دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: راز بلندی انگشت حلقه مردان از سبابه چیست؟!

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    1,123
    دریافت تشکر: 2,078
    قدرت امتیاز دهی
    1580
    Array
    پدرام++'s: جدید44

Post راز بلندی انگشت حلقه مردان از سبابه چیست؟!

زیست شناسان دانشگاه فلوریدای آمریكا موفق به كشف علت بلندتر بودن انگشت حلقه مردان از انگشت سبابه آنها و عكس این موضوع در زنان شدند. طبق یافته های این محققان، نسبت انگشت مردان و زنان به واسطهی تعادل هورمونهای جنسی در طول مراحل اولیه رشد جنینی تعیین میشود. تفاوت چگونگی تاثیر هورمونهای مردان و زنان بر گیرندهها، بر رشد انگشتها تاثیرگذار است. یافته های این پژوهش، یك تعبیر ژنتیكی برای آن دسته از تحقیقاتی كه میان نسبت انگشتها با صفاتی چون تعداد اسپرمها، پرخاشگری، گرایش جنسی و همچنین قابلیتهای ورزشی برای مشكلات سلامتی مانند درخودماندگی، افسردگی، حمله قلبی و سرطان سینه ارتباط برقرار كرده، فراهم میكند. كشف این كه رشد انگشتها مستقیما توسط عملكرد گیرندههای آندروژن و استروژن كنترل میشود، این مطلب را تایید میكند كه نسبت انگشتها یك اثر مادامالعمر محیط هورمونهاست. نسبت انگشت، عملكرد هورمونهای آندروژن و استروژن در زمان قبل از تولد را منعكس میكند. محققان در آزمایشهای خود بر روی موش دریافتند كه انگشتهای در حال رشد جنینهای موش نر و ماده توسط گیرندههای هورمونهای جنسی كنترل میشوند. آنها با دنبال كردن رشد قبل از تولد جوانه دست موش، اثرات علامتدهی ژنی هورمونهای آندروژن – موسوم به تستسترون- و استروژن را كنترل كردند. اساسا، آندروژن بیشتر، برابر با انگشت چهارم نسبتا بلندتر است و استروژن بیشتر، منجر به ظاهر زنانه میشود. این بررسیها نشان داد كه چگونه این علامتهای هورمونی، میزان تقسیم سلولهای پیشساز اسكلتی را كنترل میكند و این كه استخوانهای مختلف انگشت دارای سطوح متفاوتی از حساسیت به آندروژن و استروژن هستند. در بسیاری از فرهنگها، انگشت حلقه نسبتا بلندتر در مردان، به عنوان نشانه باروری در نظر گرفته میشود. محققان هنگام مسدود كردن گیرنده های تستسترون، نسبت انگشت زنانه، هنگام افزودن تستسترون، نسبتهای مردانه و هنگام افزودن استروژن نسبتهای زنانه را به دست آوردند.
    منبع : forum.zirmizi

2. 10 کاربر از پست مفید پدرام++ سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

پیش فرض پاسخ : راز بلندی انگشت حلقه مردان از سبابه چیست؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط پدرام++ نمایش پست ها

زیست شناسان دانشگاه فلوریدای آمریكا موفق به كشف علت بلندتر بودن انگشت حلقه مردان از انگشت سبابه آنها و عكس این موضوع در زنان شدند.
    منبع : forum.zirmizi
    '' بسم الله الرحمن الرحیم لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم ''

سلام

متشکرم ، ولی بنده این قضیه رو رد می کنم ، واسه من اینطور نیست ، انګشت چهارمم بلندتر از سبابه هست ، در هر دو دستم اینطوره ، باور ندارید عکس میګیرم میذارم خیلی هم سالمم ...

قبلاً یه جا خونده بودم هر کس انګشت چهارمش از سبابش بلندتر باشه ریاضیات و مطالب مفهومیش بهتره ... دلیل علمی هم ذکر کرده بود که یادم نیست چی بود

4. 2 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    1,123
    قدرت امتیاز دهی
    1580
    Array

سلام
    بله من حرفتون رو باور میکنم. خب احتمالا شما هورمون مردانه تون کمی بیشتره . میگین نه به تاپیک تفاوت دختر و پسر یه نگا بندازید
    اونجا هم شما یکم اخلاقای مردونه داشتید.

6. 2 کاربر از پست مفید پدرام++ سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط پدرام++ نمایش پست ها
    سلام
    بله من حرفتون رو باور میکنم. خب احتمالا شما هورمون مردانه تون کمی بیشتره . میگین نه به تاپیک تفاوت دختر و پسر یه نگا بندازید
    اونجا هم شما یکم اخلاقای مردونه داشتید.
    سلام ، تا حدی سخنتون رو قبول دارم اما این برای من ، مادرم چی ؟ کاملاً خلقیاتشون 160 درجه با من متفاوته ، خیلی هم زنانه هست اخلاقشون .... اما انګشت چهارمشون از سبابه بلندتره ... مردوده تحقیقاتشون !

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    1,123
    قدرت امتیاز دهی
    1580
    Array

شما درست می فرمایید اما با چند نمونه که نمیشه گفت تحقیقاتشون نادرسته . در علم پزشکی هم استثنا زیاده . از اونجایی که عوامل و شرایط مختلفی روی یک پدیده تاثیر گذارند.

9. کاربرانی که از پست مفید پدرام++ سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)