دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: مردان دقیقا از جانِ زنان چه می خواهند؟! ( مصاحبه ای جالب با مردها )

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

پیش فرض مردان دقیقا از جانِ زنان چه می خواهند؟! ( مصاحبه ای جالب با مردها )

مردان دقیقا از جانِ زنان چه می خواهند؟! ( مصاحبه ای جالب با مردها )

بر اساس کلیشه های رایج، ظاهر، چهره و اندام زنان برای مردان بیشتر از همه چیز مهم است و برای زنان نیز پول و ثبات مالی اهمیت دارد. اما این حرف ها به طور صدردصد صحت ندارند. واقعیت چیزی در میانه این حرف ها است.

همه ما از مرد یا زن رویاهای خود انتظاراتی در ذهن داریم که اگر آنها را روی کاغذ بنویسیم یا چند مورد محدود را تشکیل می دهند یا کتابی می شوند، مُفصٌل! اما واقعیت این است که برخی از رفتارها و موضوعات بیشتر از همه برای ما اهمیت دارند و دوست داریم فردی که برای رابطه عاشقانه خود انتخاب می کنیم، حتما آنها را داشته باشد.

وجود این ایده‌آل‌ها در طرف مقابل حالمان را خوب می کند.
    بر اساس کلیشه های رایج، ظاهر، چهره و اندام زنان برای مردان بیشتر از همه چیز مهم است و برای زنان نیز پول و ثبات مالی اهمیت دارد. اما این حرف ها به طور صدردصد صحت ندارند. واقعیت چیزی در میانه این حرف ها است. با اینکه چهره زن برای مرد اهمیت بسیاری دارد، اما مسایل با اهمیت دیگری نیز در ذهن او به عنوان زن ایده‌آل هستند که در اولویت های نخست دسته‌بندی می شوند. برای درک بهتر این مساله به سراغ چندین مرد رفته ایم تا انتظارات خود از زن ایده‌آل را برایمان شرح دهند.

او باید جذاب باشد
    رضا 36 ساله می گوید: «ظاهر و جذابیت صورت و اندام برای من بسیار مهم است. من تصور می کنم این دیدگاه در همه مردها عمومیت دارد. در نگاه نخست، اولین چیزی که از یک زن می تواند شما را جذب کند زیبایی ظاهری او است. این مساله بسیار مهمی است. به همین دلیل است که بیشتر مردان سراغ زنان زیبارو می روند. البته منظور این نیست که همه زنان باید مدل باشند. یک زیبایی معمولی که بتواند انسان را جذب کند، کافی است.»
    در همین راستا، یک مقاله علمی چاپ شده در مجله روانشناسی خانواده در آمریکا نیز موید این دیدگاه است که نخستین دلیل کشش مردان به زنان، زیبایی صورت است. در همین مقاله اشاره شده زیبایی مردان برای زنان اهمیت چندانی ندارد. من دوست دارم برای آنچه هستم مرا دوست داشته باشد، نه برای چیزی که به او می دهم

امیر 34 ساله می گوید: «من زنی را دوست دارم که من را دوست داشته باشد نه کسی که به من نیاز داشته باشد. او باید من را برای من دوست داشته باشد. من نمی توانم زنی را دوست داشتم باشم که مرا برای موقعیت مالی، شغلی یا چهره ام دوستم دارد. این گونه زن ها در زندگی من بوده اند و من به هیچ عنوان تمایلی به ادامه رابطه با آنها نداشته ام. زنی که من را بانک خود می داند و می خواهد از من استفاده مالی کند، ارزش دوست داشتن ندارد.»
    از این صحبت می توان فهمید مردها برای اصالت زن بسیار ارزش قایل هستند. زن هایی که زیبا هستند اما این اصالت در وجود آنها دیده نمی شود خیلی زود کنار گذاشته می شوند.

زنی را دوست دارم که همپای من شاد باشد و شوخی کند

اشکان 28 ساله می گوید: «من ذاتا آدم شاد و پرانرژی ای هستم و مدام در حال شوخی کردن و خندیدن. از نظر من زندگی به اندازه کافی سخت و خشن هست و لازم نیست ما هم بر بار آن بیفزاییم. زیبایی و درک زن ها برای من مهم است. اما خندیدن او از همه چیز مهم تر است. پیدا کردن زنی که بتواند همپای من به همه چیز بخندد و از کوچک ترین و ساده ترین مسایل لذت ببرد، دشوار است. ارتباط داشتن با زنی که خشک و جدی است و سخت لبخند می زند، کسل‌کننده ترین کار دنیا است. باید زندگی را آسان گرفت. این به مردها قدرت و حس خوب می دهد.»

زن باید صادق و صبور باشد
    احمد 39 ساله می گوید: «اگر 10 سال پیش این سوال را از من می پرسیدید، بدون شک می گفتم زن باید زیبا باشد. اما اکنون پس از چندین تجربه متفاوت به این نتیجه رسیده ام زن باید صبور، صادق و باحوصله باشد. هنگامی که با زنی قرار می گذارم، ظاهر و تناسب اندام او برایم مهم است اما مهم تر از آن زیبایی درونی اوست. برایم مهم است بفهمم آیا از آن دسته زن هایی است که سر مسایل کوچک و بزرگ مشاجره می کنند؟ یا کسی است که می تواند با حفظ خونسردی راهکار درست برای مشکلات بیابد؟ آیا سعی می کند در بیشتر مواقع منطقی باشد یا سریع واکنش نشان می دهد؟» بیشتر مردان زنانی که موجب اعصاب‌خوردی نشوند و بازی های فکری با آنها راه نیندازد را بیشتر می پسندند.

میگنا

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

2. 11 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

پیش فرض پاسخ : مردان دقیقا از جانِ زنان چه می خواهند؟! ( مصاحبه ای جالب با مردها )

از یه چیز خیلی مطمئنم، اونم اینه که زنها به پول و درآمد مرد اهمیت ویژه ای میدن. هروقت صحبت از خواستگار میشه؛ میگن: خواستگارش خیلی خوبه ماشین شاسی بلند دار، فلان قدر حقوق داره ...
    این رو چندین بار به چشم خودم دیدیم. اولین و مهمترین معیار قضاوت پول هست.

4. 6 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    دریافت تشکر: 5,462
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array
    زهرا قربانی's: جدید157

پیش فرض پاسخ : مردان دقیقا از جانِ زنان چه می خواهند؟! ( مصاحبه ای جالب با مردها )

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    از یه چیز خیلی مطمئنم، اونم اینه که زنها به پول و درآمد مرد اهمیت ویژه ای میدن. هروقت صحبت از خواستگار میشه؛ میگن: خواستگارش خیلی خوبه ماشین شاسی بلند دار، فلان قدر حقوق داره ...
    خب آیا شما اینو قبول دارین که این روزا نمیگم پول داشتن عامل خوشبختیه اما پول نداشتن عامل بدبختیه؟
    خیلی از دعوا ها و جر و بحث ها به خاطر نداشتن پوله
    آخرین برگ سفرنامه باران اینست
    که زمین چرکین است

6. 3 کاربر از پست مفید زهرا قربانی سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا قربانی نمایش پست ها
    خب آیا شما اینو قبول دارین که این روزا نمیگم پول داشتن عامل خوشبختیه اما پول نداشتن عامل بدبختیه؟
    خیلی از دعوا ها و جر و بحث ها به خاطر نداشتن پوله
    مطمئنا درآمد مرد باید در حدی باشه که کفاف زندگی رو بده ؛ منتها این با پول دار بودن فرق داره. ضمن اینکه ارزش گذاری افراد صرفا بر اساس ثروت هیچ توجیه نداره.

8. 3 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

همکار تالار شیمی عمومی
    رشته تحصیلی
    ♥♥♥♥
    ارسال تشکر
    5,978
    دریافت تشکر: 4,121
    قدرت امتیاز دهی
    9174
    Array
    1=1+1's: جدید40

خب پسرام حاضر نیستن خواستگاری دختر زشت و چاق و ... برن

ولی قیافه و اندامو و ... اینچیزا برا دخترا در اولیت اول نیس

انصاف داشته باشید

دخترا ازدواج میکنن برا ایندشون امنیت میخان . ای بابا کم حرفی نیس خونه باباتو با کلی ارامش و راحتی ول کنی بری خونه شوهر

نمیگم فقط پول

ولی پول یکی از مهم ترین چیزای تضمین امنیت در اینده

10. 3 کاربر از پست مفید 1=1+1 سپاس کرده اند .

همکار تالار شیمی عمومی
    رشته تحصیلی
    ♥♥♥♥
    ارسال تشکر
    5,978
    دریافت تشکر: 4,121
    قدرت امتیاز دهی
    9174
    Array
    1=1+1's: جدید40

مطمئنا درآمد مرد باید در حدی باشه که کفاف زندگی رو بده ؛ منتها این با پول دار بودن فرق داره. ضمن اینکه ارزش گذاری افراد صرفا بر اساس ثروت هیچ توجیه نداره.
    اره موافقم

پول در حد کفاف زندگی . اصن درهمون حدی دختر تو خونه باباش داره بسه

دیگه ارزش گذاشتن براساس پول اصن خوب نیس

12. 2 کاربر از پست مفید 1=1+1 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array

سلام
    ممنون از حضورتون

مقاله بالا راجع به کلیشه های رایج و آنچه که در واقع هست بحث میکنه. طبق آماری که در زیر ارائه میکنم تفاوتهای زن و مرد در رابطه جنسی است ، خودتان به اولویتهای این آمار دقت کنید:

آنچه مردان فکر می کنند زنان به دنبال آن هستند…
    • شخصیت
    • هیکل متناسب
    • شوخ طبعی
    • حساسیت
    • قیافه ی خوب

ولی :

زنان در واقع دنبال چه هستند؟
    • شخصیت
    • شوخ طبعی
    • حساس بودن
    • هوش و ذکاوت
    • هیکل متناسب

و همچنین راجع به افکار زنان:
    آنچه زنان فکر می کنند مردان به دنبال آن هستند

• قیافه خوب
    • هیکل خوب
    • سینه
    • باسن
    • شخصیت

ولی:
    آنچه مردان واقعاً دنبالش هستند.

• شخصیت
    • قیافه ی خوب
    • هوش و ذکاوت
    • شوخ طبعی
    • هیکل متناسب

طبق این آمار مردان به خواسته های زنان واقف ترن.

دوستان با توجه به ویژگیهایی متفاوت افراد ممکنه یکی کاملا نظر متفاوت با این آمار داشته باشد که طبیعی است. این آمار یک آمار میدانی جهانی است.
    این تفاوتها در همه زمینه های زندگی هست فقط کمی شناخت و بررسی میتوان به سوال دقیقا زنان و مردان از هم چه میخواهند جواب داد

منبع آمار : تفاوت هاي زن و مرد در رابطه جنسي/ نويسنده: آلن و بارباراپیز / مترجم:بیژن و پگاه پایدار/انتشارات:نشر افکار 1383

قوانین تالار روانشناسی

14. 3 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    ارسال تشکر
    13,417
    دریافت تشکر: 6,562
    قدرت امتیاز دهی
    6221
    Array
    homeyra's: جدید156

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    ....
    سلام...
    فعلا که ملاک همه برا ازدواج پول هست...
    اسم دخترا بد در رفته که آهن پرستن...اما
    هستند آقاپسرایی که دنبال دختر پولدار میگردند و تعدادشون هم کم نیست...
    اول میبینن بابای دختره وضع مالیش چجوره،اگه باب طبع بود،نیمه گمشده،ناگهان پیدا میشه

16. 3 کاربر از پست مفید homeyra سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط homeyra نمایش پست ها
    سلام...
    فعلا که ملاک همه برا ازدواج پول هست...
    اسم دخترا بد در رفته که آهن پرستن...اما
    هستند آقاپسرایی که دنبال دختر پولدار میگردند و تعدادشون هم کم نیست...
    اول میبینن بابای دختره وضع مالیش چجوره،اگه باب طبع بود،نیمه گمشده،ناگهان پیدا میشه
    سلام حمیرا جون
    ممنون از حضورتون

اونایی که با این ملاک (چه دختر چه پسر) شروع میکنن ، نمیتونن ادامه بدن،

یعنی یا ملاکشون تغییر میکنه ، تو متن هم داشتیم :
    زن باید صادق و صبور باشد
    احمد 39 ساله می گوید: «اگر 10 سال پیش =====>> زن باید زیبا باشد. اما اکنون پس از چندین تجربه متفاوت به این نتیجه رسیده ام ========>>زن باید صبور، صادق و باحوصله باشد. هنگامی که با زنی قرار می گذارم، ظاهر و تناسب اندام او برایم مهم است اما مهم تر از آن زیبایی درونی اوست. ........
    برگرداندن زمان که عملی نیست ولی اراده کردن برای دوباره ساختن نه خرج میخواد نه علم دانشگاهی فقط یک اراده مردانه یا زنانه هر کدام در جای خودش.

مطلب فوق خودش جای بحث داره که ایشون صداقت و صبوری رو چی تعریف میکنه و ....
    موضوع سر تغییر ملاک و اولویته.

اونایی که ملاکهای درستی در زندگی ندارند در صورت رسیدن به هدف(همان ملاک) چون متعالی نبود ممکنه بصورت ظاهری با عنوان طلاق عاطفی ادامه پیدا کنه،
    اگر هم به هدف نرسه زمین و زمان مقصر در کوتاهیهای زندگیش شناخته میشه ، بازهم تلخکامی و ... که باز هم میرسه به طلاق عاطفی و گاهی هم نهایتا طلاق رسمی.

و چه خوبه که وقتی وارد زندگی شدند و تجربیات زیادی رو در عمل کسب کردند همونجا تغییر کنند و از صفر حرکت کنند.

قوانین تالار روانشناسی

18. 3 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 1=1+1 نمایش پست ها
    خب پسرام حاضر نیستن خواستگاری دختر زشت و چاق و ... برن
    ولی قیافه و اندامو و ... اینچیزا برا دخترا در اولیت اول نیس
    انصاف داشته باشید
    دخترا ازدواج میکنن برا ایندشون امنیت میخان . ای بابا کم حرفی نیس خونه باباتو با کلی ارامش و راحتی ول کنی بری خونه شوهر
    نمیگم فقط پول
    ولی پول یکی از مهم ترین چیزای تضمین امنیت در اینده
    رفتار بد یک عده، رفتار نادرست عده دیگری رو توجیه نمیکنه.اگر بعضی مردان صرفا بر اساس زیبایی، زنان رو ارزش گذاری میکنن؛ دلیل نمیشه در جوابش زنان هم مردان رو با سطح درآمد و ثروت ارزش گذاری کنن.
    از طرفی اینکه انتظار داشته باشیم؛ امکانات مشابه خانه پدری رو در خانه همسر داشته باشیم ؛ خیلی زیاده خواهی هست.از یک طرف در اکثر موارد شوهر، سابقه کار ، درآمد و پس انداز مشابه پدر زن نداره؛ از طرف دیگه زن، مهارت و توان مدیریت خانواده رو به اندازه مادر شوهر خودش نداره.
    اگر مرد انتظار داشته باشه که همسر جوانش مشابه مادر سالخورده اش در امورات خانه و خانواده مهارت داشته باشه؛ و زن هم متعاقبا انتظار رفاه و آسایش مشابه خانه پدری رو از شوهر داشته باشه، چنین ازدواجی یا هرگز سر نمیگیره یا خیلی زود از هم میپاشه.

20. 2 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع