دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: برگزاری دوره های تربیت مخترع در سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

Lightbulb برگزاری دوره های تربیت مخترع در سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران

با سلام و عرض ادب و تسلیت ماه محرم و عاشورا و تاسوعای حسینی.
    عزیزان چقدر مایلید در دوره هایی شرکت کنین که با عنوان تربیت مخترع برگزار میشه؟
    ایده این موضوع تقریبا یک ماه پیش به ذهنم خطور کرد و با پیگیری هایی که انجام دادم دیدم امکان برگزاری اون با کیفیت عالی هست.
    مکان برگزاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران هستش و در سالن های سمینار 200 تا 500 نفره هم میتونه برگزار بشه.
    چقدر حاضرید بابت این موضوع هزینه کنید؟ به هر حال اگر جمعیت 200 نفری بتونیم برگزار کنیم نفری 50 تا 100 هزار تومان برای شما هزینه خواهد داشت.
    و اگر بتونیم 500 نفره برگزارش کنیم تقریبا نفری 20 تا 50 تومان برای شما هزینه دارد.این هزینه ها شامل هزینه نهار و سرویس رفت و برگشت هم میشه.
    این دوره ها احتمالا یک تا 3 روزه هست و روزانه 6 ساعت برنامه های مختلف خواهیم داشت.
    از سمینار های مختلف تا بازدید از پژوهشکده های مختلف و معرفی پتانسیل های سازمان برای استفاده مخترعین می شود.
    نظر تون رو حتما بنویسید. این یک نظر سنجی رسمی و عمومی برای همه افراد می باشد.
    موفق و پیرو باشید.

2. 14 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

پیش فرض پاسخ : برگزاری دوره های تربیت مخترع در سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران

این بحث موقعی ارزش پیدا میکنه؛ که این دوره بار علمی کافی داشته باشه. حالا جزییات مطالبی که قراره درش گفته بشه رو بگین؛ ببینم ارزش داره.

4. 7 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

پیش فرض پاسخ : برگزاری دوره های تربیت مخترع در سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان سلیم زاده نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب و تسلیت ماه محرم و عاشورا و تاسوعای حسینی.
    عزیزان چقدر مایلید در دوره هایی شرکت کنین که با عنوان تربیت مخترع برگزار میشه؟
    ایده این موضوع تقریبا یک ماه پیش به ذهنم خطور کرد و با پیگیری هایی که انجام دادم دیدم امکان برگزاری اون با کیفیت عالی هست.
    مکان برگزاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران هستش و در سالن های سمینار 200 تا 500 نفره هم میتونه برگزار بشه.
    چقدر حاضرید بابت این موضوع هزینه کنید؟ به هر حال اگر جمعیت 200 نفری بتونیم برگزار کنیم نفری 50 تا 100 هزار تومان برای شما هزینه خواهد داشت.
    و اگر بتونیم 500 نفره برگزارش کنیم تقریبا نفری 20 تا 50 تومان برای شما هزینه دارد.این هزینه ها شامل هزینه نهار و سرویس رفت و برگشت هم میشه.
    این دوره ها احتمالا یک تا 3 روزه هست و روزانه 6 ساعت برنامه های مختلف خواهیم داشت.
    از سمینار های مختلف تا بازدید از پژوهشکده های مختلف و معرفی پتانسیل های سازمان برای استفاده مخترعین می شود.
    نظر تون رو حتما بنویسید. این یک نظر سنجی رسمی و عمومی برای همه افراد می باشد.
    موفق و پیرو باشید.
    سلام

من هم این ایام رو به شما تسلیت عرض می کنم .

یه سؤال ایجاد شده ، ببخشید ما که ساکن تهران نیستیم چه طوریاست ؟ و اینکه چی آموزش داده میشه ؟ متوجه نشدم

6. 5 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

سازمان پژوهش ها رو میتوان یه جای ایده آل برای مخترعین دانست.همون شهر مخفی که تو دل بیابان برای مخترعین ساختن.این سازمان شامل هر امکانات رفاهی لازمه برای شما هست واقعا جای عالی و خوبی هستش.

8. 7 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    این بحث موقعی ارزش پیدا میکنه؛ که این دوره بار علمی کافی داشته باشه. حالا جزییات مطالبی که قراره درش گفته بشه رو بگین؛ ببینم ارزش داره.
    من سعی میکنم از بهترین ها استفاده کنم.
    تجربه نشون داده که نخبگان و حرفه ای ها همیشه توانایی ارضا نیاز های متقاضی رو دارند.
    پس خیال تون راحت باشه. جزوه هم میدیم که اونجا نیاز به نوشتن نداشته باشید.

10. 5 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 171717 نمایش پست ها
    سلام

من هم این ایام رو به شما تسلیت عرض می کنم .

یه سؤال ایجاد شده ، ببخشید ما که ساکن تهران نیستیم چه طوریاست ؟ و اینکه چی آموزش داده میشه ؟ متوجه نشدم
    تشکر.
    فعلا برای شروع افرادی که در البرز،تهران هستند به راحتی میتونن از این دوره ها بهره ببرند.
    برای استان های دیگر هم برگزاری میسر و البته با تجربه بهتری انجام خواهد گرفت.
    مباحثی آموزش داده میشه شامل این موارد میشه:
    سر فصل های این دوره:
    1-فلسفه خلاقیت و ایده پردازی ،تکمیل ایده ها و تهیه بودجه جهت ساخت نمونه اولیه از ایده.
    2-مسائل طراحی، تهیه مصالح نمونه اولیه، مونتاژ و تست آزمایشگاهی ایده.
    3-ثبت اختراع، مسائل حقوق مالکیت فکری ( ( patent draftingو تجاری سازی و فروش اختراع.
    4-شرکت در جشنواره ها، همایش ها، کنفرانس های داخلی و خارجی و مزایای آن برای مخترعان.
    5-ایجاد شرکت های حمایت از ایده های نو و مخترعان، اصول کاری پیشنهادی برای آنان و پایه های قانونی مرتبط.
    سرو یک وعده نهار و سرویس رفت و برگشت جزوه های کامل از مباحث سمینار.
    آشنایی افراد با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و احتمالا بازدید از بخش ها و پژوهشکده های مختلف آن به منظور معرفی پتانسیل های سازمان.
    به دلیل گستردگی سر فصل ها این خود شرکت کننده ها خواهند بود که طی یک نظر سنجی بحث روز را انتخاب خواهند کرد.
    همچنین حداقل از 3 دبیر و 3 سالن سمینار استفاده خواهد شد. هر دبیر تنها سر فصل های مورد علاقه خود را آموزش خواهد داد.
    البته فعلا درحال پیگیری هستم تا ببینم افراد مناسب رو میتونم پیدا کنم؟
    شرکت هم باید ثبت بشه البته.

12. 8 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

به نظرم بسیار ایده خوبی است. بهتر هم هست که یک گواهی شرکت در این دوره (یا کارگاه) ، از سوی سازمان به شرکت کنندگان اعطا بشه، همچنین بد نیست مباحثی هم در مورد ارزش گذاری اختراع ارائه بشه، چون این موضوع هنوز در کشور ما جا نیفتاده.
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

14. 6 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نو آور نمایش پست ها
    به نظرم بسیار ایده خوبی است. بهتر هم هست که یک گواهی شرکت در این دوره (یا کارگاه) ، از سوی سازمان به شرکت کنندگان اعطا بشه، همچنین بد نیست مباحثی هم در مورد ارزش گذاری اختراع ارائه بشه، چون این موضوع هنوز در کشور ما جا نیفتاده.
    مرسی از نظرتون بله خود سازمان این گواهی رو میده.
    در مورد ارزش گذاری اختراع هم چشم روی این موضوع هم کار میکنم انشالله.
    موفق باشید.

16. 5 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    ارسال تشکر
    13,417
    دریافت تشکر: 6,562
    قدرت امتیاز دهی
    6221
    Array
    homeyra's: جدید156

من تازگیا یه خوددرگیری پیدا کردم...اینکه وقتی راجع به یه دستگاهی که مربوط به رشتم هست،صحبت میشه...یه چندتا ایده به نظرم میرسه...یعنی ذهنم مشغوله...دوس دارم اگه همچین همایشایی برگزار میشه،یاد بدن که چجور یه ایدۀ کارساز رو با یه طرح و هدف بی فایده تشخیص بدیم...که هم وقت و هم انرژی هدر نره...

18. 6 کاربر از پست مفید homeyra سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    تربیت بدنی
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 4 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام
    موضوع جالبیه ولی اگه بشه ی طرح یا برنامه ای هم برای بچه های توی رنج سنی 10-12 هم بدید ممنون میشم.

20. 4 کاربر از پست مفید roya ndi سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)