دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25

موضوع: اولین چیزی که از بچگیتون یادتونه چیه؟

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

پیش فرض پاسخ : اولین چیزی که از بچگیتون یادتونه چیه؟

دقیقا همینطور هست که جناب نوآور گفتند.خیلی از خاطرات ما همان چیزهایی هست که دیگران در کودکی برای ما تعریف کردند

مثلا از معروف ترین خاطراتی که برای من تعریف کردند و من اون تصویر رو همیشه تو ذهنم دارم و میتونم ادعا کنم خودم یادمه اینه که

حدود2 یا 3 ساله بودم که منو یخچال با هم تو خونه تنها بودیم من رفتم سمت یخچال و درشو باز کردم یه نصفه هندوانه تو یخچال بود کشیدمش بیرون و با 2تا دستم شروع کردم قشنگ وسط اون نصفه هندوانه رو خوردم که بعدش مادرم رسید....
    ولی خاطراتی که دقیقا یادم باشه فکر کنم یه تصاویری از دوران دبستان یادمه

2. 6 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی معماری
    رشته تحصیلی
    مهندسی معماری
    ارسال تشکر
    2,514
    دریافت تشکر: 2,510
    قدرت امتیاز دهی
    1245
    Array
    ll's: جدید92

شیطنت های ابتکارییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یی

گرفتن حق بچه های ضعیفتر از گندبکای غول تشم(نخیلم من خودم از همه ریزه میزه تر بودم ...به صورت ابتکاری حسابشون میرسیدم نفهمه ا کجا خورده.............. نه بازورررررررررررررررررررر.خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ)بع له ما این بودییییییییییییییم
    ویرایش توسط ll : 16th October 2014 در ساعت 11:28 PM
    انسان چيزي بيشتراز انديشه اش نيست

4. کاربرانی که از پست مفید ll سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    44
    دریافت تشکر: 431
    قدرت امتیاز دهی
    1362
    Array

چرا خاطرات دوران کودکی فراموش می‌شوند؟

دانشمندان دریافتند تغییر دائم سلول‌ها به سلول‌های جدید در مغز افراد جوان موجب فراموشی حافظه دوران کودکی می‌شود.
    به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، محققان همواره در مورد شکل حافظه در دوران کودکی و سپس به خاطر نیاوردن آن دوران و پدیده‌ای به نام ضعف حافظه دوران کودکی سردرگم بودند.
    در تحقیقات اخیر بر روی موش‌ها جواب این سوال مشخص شد. همیشه سلول‌های مغزی پستانداران در حال تولید سلول جدید است، اما در مراحل نوزادی سرعت این نوروژنز در بالاترین حد خود است. به دلیل تجربه موارد جدید در نوزادی فعالیت‌های زیادی در هیپوکامپ( ناحیه‌ای از مغز که با آموزش و حافظه مرتبط است) انجام می‌شود.
    معمولا این نوع فعالیت هیپوکامپ با پیشرفت حافظه مرتبط است. تحقیق انجام شده توسط دانشمندان دانشگاه تورنتو در کانادا مشخص کرد در کودکان این میزان تولید نوروژنز تاثیر عکس دارد و موجب افزایش فراموشی می‌شود.
    تحقیقات آنها نشان داد تمام سلول‌های عصبی جدید می‌توانند حافظه‌های دوره‌ای ایجاد کنند.
    این گروه مراحل ایجاد حافظه در جوندگان مختلف را بررسی کردند. در این تحقیق جوندگان را در جریان شوک الکتریکی خفیف قرار دادند. سپس سرعت تولید نوروژنز در موش‌ها را با دادن مواد مخدر به آنها و یا دویدن چرخشی، افزایش و در دیگر موش‌ها این سرعت تولید را کاهش دادند.
    موش‌ها با سرعت پایین تولید نوروژنز نسبت به موش‌های دیگر با سرعت بالای تولید نوروژنز قادر به یادآوری بهتر موارد هستند. محققان این آزمایش را بر روی دیگر جوندگان از جمله خوکچه‌های هندی انجام دادند و نتایج مشابهی دریافت کردند.
    به دلیل شباهت زیاد مغز جوندگان و انسان محققان معتقدند مراحل مشابه موجب فراموشی دوران کودکی در انسان‌ها می‌شود.
    در تحقیقات پیشین مشخص شد ضعف حافظه دوران کودکی به دلیل کمبود مهارت‌های زبانی واحساسی است.
    مازن خیربیک عصب شناس دانشگاه کلمبیا در ایالات متحده اظهار کرد: تحقیقات بیشتری در مورد تولید نورون‌ها و علت فراموشی لازم است. احتمالا فراموشی این دوران در واقع به دلیل افزایش توانایی برای آموزش موارد جدید است.
    پس دوستانی که خاطرات نوزادیشون رو به خاطر نمیارن ناراحت نباشین چون فراموش کردن خاطره هیچ ربطی به هوش پایین افراد نداره بلکه شاید نشان دهنده گیرایی بیشتر شما هم باشه.

6. 2 کاربر از پست مفید moh1370 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ...
    ارسال تشکر
    514
    دریافت تشکر: 840
    قدرت امتیاز دهی
    369
    Array

هميشه يه خاطره تو بچگي منو از خجالت عذاب ميده
    در يك رووووز افتابي دختري سه ساله با موهاي قارچيالبته اين قارچي ني به طور ناگهاني چشمش به ماشين ريش تراش پدرش ميخورد ههههه اگه باقيشو حدث زدين جايزه دارين؟؟؟؟
    نه بابا خودم ميگم يادم افتاد يارانه هارو ميخوان قطع كنن حالا پول مفت نيس بدم به شما با اين صعود قيمت دلار و نزول ارزش ريال
    با زدن همه ي دكمه هاي روي دستگاه و مشاهده و شنيدن صداي دلنواز ان ناخود اگاه فكر امتحان كردن ان به سرش ميزند پس از زدن دكمه ي استارت و قرار دادن ان بر روي سر خويش شادمان و سرافراز به ادامه ي كار مشغول ميشود از همان رستنگاه مو تا محل رويش اوليه وسط سر ازمايش به خيرو خوشي انجام و پس از ديدن در اينه و وحشت و رعب زياد از خود و شروع گريه نزد مادر مهربان خود باز ميگردد وحشت مادر دستانش را شل ميكند و كشيده اي جانانه نثار جانش ميكند(مزاح بود هيچ عكس العملي نمينماياند)مادر مهربان لباس سفيد بر تن او ميكند با دادن خياري بدست كودك شششششششششششششششششششششرررر رررررششششششششششششش و اصرار به لبخند از او به عنوان روح(كچل/ لباس سفيد/خيار)عكس ميگيرد اينقد اون عكس زشت و ابروبر بود كه اگه كسي ميديد....به خاطر همين در سن ده سالگي به دست شخص شخيص بنده پاره گرديد
    تورو خدا لفظ قلمو داشتين خواستم مث اون مرده ي چاقي كه تو تلويزيون سيبيل مكزيكي داره تاريخ ميگه تاريخي بحرفم
    اگر یقین داری روزی پروانه میشوی بگذار
    روزگار هرچه میخواهد پیله کند
    !!!

8. 2 کاربر از پست مفید vaniya604 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ...
    ارسال تشکر
    514
    دریافت تشکر: 840
    قدرت امتیاز دهی
    369
    Array

البته بگم كامل كچل نكردم فقط وسط سر بود
    اگر یقین داری روزی پروانه میشوی بگذار
    روزگار هرچه میخواهد پیله کند
    !!!

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)