دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: پنج توصیه عجیب پزشكی

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,706
    دریافت تشکر: 9,662
    قدرت امتیاز دهی
    2686
    Array

پیش فرض پنج توصیه عجیب پزشكی

شاید باور نکنید اما شما همیشه یک پزشک همراه خود دارید که آماده پاسخ به نیازهای پزشکی‌تان است. این پزشک، روان شماست. 5 توصیه عجیب زیر را بخوانید تا باورتان شود.

1. آلرژی دارید؟ بخندید!
    وقتی دچار آلرژی می‌شوید، سعی کنید خود را در موقعیت‌ خندیدن قرار دهید. شرکت‌کنندگان در تحقیقی که از سوی محققان ژاپنی انجام شده بود زمانی‌ که به تماشای یک فیلم خنده‌دار نشسته بودند کمتر دچار حساسیت‌ می‌شدند اما همین افراد زمانی ‌که به تماشای یک فیلم جدی نشستند، پیاپی عسطه می‌کردند. خنده موجب عملکرد سریع سیستم عصبی پاراسمپاتیک شما می‌شود و سبب می‌شود فرد کمتر دچار حساسیت شود.

2. بدنتان زخم است؟ خوش‌اخلاق باشید!
    خوش‌رفتاری موجب می‌شود که زخم‌های بدنتان زودتر بهبود یابد. دکتر جانیت کیکلت، استاد روانپزشکی دانشگاه اوهایو معتقد است که رفتار خصمانه و خشونت‌آمیز، روند بهبود زخم‌ها و کبودشدگی‌ها را افزایش می‌دهد. اما خوش‌رفتاری و مثبت اندیشی موجب می‌شود که میزان واسطه شیمیایی سایتوکین در بدن افزایش یابد. سایتوکین موجب می‌شود که سلول‌هایی که برای ترمیم زخم یا هر نقطه آسیب‌دیده بدن نیاز هستند، در نواحی اطراف زخم، زود‌تر تکثیر شوند. بنابراین سعی کنید شاداب و سرحال باشید. دوستانتان را با یک دعوت برای شام یا ناهار غافلگیر کنید. به دیدن اقوام و خویشان‌تان بروید و سعی کنید به مردم کمک کنید. خواهید دید که در مدت کوتاهی خوب می‌شوید.

3. بیمارید؟ خوش‌بین باشید! کنار گذاشتن بدبینی گاهی بیماری‌ شما را تا حد بسیاری بهبود می‌بخشد. نتایج تحقیقات نشان داده است افرادی که در تست‌های خوش‌بینی نمره خوبی گرفته‌اند 55 درصد کمتر از افرادی که همیشه احساس شکست و ناامیدی می‌کنند در معرض خطر مرگ به خاطر بیماری‌های قلبی و عروقی قرار دارند. بنابراین سعی کنید در هر هفته فهرستی از افرادی که سپاس‌گزارشان هستید مانند دوستان، اقوام و... تهیه کنید. همچنین سعی کنید از ناراحتی و ناامیدی در خصوص نداشتن چیزهایی که هنوز به آنها دست‌ نیافته‌اید، خودداری کنید. تمرکز بر حس سپاس‌گزاری موجب می‌شود که نگاه مثبتی به زندگی داشته باشید.

4. دنبال تناسب‌اندامید؟ تصویرسازی کنید!
    در ذهن خود تصویری از ورزش‌ها و نرمش‌ها را تداعی کنید تا روند بهبودتان سریع‌تر شود. دانشمندان دانشگاه کلیولند آمریکا معتقدند که تنها ساختن تصویری ذهنی از بلند کردن وزنه و یا وزنه‌برداری موجب می‌‌شود که ماهیچه‌های قوی‌تر داشته باشید و روند بهبودتان سریع‌تر شود. در تحقیقات دانشمندان دانشگاه کلیولند مشخص شد مردانی که تنها در ذهن خود تصویری از ورزش و وزنه‌زدن برای عضله دوسربازو ساخته‌اند حجم ماهیچه‌ای آنها بدون اینکه حتی یک کیلوگرم وزنه زده باشند به اندازه 13 درصد افزایش یافته است. بنابراین هر روز برای 15 دقیقه در ذهن خود تصور کنید که ماهیچه آسیب‌دیده‌تان را نرمش می‌دهید. تمام جزییات ورزش را در ذهن خود تصویر کنید. هر فشاری را که به ماهیچه‌تان وارد می‌شود، در ذهن تصویر کنید. انبساط و انقباض ماهیچه‌تان را هم همین‌طور. این‌کار را انجام دهید و تاثیر آن را ببینید.

5. کارتان حساس است؟ موسیقی گوش کنید! وقتی در جاده در حال رانندگی هستید و چشمان‌تان از فرط خستگی قرمز می‌شود، رادیوی اتومبیل‌تان را روشن می‌کنید. محققان ژاپنی معتقدند موسیقی گوش کردن زمانی‌که در حال انجام کارهای روزانه‌تان هستید، موجب می‌شود کمتر احساس خستگی کنید و کارتان را دقیق‌تر و با حوصله بیشتری انجام دهید.

موسیقی موجب می‌‌شود بدنتان به درخواست‌های استراحتی که از مغز صادر می‌شود، پاسخ دهد. همچنین موسیقی برخی احساسات بی‌حاصل و خستگی آفرین را در نطفه خفه می‌کند و موجب می‌شود بر سختی کارتان غلبه کنید. بنابراین هنگامی‌که فردای یک شب شلوغ و پر از مهمان در آشپزخانه مشغول شستشوی ظرف‌ها هستید ضبط‌صوت خانه خود را روشن کنید و با فراغ بال به کارتان ادامه دهید.
    ویرایش توسط reza-1369 : 17th September 2012 در ساعت 08:35 PM
    تنهاییم را با کسی قسمت نـــمی کنم که روزی تنهایم بگذارد ... ... روح خـــداست که در مــــــن دمیـــده و احســـــاس نام گرفته شده است ...ارزان نمی فروشمش...

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    13,668
    دریافت تشکر: 24,625
    قدرت امتیاز دهی
    299
    Array

پیش فرض پاسخ : پنج توصیه عجیب پزشكی

من کاملا قبول دارم.
    خیلی از بیماری ها ریشه در روان دارن.
    امیدوار بودن وایجاد خوش بینی میتونه بیشتر از قرص ودارو کارساز باشه.

3. 10 کاربر از پست مفید Rez@ee سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,706
    دریافت تشکر: 9,662
    قدرت امتیاز دهی
    2686
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط rez@ee نمایش پست ها
    من کاملا قبول دارم.
    خیلی از بیماری ها ریشه در روان دارن.
    امیدوار بودن وایجاد خوش بینی میتونه بیشتر از قرص ودارو کارساز باشه.
    البته اینا بیشتر جنبه تلقینی داره.
    من با استاد راهنمام در دوره دکتری روی ده بیمار اعصاب و روان کار می کردیم.به پنج مریض بهترین داروی موجود در بازار آلمان رو میدادیم که بهشون می گفتیم داروی مناسبی نیستن شاید اثری نداشته باشن.بنده خداها بعد دو هفته با کلی گله میومدن مطب و...
    به پنج تای دیگه مخلوط کمی داروی اعصاب حدود30% و نشاسته حدود70% که در اصطلاح به اینا دارو نما (placebo) میگویند تجویز می کردیم و میگفتیم بهترین داروی موجود در جهان هست که انها از دارویی مصرفی نهایت رضایت را داشتند.
    راستش خواستم مرحله تکمیلیش در ایران انجام بدم که ............
    ویرایش توسط reza-1369 : 17th September 2012 در ساعت 09:38 PM
    تنهاییم را با کسی قسمت نـــمی کنم که روزی تنهایم بگذارد ... ... روح خـــداست که در مــــــن دمیـــده و احســـــاس نام گرفته شده است ...ارزان نمی فروشمش...

5. 8 کاربر از پست مفید reza-1369 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    جنگلداری
    ارسال تشکر
    2,250
    دریافت تشکر: 2,974
    قدرت امتیاز دهی
    227
    Array

بعض موقعه ها سر درد میشم با تلقین به اینکه چیزی نیست خوب میشم ولی بعضی وقتا هم نمیشم یه چیز صد در صد نیست ولی به ارامش ات کمک میکنه فکر مثبت داشتن

7. 3 کاربر از پست مفید mozhgan.z.1368 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    3
    دریافت تشکر: 6
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

به نظر من ضربه هایی که تو گذشته به آدم وارد میشه کار خودشو میکنه و دیگه بهت اجازه نمیده که خوش بین باشی . گاهی اوقات قرص و دارو واقعا احتیاج وای به اون روزی که قرص و دارو هم واسه آدم کاری نکنه .

9. 3 کاربر از پست مفید zarranifar سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی تجزیه
    ارسال تشکر
    3,630
    دریافت تشکر: 924
    قدرت امتیاز دهی
    594
    Array
    h.khakpour's: جدید134

من با اینکه خنده روام ولی سعی میکنم از این به بعد بیشتر بخندم تا شاید این حساسیت دست از سر من برداره!
    یادم باشد که زیبایی های کوچک را دوست بدارم حتی اگر در میان زشتی های بزرگ باشند.

11. 2 کاربر از پست مفید h.khakpour سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک - طراحی جامدات
    ارسال تشکر
    3,247
    دریافت تشکر: 14,584
    قدرت امتیاز دهی
    29855
    Array

در مورد خنده که قدیمیا هم می گفتن خنده بر هر درد بی درمان دواست و در موارد دیگه هم هرچیز که به آرامش رسیدن شما کمک کنه مسلماً در سلامتی شما بی تأثیر نخواهد بود من جمله موسیقی ( بی کلام و آرامش بخش )
    آشوبم آرامشم تویی
    به هر ترانه ای سر می کشم تویی
    بیا که بی تو من غم دو صد خزانم

13. کاربرانی که از پست مفید م.محسن سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    باغبانی
    ارسال تشکر
    1,293
    دریافت تشکر: 1,645
    قدرت امتیاز دهی
    295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zarranifar نمایش پست ها
    به نظر من ضربه هایی که تو گذشته به آدم وارد میشه کار خودشو میکنه و دیگه بهت اجازه نمیده که خوش بین باشی . گاهی اوقات قرص و دارو واقعا احتیاج وای به اون روزی که قرص و دارو هم واسه آدم کاری نکنه .
    سلام دوست عزیز
    در دنیا هیچ چیز به اندازه ذهن بشر قدرتمند نیست، اگر روحا و ذهنا نخوای تغییری در خودت ایجاد کنی و نخوای بهبود یابی، هیچ قرص و دارویی هم کارساز نخواهد بود. مشکلات هرچه قدر هم بزرگ باشند، در مقابل روح توانای انسان کوچک هستند، به شرطی که خودمان را خوب بشناسیم.
    بزرگی گفته: اگر فلج مادرزاد قهرمان مسابقه دو نشود به خودش ظلم کرده.
    با آرزوی موفقیت

15. 2 کاربر از پست مفید somayehfaridi سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    پرستاری
    ارسال تشکر
    213
    دریافت تشکر: 133
    قدرت امتیاز دهی
    321
    Array

درسته که با تلقین میشه خیلی از بیماریها رو درمان کرد،مخصوصآ اونایی که جنبه روانی دارن.اما هیجوقت stage IV کانسر با تلقین درمان نمیشه مگر با معجزه

17. 2 کاربر از پست مفید BARAN.SH سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)