوایم بدیم اینجوری مشکلات راحت تر حل میشه
    ولی متاسفانه مث من نوعی ادعا مسلمانیتمون زیاده!
    پول نفت عربی برای جمعیت معادل 5 میلیون نفری معلومه زیاده ، در ضمن پول نفت رو همینجوری تقسیم نمیکنن خالص اومد خالص پخش شه! در چند جا و صندوق های ذخیره ارزی ،ذخیره میشه

درکل به نظرم یارانه خیلی کمک واسه خانواده های کم بضاعت و زوج های جوان و آینده نوزاد های متولد شده هست
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

4. 2 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

سلام دوستان عزیز

خواهشا در موضوع با احترام بحث کنید نا با متلک چون نشون از علم پایین میده.

من نظر خودم رو میگم در این مورد

یارانه ها روش ایجادش باید میرفت به سمتی که افراد فقط با این پول از اجناس داخلی خرید کنند تا کارخانجات رونق بگیره میشد اینو در شکل کارت اعتباری کالا اجراش کرد تا پول نقد وارد چرخه پولی کشور نشه و اینجور باعث بالا رفتن حجم نقدینگی بشه و تورم تشدید بشه

دوم اینکه تورم در دولت قبلی 25 درصدش مربوط به یارانه ها بود.

تحریم و دزدی مسئولین از قبل از دولت و در خود دولت همزمان شد با تحریم ها و چون مسئولین خواستن از سهمشون کم بشه این دزدی به چشم اومد و باعث کمبود درامد دولت شد و خزانه خالی و کشور در طوفان افزایش تورم افتاد.یک نمونه من میگم چون خبر دارم نفت ایران با دیسکانت 9 دلار فروخته میشه ولی با دیسکانت 4 دلار به مشتری خارجی میرسه و این وسط این همه پول رو مسئولین میخورن حالا فروش نفت رو با مبنای اون فروش اصلی میگن ولی در اصل باید مبلغ دزدیده شده رو ازش کم کرد نتیجه میشه اینی که میبینید

یا در موضوع سوآپ نفتی ایران نفت را از ترکمنستان میگرفت و در جنوب کشور به مشتری ترکمنستان نفت میداد این وسط 7 دلار هزینه سوآپ بود که قاعدتا باید در خزانه ریخته میشد و درامد کشور بود اما در عمل 70 سنت از این در خزانه ریخته میشد بقیه در حساب مسئولین مربوط جهت کار اوکی شدن ریخته میشد و نتیجه میشه این که میبینید.اگر از دزدی ها و چپاول اموال کشور نمیگیم دست بردارند میگیم کم کنند کشور بهترین وضع براش محقق میشه ولی امان از دشمن توی خونه که هزاران برابر بدتر از دشمن بیرون هست و کسی هم نمیتونه بهشون بگه تو .

ناگفته نماند ایران ثروتها عظیم دیگر هم دارد که به همین صورت نابود میشه

سر موضوع خوراک پتروشیمی سنگین ترین ضربه رو در بدترین وضع کشور به پیکره اقتصاد و اعتماد مردم زدن همین نمایندگان به ظاهر محترم مجلس ولی امان از دشمن دوست نما که هر چی میکشیم از اینا هست.در جهت کسب سود خودشون مهمترین و استراتژِکترین بخش و عظیم ترین بخش اقصاد کشور رو در زمان حساس زدن زمین و بهش هم میگن اصلاح.خدا از دلشون بپرسه ...

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

6. 5 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها
    با صد تومن دویست تومن های یه پول صندوق صدقه کل کشور رو میخواین سیر کنین؟
    منابع فیس بوکی بدجور معادلاتشون قاطیه
    دوست عزیز وقتی یه خانواده میره زیر نظر پوشش کمیته امداد فکر میکنی چقد میگیره ؟ شاید به اندازه یارانه
    چون به همه نمیرسه ، چون اون دختری که یتیم هست وقتی به سن ازدواج میرسه خرید جهزیه هم از کمیته امداد کمک گرفته میشه ، یا اون پسری که میخواد کار کنه تشکیل زندگی بده با همین پول باید شروع کنه
    چقد داشتیم کارآفرین تحت پوشش
    و چقدم داریم که هنوز بعضی خانواده ها شناسایی نشدن!
    اینجوریه، اگه پول خمس و زکات اون خونه میلیاردی ها اصن اونا هیچ خود ما بخوایم بدیم اینجوری مشکلات راحت تر حل میشه
    ولی متاسفانه مث من نوعی ادعا مسلمانیتمون زیاده!
    پول نفت عربی برای جمعیت معادل 5 میلیون نفری معلومه زیاده ، در ضمن پول نفت رو همینجوری تقسیم نمیکنن خالص اومد خالص پخش شه! در چند جا و صندوق های ذخیره ارزی ،ذخیره میشه

درکل به نظرم یارانه خیلی کمک واسه خانواده های کم بضاعت و زوج های جوان و آینده نوزاد های متولد شده هست
    توصیه میکنم تنها به آمار تعداد معادن و منابع طبیعی ایران نگاهی بیاندازید تا متوجه شوید که همین پول ناخالصش رو هم تقسیم کنن خیلی خیلی بیشتر از 40 هزار تومان خواهد شد. همان طور که مهدی جان اشاره کردند تنها دلیل نبود پول و ذخایر ارزی دزدی است!
    در ضمن طبق همین گفته های مسئولین کمیته امداد فقط در تهران ماهیانه 15 میلیارد تومان درآمد هست. (عرض کردم فقط صدقات, حالا به نذورات و خمس و ذکات و پول های درون امامزاده ها و... کاری ندارم)
    مگه چه جهیزیه ای می دهند؟ یخچال و گاز دست دوم که کل جهیزیه به 2 میلیون نمیرسه ارزشش تو این وضع!

سند حرف من منابع فیس بوکی نیستند! چهره سطح شهر است. که شما یا نمی خواهید حیقیقت را ببینید و یا نمی خواهید حقیقت را باور کنید
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

8. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,555
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ریپورتر نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

خواهشا در موضوع با احترام بحث کنید نا با متلک چون نشون از علم پایین میده.

من نظر خودم رو میگم در این مورد

یارانه ها روش ایجادش باید میرفت به سمتی که افراد فقط با این پول از اجناس داخلی خرید کنند تا کارخانجات رونق بگیره میشد اینو در شکل کارت اعتباری کالا اجراش کرد تا پول نقد وارد چرخه پولی کشور نشه و اینجور باعث بالا رفتن حجم نقدینگی بشه و تورم تشدید بشه

دوم اینکه تورم در دولت قبلی 25 درصدش مربوط به یارانه ها بود.

تحریم و دزدی مسئولین از قبل از دولت و در خود دولت همزمان شد با تحریم ها و چون مسئولین خواستن از سهمشون کم بشه این دزدی به چشم اومد و باعث کمبود درامد دولت شد و خزانه خالی و کشور در طوفان افزایش تورم افتاد.یک نمونه من میگم چون خبر دارم نفت ایران با دیسکانت 9 دلار فروخته میشه ولی با دیسکانت 4 دلار به مشتری خارجی میرسه و این وسط این همه پول رو مسئولین میخورن حالا فروش نفت رو با مبنای اون فروش اصلی میگن ولی در اصل باید مبلغ دزدیده شده رو ازش کم کرد نتیجه میشه اینی که میبینید

یا در موضوع سوآپ نفتی ایران نفت را از ترکمنستان میگرفت و در جنوب کشور به مشتری ترکمنستان نفت میداد این وسط 7 دلار هزینه سوآپ بود که قاعدتا باید در خزانه ریخته میشد و درامد کشور بود اما در عمل 70 سنت از این در خزانه ریخته میشد بقیه در حساب مسئولین مربوط جهت کار اوکی شدن ریخته میشد و نتیجه میشه این که میبینید.اگر از دزدی ها و چپاول اموال کشور نمیگیم دست بردارند میگیم کم کنند کشور بهترین وضع براش محقق میشه ولی امان از دشمن توی خونه که هزاران برابر بدتر از دشمن بیرون هست و کسی هم نمیتونه بهشون بگه تو .

ناگفته نماند ایران ثروتها عظیم دیگر هم دارد که به همین صورت نابود میشه

سر موضوع خوراک پتروشیمی سنگین ترین ضربه رو در بدترین وضع کشور به پیکره اقتصاد و اعتماد مردم زدن همین نمایندگان به ظاهر محترم مجلس ولی امان از دشمن دوست نما که هر چی میکشیم از اینا هست.در جهت کسب سود خودشون مهمترین و استراتژِکترین بخش و عظیم ترین بخش اقصاد کشور رو در زمان حساس زدن زمین و بهش هم میگن اصلاح.خدا از دلشون بپرسه ...
    سلام آقا مهدی متلک هم بعضی جاها کاربرد داره ، وگرنه نمیشه زندگی کرد و حرف زد...
    خب ببینید چیزی که میگین یکم عجیبه ، یعنی عجیب نیست از هر مسئول کار نشناسی و خودخواهی برمیاد اینوری و اونوری هم نداره
    اما تعجب من اگر اینطور که شما عرض میکنید در این صورت این مدت دولت درحال خرج پول خیالی بوده چون تقریبا 90درصدشو همش زدن به جیب !
    مگر ادعا بر این نیست که این کار(یارانه) باعث افزایش واردات شده ، حالا سوالی که برای هر کسی ممکن مطرح بشه اگر بودجه و خزانه خالی داریم چطور پول واردات پرداخت میشد
    ببینید تناقض تو حرفا هست وقتی میگن بودجه و خزانه خالی ولی پول 7 میلیاردی برای بازسازی کاخ ریاست جمهوری داده میشه!
    حتی مسئولین بدهکاری دولت رو به بانک مرکزی رو دقیق نمیدونن ، هر کدومشون یه چی میگه
    بعد اینکه اگر این تئوری که دست مردم پول باشه تورم بالا میره و شما فرمودید 25 درصد یارانه بوده ، پس نقدینگی کشور از چه چرخه ایی تولید باید بشه؟آیا غیر از این نیست که با درآمد کافی و گردش پول در مملکت نقدینگی کشور تامین میشه؟
    آیا قبول ندارین احتکار و بالابردن قیمت های تمام اقلام و نیازهای ضروری مردم و عدم نظارت صحیح باعث تورم شده و الان هم دچار رکود اقتصادی؟
    نظر شما رو مبنی بر پیش برد یارانه با روشی که فرمودید کاملا قبول دارم ولی آیا در خود کارخانه جات ها کیفیت بحث اصلی هست یا اضافه کردن ثروت مالکان؟
    من میتونم براتون از لوازم خانگی مثال بزنم
    مثلا من یه ماشین لباس شویی میخوام بخرم وقتی میبینم برند خارجی با کیفیت و مصرف برق کمتری داره ولی مدل ایرانی دارای مصرف برق بیشتر علاوه بر اون مشکلات و عیب دیگری هم داره من نوعی ترغیب میشم که نوع خارجی رو بخرم
    میتونم مثال عکس این رو هم بیارم که هیچ کارخونه بسته بندی مواد غذایی اگر بازهم کیفیت و برند خوبی داشته باشه هیچوقت ضرر نمیکنه همونطور که شاهد ماجرا هستیم کسی نمیره ماکارانی خارجی بخره!یا کنسرو های خارجی مصرف بشه
    و جمله آخرتون هم میشه باز کنید ببینیم باز چه کلاهی بر سرمون رفته

امام خامنه ای

10. 2 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,555
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    توصیه میکنم تنها به آمار تعداد معادن و منابع طبیعی ایران نگاهی بیاندازید تا متوجه شوید که همین پول ناخالصش رو هم تقسیم کنن خیلی خیلی بیشتر از 40 هزار تومان خواهد شد. همان طور که مهدی جان اشاره کردند تنها دلیل نبود پول و ذخایر ارزی دزدی است!
    در ضمن طبق همین گفته های مسئولین کمیته امداد فقط در تهران ماهیانه 15 میلیارد تومان درآمد هست. (عرض کردم فقط صدقات, حالا به نذورات و خمس و ذکات و پول های درون امامزاده ها و... کاری ندارم)
    مگه چه جهیزیه ای می دهند؟ یخچال و گاز دست دوم که کل جهیزیه به 2 میلیون نمیرسه ارزشش تو این وضع!

سند حرف من منابع فیس بوکی نیستند! چهره سطح شهر است. که شما یا نمی خواهید حیقیقت را ببینید و یا نمی خواهید حقیقت را باور کنید
    ببینید مشکل اینجاست شما فکر میکنید این مملکت هیچ کاری نداره فقط باید منابع و پول ها رو تقسیم کنه
    ببینید اداره یه مملکت بزرگی مث ایران و انتظارهایی که ازش میره واقعا سخته ،پولی که از منابع کشوری درمیاد باید خیلی جاها صرف بشه
    حرف جناب ریپورتر کاملا متینه ، بحث من اینه که فقط پول نفت نیست که این مملکت رو میسازه ، ظرفیت های خیلی بیشتر هم هست ، تنها یک عوامل موجب تورم نمیشه!
    بی انصافی حرف میزنید ،کمترین جهزیه ایی که داده میشه 15 میلیون تومان هست که تمام مواردو وسائل ایرانی باشه
    در ضمن به عنوان قرض الحسنه یا وام جهزیه داده میشه ، که اونم 4 الی 5 میلیون ، بقیه رو خیرین و مسئولین کمیته سعی میکنن جور کنن
    در ضمن نمیدونم چرا فکر میکنید این مبلغ زیاده میدونید آمار خانوار های تحت پوشش چقدره؟میدونید مصرف اقلام ضروری چقد گرونه ؟
    من شهر رو میبینم اگر به حرفهای بنده دقت میکردیم میدید که من میگم کمیته امداد و غیره که میگین به اهلش نمیرسه من میگم میرسه ولی توان بیش از این نداره
    دوستان دارای ما یا در ایام ماه رمضان در اثر پخش برنامه ها دچار جو میشن یا تو محرم و صفر !
    همونطور که شما فرمودید به اون موارد کار ندارید من میگم اگه اون موارد واقعا رعایت شه به اهلش میرسه !

امام خامنه ای

12. کاربرانی که از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند.

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

ببینید مشکل اینجاست شما فکر میکنید این مملکت هیچ کاری نداره فقط باید منابع و پول ها رو تقسیم کنه
    ببینید اداره یه مملکت بزرگی مث ایران و انتظارهایی که ازش میره واقعا سخته ،پولی که از منابع کشوری درمیاد باید خیلی جاها صرف بشه
    حرف جناب ریپورتر کاملا متینه ، بحث من اینه که فقط پول نفت نیست که این مملکت رو میسازه ، ظرفیت های خیلی بیشتر هم هست ، تنها یک عوامل موجب تورم نمیشه!
    بی انصافی حرف میزنید ،کمترین جهزیه ایی که داده میشه 15 میلیون تومان هست که تمام مواردو وسائل ایرانی باشه
    در ضمن به عنوان قرض الحسنه یا وام جهزیه داده میشه ، که اونم 4 الی 5 میلیون ، بقیه رو خیرین و مسئولین کمیته سعی میکنن جور کنن
    در ضمن نمیدونم چرا فکر میکنید این مبلغ زیاده میدونید آمار خانوار های تحت پوشش چقدره؟میدونید مصرف اقلام ضروری چقد گرونه ؟
    من شهر رو میبینم اگر به حرفهای بنده دقت میکردیم میدید که من میگم کمیته امداد و غیره که میگین به اهلش نمیرسه من میگم میرسه ولی توان بیش از این نداره
    دوستان دارای ما یا در ایام ماه رمضان در اثر پخش برنامه ها دچار جو میشن یا تو محرم و صفر !
    همونطور که شما فرمودید به اون موارد کار ندارید من میگم اگه اون موارد واقعا رعایت شه به اهلش میرسه !
    حتی اگر نصف این پول ها به اهلش می رسید وضعیت خیلی خیلی متفاوت تر بود.

من قضاوت رو به عهده دوستان واگذار میکنم. چون مسلما اطلاعاتی که دوستان دارند و وضعیتی که در جامعه می بینند خودش گویای تمام مسائل هست.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

14. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

سلام آقا مهدی متلک هم بعضی جاها کاربرد داره ، وگرنه نمیشه زندگی کرد و حرف زد...
    خب ببینید چیزی که میگین یکم عجیبه ، یعنی عجیب نیست از هر مسئول کار نشناسی و خودخواهی برمیاد اینوری و اونوری هم نداره
    اما تعجب من اگر اینطور که شما عرض میکنید در این صورت این مدت دولت درحال خرج پول خیالی بوده چون تقریبا 90درصدشو همش زدن به جیب !
    مگر ادعا بر این نیست که این کار(یارانه) باعث افزایش واردات شده ، حالا سوالی که برای هر کسی ممکن مطرح بشه اگر بودجه و خزانه خالی داریم چطور پول واردات پرداخت میشد
    ببینید تناقض تو حرفا هست وقتی میگن بودجه و خزانه خالی ولی پول 7 میلیاردی برای بازسازی کاخ ریاست جمهوری داده میشه!
    حتی مسئولین بدهکاری دولت رو به بانک مرکزی رو دقیق نمیدونن ، هر کدومشون یه چی میگه
    بعد اینکه اگر این تئوری که دست مردم پول باشه تورم بالا میره و شما فرمودید 25 درصد یارانه بوده ، پس نقدینگی کشور از چه چرخه ایی تولید باید بشه؟آیا غیر از این نیست که با درآمد کافی و گردش پول در مملکت نقدینگی کشور تامین میشه؟
    آیا قبول ندارین احتکار و بالابردن قیمت های تمام اقلام و نیازهای ضروری مردم و عدم نظارت صحیح باعث تورم شده و الان هم دچار رکود اقتصادی؟
    نظر شما رو مبنی بر پیش برد یارانه با روشی که فرمودید کاملا قبول دارم ولی آیا در خود کارخانه جات ها کیفیت بحث اصلی هست یا اضافه کردن ثروت مالکان؟
    من میتونم براتون از لوازم خانگی مثال بزنم
    مثلا من یه ماشین لباس شویی میخوام بخرم وقتی میبینم برند خارجی با کیفیت و مصرف برق کمتری داره ولی مدل ایرانی دارای مصرف برق بیشتر علاوه بر اون مشکلات و عیب دیگری هم داره من نوعی ترغیب میشم که نوع خارجی رو بخرم
    میتونم مثال عکس این رو هم بیارم که هیچ کارخونه بسته بندی مواد غذایی اگر بازهم کیفیت و برند خوبی داشته باشه هیچوقت ضرر نمیکنه همونطور که شاهد ماجرا هستیم کسی نمیره ماکارانی خارجی بخره!یا کنسرو های خارجی مصرف بشه
    و جمله آخرتون هم میشه باز کنید ببینیم باز چه کلاهی بر سرمون رفته

متلک نباشه بهتره رک گفتن بهتر از متلک هست

ببینید دقیقا درسته دولت در حال خرچ پولی بود اضافه بر تواناییش.یعنی چاله کندن قبل از داشتن پول مورد نظر.تصویب می کنند اعتبار میدن و اعتبار رو نمیتونن برسونن سر موقع حالا استقراض شروع میشه و فشار میاد به پایه پولی کشور اونوقت مجبور میشن اسکناس بدون پشتوانه چاپ کنند یا با سیاست دلار رو بکشن بالا که کسری بودجه تامین بشه نتیجه بیشه تورم سرسام آور برای کشور چون بیشتر از واقعیت پول چاپ کردند تا موقتی درمان کنند

یارانه باعث واردات نشده اگر کسی اینو گفته خیلی کم اطلاعات بوده.افزایش واردات جدا از بحث دوستان مفت خور مسئول یک قسمتی هم داره ایران به جای پول نفتش مجبوره جنس وارد کنه کا باعث تورم میشه چون تولید ورشکست میشه و بیکار زیاد میشه و خب گرونه بیداد میکنه.بدلیل وارداتی شدن کشور با کوچکترین خبر پایه های اقتصاد مریض کشور فرو میرضه و موج طوفانی تورم که شاهدش هستیم میوفته که هر روز یک قیمت میشه ولی اگر تولید کشور خوب باشه نرخ دلار و غیره روی قیمتها و تورم کشور اثر قابل توجهی نمیتونه بگذاره .

بودجه بازسازی هم همون موضوع وصله پینه هست یعنی از یکجا که بودجه سازمانی هست میدزدن میدن اینور حالا اونور خالی میشه مجبور میشن از بودجه جای دیگه بدزدن بدن به اون قسمت

نه ببینید نقدینگی نه اینکه پول در کشور نباشه .باید باشه اما اندازه داشته مملکت.یک مثال میزنم.شما 5 هزار تومن توی جیبتون هست میرین یک لباس میخرید 100 هزار تومن حالا یک مشکل پیش میاد یکی اینکه شما کسر بودجه اوردین چون بر اساس داشته خودتون خرید نکردین این اولین ضربه میشه اعتماد فروشنده به شما سلب میشه که پول ندارین حالا میاین پول رو جور کنید میرین از خانواده پول میگیرین درسته شما تونستین مشکل رو مقطعی حل کنید ولی حالا خانواده کمبود بودجه داره چون از توانش بیشتر شده هزینه.نقدینگی کشور هم همینجوره نباید بیشتر از دارایی کشور و سطح اقتصادش پول وجود داشته باشه در کشور چون رکود میاره مثل اینکه شما بیشتر از توانت چک بکشی

قایم کردن کالا و احتکار چه زمانی راه میوفته؟ زمانی که فروشنده بدون کالاش رو نگه داره روز بعد قیمتش بالاتر میره چون تورم وحشتناک وجود داره.اگر ما تورم رو کنترل کنیم اول و بعدش با محتکر مبارزه کنیم شک نکنید کسی احتکار نمیکنه.دقت بکنید احتکار در جوامعی هست که تورم دارند وگرنه در کشور تورم پایین و بدون تورم احتکار هزینه داره و به صرفه نیست چون هر موقع مشتری اراده کنه با قیمت خوب جنس وجود داره.

ببینید اگر کارخانه ای ازش خرید بشه کیفیتش هم میره بالا با نظارت مستمر.ولی شما وقتی کارخانه توان رقابت نداره شروع میکنه به دزدی برای کمتر کردن هزینه تولیدش.

اگر شما همون ماشین لباسشویی ایرانی رو که کیفیتش کمتر هست ولی قیمتش هم کمتر باشه میری میخری چون میگی قیمتش کمه و کیفیتشم کمتر ولی وقتی قراره یک پول رو برابر بدی خب قطعا خارجی رو میخری.بنگاههای اقتصادی رو باید با کمک و نظارت و آموزش قوی کرد تا توان رقابت داشته باشند وگرنه هر روز بدتر میشه.کارخانجات ما تورم روز افزون مواد اولیه تولید روبرو هستند.

در مورد آخری که افتضاح قرن اتفاق افتاده

نرخ متوسط خوراک گاز برای پتروشیمی ها در خلیج فارس که حریفانی مثل عربستان و قطر و امارات داریم در پتروشیمی که خیلی هم قوی هستند بین 3 تا 5 سنت هست و نرخ هاب گازی آمریکا که مرجع هست 10 سنت حالا ما اومدیم قیمت نرخ خوراک پتروشیمی رو از 2.5 سنت به 15 سنت افزایش دادیم حالا چه اتفاقی میوفته نرخ محصولات پتروشیمی ما بالا میره خب کسی نمیخره دوم کودها کشاورزی بالا میره و هزینه تولید محصولات افزایش پیدا میکنه عذا گرون میشه کسی نمیتونه بخره و گرسنگی بیشتر.مواد پلاستیکی و کلی مواد دیگه که به پتروشیمی وابسته هستند به همین صورت نابود میشن و گرونی فرا گیر میشه و...

حالا این رو چه کسی کارشناسی کرد اقای توکلی فرد همیشه نابود کننده و بقیه هم بله گفتن و تنها صنعتی که ما داریم و از ما خرید دارند و بیشتر از 50 درصد صادرات ناخالص نفتی از این قسمت هست رو نابود کردند و کلی انسان بیکار چون شرکتهای تولیدی پتروشیمی تعیل نیرو کردند 80 درصد بور که تابلوی اقتصاد کشور هست نابود شد و خیلی ها ورشکست شدن .نمایندگان مجلس از عمد این کار رو کردن

1:چون حق حساب بگیرین از پتروشیمی ها
    2: نمایندگان مجلس ذاتا سنتی و ذاتا بساز و بفروش هستند و ملک دارند بازار ملک به واسطه رشد بورس خوابید و ملکها رو دست ایشان باد کرد تصمیم گرفتن با این حرکت بورس رو منفی کنند تا سرمایه ها به بازار ملک برود اما این اتفاق نیوفتاد چون عملا توانی وجود ندارد برای خرید ملک با قیمتهای نجومی

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

16. 4 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)