دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: وقتی کارلوس کی‌روش برای پرچم ایران غیرتی می‌شود و دیگران نه!

همكار تالار اخبار
    ارسال تشکر
    11,278
    دریافت تشکر: 11,277
    قدرت امتیاز دهی
    9184
    Array

پیش فرض وقتی کارلوس کی‌روش برای پرچم ایران غیرتی می‌شود و دیگران نه!

وقتی از مانیتور استودیو تصاویر شادی تیم ملی بعد از صعود به جام‌جهانی پخش شد و مجری برنامه به آن روزها اشاره کرد کی‌روش پرسید: معنای پخش این تصاویر چیست وقتی کسی به تیم ملی اهمیت نمی‌دهد! بیاییم واقعاً شرایط فعلی را توضیح دهیم. وقتی پرچم ایران را در این تصاویر می‌بینم وظیفه دارم به خاطر مردم از این پرچم حمایت کنم. باید از منافع میلیون‌ها ایرانی حمایت کرد. بیایید شفاف حرف بزنیم.

سومین اردوی تیم ملی ایران در آستانه جام‌جهانی لغو شده و همه از وضعیت آماده‌سازی تیم ملی ایران برای جام‌جهانی ناراحت و نگرانند. این‌بار پیوستن احتمالی آندرانیک تیموریان و سیدجلال حسینی موجب شده تا کی‌روش با احتمال اینکه تعدادی از بازیکنان اصلی خود را در اختیار ندارد، اردوی آفریقای جنوبی را لغو کند. «وقتی من دیدم ۴ بازیکن از ۶ بازیکن اصلی از ایران خارج شدند، پس برگزاری اردو عقلانی نبود. اصلاً منطقی نیست بخواهید اردوی تیم ملی را بدون پایه‌های اصلی تیم برگزار کنید».

در نزدیک به نوزده هفته تا آغاز رقابت‌های جام‌جهانی برزیل، آماده‌سازی تیم ملی و هماهنگی بازی‌های باشگاهی به بزرگ‌ترین چالش مدیریتی فوتبال ایران بدل شده و گویا کسی هنوز برای آن راه‌حل منطقی پیدا نکرده است. کارلوس کی‌روش که در دو روز اخیر به خاطر لغو اردوی آفریقای جنوبی مورد انتقاد تند و تیز داخلی‌ها قرار گرفته بود، پیش از ظهر امروز به برنامه تلویزیونی ورزش و مردم آمد و حرف‌هایی زد که نگرانی‌ها را برای آماده‌سازی تیم ملی چند برابر کرد.

سوال اصلی که این روزها ذهن کی‌روش را به خود مشغول کرده این است که هدف ایران از حضور در جام‌جهانی چیست؟ این سوالی بود که او در پایان برنامه چندین و چند بار از مسئولان فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش و جوانان پرسید. اگر هدف حضوری غیر از حضور توریستی در جام‌جهانی است که چرا به وعده‌های خود برای آماده‌سازی تیم ملی در جام‌جهانی عمل نمی‌کنند؟ چطور تیم ملی برای برگزاری اردوها و بازی‌های آماده‌سازی خود با مشکلات مالی مواجه است اما تیم‌های باشگاهی با این مشکل مواجه نیستند.

او از سوق داده شدن بخشی از منابع مالی فدراسیون به جیب یک باشگاه سخن گفت و به این ترتیب کی‌روش از عده‌ای سخن گفت که منافع باشگاهی و شخصی خود را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند. او که بارها تاکید داشت منافع هشتاد‌میلیون هوادار تیم ملی ایران برای او از منافع چند باشگاه مهم‌تر است، در جایی گفت: «وقتی پرچم ایران را می‌بینم وظیفه دارم به خاطر مردم از این پرچم حمایت کنم. باید از منافع میلیون‌ها ایرانی حمایت کرد. بیایید شفاف حرف بزنیم.»

برنامه‌ریزی لیگ برتر و رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی تیم ملی در مسیر جام‌جهانی است. جایی که باشگاه‌ها، کارلوس کی‌روش را به فشرده شدن بازی‌ها متهم کرده‌اند. در این میان چهار باشگاه حاضر در جام باشگاه‌های آسیا از همه بیشتر معترض‌اند. کی‌روش در صحبت‌های امروزش گفت که برنامه‌های لیگ به هیچ وجه با نظر او نبوده و منافع دو باشگاه استقلال و سپاهان در تعیین برنامه‌ها دخیل بوده است.

شاید مهم‌ترین چالش این برنامه سخنان کارلوس کی‌روش در خصوص باشگاه‌های استقلال و سپاهان بود. جایی که کی‌روش گفت: «به خاطر من نبود که لیگ در ابتدا و ادامه آن به تعویق افتاد. این تعویق‌ها به خاطر حفظ منافع یک باشگاه و یک شخص بود. برنامه‌ریزی کاملاً به هم ریخته است. تعویق لیگ به خاطر من نبود بلکه به خاطر حفظ منافع تیم ملی و یک فرد خاص است. همه این را می‌دانند که تعویق لیگ به خاطر تیم علی فتح‌الله‌زاده و امیر قلعه‌نویی است! همان باشگاهی که الان شکایت هم دارد. باشگاهی که ابتدای لیگ را به تعویق انداخت».

او در بخش دیگر سخنان خود گفت: «آقای کرانچار می‌گوید که من از قوانین فیفا اطلاع ندارم. باید بگویم که کسی در این کشور نیست که به اندازه من از قوانین فیفا مطلع باشد. چالشی که من دارم این است که آیا فکر می‌کنید فیفا دغدغه‌ای برای موفقیت فوتبال ایران در جام جهانی دارد؟ آیا شما فکر می‌کنید کشورهایی که دوست نداشتند ایران به جام جهانی برود، برای موفقیت تیم ملی اهمیت قائلند؟ من با تجربه‌ ۳۳‌ساله‌ام در فوتبال فقط به منافع ۸۰‌میلیون ایرانی فکر می‌کنم و نه به منافع تنها دو باشگاه. آقای کرانچار! خیلی شفاف جلوی ۸۰‌میلیون ایرانی به شما می‌گویم، به شمایی که از قوانین فیفا حرف می‌زنی. این قوانین طوری طراحی نشده که به سود فوتبال ایران باشد. وقتی ایشان فوتبال ایران را با آلمان مقایسه می‌کند، می‌خواهم جلوی ۸۰‌میلیون ایرانی از ایشان بپرسم در کجای فوتبال آلمان لیگ را به خاطر یک تیم ۵ هفته تعطیل می‌کنند؟»

صحبت‌های امروز کی‌روش بی‌شک در روزهای آتی با واکنش‌های تند و تیز این دوباشگاه و حتی مسئولان سازمان لیگ همراه خواهد بود. چه اینکه در خلال صحبت‌های او امیر قلعه‌نویی مترصد این بود که روی خط برنامه ورزش و مردم بیاید که محافظه‌کاری مجری برنامه مانع این شد. اما قلعه‌نویی از آمادگی خود برای مناظره با کی‌روش در برنامه نود این هفته سخن گفت.

به هر حال صحبت‌های کی‌روش که برخلاف پراکنده‌گویی مجری برنامه نشان از ذهن منظم و دقیق مرد کارکشته پرتغالی داشت، این‌بار گویا بوی اتمام حجت می‌داد. چه اینکه او چندین و چند بار در صحبت‌هایش از اینکه اگر مشکل فوتبال ایران کی‌روش است، او خواهد رفت سخن به میان آورد.

چنان که جایی در خصوص جاری شدن منابع مالی فدراسیون به سمت یک باشگاه چنین سخن گفت: « وقتی هیات رییسه فدراسیون برای انجام کاری دستور می‌دهد، بعد آن کار انجام نمی‌شود چه کسی مسوول است؟ بازیکنان در حال ترک ایران هستند! ما باید تا قبل از آنکه دیر شود کاری بکنیم! می‌توان با کشتی هم به برزیل رفت اما اگر با کشتی به آنجا سفر کنید، وقتی به برزیل می‌رسید که دیگر جام جهانی تمام شده است! چالش کنونی من این است که اگر مشکل من هستم، از کفاشیان خواهش می‌کنم با هم بنشینیم و صحبت کنیم و حاضرم با او دست بدهم و بروم! اگر چنین نگرشی نسبت به من وجود دارد، باید به من بگویند که چه کنم.»

2. 2 کاربر از پست مفید saamaaneh سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

پیش فرض پاسخ : وقتی کارلوس کی‌روش برای پرچم ایران غیرتی می‌شود و دیگران نه!

کلا به این نتیجه رسیدم کشور ما رو امام زمان میچرخونه!
    وگرنه با این مسئولین بی کفایت و اون ضرغام تی وی تن تاک و کرم حلزون
    کشور باید خیلی زودتر از هم می پاشید

4. کاربرانی که از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)