دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: استراتژی مناسب"از ایده تا ثروت"

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

پیش فرض پاسخ : استراتژی مناسب"از ایده تا ثروت"

و یک مورد دیگه اگر شما تا این مرحله را انجام داده باشین بیشتر سازمان ها بودجه می دن در صورتی که باز کارشناسان شون تایید کنن.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

2. 3 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ساخت وتولید
    ارسال تشکر
    2,672
    دریافت تشکر: 488
    قدرت امتیاز دهی
    477
    Array
    hossein24's: خوشحال2

دوست عزیز طبق نظر دوستمون حسین تا شما مراحل تکمیلی طرحتون رو انجام ندین و یه طرح توجیهی از زمان انجام هزینه گرفته تا نحوه تولید محصولتون نداشته باشین
    واسه شرکت های ایرانی یه طراح با یه ابده خام ب حساب میاین و نمیگن اصلا ولی معمولا شرکت های مارو ایده های خام واسه ساخت و تولید انبوه سرمایه گذاری نمیکنن و دلیلیشونم اینه ک چطور میتونن برنامه ریزی کنن رو طرحی ک خود سازنندشم نمیدونه آیا سود دهست یا نه؟
    من قصدم جسارت نیست ک شما نمیدونی ک طرحت سود دهی داره منظورمو بهتر اینطور بگم شما در حال حاظر ب نظر من امکانی واسه توجیه کردن یا اثبات این قضیه ندارین.
    راستیتش من خودمم نمیدونم ک چطور باید یه طرح توجیهی کامل فراهم کرد ولی میدونم ک اگه از افرادی ک تو صنعت فعالیت میکنن بتونین کمک بگیرین زودتر ب نتیجه میرسین تا بخوای از اساتید دانشگاهی فقط مشورت بگیرین.
    البته اینم بگما این طرحای توجیهی واسه شما ک میخواین از بیرون یک سیستم طرحی رو ارایه بدین واجبه و یه جورایی سنگ اندازیه ,شاید اگه فرد جا افتاده ای توی اون سیستم باشی و طرحت
    فقط و فقط 1% عملی باشه روش سرمایه گذاری میشه.اینم از مشکلای جامعه و صنعت ماست

نه هر ماندنی،سکون است و نه هر رفتنی ،پویش...
    که موج میرود به ویرانگی و بذر می ماند به تقلای رویش...

4. 2 کاربر از پست مفید hossein24 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    و یک مورد دیگه اگر شما تا این مرحله را انجام داده باشین بیشتر سازمان ها بودجه می دن در صورتی که باز کارشناسان شون تایید کنن.
    ممنونم من سعی می کنم با نهاد های مختلف وارد مذاکره بشم.حالا یا از طریق ایمیل یا تلفن و حضوری...مرسی

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein24 نمایش پست ها
    دوست عزیز طبق نظر دوستمون حسین تا شما مراحل تکمیلی طرحتون رو انجام ندین و یه طرح توجیهی از زمان انجام هزینه گرفته تا نحوه تولید محصولتون نداشته باشین
    واسه شرکت های ایرانی یه طراح با یه ابده خام ب حساب میاین و نمیگن اصلا ولی معمولا شرکت های مارو ایده های خام واسه ساخت و تولید انبوه سرمایه گذاری نمیکنن و دلیلیشونم اینه ک چطور میتونن برنامه ریزی کنن رو طرحی ک خود سازنندشم نمیدونه آیا سود دهست یا نه؟
    من قصدم جسارت نیست ک شما نمیدونی ک طرحت سود دهی داره منظورمو بهتر اینطور بگم شما در حال حاظر ب نظر من امکانی واسه توجیه کردن یا اثبات این قضیه ندارین.
    راستیتش من خودمم نمیدونم ک چطور باید یه طرح توجیهی کامل فراهم کرد ولی میدونم ک اگه از افرادی ک تو صنعت فعالیت میکنن بتونین کمک بگیرین زودتر ب نتیجه میرسین تا بخوای از اساتید دانشگاهی فقط مشورت بگیرین.
    البته اینم بگما این طرحای توجیهی واسه شما ک میخواین از بیرون یک سیستم طرحی رو ارایه بدین واجبه و یه جورایی سنگ اندازیه ,شاید اگه فرد جا افتاده ای توی اون سیستم باشی و طرحت
    فقط و فقط 1% عملی باشه روش سرمایه گذاری میشه.اینم از مشکلای جامعه و صنعت ماست
    سلام ممنونم بابت جواب.
    من فعلا تنها کاری که میتونم بکنم اینه که کارای عضویت تو بنیاد رو پیگیری کنم.چون واقعا با شرایط کنونی نمی تونم انتظار بودجه داشته باشم.
    اما برای کمک گرفتن و اشنایی با افراد مختلف بیشترین تلاشم رو می کنم.فکر می کنم اصلا نیاز دارم که خودم فرد مناسب رو پیدا کنم.نباید به چند نفر و چند نهاد تکیه کنم.بازم ممنونم.
    فقط لطفا این تاپیک ادامه پیدا کنه.

7. کاربرانی که از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

به نظر شما و دوستان و همکاران سایت
    تبدیل ایده به محصول
    شامل چه مرحله هایی میشه و چطور باید انجام داد؟

آیا شما با مهندسی سیستم آشنایی دارین؟
    ما باید چه کارهایی انجام بدیم تا بگیم طراحی مفهومی انجام شده است؟
    آیا استانداردهای خاصی میشناسید؟
    شما چطور یک ایده را ثبت می کنید؟
    خوشحال میشم در این مباحث شرکت کنید چون یکی از مهمترین و اساسی ترین بخش در تبدیل ایده به محصول هست.و همچنین دغدغه های تمام افراد چه در حوزه ایده پردازی و یا طراحی و ساخت محصول هست.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

9. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ساخت وتولید
    ارسال تشکر
    2,672
    قدرت امتیاز دهی
    477
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مخفی نمایش پست ها
    سلام ممنونم بابت جواب.
    من فعلا تنها کاری که میتونم بکنم اینه که کارای عضویت تو بنیاد رو پیگیری کنم.چون واقعا با شرایط کنونی نمی تونم انتظار بودجه داشته باشم.
    اما برای کمک گرفتن و اشنایی با افراد مختلف بیشترین تلاشم رو می کنم.فکر می کنم اصلا نیاز دارم که خودم فرد مناسب رو پیدا کنم.نباید به چند نفر و چند نهاد تکیه کنم.بازم ممنونم.
    فقط لطفا این تاپیک ادامه پیدا کنه.
    نه دوست عزیز من نگفتم نا امید باشین جوینده یابندست اتفاقا من با کار شما کاملا موافقم ک ب طرق مختلف ب شرکتها ایمیل میزنین چون این پشتکارتون قابل ستایش ومطمین باشین انسانهاییم بالاخره پیدا میشن تو صنعت ک بها بدن هرچند ک تعدادشون کمه منم حرفم کلی بود.
    برای مثال میتونم شخصی رو مثال بزنم ک دستور پخت کنتاکی رو بلد بود اسمشو دقیقا نمیدونم ولی واسه اینکه جایی رو پیدا کنه ک بتونه این دستور پخت رو ارایه بده ب 1008تا رستوران رفت و همه ردش کردن و تو1009رستوران بود ک موفق شد دستور پخت رو ارایه بده پس شمام ب کارت ادامه بدین ب امید خدا ک ب نتیجه میرسین

11. 2 کاربر از پست مفید hossein24 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 2
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

به هیچکس. باید رو خودمون حساب باز کنیم. من خیلیا رو دیدم که هنوز منتظرن و طرحاشون داره خاک میخوره.....

13. کاربرانی که از پست مفید zeus_000 سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نه دوست عزیز من نگفتم نا امید باشین جوینده یابندست اتفاقا من با کار شما کاملا موافقم ک ب طرق مختلف ب شرکتها ایمیل میزنین چون این پشتکارتون قابل ستایش ومطمین باشین انسانهاییم بالاخره پیدا میشن تو صنعت ک بها بدن هرچند ک تعدادشون کمه منم حرفم کلی بود. برای مثال میتونم شخصی رو مثال بزنم ک دستور پخت کنتاکی رو بلد بود اسمشو دقیقا نمیدونم ولی واسه اینکه جایی رو پیدا کنه ک بتونه این دستور پخت رو ارایه بده ب 1008تا رستوران رفت و همه ردش کردن و تو1009رستوران بود ک موفق شد دستور پخت رو ارایه بده پس شمام ب کارت ادامه بدین ب امید خدا ک ب نتیجه میرسین
    مرسی عزیزم.میدونی من یه مستندی رو دیدم که مخترع موشک سوخت جامد با پول خودش اختراعش رو تا مرز تکمیل شدن برد.اما این کارش 20 سال طول کشید! میدونی چرا؟ چون میترسید اختراعش رو بدزدند و از طرفی چون رویای رفتن به فضا رو داشت میترسید مسخرش کنن. اخرش هم دیگه واقعا پولش ته کشید و مجبور شد از یه پژوهشکده درخواست پول بکنه.بهش 5 هزار دلار بودجه دادن. تا بودجه رو گرفت تحقیقاتش رو گسترده تر کرد و موشک سوخت مایع رو که کارایی بیشتری هم داشت اختراع کرد.نکته خنده دار این ماجرا این بود که عنوان طرحش رو تا افشا کرد خیلی ها خوششون اومد و سرمایه گذاری کردند. ما هم باید همین کارو بکنیم.بلاخره 99 نفر هم از اختراع ما بدشون بیاد بلاخره یکی خوشش میاد و سرمایه گذاری می کنه.اون مخترع موشک که استاد دانشگاه بود 20 سال طول کشید که با پول خودش اختراعشو تا مرز تکمیل شدن ببره پس دیگه کلاه ما پس معرکه اس داداشم!قربانت خیلی کمک کردی.ممنونم.

15. کاربرانی که از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ساخت وتولید
    ارسال تشکر
    2,672
    قدرت امتیاز دهی
    477
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مخفی نمایش پست ها
    مرسی عزیزم.میدونی من یه مستندی رو دیدم که مخترع موشک سوخت جامد با پول خودش اختراعش رو تا مرز تکمیل شدن برد.اما این کارش 20 سال طول کشید! میدونی چرا؟ چون میترسید اختراعش رو بدزدند و از طرفی چون رویای رفتن به فضا رو داشت میترسید مسخرش کنن. اخرش هم دیگه واقعا پولش ته کشید و مجبور شد از یه پژوهشکده درخواست پول بکنه.بهش 5 هزار دلار بودجه دادن. تا بودجه رو گرفت تحقیقاتش رو گسترده تر کرد و موشک سوخت مایع رو که کارایی بیشتری هم داشت اختراع کرد.نکته خنده دار این ماجرا این بود که عنوان طرحش رو تا افشا کرد خیلی ها خوششون اومد و سرمایه گذاری کردند. ما هم باید همین کارو بکنیم.بلاخره 99 نفر هم از اختراع ما بدشون بیاد بلاخره یکی خوشش میاد و سرمایه گذاری می کنه.اون مخترع موشک که استاد دانشگاه بود 20 سال طول کشید که با پول خودش اختراعشو تا مرز تکمیل شدن ببره پس دیگه کلاه ما پس معرکه اس داداشم!قربانت خیلی کمک کردی.ممنونم.
    امیدوارم ک قدرت صبر کردنم داشته باشی تا ب نتیجه برسونی کارتو.چون آدما معمولا ب نتایج مثبتی با صبر کردن میرسن
    البته نه 20سال

17. کاربرانی که از پست مفید hossein24 سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

امیدوارم ک قدرت صبر کردنم داشته باشی تا ب نتیجه برسونی کارتو.چون آدما معمولا ب نتایج مثبتی با صبر کردن میرسن
    البته نه 20سال
    صد البته صبر بدون پشت کار برای یه مخترع عین بالا کشیدن زهر می مونه پس صبر کنین و پشتکار داشته باشید.توکل به خدا.

19. کاربرانی که از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)