دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: درخواست طراحی مدار کنترل نرم افزار

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزار
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض درخواست طراحی مدار کنترل نرم افزار

سلام
    من برنامه نویس #c هستم یک برنامه دارم برای اون یک دستگاه می خوام که باید برنامه رو کنترل کند. توضیحات رو زیر آوردم دوستان اگر کسی می تونه این مدار رو برای من طراحی کنه لطفا با من تماس بگیره من هزینه اش رو هم می دم

ahmadsamei@gmail.com

کار نرم افزار نمایش تصاویر در یک مانیتور و ذخیره رای داروان هست
    این برنامه به سه صورت سه نفره پنج نفره و هفت نفره کار می کنه
    معمولا تصاویر به وسیله تایمر رد می شوند و داور باید در این فاصله زمانی رای خودشون به وسلیه دستگاه به برنامه اعلام
    کنند تا ذخیره بشه، زمان نمایش داوران با هم تصمیم می گیرند چند ثانیه باشه بسته به نوع کیفیت تصاویر
    اما کمتر از یک ثانیه نیست و ضریبی از ثانیه هست
    قبلا ما از هفت کامپیوتر استفاده می کردیم هر داور یک کامپیوتر داشت که بر روی اون یک برنامه کلاینت نصب بود که با برنامه اصلی متفاوت هست
    در برنامه روی سیستم داوران شماره هر تصویری که کامپیوتر سرور روی مانیتور نمایش می داد رو نشون می داد و دو کلید بله و خیر هم داشت
    اگر تصویر جدید بود و داور می خواست رای بله بدهد کلید بله رو می زد چون بصورت پیشفرض رای هر داور برای هر تصویر خیر
    هست اما اگر قبلا رای بله داده با استفاده از کلید خیر می تواند رای خود رو پس بگیرد
    حالا می خواهیم بجای اینکه هفت کامپیوتر استفاده کنیم برای هر داور یک سیستم، از دستگاه کنترلی استفاده کنیم به
    همین وظیفه رو داشته باشه
    یعنی اگر داور بله زد چراغ سبز روی دستگاه روشن بشه و اگر خیر چراغ قرمز و زمانی که تصویر رد می شه شماره تصویر
    روی کنترل نمایش داده بشه به وسیله ال ای دی یا چیز دیگه ای که از نظر شما پیاده سازی اش راحت باشه یعنی بشه
    شماره تصویر به دستگاه پاس کنیم و اون نمایش بده
    حالا دو تا بحث می مونه وقتی تصویر برای اولین نمایش داده می شه باید چراغ قرمز به صورت پیش فرض روشن بشه اما اگر
    تصویر مجدد نمایش داده میشه که قبلا داورها رای دادن باید رای قبلی همراه با شماره تصویر به دستگاه پاس بشه اگر بله بود
    چراغ سبز و اگر خیر بود قرمز روشن بشه یعنی همیشه برنامه برای تصاویر که جدید نمایش داده می شه همون مقدار صفر
    رو برای دستگاه ارسال می کنه تا چراغ قرمز روشن کنه و اگر مقدار یک رو ارسال کرد چراغ سبز
    اما دستگاه ها باید زمانی که مقدار کلید زده شده رو به برنامه ارسال می کنند شماره خودشون رو هم بفرستند تا برنامه
    بدون این مقدار از کدام دستگاه آمده تا برای همون داور ثبت کند چون همه دارن هم زمان مقدار ارسال می کنند همچنین
    وقتی داریم بازبینی می کنیم باید مقدار هر داور رو به دستگاه خودش ارسال کنیم
    همچنین دستگاه ها قابلیت این داشته باشن که بتونیم همونجا تعریف بکنیم شماره چند هستند یعنی یک کلیدی چیزی
    داشته بشن تا شماره دستکاه همون موقع معلوم کنیم تا اگر وسط کار یکی خراب شد بتونیم از یدک استفاده کنیم و لازم به
    برنامه ریزی مجدد نداشته باشه مثلا با کلید چرخشی چیزی
    همونطور که در عکس فایل های پیوستی مشاهده می کنید ابتدا که داور برنامه خودش رو باز می کرد باید شماره خودش رو
    اعلام می کرد بعد در فرم اصلی برنامه شماره اش بالای فرم نمایش داده میشه
    در قسمت پوسط دو تا کلید داریم به نام بله خیر
    اگر کلید بله بزنه تصویر اوکی نمایش داده می شه براش و اگر خیر بزنه عکس ضربدر تا بفهمه
    شماره عکس هم که دیده می شه
    حالا باید همین ها با چراغ روی دستگاه نشون داده بشه
    من سعی کردم تمام خواسته ام بنویسم اگر مورد نامفهمومی بود لطفا تماس بگیرید

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

پیش فرض پاسخ : درخواست طراحی مدار کنترل نرم افزار

به نظرم باید چند تا مطلب دیگر رو هم مشخص کنید:

_ اینکه این داورها با یکدیگر و با رایانه کنترل مرکزی چقدر فاصله دارند؟
    _ برای اتصالات بین رایانه مرکزی و دستگاههای کنترلی، می خواهید از کابل استفاده کنید یا به صورت وایرلس؟
    _ مشخص کنید محیطی که سیستم در آن کار می کند، آلوده به نویزهای محیطی و صنعتی هست یا نه ؟ (مثلا تابلو برقهای دارای کنتاکتور در آن نزدیکی هست یا نه؟)
    _ آیا تصاویری که قرار است داوران ببینند، دیجیتال هستند یا آنالوگ؟ در مورد اول، اگر حجم و تعداد تصاویر زیاد است، آیا می توان آنها را با استفاده از یک نمایشگر جایگزین مانیتور معمولی رایانه، مثل صفحه نمایش tft و یا نمایشگر lcd گرافیکی قابل اتصال به پردازشگر نمایش داد یا نه؟

ضمنا فایل پیوستی را مشاهده نکردم!
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

3. کاربرانی که از پست مفید نو آور سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)