دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 62

موضوع: هرچه فکر کردم عنوان مناسبی پیدانکردم شماهم بخوانید اگه تونستین عنوان بگین

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض هرچه فکر کردم عنوان مناسبی پیدانکردم شماهم بخوانید اگه تونستین عنوان بگین

همۀ دوستان عزیزخواهشا آیه زیرا بخوانند و خودشان معنی کنند و لحظه ای بیندیشند

سورۀ مبارکۀ مائده آیه 5:
    روش کلیک کنین تا بهتر ببینین

معنی:

«امروز (همۀ)پاکیزه ها برای شما حلال شده است و غذای اهل کتاب برای شما حلال است و غذای شما برای آنها حلال است و (نیز) زنان پاکدامن از مومنان، و زنان پاک دامن از اهل کتاب(برشما حلالند)هنگامی که مهرشان را به آنها بپردازید. درحالی که پاکدامن و غیر زناکار باشید و دوستهای پنهانی نگیرید و هرکس ایمان را انکار کند(وبه اسلام کفر ورزد) پس قطعا عمل او تباه شده و او در آخرت از زیان کاران است.»

از همۀ دوستان خواهش میکنم به چند نکته اساسی و بسیار مهم در این آیه که در زیر می آید توجه کنند:
    ویرایش توسط عبدالله91 : 7th February 2013 در ساعت 03:20 PM

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : هرچه فکر کردم عنوان مناسبی پیدانکردم شماهم بخوانید اگه تونستین عنوان بگین

چند نکته حیاتی:

1- خدا می فرماید «امروز حلال شد».چی؟ «پاکیزه ها»

2- این پاکیزه ها کدامند؟ در ادامه خدا میشمرد آن چیزی را که قبلا حرام بوده و بعد از این آیه اجازه داده شده است.

الف)غذای اهل کتاب(البته غیرگوشتی ها چون قرآن می فرماید اگه موقع ذبح حیوان اگر نام خدا برده نشود آن حیوان قابل خوردن نیست و حرام است و بعضی گوشتها که کلا حرام است مثه گوشت خوک)

ب)زنان پاکدامن از اهل کتاب و زنان مومن(مسلمان) پاکدامن:

حال سوال اینجاست که مگر زنان مومن حلال نبودند؟ بله در ازدواج دائم حلالند اما منظور آیه چیز دیگری است و آن ازدواج موقت است و این را از کلمۀ «اجورهن» میتوان برداشت کرد یعنی اجرت آنها را بدهید و اجرت دادن در ازدواج موقت مرسوم است بعد آیه می فرماید در حالی که پاکدامن و غیرزناکار باشید ودوستهای پنهانی (ولا متخذی اخدان{یعنی دوست پنهانی نگیرید})نگیرید.

یعنی دوست دختر داشتن را خدا همطراز با نعوذبالله زنا دانسته است و عمل دوست دختر یا دوست پسر داشتن کلا باطل شمرده شده است و طبق تعریف قرآن این عمل جزو پاکیزه ها نیست اجازۀ چنین کاری را قرآن به صراحت نداده است

کلام آخر اینکه:

« این آیه دوست دختر گرفتن پنهانی را در ردیف زنا آورده و آن را تقبیح می کند ولی برخی مسلمانان امروزه دوستی با جنس مخالف را نه تنها عیب و ننگ نمی دانند بلکه به آن افتخار می کنند
    {برگرفته از ماهنامۀ قرآنی بشیر و منبع این ماهنامه کتب تفاسیری چون المیزان، نمونه،مجمع البیان، تسنیم، راهنما،نور، احسن الحدیث، نسیم حیات، تفسیر روشن و قاموس قرآن است}
    ویرایش توسط عبدالله91 : 7th February 2013 در ساعت 04:14 PM

آمین

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : هرچه فکر کردم عنوان مناسبی پیدانکردم شماهم بخوانید اگه تونستین عنوان بگین

پس عرف غلط جامعه را نمیتوانیم جزو شرع یا دستور خدا بدانیم یا سرخودمان کلاه بذاریم

همچنان که افراد سیگاری خیلی سخت باور میکنند که سیگاری ها بیشتر از بقیۀ افراد در معرض مبتلا به سرطان هستند افراد مبتلا به باورهای غلط هم خیلی سخت چنین آیات محکمی را قبول می کنند و به کارخودشان کلاه شرعی می گذارند. حال سوال بنده این است که آیا افرادی که این عمل را انجام نمی دهند دل ندارند؟ واقعا نمی خواهند یا می خواهند اما به خاطر هدف والاتر به خود اجازه نمی دهند؟آیا حکم کمی است که خدا دستور مستقیم داده که دوست نگیرین؟ بنده با کسی کاری ندارم و خودم را میگویم بنده خیلی دوست دارم دوست دختر داشته باشم خیلی بیشتر از اونایی که دوست دختر دارند دلم میخواد از اونا هم خیلی عاطفی تر و مهربانتر هستم اما با نظر خدا این کار را نکرده ام فقط بنده نیستما همه دلشون میخواد پس همه چیز به دل نیست اصولی لازم است برای شاد زیستن.

آمین

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

چند بار خواستم مطلب زیر را بنويسم بعد پشيمان شدم تا طبق گفتۀ یکی از دوستان عزیز نخبه مرید ومریدبازی راه نیفتد اما درنهایت بنا به دو دلیل نوشتم یکی اینکه در این سایت کسی بنده را به اسم حقیقی نمی شناسد و انشاالله نخواهد شناخت و دوم اینکه در جامعه کسی مرا به اسم عبدالله حسینی نمیشناسد و انشاالله نخواهد شناخت عبدالله حسینی که در این سایت فعالیت دارد یه اسمی است که همه میتوانند باشند یعنی70-75 میلیون نفر میتوانند باشند و هیچ کس چنین فردی را نمی شناسد شاید یکی از اطرافیانمان باشد.پس نوشتم.{الان که صبح شده }در نصف شب درد شدیدی گرفتم بیدار شدم زار میزدم یهو این فکر به خاطرم رسید که اگر بمیرم از این عذاب و درد خلاص میشوم اما در قرآن آمده که در جهنم نه مرگی است که از عذاب راحت بشوند وباز می فرماید نه شفاعت کننده ای برایشان است اما اینجا کسانی بودند که دستم را بگیرند. نهایتش این درد منو میکشه و راحت میشم اما گه بمیرم و عذابی که نتیجۀ اعمالم است مرا احاطه کند اونوقت دیگر مرگی نیست که نجاتم بدهد اونوقت چیکارخواهم کرد همین فکر زار و ناله ام را تبدیل به گریه کرد و درد خود را فراموش کردم و خانواده از آه وگریه ام بیدار شدند. حال دوستان «فأین تذهبون» طبق گفتۀ قرآن به کجا می رویم؟

بعضی از دوستان که این مطالب را میخوانند فکر میکنند که هدف این است که به سر و کله خود بزنیم و زندگی را فراموش کنیم اما نه، هدف این است که مسیر زندگی را عوض کنیم و بیشتر به فکر زندگی باشیم وکمتر به کارهای بیهوده بپردازیم.

آمین

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

دوستان برداشت شخصی نیست منبع رو نوشته ام.نکته اصلی که همان پست اول است آخرش منبع نوشته ام. دوستان کم لطفی نکنن و نگن برداشت شخصی است

آمین

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    69
    دریافت تشکر: 88
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Evil girl's: جدید57

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله. نمایش پست ها
    چند بار خواستم مطلب زیر را بنويسم بعد پشيمان شدم تا طبق گفتۀ یکی از دوستان عزیز نخبه مرید ومریدبازی راه نیفتد اما درنهایت بنا به دو دلیل نوشتم یکی اینکه در این سایت کسی بنده را به اسم حقیقی نمی شناسد و انشاالله نخواهد شناخت و دوم اینکه در جامعه کسی مرا به اسم عبدالله حسینی نمیشناسد و انشاالله نخواهد شناخت عبدالله حسینی که در این سایت فعالیت دارد یه اسمی است که همه میتوانند باشند یعنی70-75 میلیون نفر میتوانند باشند و هیچ کس چنین فردی را نمی شناسد شاید یکی از اطرافیانمان باشد.پس نوشتم.{الان که صبح شده }در نصف شب درد شدیدی گرفتم بیدار شدم زار میزدم یهو این فکر به خاطرم رسید که اگر بمیرم از این عذاب و درد خلاص میشوم اما در قرآن آمده که در جهنم نه مرگی است که از عذاب راحت بشوند وباز می فرماید نه شفاعت کننده ای برایشان است اما اینجا کسانی بودند که دستم را بگیرند. نهایتش این درد منو میکشه و راحت میشم اما گه بمیرم و عذابی که نتیجۀ اعمالم است مرا احاطه کند اونوقت دیگر مرگی نیست که نجاتم بدهد اونوقت چیکارخواهم کرد همین فکر زار و ناله ام را تبدیل به گریه کرد و درد خود را فراموش کردم و خانواده از آه وگریه ام بیدار شدند. حال دوستان «فأین تذهبون» طبق گفتۀ قرآن به کجا می رویم؟

بعضی از دوستان که این مطالب را میخوانند فکر میکنند که هدف این است که به سر و کله خود بزنیم و زندگی را فراموش کنیم اما نه، هدف این است که مسیر زندگی را عوض کنیم و بیشتر به فکر زندگی باشیم وکمتر به کارهای بیهوده بپردازیم.
    این قسمت رو نمی فهمم ! قضیه ی این درده چی بود ؟! و به آیه ای که گفتین چه ربطی داشت ؟!

همکار تالار مهندسی کامپیوتر
    رشته تحصیلی
    نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,992
    دریافت تشکر: 4,497
    قدرت امتیاز دهی
    21728
    Array
    ارگان's: جدید134

واقعا قابل تامله حتی فکرشم نمیکردم!
    خیلی منو تو فکر برد!
    نمیدونم چی بگم!
    منزه است خداوندي كه برطرف كننده ي غم هاست.غم و مشكل مرا برطرف كن بر ضعف و كمي چاره ام رحم كن و مرا از جايي كه گمان نميكنم روزي ده اي رحم كننده ي رحمت كنندگان

8. 11 کاربر از پست مفید ارگان سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    69
    دریافت تشکر: 88
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Evil girl's: جدید57

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله. نمایش پست ها
    همۀ دوستان عزیزخواهشا آیه زیرا بخوانند و خودشان معنی کنند و لحظه ای بیندیشند

سورۀ مبارکۀ مائده آیه 5:
    روش کلیک کنین تا بهتر ببینین

معنی:

«امروز (همۀ)پاکیزه ها برای شما حلال شده است و غذای اهل کتاب برای شما حلال است و غذای شما برای آنها حلال است و (نیز) زنان پاکدامن از مومنان، و زنان پاک دامن از اهل کتاب(برشما حلالند)هنگامی که مهرشان را به آنها بپردازید. درحالی که پاکدامن و غیر زناکار باشید و دوستهای پنهانی نگیرید و هرکس ایمان را انکار کند(وبه اسلام کفر ورزد) پس قطعا عمل او تباه شده و او در آخرت از زیان کاران است.»

ببینین اینجا گفته : درحالی که پاکدامن و غیر زناکار باشید و دوستهای پنهانی نگیرید
    شاید منظور این بوده که زمانی بر شما حلال هست که با زنان مومن و اهل کتاب ازدوج کنین که پاکدامن باشید و زناکار نباشید و دوست پنهانی هم نداشته باشید. ینی اگه این جوری باشین بر شما حلال نیست که ازدواج کنین.( ینی شرط حلال بودن ازدواج شما اینه) و فکر نمی کنم که چون اول گفته زناکار نباشید و بعد از اون بلافاصله گفته دوست های پنهانی نگیرین مبنی بر این باشه که دوستی با جنس مخالف در سطح زناکاری باشه !
    باید به این هم توجه کنیم که گفته دوستی پنهانی ، آیه هم در مورد ازدواجه ...میشه اینجوری برداشت کرد که وقتی که میخواین ازدواج کنین نباید با کس دیگه ای جز همسرتون دوستی پنهانی داشته باشین . ینی اگر هم روابط دوستانه ای با کسی دارید نباید از همسرتون پنهان باشه.
    اینا برداشت خودمه !
    البته این هایی که گفتم به این معنی نیست که روابط دوست دختر ، دوست پسری رو تایید می کنم !

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Evil girl نمایش پست ها
    این قسمت رو نمی فهمم ! قضیه ی این درده چی بود ؟! و به آیه ای که گفتین چه ربطی داشت
    سلام بر دوست عزیز ​،به آیه ربطی نداشت به دیدی که داریم ربط داره.آخر همین مطلب رو بخونین شاید مفهوم دستتون بیاد. وهمچنین جوابی بود برا دوستان که فکر نکنن برداشتهای شخصی دخیل داره.از قبل پیش بینی شد اما با این همه باز گفتن برداشت شخصی است و با وجود ناشناس بودن فکر نکنم چیزی مثه برداشت شخصی یا... توش باشه. ودلیل دیگر جواب قبل از سوال به دوستانی بود که چنین قضایایی را رد میکنن و میفرماین از کجا معلوم قرآن و شیعه و پیامبر و... درست هستن دنبال نان باش که خربزه آب است. این مطالب طبق تجربه به مطلب اصلی اضافه میشه و برا همین آخرین پست رو به چنین مطلبی اختصاص دادم اما...
    ویرایش توسط عبدالله91 : 7th February 2013 در ساعت 06:53 PM

آمین

11. 11 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    303
    دریافت تشکر: 286
    قدرت امتیاز دهی
    51
    Array
    papie's: جدید103

agha abdolah alan mano shoma che nesbati darim ????
    behtar nabud migofti dustiye salem ya dustiye gheyre akhlaghi???
    albate ghasde tohin nadashtam faghat nazaramo goftam

13. 6 کاربر از پست مفید papie سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)