دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 22 , از مجموع 22

موضوع: تاثیر ونقش مکان های مذهبی بر روح و روان

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی برق
    ارسال تشکر
    62
    دریافت تشکر: 16
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    golden girl's: تشویق

پیش فرض پاسخ : تاثیر ونقش مکان های مذهبی بر روح و روان

واقعا همینه .هیچ وقت نمیتونم احساسم رو وقتی به بارگاه امام رضا نگاه میکنم رو بیان کنم ولی فکر میکنم خیلی هممون به این حس ها نیاز داریم.
    در راه خود اول ز خودم بيخود كن بي خود چو شدم ز خودبه خودراهم ده

2. 3 کاربر از پست مفید golden girl سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

پیش فرض پاسخ : تاثیر ونقش مکان های مذهبی بر روح و روان

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    در همایشی سالها قبل این عنوان شده بود و من هنوز که هنوزه این مطلب رو حفظ کردم که :

دکتر تیموری گفت : خداوند متعال نیاز به آراستگی محیطهای مذهبی ندارد بلکه این انسان است که به آن نیاز دارد و با تلاش زیاد آنها را آراسته کرده است تا با دیدن آنها احساس آرامش کند ، همانگونه که وقتی به حرم امام رضا (ع) می رویم احساس آرامش می کنیم . وی تاکید کرد : رنگ معماری و حضور جمعیت در مکانهای مذهبی ، درمیزان آرامش انسان تاثیر فراوان دارد .

این خیلی مهمه ، وقتی به شهر مشهد وارد میشیم و گنبد طلایی حرم امام رضا رو می بینیم ....... اصلا ناخودآگاه یه حسی به ما دست میده

من خیلی دوست دارم ، شما ، همین مطلب بالا رو برای من تحلیل کنین ...... شما چه فکری میکنین ، شما هم اینو قبول دارین ؟؟

منتظر نظراتتون هستیم

خیلی ممنون ازتون

بله معماری اسلام -ایرانی ما سرشار از روح ولطافت ......هست...

دقیقا وقتی در حرم های مطهر پا میگذاری حس عجیبی به آدم دست میده که قابل توصیف نیست...

مثالی میزنم که قبلا در تایپیکی عرض کردم گنبد ومناره رو وقتی تصور میکنین با اون خلوص زرد طلای رنگ

شبیه به سر ودستان ماست که به سمت آسمام دراز شده شاید حس عجیب از دیدن گنبد این باشد ..البته به شخصیت مذهبی در آن هم هست...

خودم بادیدن این صحنه که برای اولین بار از زمین وهوا گنبد امام رضا رو میبینم ..میگم السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا ضامن آهو..ضامن ماهم بشو آقا جان....

​​

4. 2 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع