دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: علامت‌سوال‎های مهم رهبرانقلاب درمقابل«سبک‎زندگی» کنونی/ برای دستیابی به پیشرفت باید «سبک زندگی‎مان» را تغییر دهیم

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

پیش فرض پاسخ : علامت‌سوال‎های مهم رهبرانقلاب درمقابل«سبک‎زندگی» کنونی/ برای دستیابی به پیشرفت باید «سبک زندگی‎مان» را تغییر دهیم

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها
    سلام آقا حسین خوبید؟ صبحتون بخیر
    چرا ما فکر می کنیم یه نفر باید همه راه و روش ها رو به ما توضیح بده تا ما دست به کار شیم؟ اصلا چند درصد به حرفای عزیز رهبرمون گوش کردیم؟
    من منظورتون بعد از 30 سال تازه به فکر افتادن رو نفهمیدم آیا منظورتون شخص رهبری هست؟ اگه اینطوره پس باید بگم در اشتباهید
    چون ایشون در طی این چند سالی که رهبر مملکتمون شدن همش توضیه به این امر کردن اما کو گوش شنوا؟
    خود من یا شما نوئی چند درصد به حرفای ایشون عمل کردیم؟ سال هایی که رهبر عزیزمون هشدار از تهاجم شدید فرهنگی میدادن در دوره اصلاحات کی گوش کرد؟
    درسته 200 سال دارن اونا برنامه ریزی می کنند اما همه ی برنامه ریزی های اون ها دخیل در زندگی روزمره ما نبوده وگرنه انقلابی وجود نداشته!!!!
    با حرفتون موافقم سخته عملیاتی کردن این روش ولی اگه هر یک از مردم ایران دلش برا خودش بسوزه و وظیفه بدونه برای خودش این کار خیلی راحت انجام میشه
    تفکر و عقاید جامعه رو ما می سازیم تک تک مردم میشن جامعه
    اینی که دارم میگمو کلی میگم اصلا فکر نکیید به شما میگم
    ولی همه مردم میگن جامعه ما اسلامی نیست و نمیدونم عدالت توش جریان نداره و فقط اسمش اینه ... اما به این نکته متذکر نمیشن که جامعه رو افراد میسازن تا شکل بگیره
    اگه جامعه واقعا اسلامی میخوایم از خودمون باید شروع کنیم چقدر به قوانین ما احترام میزاریم؟ چقدر حقوق همدیگرو رعایت می کنیم؟
    ببخشید زیاد نوشتم
    موفق باشید
    به نظرم میاد صحبتهای شما کاملا درسته ولی مغایرتی با صحبتهای من نداره
    منظور من شخص رهبری نیست
    کل جامعس(شامل شخص رهبری)
    کمکاری وجود داره در همه
    فقط که رهبری نیست مملکت پادشاهی نیست که!
    تازه 200 سال برنامه ریزی و اجرای مثلا علمی کشورهای غربی خدایی نیست که بخواد موثر بودنش قطعی باشه
    روش ما باید از روی قران باشه که موثر بودنش حتمی باشه تا اونجا که ممکنه
    هیچ مردمی دلشون به حال خودشون نمیسوزه مگر در شرایطی
    که اون شرایط باید به وسیله ی افرادی که میفهمند و قدرت دارند به وجود بیاد
    توی کشور ما این افراد در بالاترین نقطه هستند
    ولی اگه از بالا به پایین به 10 رده تقسیم کنیم که 10 زیر دست 9 و 9 زیردست8 باشه و.....
    1و2 واقعا نخبه هستند ولی 3و4و5و6و7و8 معمولا نخبه نیستند
    بعد در 9 و 10 کلی نخبه داریم که تلاش میکنن بیان بالا ولی نمیتونن
    پس قسمت عمده و اجرایی مملکت اجراگر درستی نداره
    و قوانین و تمام این سخنرانی های خوب و درست هیچوقت اجرا نمیشه یا درست اجرا نمیشه یا خیلی کند اجرا میشه
    دلیلش هم بند پ قانون بی اساسیه!
    پول -پارتی -پر رویی
    که از اون رده ی 3تا پایین کاملا رعایت میشه!
    حالا بگین حسین متقی اشتباه میگه!
    دروغ میگم؟؟؟

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

2. 3 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    الکتروتکنیک
    ارسال تشکر
    254
    دریافت تشکر: 207
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

پیش فرض پاسخ : علامت‌سوال‎های مهم رهبرانقلاب درمقابل«سبک‎زندگی» کنونی/ برای دستیابی به پیشرفت باید «سبک زندگی‎مان» را تغییر دهیم

سلام آقا حسین خوبید؟ صبحتون بخیر
    چرا ما فکر می کنیم یه نفر باید همه راه و روش ها رو به ما توضیح بده تا ما دست به کار شیم؟ اصلا چند درصد به حرفای عزیز رهبرمون گوش کردیم؟
    من منظورتون بعد از 30 سال تازه به فکر افتادن رو نفهمیدم آیا منظورتون شخص رهبری هست؟ اگه اینطوره پس باید بگم در اشتباهید
    چون ایشون در طی این چند سالی که رهبر مملکتمون شدن همش توضیه به این امر کردن اما کو گوش شنوا؟
    خود من یا شما نوئی چند درصد به حرفای ایشون عمل کردیم؟ سال هایی که رهبر عزیزمون هشدار از تهاجم شدید فرهنگی میدادن در دوره اصلاحات کی گوش کرد؟
    درسته 200 سال دارن اونا برنامه ریزی می کنند اما همه ی برنامه ریزی های اون ها دخیل در زندگی روزمره ما نبوده وگرنه انقلابی وجود نداشته!!!!
    با حرفتون موافقم سخته عملیاتی کردن این روش ولی اگه هر یک از مردم ایران دلش برا خودش بسوزه و وظیفه بدونه برای خودش این کار خیلی راحت انجام میشه
    تفکر و عقاید جامعه رو ما می سازیم تک تک مردم میشن جامعه
    اینی که دارم میگمو کلی میگم اصلا فکر نکیید به شما میگم
    ولی همه مردم میگن جامعه ما اسلامی نیست و نمیدونم عدالت توش جریان نداره و فقط اسمش اینه ... اما به این نکته متذکر نمیشن که جامعه رو افراد میسازن تا شکل بگیره
    اگه جامعه واقعا اسلامی میخوایم از خودمون باید شروع کنیم چقدر به قوانین ما احترام میزاریم؟ چقدر حقوق همدیگرو رعایت می کنیم؟
    ببخشید زیاد نوشتم
    موفق باشید
    من چند خط اول شما را مطالعه کردم.(یک جواب خیلی کوتاه)قضیه ی حضرت محمد(ص) و پسرک و
    خرما را میدانی؟

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    به نظرم میاد صحبتهای شما کاملا درسته ولی مغایرتی با صحبتهای من نداره
    منظور من شخص رهبری نیست
    کل جامعس(شامل شخص رهبری)
    کمکاری وجود داره در همه
    فقط که رهبری نیست مملکت پادشاهی نیست که!
    تازه 200 سال برنامه ریزی و اجرای مثلا علمی کشورهای غربی خدایی نیست که بخواد موثر بودنش قطعی باشه
    روش ما باید از روی قران باشه که موثر بودنش حتمی باشه تا اونجا که ممکنه
    هیچ مردمی دلشون به حال خودشون نمیسوزه مگر در شرایطی
    که اون شرایط باید به وسیله ی افرادی که میفهمند و قدرت دارند به وجود بیاد
    توی کشور ما این افراد در بالاترین نقطه هستند
    ولی اگه از بالا به پایین به 10 رده تقسیم کنیم که 10 زیر دست 9 و 9 زیردست8 باشه و.....
    1و2 واقعا نخبه هستند ولی 3و4و5و6و7و8 معمولا نخبه نیستند
    بعد در 9 و 10 کلی نخبه داریم که تلاش میکنن بیان بالا ولی نمیتونن
    پس قسمت عمده و اجرایی مملکت اجراگر درستی نداره
    و قوانین و تمام این سخنرانی های خوب و درست هیچوقت اجرا نمیشه یا درست اجرا نمیشه یا خیلی کند اجرا میشه
    دلیلش هم بند پ قانون بی اساسیه!
    پول -پارتی -پر رویی
    که از اون رده ی 3تا پایین کاملا رعایت میشه!
    حالا بگین حسین متقی اشتباه میگه!
    دروغ میگم؟؟؟
    سلام دوباره به آقا حسین
    خوب گفتید فقط رهبری نیست دقیقا منظورم همین بود، پس نمیشه گفت کم کاری همه رو به یک نفر نسبت داد
    درسته 200 سال برنامه ریزی خدایی نیست اما تبلیغات شنیدید؟ فکر کنم خودتون خوب بدونید تبلیغات چقدر اثر داره که میتونه یه جامعه رو تغییر بده مگر اینکه دارای ایمان قوی و اعتقادات قوی باشه
    این حرفو نزنید همین مردم هستن که جامعه رو تشکیل میدن فقط نیاز به آموزش دارن اگر دلشون به حال خودشون نمی سوخت که به همین آموزش ها و برنامه ها روی نمی آوردن درسته؟
    حرفتون درسته
    ولی نخبه های ما بیکار نشستن آیا؟ اگه بیکار نشستن آمار های رشد علم و صنعت جدید دروغ دارن میگن؟
    به قول خودتون بند پ رو کی اجرا میکنه آیا اینو قبول ندارین خود ما باعث میشیم که این بند پایدار باقی بمونه؟
    جدی بگیم برای راحت رسیدن به نتیجه مطلوب خودمون تا حالا چقدر از این بند استفاده کردیم؟ همه ما دچار نوعی راحت طلبی هستیم و میان بر ها خیلی ترجیح میدیم به راه اصلی
    بیشتر حرفای رهبر عزیز باید حداقل دو یا سه سال تلاش و تحقیق بشه تا از راهش به نتیجه مطلوب برسه چقدر عمل کردیم؟ یا به قول شما چقدر سرعتش کنده
    نمیدونم دیدار رهبر با نخبگان رو دید یا نه ولی واقعا سخنان تاثیر گذاری بود و مخصوصا چرخه نخبه پروری
    نمیشه همه چی رو به صرف مطلق گرفت نمیشه گفت هیچی صورت نمیگیره یا اجرا نمیشه
    وگرنه جامعه با ساختار های اجرایی کلا خوابیده بود همون رده نخبگان رو که عرض کردید اصلا هم وجود نداشت کلا پیشرفت کشور به صفر تبدیل میشد آیا اینجوریه؟

- - - به روز رسانی شده - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosyn نمایش پست ها
    من چند خط اول شما را مطالعه کردم.(یک جواب خیلی کوتاه)قضیه ی حضرت محمد(ص) و پسرک و
    خرما را میدانی؟
    سلام
    نخیر نمی دونم
    ویرایش توسط جوان ایرانی : 19th October 2012 در ساعت 03:21 PM
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

5. 5 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

سلام دوستان.
    این مبحث همونطور که خودتون گفتید خیلی خیلی مهم هست.هم برای زندگی حال حاضر ما هم برای زندگی نسل های اینده ما.

مطالبی که رهبر عزیز بیان کردند دقیقا مسائلی هستن که امروزه باعث سست شدن پایه خانواده ها شده است

و سوالات بسیار اساسی بیان کردند.

اما من بیشتر با حسین موافقم.
    اینکه باید تا الان جواب این مسائل الگوی زندگی ما میشد.درسته گاهی همین سوالات مارو به فکر فرو خواهد برد اما چند نفر رو میشناسید برای زندگی خودش الگویی مناسب پیاده کرده باشد؟

درسته که این مردم هستند که جامعه را میسازند اما تاثیر پذیری یک شخص مهم روی اجتماع خیلی بالاتر از تاثیر یک شخص معمولی در اجتماع است.

چطور انتظار دارید وقتی مردم کم کاری را میبینند از دولت خرده نگیرند و به صبر همدیگر رو دعوت کنند؟

من مخالف نیستم.بلکه معتقدیم شعار ها باید به عمل تبدیل بشود.

ببینید نظر شخصی من اینه:

فقط زمانی میشود یک اجتماع را به اصلاح الگوی زندگی و به خصوص اسلامی دعوت کرد که انعکاس این عمل را در رفتار افرادی که مسائل مهم مملکت را بر عهده دارند ببینند.

باید لبخند رضایت بر لبان مردم بنشیند تا بتوان آنها را کنترل کرد.

باید مردم اطمینان خاطر پیدا کنند که کسی هست که حقشان را به آنها بدهد و با بدکاران برخورد میکند.

درسته بند پ گریبان گیر همه شده اما چرا بوجود امده؟چون مجبور شدند برای اینکه کارشان به جریان بیوفتد این کار را بکنند.ولی اگر با مسئولی که کم کاری میکند برخورد شود هم کسی نیاز به بند پ دارد؟

چطور انتظار دارید فردی بازنشسته برای دریافت وام ازدواج دخترش که شدیدا به آن احتیاج دارد به بند پ رجوع نکند؟

مردم برای تحویل خانه های مسکن مهر به التماس رسیده اند.چطور میتوان مردمی رو که دلشان را شکسته و هواداری ندارند رو به اصلاح سبک زندگی دعوت کرد؟

از نظر تولید علم رتبه ی 16 جهان هستیم.بله.اما از نظر استفاده علم چی؟ قطعا میدونید بیشترین فرار مغز ها رو تو دنیا ما داریم؟
    حتما میدونید بیشترین نرخ بیکاری برای افرادی هست که رشته ی فنی درس خوانده اند.

تولید علم کار جوانان است اما حمایت کار دولت.

مردم نیاز دارن تا حس کنند دولت هوای اونها رو داره تا بشه ازشون برای ساخت کشوری اسلامی کمک گرفت.فکر نکنم هیچ دینی مثل اسلام به کمک به همدیگه توصیه کرده باشه خب این یعنی فرد قوی باید به ضعیف کمک کنه.از ضعیف چه انتظاری میره وقتی امیدی به کسی نداشته باشه؟

حتما شنیدید که حضرت محمد (ص) توصیه میکرد به فقیران یهودی هم صدقه بدهید تا از روی فقر به اسلام روی نیارند.

پس اگر میخواهند کشوری بر مبنای اسلام را اداره کنند باید بتوانند رضایت خاطر مردم را جلب کنند.اعتماد مردم را جلب کنند.

اخرین باری که شنیدید که جمعی از مردم بگند دستشون درد نکنه فلان کار کردند راحت شدیم.... کی بود؟

7. 5 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,555
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    این مبحث همونطور که خودتون گفتید خیلی خیلی مهم هست.هم برای زندگی حال حاضر ما هم برای زندگی نسل های اینده ما.

مطالبی که رهبر عزیز بیان کردند دقیقا مسائلی هستن که امروزه باعث سست شدن پایه خانواده ها شده است

و سوالات بسیار اساسی بیان کردند.

اما من بیشتر با حسین موافقم.
    اینکه باید تا الان جواب این مسائل الگوی زندگی ما میشد.درسته گاهی همین سوالات مارو به فکر فرو خواهد برد اما چند نفر رو میشناسید برای زندگی خودش الگویی مناسب پیاده کرده باشد؟

درسته که این مردم هستند که جامعه را میسازند اما تاثیر پذیری یک شخص مهم روی اجتماع خیلی بالاتر از تاثیر یک شخص معمولی در اجتماع است.

چطور انتظار دارید وقتی مردم کم کاری را میبینند از دولت خرده نگیرند و به صبر همدیگر رو دعوت کنند؟

من مخالف نیستم.بلکه معتقدیم شعار ها باید به عمل تبدیل بشود.

ببینید نظر شخصی من اینه:

فقط زمانی میشود یک اجتماع را به اصلاح الگوی زندگی و به خصوص اسلامی دعوت کرد که انعکاس این عمل را در رفتار افرادی که مسائل مهم مملکت را بر عهده دارند ببینند.

باید لبخند رضایت بر لبان مردم بنشیند تا بتوان آنها را کنترل کرد.

باید مردم اطمینان خاطر پیدا کنند که کسی هست که حقشان را به آنها بدهد و با بدکاران برخورد میکند.

درسته بند پ گریبان گیر همه شده اما چرا بوجود امده؟چون مجبور شدند برای اینکه کارشان به جریان بیوفتد این کار را بکنند.ولی اگر با مسئولی که کم کاری میکند برخورد شود هم کسی نیاز به بند پ دارد؟

چطور انتظار دارید فردی بازنشسته برای دریافت وام ازدواج دخترش که شدیدا به آن احتیاج دارد به بند پ رجوع نکند؟

مردم برای تحویل خانه های مسکن مهر به التماس رسیده اند.چطور میتوان مردمی رو که دلشان را شکسته و هواداری ندارند رو به اصلاح سبک زندگی دعوت کرد؟

از نظر تولید علم رتبه ی 16 جهان هستیم.بله.اما از نظر استفاده علم چی؟ قطعا میدونید بیشترین فرار مغز ها رو تو دنیا ما داریم؟
    حتما میدونید بیشترین نرخ بیکاری برای افرادی هست که رشته ی فنی درس خوانده اند.

تولید علم کار جوانان است اما حمایت کار دولت.

مردم نیاز دارن تا حس کنند دولت هوای اونها رو داره تا بشه ازشون برای ساخت کشوری اسلامی کمک گرفت.فکر نکنم هیچ دینی مثل اسلام به کمک به همدیگه توصیه کرده باشه خب این یعنی فرد قوی باید به ضعیف کمک کنه.از ضعیف چه انتظاری میره وقتی امیدی به کسی نداشته باشه؟

حتما شنیدید که حضرت محمد (ص) توصیه میکرد به فقیران یهودی هم صدقه بدهید تا از روی فقر به اسلام روی نیارند.

پس اگر میخواهند کشوری بر مبنای اسلام را اداره کنند باید بتوانند رضایت خاطر مردم را جلب کنند.اعتماد مردم را جلب کنند.

اخرین باری که شنیدید که جمعی از مردم بگند دستشون درد نکنه فلان کار کردند راحت شدیم.... کی بود؟
    سلام آقا محمد خوبید؟
    ایشالا که ایام به کام باشه
    با حرفتون تا حدی موافقم
    شما گفتید تاثیر پذیری یک شخص مهم خیلی بیشتر از تاثیر پذیری یک فرد عادی هست درسته؟
    حالا اینجا سوال مطرح میشه؟ چقدر دولت و ملت به حرفای رهبری گوش کردن؟ مگر نمیگید تاثیر پذیری بیشتری داره پس تا الان با این همه صحبت های ایشون باید تاثیر میزاشت
    اما ما این جا یه مقوله ایی به نام هجوم خارجی رو فراموش کردیم جدی میگم چقدر الان و جوامع امروز به رسانه های داخلی ما اعتماد دارن؟ میشه گفت تا حد کمی من قبول دارم که رسانه هم کم کاری کرده در این مسئله اما خودمون چقدر به خودمون اعتقاد داریم؟
    من حرفتون رو قبول دارم که رضایت وقتی نباشه دل چرکین میشن مردم اما آیا این نارضایتی رو خود مردم که مسئولین این جامعه رو میسازن به وجود نیاوردن
    یه مثالی رو میگم مثال وضع اقتصادی موجود
    همه این وضع اقتصادی موجود رو تقصیر دولت گذاشتن اما کدوم یک از مردم میدونند که 30 درصد اقتصاد دست دولت هست و 70 درصد موجود رو خود مردم میسازن
    الان مسئله وضع اقتصادی نیست من با اون رابطه70 به 30 کار دارم میبینید که باز هم مردم دخیل در تغییر یک اوضاع و جو داشتن
    درمورد بند پ کاملا حرفتون قبول دارم ولی جدی چند نفر از ما برای اینکه کارمون عقب نیوفته رفتیم از اون بخش شکایت کرده باشیم تا مراجع بالاتر رفتیم که این نهاد درست بشه این کار دیگه به یک فرد مربوط نمیشه چند نفر باید دست به دست هم بدن تا درست شه تا تنها یه بخش درست بشه اینم درصورتی میشه که تک تک اون افراد احساس وظیفه کنند
    تمام حرف من اینه اگه من و شما نوئی احساس مسئولیت کنیم و تنها منتظر حرکت یه نهاد یا یه شخص نباشیم و با هم متحد بشیم خودمون راحت تر میتونیم مسائل رو حل کنیم
    به عنوان مثال میشه کار فرهنگ سازی همیار پلیس و کمتر شدن جرائم رانندگی رو گفت
    یا مسئله پیشرفت در تحریم اقتصادی رو گفت
    من قبول دارم دولت و سازمان ها کم کاری داشتند اما خودمون هم این کم کاری رو دامن زدیم
    مثال یه دانشجو رو میزنم که وقتی سر کلاس نشسته 45 دقیقه اول که تموم میشه شروع میکنه به گفتن خسته نباشید به نظرتون آیا این دانشجو در کار خودش چقدر میتونه احساس مسئولیت کنه
    یا بالعکس استادی که از سر و ته کلاس میزنه!!!!
    خوب حالا این مسئله به این مهمی که به امر خانواده و پایه های اساسی جامعه برمیگرده شما میگین بازم تک تک افراد جامعه دخیل نیستن؟ بازم باید یه برنامه از طرف نهاد های بالا باشیم
    درسته باید منتظر برنامه از سوی نخبگان و کارشناسان جامعه باشیم اما طرح و ایده های خود خانواده و مسئولیت پذیری خود افراد به این متخصصان خیلی کمک میکنه

امام خامنه ای

9. 3 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

ببینید دوستان اصلاح هر کشوری از بالا باید صورت بگیرد از کسانی که قدرت دستشونه .وقتی مسئولی همه چیز دستش هست قدرت و پول و من که کلا تنها هستم میرم توی اداره ای میبینم دارن کار رو میپیچونن اعتراض کنم با یک عدد تیپا پرت میشم بیرون چه کاری ازم بر میاد .تا حالا کی شده مثل کشورهایی که میگیم کافر هستن مسئولی رو سر میز محاکمه بکشونن .هر فردی که مسئول عالیرتبه میشه تا هفتاد جد قبل و بعدش از مجازات دستگاه قضا معاف میشند چرا چون پالون حاجی فلانی هستن .حرف هم بزنی یک برچسب اغتشاشگر و ضد و این چیزا میچسبونن و جایی میندازن که نی انداختنش از عرب گذشته و از قضا شکایت کردن از اونا عمر حضرت نوح هم داشته باشی کفاف نمیده به نتیجه برسی و نه از پس هزینه هاش بر میاد ادم. متاسفانه قانون رو هر جور دوست دارند برای مردم تفسیر میکنن.به صرف حرف زدن باشه خیلی راهکارهای جذاب میشه داد که کل دنیا توش هنگ کنن ولی مهم اجراست که با این کانونهای قدرتی که تشکیل شده و بیت المال رو مال البیت کردن نمیشه مگر عده ای کلا برن کنار و دستگاه قضای ما انقدر شجاعت داشته باشه که بخاطر موضوعات مسخره ای همچون مصلحت و رافت اسلامی کسانی رو که از خلافکار هستن آزاد نزاره که نکنه بر علیه شون جو سازی بشه.
    مردم خیلی میفهمن کسی که طرف حق هست و برای مردم مبارزه میکنه با کسی که کار نمیکنه .بازم میگم میشه درست کرد اما نه با گفتن من که یک فرد عادی بدون هیچ ابزاری هستم.از قدیمم همینجور بوده کسانی که قدرت داشتن رو دوش امثال من که ساده بودن سوار شدن و سواری گرفتن

حیف که اینجا نمیتونم خیلی چیزا رو بازگو کنم و قصد هم ندارم کسی رو نا امید کنم این جور اصلاح شدنها باید تمام مردم یک صدا بشن تا مسئولی بفهمه مردم فهم و شعور دارن و اگر کم کاری کنه با مردم طرفه .

انشالله که مشکلات حل بشه و همه به ارامش و آسودگی برسند.

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

11. 5 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

سلام آقا محمد خوبید؟
    با حرفتون تا حدی موافقم
    شما گفتید تاثیر پذیری یک شخص مهم خیلی بیشتر از تاثیر پذیری یک فرد عادی هست درسته؟
    حالا اینجا سوال مطرح میشه؟ چقدر دولت و ملت به حرفای رهبری گوش کردن؟ مگر نمیگید تاثیر پذیری بیشتری داره پس تا الان با این همه صحبت های ایشون باید تاثیر میزاشت
    اما ما این جا یه مقوله ایی به نام هجوم خارجی رو فراموش کردیم جدی میگم چقدر الان و جوامع امروز به رسانه های داخلی ما اعتماد دارن؟ میشه گفت تا حد کمی من قبول دارم که رسانه هم کم کاری کرده در این مسئله اما خودمون چقدر به خودمون اعتقاد داریم؟
    من حرفتون رو قبول دارم که رضایت وقتی نباشه دل چرکین میشن مردم اما آیا این نارضایتی رو خود مردم که مسئولین این جامعه رو میسازن به وجود نیاوردن
    همه این وضع اقتصادی موجود رو تقصیر دولت گذاشتن اما کدوم یک از مردم میدونند که 30 درصد اقتصاد دست دولت هست و 70 درصد موجود رو خود مردم میسازن
    الان مسئله وضع اقتصادی نیست من با اون رابطه70 به 30 کار دارم میبینید که باز هم مردم دخیل در تغییر یک اوضاع و جو داشتن
    درمورد بند پ کاملا حرفتون قبول دارم ولی جدی چند نفر از ما برای اینکه کارمون عقب نیوفته رفتیم از اون بخش شکایت کرده باشیم تا مراجع بالاتر رفتیم که این نهاد درست بشه این کار دیگه به یک فرد مربوط نمیشه چند نفر باید دست به دست هم بدن تا درست شه تا تنها یه بخش درست بشه اینم درصورتی میشه که تک تک اون افراد احساس وظیفه کنند
    تمام حرف من اینه اگه من و شما نوئی احساس مسئولیت کنیم و تنها منتظر حرکت یه نهاد یا یه شخص نباشیم و با هم متحد بشیم خودمون راحت تر میتونیم مسائل رو حل کنیم
    من قبول دارم دولت و سازمان ها کم کاری داشتند اما خودمون هم این کم کاری رو دامن زدیم
    مثال یه دانشجو رو میزنم که وقتی سر کلاس نشسته 45 دقیقه اول که تموم میشه شروع میکنه به گفتن خسته نباشید به نظرتون آیا این دانشجو در کار خودش چقدر میتونه احساس مسئولیت کنه
    خوب حالا این مسئله به این مهمی که به امر خانواده و پایه های اساسی جامعه برمیگرده شما میگین بازم تک تک افراد جامعه دخیل نیستن؟ بازم باید یه برنامه از طرف نهاد های بالا باشیم
    درسته باید منتظر برنامه از سوی نخبگان و کارشناسان جامعه باشیم اما طرح و ایده های خود خانواده و مسئولیت پذیری خود افراد به این متخصصان خیلی کمک میکنه
    سلام ابجی.خوبی؟اسد مرتضی خوبه؟ نیومد گل کوچیکا
    من و همه ی کسایی که دوست دارن کشور اسلامی داشته باشن نقش خانواده رو بزرگ میدونن و هر کاری از دستشون بر بیاد انجام میدن.مگه کم هستند خانواده هایی که به نظام کوچیک خانوادگیشون بسیار اهمیت میدن؟مگه کم هستند تعداد افراد با فرهنگ؟اما اونچه که برای من و همه ی ما واضح هست اینه که
    اگر یه شرکتی حقوق کارمنداشو خودش ببره بالا میتونه برق ذوق رو تو چشمای کارمنداش ببینه بجای اینکه کارمندا برن با داد و بیداد و شکایت بخوان که حقوقشون بره بالا.این مسئله برای همه چیز صدق میکنه.
    اگه با شخصی که کم کاری میکنه برخورد بشه تاثیر بیشتری داره یا چند نفر از کار و زندگیشون بیوفتن بجای این که کار اصلیشونو انجام بدن بیوفتن دنبال شکایت های وقتگیر از یه کارمند یا سازمان.مگر غیر از اینه که اشخاصی برای نظارت بر کار سازمانها حقوق میگیرند؟دیگه مردم واسه چی برن دنبال شکایت؟

پدر من که تو یه شرکت خصوص فوق العاده بزرگ و کشوری داره کار میکنه و هر ماه 10 روز حقوقشو دیر میدن و نصفه با چه جراتی پاشه بره شکایت؟مگه کم بودن کسایی که رفتن شکایت اخراج شدن؟مگه دولت نباید روی کار شرکت های خصوصی نظارت داشته باشه؟

قدیما از حقوق یه چیزی میموند یه پس اندازی میکردیم.اما الان مردم فقط اندازه ی خرج همون ماه رو دارن.کافیه چند روز حقوق عقب بیوفته....تو این وضعیت دیگه پدر میتونه به فکر تعلیم نظام خانواده باشه؟

دوست ندارم همچین حرفی بزنم اما دیگه مردم به حرف هیشکی گوش نمیدن.مگر اینکه واقعا دولت یه تکان اساسی به نوع کارکردش بده.

13. 5 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

سلام آقا محمد خوبید؟
    با حرفتون تا حدی موافقم

شما ذکر کردین 30 درصد اقتصاد دولتی و 70 درصد مردمیست!
    من اطلاعات اماریم تقریبا برعکسه ولی چون مستند و موثق نیست خیلی سر انگشتی و مبتدی حساب میکنیم
    ایران سالانه4میلیون بشکه نفت میفروشه(سهم از فروش جهان داریم که در همین محدودس هر سال)
    هر بشکه حدود 100 دلار(زیاد حساب میکنم چون طرف مخالف رو خیییلیی زیادتر میخوام حساب کنم)
    میشه 400میلیون دلار
    هر ایرانی چقدر در سال درامد داره؟
    اگر 75 میلیون نفر 20 میلیون خانوار باشن
    20 میلیون خانوار هر خانواده در سال 10میلیون تومن درامد داشته باشه(به صورت میانگین)
    میشه 200 میلیارد تومن
    نه غلطه؟
    400 میلیارد تومن
    400میلیارد تومن کجا
    400میلیارد دلار کجا؟؟
    حالا باز هم شما میگین 30 درصد دست دولته و 70 درصد دست مردم؟
    دیگه اقتصاد کلان و مباحث اقتصادی خاص که نیست - 1حساب سر انگشتیه
    پس مشکل فعلا بدنه ی دولته
    البته بدنه ی دولت خودش 2میلیون کارمند داره که میشه 2میلیون خانوار - یعنی 10 درصد کل مردم ایران! به غیر از کسانی که کارشون با سفارش دولته و دولتی نیستند!
    پس مردم هم مقصرند
    وتک تک افراد باید از خودشون شروع کنند چون 85درصد بقیه ی مردم هم به اون 15درصد مرتبط اند و این ارتباط بند پ رو به وجود اورده !

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

15. کاربرانی که از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند.

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,555
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    شما ذکر کردین 30 درصد اقتصاد دولتی و 70 درصد مردمیست!
    من اطلاعات اماریم تقریبا برعکسه ولی چون مستند و موثق نیست خیلی سر انگشتی و مبتدی حساب میکنیم
    ایران سالانه4میلیون بشکه نفت میفروشه(سهم از فروش جهان داریم که در همین محدودس هر سال)
    هر بشکه حدود 100 دلار(زیاد حساب میکنم چون طرف مخالف رو خیییلیی زیادتر میخوام حساب کنم)
    میشه 400میلیون دلار
    هر ایرانی چقدر در سال درامد داره؟
    اگر 75 میلیون نفر 20 میلیون خانوار باشن
    20 میلیون خانوار هر خانواده در سال 10میلیون تومن درامد داشته باشه(به صورت میانگین)
    میشه 200 میلیارد تومن
    نه غلطه؟
    400 میلیارد تومن
    400میلیارد تومن کجا
    400میلیارد دلار کجا؟؟
    حالا باز هم شما میگین 30 درصد دست دولته و 70 درصد دست مردم؟
    دیگه اقتصاد کلان و مباحث اقتصادی خاص که نیست - 1حساب سر انگشتیه
    پس مشکل فعلا بدنه ی دولته
    البته بدنه ی دولت خودش 2میلیون کارمند داره که میشه 2میلیون خانوار - یعنی 10 درصد کل مردم ایران! به غیر از کسانی که کارشون با سفارش دولته و دولتی نیستند!
    پس مردم هم مقصرند
    وتک تک افراد باید از خودشون شروع کنند چون 85درصد بقیه ی مردم هم به اون 15درصد مرتبط اند و این ارتباط بند پ رو به وجود اورده !
    بازم سلام
    خوب حساباتون درست اما آیا این حساب هایی که از بودجه کردید مستقیم وارد بازار اقتصادی میشه؟ این بودجه خالص رو که گفتید آیا تقسیم نمیشه بین نهاد ها؟ بودجه اجرایی بودجه آموزشی
    ساخت زیر ساختها و....
    فکر کردید خیلی بودجه زیادی هست برای یه کشور؟
    ما 32 استان داریم هر استانی با توجه به نیازهاش بودجه مورد نظرشو برمیداره تازه بماند کمی از فروش همین نفت ها باید در حساب بانک مرکزی ذخیره بشه
    پس برادر من بودجه نفت کفاف این مملکت رو به تنهایی نمیده درسته بخش اعظمی از بودجه از نفت تشکیل میشه ولی صادرات غیر نفتی هم دخیل هستن
    خود گردش نفدینگی در دست مردم یه نوع اقتصاد هست وقتی مردم به سمت یه چیزی به نام ارز هجوم میارن کمبود اون باعث افزایش قیمت میشه نه؟
    بماند با تورم های جهانی و تورم های داخلی!!!
    بعضی جاها و بیشتر مواقع سیاست های غلط دولت هست اما دولت رو فقط یه شخص تشکیل نمیده(برای بار بیستم گفتم!!!)
    دقیقا همه حرفایی که زدید تمام حرفای من هست من میگم از خودمون شروع کنیم عقیده ها رو یکی کنیم و یه جمعی تشکیل بشه اعم از متخصص و فرد عادی
    اینجوری میشه هم برنامه ریزی درست انجام داد و هم کارایی رو بالاتر برد
    بد میگم بگید بد میگی!!!!
    از چه بحثی رسیدیم به اینجا!!!

امام خامنه ای

17. 4 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

دقیقا همه حرفایی که زدید تمام حرفای من هست من میگم از خودمون شروع کنیم عقیده ها رو یکی کنیم و یه جمعی تشکیل بشه اعم از متخصص و فرد عادی
    اینجوری میشه هم برنامه ریزی درست انجام داد و هم کارایی رو بالاتر برد
    بد میگم بگید بد میگی!!!!
    من میگم ما جمع بشیم چه برنامه ای بریزیم وقتی بسیار تحصیل کرده تر از ما هستن و بلدن.برنامه ی خوب به اندازه ی کافی هست.اما کسی نیست که وادارشون کنه عملی کنن.

19. 3 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)