دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 46

موضوع: تا کی تقلید کورکورانه و حقارت ؟؟!!

همکار تالار نرم افزارهای موبایل
    رشته تحصیلی
    برنامه نویسی
    ارسال تشکر
    2,484
    دریافت تشکر: 1,187
    قدرت امتیاز دهی
    90
    Array
    UniverCell's: خنده2

پیش فرض پاسخ : تا کی تقلید کورکورانه و حقارت؟؟؟؟!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ati.druggist نمایش پست ها
    کی همچین چیزی گفته؟؟؟؟؟!!!!!
    میشه بپرسم بر چه اساسی و با چه منبعی این حرفو میزنین؟؟؟
    دوست عزیز این طور که پیداست شما هیج اطلاعاتی در باره زبان فارسی ندارید.زبان فارسی سی و سومین لهجه عربی است.که امروزه با کمی تغیرات در تلفظ کلمات به عنوان زبان رسمی کشور عزیز ما ایزان انتخاب شده.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    78
    دریافت تشکر: 320
    قدرت امتیاز دهی
    22
    Array
    ati.druggist's: جدید27

نقل قول نوشته اصلی توسط LOVE GOD نمایش پست ها
    دوست عزیز این طور که پیداست شما هیج اطلاعاتی در باره زبان فارسی ندارید.زبان فارسی سی و سومین لهجه عربی است.که امروزه با کمی تغیرات در تلفظ کلمات به عنوان زبان رسمی کشور عزیز ما ایزان انتخاب شده.
    درود دوست حوبم...
    راستش من تخصص اصلیم ادبیات نیست اما علاقه ی شدیدی دارم و خودم سعی میکنم مسائل رو دنبال کنم و یکسری اطلاعات بدست بیارم...ولی با وجود مطالعات و تحقیقای کوچولوم درباره ی زبان پارسی....تا حالا همچین چیزی رو نشنیده بودم....حتما دراین مورد هم مطالعه میکنم تا مطمئن بشم.... به هرحال واقعا ممنون به خاطر متذکر شدن همچین نکته ای...

3. کاربرانی که از پست مفید ati.druggist سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

نقل قول نوشته اصلی توسط ati.druggist نمایش پست ها
    دوست باهوش!! من گفتم معنای کاربردی غذا تو زبان عربی اصیل در گذشته این بوده.... شمایی که هیچ سررشته ای تو ادبیات نداری بهتره بامدرک حرف بزنی ,اونوقت میتونی با دلیل منطقی بقیه موارد رو رد کنی ...پس فعلا ممنون میشم اظهار نظر قطعی نفرمایی... بعدشم مخفی جان شما دقیقا اینجا چکاره ای که واسه من تعیین تکلیف میکنی؟؟ اول جایگاه خودتو بشناس فرزندم بعد دستور صادر بفرما واقعا متاسفم که افرادی مثل شما باز شدن چشم آدمها به روی حقایق رو خلاف ایرانی بودن و ناراحت کردنشون میدونن....صدالبته که حقیقت تلخه اما لابد خیلی به ایرانی بودن خودت مینازی وقتی سرتو مثل کبک میکنی تو برف تا نفهمی مخالفانت دارن هویت تورو تا کجا زیر سوال میبرن؟؟؟؟!!!!! الان مثلا فکر کردی میشی چهره ی جذاب یه ایرانیه غیور ...؟؟؟!!که به فرهنگ خودش بی اعتناس... که حاضر نیست حتی حقایق رو گوش بده...با اعتماد به نفس کاذب فرمان بیجای حذف شدنش رو میگه... دیکتاتوری که شاخ و دم نداره عزیزم آخه بنده خدا من اگه با ایران و ایرانی بودنم مشکل داشتم که اینجا انقد جززز نمیزدم واسه اینکه چشامون رو وا کنیم و نذاریم بهمون اهانت بشه.....و باز هم متاسف که اسمش رو میذارین نژادپرستی.....
    نه تو خودت رو معرفی کردی نه من پس بیا عین دو تا ایرانی با هم حرف بزنیم. امسال تو همیشه تو گذشته زندگی می کنند و میخوان به همه نشون بدن که از دوره ایده ال ایران اومدن و کاملا با این دوره و زمانه غریبه اند.شما اگه اعتراضی به محو شدن هویت ایرانیت داری برو تو خیابان فریاد بزن.تمام دلسوزی هات و تلاشت تو تایپ چند جمله و زدن چند تا تاپیک تو این سایت خلاصه شده؟ من سرمو عین کبک کردم زیر برف یا تو؟ یعنی تو نمی دونی همین الان یه دولت اسلامی عربی رو سر مردم ایرانه؟ یه رژیم که سخنران هاش نصف حرفاشون رو به زبان عربی می گن.مردم ما مگه چاره ای به جز استفاده از این کلمات دارند؟ اصلا معلوم هست می خوای چی رو نجات بدی؟ این خاک رو؟ این مردم رو؟ یا ابرویی که هر روز داره تو لجن فرو میره و درمیاد؟ من برای تو تعیین تکلیف می کنم چون یه کاربر این سایتم و تو هم برای امسال من داری تاپیک میزنی.من بهت نگم کی بگه؟ فکر کردی هر کی اینجا تاپیک زده از نظر ما نوشته هاش هیچ عیبی نداره و ما هم حق نداریم نقدش کنیم؟ اگه تو با اعراب مشکل قومی و مذهبی داری برو عین مرد یه بمب ببند به خودت و میانشون منفجر کن تا مشکلت حل بشه.نمیدونم چطور اینو بهت ثابت کنم؟ من حالم از اعراب بهم میخوره و هیچ وقت خودم رو با اونا مقایسه نمی کنم. هیچ وقت شخصیت ایرانی رو به نژاد و مذهب و زبانش ندیدم. ارزش ایران به خاک پر از زر و مردمان هزار فرهنگیه که دارن عین ادم کنار همدیگه زندگی می کنند. تو ارزش رو به چی می بینی؟ به طرد قشری از مردمت؟ یا جدا کردن حساب خودت از بقیه؟ بهت میگم نژاد پرست چون خودتو ایرانی تر از هموطن هات می بینی.
    ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 1st October 2012 در ساعت 11:33 AM

5. 3 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

و البته بهتره بدونیم فارسی به خودی خود زبان نیست بلکه یک لهجه عربی است
    تاریخ زبان فارسی:http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%...B1%D8%B3%DB%8C اینجا فقط گفته که گویش فارسی میانه بعد از اسلام به وجود اومده!نگفته زبان فارسی یه لهجه است!!! به خودتون ظلم نکنین چرا فکر می کنین ما هیچی از خودمون نداریم؟ مهم اب و خاک و مردم ایرانه نه زبان و فرهنگ و نژاد اونها.
    ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 1st October 2012 در ساعت 11:35 AM

7. 4 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    دریافت تشکر: 30,245
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

فکر نکنم این کلمات رو اعراب به ما یاد داده باشند.زبان و فرهنگ ما تحقیر نشده بلکه مورد تهاجم قرار گرفته اونم نه از اعراب بلکه از ان ور ابها .زنان و دخترهای کشور ما میتوانند با حجاب و حیای خودشون جلوی این تهاجم را بگیرند.

سلام اقا مچتبی گرام !

تهاجم فرهنگی فقط از کشورهای غربی وارد نمیشه ...میدونستید این موضوع رو ؟

بلکه خیلی خیلی بیشتر و صد در صدتر از کشورهای اطراف خودمون وارد میشود و صد البته کشورهای عربی هم کم نیستند در این تهاجم فرهنگی ...

و بهتر میدونیم تهاجم فرهنگی در زبان رو با تهاجم فرهنگی که در دین وارد میشود رو کلا از هم جدا کنیم چون به هم ربطی ندارد به نظر میات ....

تهاجم فرهنگی اعراب حاشیه نشین خلیج فارس تهاجم فرهنگی محسوب نمیشه ولی تهاجم فرهنگی که از غرب دنیا ( اروپا و امریکا) وارد میشه تهاجم فرهنگی هست این درسته به نظرتون ؟

تخریبی که اعراب در ایران انجام دادند از همان بدو ورود به ایران تا الان هیچ جای دنیا تو ایران دنبال نکرد ....

در تهاجم فرهنگی فقط خانما باید مواظب احوال خودشون باشند و سهم اقایون چی میشه ....بی انصافی نیست از نظر شما ؟

زبان فارسی فعلی با کلماتی که از فرهنگ عربی واردش شده نمای جدیدی به خود گرفته ولی همیشه زبان فارسی بخصوص دری همیشه بوده و خواهد بود ....

شما از سیر تحول زبان فارسی در طول تاریخ خبردار هستید ؟

شما کتیبه های خط میخی رو دیدید ؟

زبان پلوی اوستایی - اشکانی رو دیدید و اصلا خبر دارید از بودن این خط ها و زبان ها در ایران ....

گاهی نیاز هست ابتدا از مسایلی که به زبان می اوریم تاریخچه ای بدونیم بعدا نظرگزاری داشته باشیم ....

هرگز زانو نخواهم زد،حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتم باشد.

"
    کوروش بزرگ"

9. 8 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

فکر نکنم این کلمات رو اعراب به ما یاد داده باشند.زبان و فرهنگ ما تحقیر نشده بلکه مورد تهاجم قرار گرفته اونم نه از اعراب بلکه از ان ور ابها .زنان و دخترهای کشور ما میتوانند با حجاب و حیای خودشون جلوی این تهاجم را بگیرند.

اقا مجتبی گرام

شما سیر تحول خط و زبان فارسی با یک حساب سرانگشتی ساده از روی کتبیه های تاریخی نقر شده در تخت جمشید و بیستون - و .....
    می توانید بهش برسید .

توصیه میکنم کتاب های زیر رو بخونید این کتابا هم اکنون در دانشگاه های ایران تدریس میشود ....

( یک امار بگیرید و همین کتابا رو سرچ بفرمایید لطفا خواهید دید )

جلد اول : زبان های باستانی ایران ...نوشته دکتر محسن ابوالقاسمی ....انتشارات سمت ( دانشگاه تهران )

جلد دوم : راهنمای زبان های باستانی ایران ( دستور و واژه نامه ) نوشته دکتر محسن ابوالقاسمی ....انتشارات سمت ( دانشگاه تهران )

"
    کوروش بزرگ"

11. 7 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

نوشته اصلی توسط ati.druggist
    دوست باهوش!! من گفتم معنای کاربردی غذا تو زبان عربی اصیل در گذشته این بوده.... شمایی که هیچ سررشته ای تو ادبیات نداری بهتره بامدرک حرف بزنی ,اونوقت میتونی با دلیل منطقی بقیه موارد رو رد کنی ...پس فعلا ممنون میشم اظهار نظر قطعی نفرمایی... بعدشم مخفی جان شما دقیقا اینجا چکاره ای که واسه من تعیین تکلیف میکنی؟؟ اول جایگاه خودتو بشناس فرزندم بعد دستور صادر بفرما واقعا متاسفم که افرادی مثل شما باز شدن چشم آدمها به روی حقایق رو خلاف ایرانی بودن و ناراحت کردنشون میدونن....صدالبته که حقیقت تلخه اما لابد خیلی به ایرانی بودن خودت مینازی وقتی سرتو مثل کبک میکنی تو برف تا نفهمی مخالفانت دارن هویت تورو تا کجا زیر سوال میبرن؟؟؟؟!!!!! الان مثلا فکر کردی میشی چهره ی جذاب یه ایرانیه غیور ...؟؟؟!!که به فرهنگ خودش بی اعتناس... که حاضر نیست حتی حقایق رو گوش بده...با اعتماد به نفس کاذب فرمان بیجای حذف شدنش رو میگه... دیکتاتوری که شاخ و دم نداره عزیزم آخه بنده خدا من اگه با ایران و ایرانی بودنم مشکل داشتم که اینجا انقد جززز نمیزدم واسه اینکه چشامون رو وا کنیم و نذاریم بهمون اهانت بشه.....و باز هم متاسف که اسمش رو میذارین

سلام خدمت شما دوست گرامی

هویت ایرانی اینطور در نخست گفته میشه که رعایت ادب و احترام حتمن ادا بشه ...

گاهی ما خودمون با نحوه و لحن حرفایی که به هم میگوییم خود فرهنگ اصیل ایرانی رو زیر سوال می بریم ...

ابتدا برای زنده نگاه داشتن فرهنگ ایران ....احترام گذاشتن اول به خودمون هست و بعد به دیگرون ....فرهنگ ایرانی با رعایت همین نکات تا به اکنون زندگی کرده و خواهد کرد ...

پس لحن کلام ایرانی اونم با یک هموطن خودش باید خیلی بهتر و زیباتر از این کلمات باشه بعد از رعایت اینا میشه به تهاجمات و بقیه موارد فرهنگ ایرانی رسید و بها داد ...

دوست عزیز .....

بی احترامی به هموطن خودتون اول بی اعتنایی به فرهنگ ایرانی هست

حقایق رو هم میشه با مدرک مستند و در نهایت احترام به طرف مقابل گفت هر چند طرف مقابلت هم دشمن باشه ....

اعتماد به نفس فقط و فقط در پیروی از صفات نیکوی ایرانی ها در طی قرون گذشته میشه بهش رسید ...

اهانت به خودمون از این مسله سرچشمه میگیره ....

از ماست که بر ماست

و یا خود کرده رو تدبیر نیست !

اینو به باستان شناس یعنی خودم میگم .....

باستان شناس همیشه یادت باشه به هر کس احترام گذاشتی اول خودت رو محترم نگه داشتی و باستان شناس بدون که رعایت اخلاق و نحوه برخورد و اخلاق و کلام مناسب میتونه در سنگ اهنی هم غلبه کنه ....باستان شناس یاد بگیر که همه دوست هستن فقط و فقط نحوه بیان ها متفاوت هست ....

"
    کوروش بزرگ"

13. 8 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,826
    دریافت تشکر: 4,412
    قدرت امتیاز دهی
    2953
    Array
    BaAaroOoN's: جدید134

پیش فرض پاسخ : تا کی تقلید کورکورانه و حقارت ؟؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط مخفی نمایش پست ها
    نه تو خودت رو معرفی کردی نه من پس بیا عین دو تا ایرانی با هم حرف بزنیم. امسال تو همیشه تو گذشته زندگی می کنند و میخوان به همه نشون بدن که از دوره ایده ال ایران اومدن و کاملا با این دوره و زمانه غریبه اند.شما اگه اعتراضی به محو شدن هویت ایرانیت داری برو تو خیابان فریاد بزن.تمام دلسوزی هات و تلاشت تو تایپ چند جمله و زدن چند تا تاپیک تو این سایت خلاصه شده؟ من سرمو عین کبک کردم زیر برف یا تو؟
    من با نظر خانم باستان شناس عزیز صد در صد موافقم
    عزیزی که تاپیک رو ایجاد کردی ،آقا مجتبی و برادر عزیزم آقا عرفان گل
    از شماها بعیده
    راستش من اومدم تو این تاپیک و پست های شما عزیزان رو خوندم ترسیدم به خدا!!!
    نباید لحنتون به هم انقد تند باشه
    شما بزرگواران همتون ایرانی هستید و آریایی...پس همتون ایرانو دوست دارید در این هیچ شکی نیس
    پس سر موضوعی که مطمئنا هیچ کدوم توش تخصص ندارید همدیگه رو نرنجونید از هم
    خواهش میکنم
    ممنون ازتون

- - - به روز رسانی شده - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط مخفی نمایش پست ها
    نه تو خودت رو معرفی کردی نه من پس بیا عین دو تا ایرانی با هم حرف بزنیم. امسال تو همیشه تو گذشته زندگی می کنند و میخوان به همه نشون بدن که از دوره ایده ال ایران اومدن و کاملا با این دوره و زمانه غریبه اند.شما اگه اعتراضی به محو شدن هویت ایرانیت داری برو تو خیابان فریاد بزن.تمام دلسوزی هات و تلاشت تو تایپ چند جمله و زدن چند تا تاپیک تو این سایت خلاصه شده؟ من سرمو عین کبک کردم زیر برف یا تو؟
    من با نظر خانم باستان شناس عزیز صد در صد موافقم
    عزیزی که تاپیک رو ایجاد کردی ،آقا مجتبی و برادر عزیزم آقا عرفان گل
    از شماها بعیده
    راستش من اومدم تو این تاپیک و پست های شما عزیزان رو خوندم ترسیدم به خدا!!!
    نباید لحنتون به هم انقد تند باشه
    شما بزرگواران همتون ایرانی هستید و آریایی...پس همتون ایرانو دوست دارید در این هیچ شکی نیس
    پس سر موضوعی که مطمئنا هیچ کدوم توش تخصص ندارید همدیگه رو نرنجونید از هم
    خواهش میکنم
    ممنون ازتون

15. 5 کاربر از پست مفید BaAaroOoN سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

من عذر خواهی می کنم اگه لحنم تند بوده...

17. 5 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار نرم افزارهای موبایل
    رشته تحصیلی
    برنامه نویسی
    ارسال تشکر
    2,484
    دریافت تشکر: 1,187
    قدرت امتیاز دهی
    90
    Array
    UniverCell's: خنده2

سلام
    بنده سه کتاب رو بهتون معرفی میکنم که بهتره دوستان این کتابها رو تهیه و مطالعه کنند.
    کتاب اول::: تهاجم فرهنگی.<<این کتاب به سه قسمت تقسیم میشه 1.زنان و تهاجم فرهنگی2.زنان و تهاجم فرهنگی در خانواده3.زنان و تهاجم فرهنگی در اجتماع
    کتاب دوم::: زبان و فرهنگ پارسی<< این کتاب زبان فارسی و نحوه پیدایش ان را از اول توضیح میدهد و فرهنگ هزار ساله و تغیرات فرهنگی ایرانیان را مو به مو توضیح میدهد
    کتاب سوم::: جامعه و زنان <<این کتاب بیان میکند که چگونه زنان ............... بهتره خودتون بخونید
    این کتابها بدون هیچ گونه افراط و تفریطی نوشته شده اند

19. 2 کاربر از پست مفید UniverCell سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)