دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با یک معلول ازدواج می کنید ؟

رأی دهندگان
293. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله !

41 13.99%
  • خیر !

61 20.82%
  • حق ازدواج دارند ولی با فردی با شرایط خودشان !

47 16.04%
  • بستگی به درجه عشق و دوست داشتن دارد !

139 47.44%
  • بستگی به درصد و شرایط معلولیت آن فرد دارد !

48 16.38%
  • یک ازدواج پر ترحم رو دنبال می کنید !

5 1.71%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 3 از 18 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 175

موضوع: بحث داغ هفته : آیا با یک معلول ازدواج می کنید ؟

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

پیش فرض پاسخ : بحث داغ هفته : آیا با یک معلول ازدواج می کنید ؟

ممنون از همه ....
    کمی واضح تر میگم......گاهی شرایطی هست مثلا یکی از اول معلول به دنیا اومده-گاهی نه ...در طی زندگیش دچار سانحه شده ...خودشم نمیخواسته اینطوری بشه....مثلا من در بیمارستان بودم ....یکی رو اوردن .....پسری بود 18 ساله....فلج پا .....از اول هم اینطوری بود....برام سوال بود که چه جوری زندگی میکنه...گفت من تازه ازدواج کردم....برام خیلی جالب وسوال برانگیز بود که پسری 18 ساله اونم معلول الان ازدواج کرده ...گفت :"خیلی برام سخته ....من با تنهاییم ازدواج کردم...همه نگاه ترحم امیز به من دارن....ومن خوشم نمیاد ...خب من ناراحت شدم...زندگی این جوون دست خودش نبوده ...از اول اینجوری بوده ...ولی حق زندگی داره....مثل بقیه...میخوام بگم ...سوال سختیه واقعا.... باید در اون شرایط قرار بگیری ...خیلی باید طرف برای ما مهم باشه....فقط خودشو بخوایم.....از ازدواج ترحم امیز هم باید دوری کرد ....مثلا بگیم معلوله دیگه ...گناه داره....اینم درست نیست....
    ​​

2. 6 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

سلام...

سوال سختي هست...

اينجور چيزا در بحث با عمل خيلي تفاوت داره...

به اخلاقيات طرف هم مربوط هست...

گاهي افراد نميتونن نگاه خاص جامعه به خودشون رو حل كنند...

بعضي ها هم با خونواده هاشون به مشكل ميخورن...

شايد بگيم ما براي جامعه زندگي نميكنيم...

ولي حقيقت اينه كه ما درون جامعه زندگي ميكنيم...

شايد اول سخت به نظر نياد...

ولي بعد مدتي به جاي عادت شدن فرسايشي ميشه...

يكي از مشكلات هم مربوط به خود معلول هست...

نگاه ها شايد خود اون فرد معلول رو بيشتر از همسرش آزار بده...

من به شخصه اگر عاشق كسي باشم...

3 جنسه هم باشه باهاش ازدواج ميكنم...

شايد به نظر خيلي ها خريت باشه...

ولي اگر عاشقي با خريت همسو نباشه...

بكن بنداز دور...

4. 10 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی پزشکی
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 154
    قدرت امتیاز دهی
    22
    Array

با این وضعیت اقتصادی که ما داریم فکر ازدواج به هیلاری داف را هم نمی کنیم والا تازشم عشق دیگه عشق هم یعنی تداخل در عملکرد صحیح مغزی که همه دیر یازود دچار این تداخل می شوندپس بستگی به شرایط داره یه موقعی هست واقعا ادم دل می بنده یه موقعه ای هم هست که نفر برای منافع شخصی این کار را می کنه به نظر من همه چی بستگی به زمان و مکان داره چون انسان در شرایط خاص واکنش های خاصی از خود نشان می دهد
    این گلها هم تقدیم به معلولبن عزیز کشور که اصلا به مسائلشون رسیدگی نمی کنن
    Shahram Ghasemi
    Medical Eng
    ShGhasemi.ir

6. 3 کاربر از پست مفید shahramghasemi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    2,219
    دریافت تشکر: 1,579
    قدرت امتیاز دهی
    69
    Array
    narma's: ناراحت2

قبل از هرچیزی بهتر است تعریفی از معلولیت ارائه بدیم دوستان گلم

معلولیتچیست؟
    معلولیت به ناتوانی در انجام تمام یا قسمتی از فعالیت های عادی زندگی فردی یا اجتماعی به علت وجود نقصی ‌مادرزادی یا اکتسابی، در قوای

جسمانی یا روانی اطلاق می شود. ‌

معلولیت به ناتوانی در انجام تمام یا قسمتی از فعالیت های عادی زندگی فردی یا اجتماعی به علت وجود نقصی ‌مادرزادی یا اکتسابی، در قوای جسمانی یا روانی اطلاق می شود. ‌
    ● انواع معلولیت ها: ۱) معلولیت های جسمی که شامل این موارد است: ‌
    الف) معلولیت های حواسی : مانند نابینایی و ناشنوایی. ‌
    ب) معلولیت های حرکتی : شامل انواع نقص عضوها، ضایعات نخاعی و ناهنجاری های مربوط به اسکلت و ‌عضلات.
    ‌ج) معلولیت احشای داخلی : شامل ناهنجاری های قلبی - عروقی، تنفسی، کلیوی و غیره.

‌۲) معلولیت ذهنی عبارتند از:
    الف) عقب ماندگی ذهنی ‌
    ب) بیماری روانی ‌ ● علل معلولیت ها ‌: ‌
    ۱) معلولیت‌های اکتسابی: در اثر تصادفات، حوادث یا بلاهای طبیعی، جنگ، آتش سوزی، مسمومیت ها و یا ‌بیماری های مزمن و عوارض ناشی از آنها، فرد ممکن است دچار این معلولیت گردد.
    ۲‌) معلولیت های مادرزادی: علل معلولیت مادرزادی را به طور کلی به دو دسته تقسیم می کنند:
    الف) ‌عوامل دوران بارداری: نظیر عوامل ژنتیکی، سوء تغذیه مادر، سن بالای مادر، رعایت نکردن بهداشت دوران ‌بارداری، اشعه، دارو، بیماری مادر و استعمال دخانیات.
    ‌ب) عوامل هنگام زایمان: زایمان مشکل و طولانی، زایمان های غیربهداشتی، ضربات وارده به نوزاد هنگام تولد. ‌
    ● راه‌های پیشگیری از معلولیت ها: پرهیز از ازدواج های فامیلی، مراقبت های دوران بارداری، تغذیه صحیح مادر، اجتناب از باردار شدن در سنین ‌بالای ۳۵ سال و زیر ۱۸ سال، مصرف نکردن دارو در هنگام بارداری، اجتناب از در معرض اشعه قرار گرفتن ‌و انجام زایمان در شرایط کاملاً بهداشتی و تحت نظر فرد دوره دیده از جمله اقداماتی هستند که می توانند از بسیاری ‌از معلولیت ها پیشگیری نمایند. ‌
    برخورد خانواده با افراد معلول باید چگونه باشد؟
    درک این نکته مهم است که اگرچه ممکن است فرد معلول با دیگران تفاوت داشته باشد ولی تکیه بر ناتوانی فرد، ‌نه تنها کمکی به وی نمی کند بلکه بر مشکلات وی خواهد افزود. افراد معلول غالباً مشکلاتی دارند که مانع انجام ‌برخی از فعالیت های آنها می شود یا احتمالاً آنها بعضی از کارها را به شکل دیگری انجام می دهند، اما اکثر ‌افراد معلول نیز می توانند پس از آموزش لازم، بسیاری از فعالیت های عادی زندگی را با اندک تفاوت یا آهسته ‌تراز دیگران انجام دهند. آنچه یک معلول نیاز دارد، پذیرفتن و باور کردن توانایی های اوست نه غصه خوردن ‌برای ناتوانی وی. ‌ علت معلولیت های جسمی و حرکتی چیست؟
    افراد مبتلا به ضایعات نخاعی معمولا ً از ناحیه پا دچار ناتوانی هستند و فلج های مغزی می تواند هر یک از اندام ‌ها یا همه آنها را مبتلا سازد. بیماری ها، حوادث و تصادفات نیز می توانند سبب بروز نوعی نارسایی حرکتی در ‌فرد شوند. در برخورد با معلول جسمی باید ضمن توجه به محدودیت های حرکتی فرد، دیگر توانایی های او در ‌حدی تقویت شود که حتی الامکان بتواند نارسایی ها را جبران کند. ‌ با افراد نابینا و ناشنوا چگونه برخورد کنیم؟در برخورد با فرد نابینا باید تلاش نمود تا در صورت وجود بینایی حتی به صورت جزئی با استفاده از روش های ‌مناسب، مهارت های فرد را در استفاده از آن بالا برد. تقویت حواس دیگر فرد، وی را در مواجهه با عوامل ‌محیطی موفق‌تر می‌کند.‌وضعیت زندگی و اثاثیه منزل باید به نحوی چیده شود تا فرد ناب ینا بتواند به راحتی وسایل مورد نیاز خود را پیدا کند. خوشبختانه امروزه با استفاده از الفبای بریل، نابینایان می توانند با سواد شوند، بخوانند و بنویسند. ‌در برخورد با افراد ناشنوا هم باید آرام و شمرده صحبت کرد و موقع صحبت کردن روی خود را به سمت فرد نگه داشت تا او ‌بتواند با لب خوانی، منظور ما را درک کند. صحبت با صدای بلند باعث می شود که وی نتواند منظور ما را به ‌خوبی درک کند. چون در این حالت، لب خوانی مشکل می شود. ‌ به چه افرادی عقب ماندگان ذهنی می گویند؟ عقب ماندگان ذهنی افرادی هستند که از نظر فعالیت های ذهنی نسبت به همسالان خود نارسایی دارند و عقب ‌مانده هستند. در نتیجه از نظر توانایی یادگیری، همسازی با محیط، بهره برداری از تجربیات، درک مفاهیم، قضاوت ‌و استدلال صحیح، به درجات مختلف محرومند. ‌عقب ماندگان ذهنی به چند گروه تقسیم می‌شوند:
    الف) آموزش پذیر: بهره هوشی این افراد، بین ۷۰-۵۰ است. این گروه به طور کلی چه به لحاظ حرکات و حواس و چه ‌به لحاظ روانی از کودکان عادی کندتر هستند. سازگاری اجتماعی این افراد، به شرایط محیطی آنها بستگی دارد. ‌در برخورد با این افراد، باید متوجه محدودیت های ذهنی آنها بود. انتظارات والدین نیز باید با توجه به شرایط ‌ذهنی آنها باشد.
    ‌ب) تربیت پذیر: بهره هوشی این گروه، بین ۵۰ -۲۵ است. به لحاظ عاطفی وضع بسیار متغیری دارند. معمولاً وقتی ‌چیزی را طلب می کنند مهربان و مطیع هستند، اما در مقابل مخالفت های دیگران خشم، غضب و ‌عصبانیت شدید از خود بروزمی دهند. توانایی ذهنی این افراد در هر سنی که باشند در حد توانایی های ذهنی ‌کودک ۶ ،۷ ساله باقی می ماند. والدین در برخورد با آنها باید به توانایی ذهنی آنها توجه نمایند و در هر حال، ‌توجه داشته باشند که اگرچه از لحاظ جسمی روز به روز بزرگتر می شوند ولی در توانایی های ذهنی، همچنان ‌محدودیت دارند. ‌
    ویرایش توسط narma : 5th September 2012 در ساعت 09:23 AM
    نگران نباش، درست‌اش می‌کنیم.

8. 2 کاربر از پست مفید narma سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    2,219
    دریافت تشکر: 1,579
    قدرت امتیاز دهی
    69
    Array
    narma's: ناراحت2

ازدواج با همسری معلول

سلامت جسمانی یکی از شروط لازم برای اقدام به ازدواج است اما همه افراد در معرض معلولیت و آسیب های جسمانی قرار دارند. حال اگر شخصی از بیماری خاصی رنج می برد در مرحله آشنایی و خواستگاری چگونه باید این موضوع را مطرح کند یا اگر شخصی قصد دارد ازدواج کند چگونه باید از سلامت جسمانی طرف مقابل اطمینان حاصل کند؟

آیا در این میان افراد معلول و بیمار شانسی برای ازدواج ندارند و باید علی رغم تمام نکات مثبتی که دارند به پیشنهاد ازدواج آن ها جواب منفی داد یا از طرف دیگر باید هر نوع معلولیتی را پذیرفت؟

چند نکته باریک تر از مو

- قبل از ازدواج بسنجید که کدام یک برایتان ارجحیت دارد: همسر ایده آل یا همسر تمام و کمال؟ پاسخ صادقانه شما به این سوال می تواند تکلیفتان را روشن کند.
    - اگر شخصی دچار مشکل جسمانی است پیشنهاد نمی شود در بدو آشنایی شخص مقابل را از نقص خود مطلع کند زیرا ممکن است دو طرف از لحاظ مسائل دیگر برای یکدیگر متناسب نباشندو دلیلی ندارد طرف مقابل را از این موضوع که راز زندگی او محسوب می شود مطلع کند. بنابراین پیشنهاد می شود اگر خواستگاری تا دو یا 3 جلسه به طول انجامید و دو طرف از لحاظ عاطفی، ظاهری، عقلی، دینی و... مورد پذیرش یکدیگر واقع شدند مسئله نقص با بیماری جسمانی مطرح شود.

- بعد از مطرح شدن نقص جسمانی ابتدا باید با پزشک مشورت کرد. باید دید که این نقص جسمانی واقعاً چیست و چه مشکلاتی در زندگی ایجاد می کند و آیا راه درمانی دارد یا خیر. اگر این مشکلات برای فرد مقابل قابل تحمل است باید منطقی باشد و بپذیرد که این نقص وجود دارد. اما در صورتی که پزشک معالج ازدواج را برای فرد بیمار توصیه نمی کند دو طرف ناگزیر باید از هم جدا شوند.

- برای هر ازدواجی باید دو چکاپ انجام شود: چکاپ روانی چکاپ جسمانی، بهتر است خود دختر باید برای این کار پیش قدم شده و تحت معاینه روانی و جسمانی قرار گرفته و متقابلاً این موضوع را از پسر بخواهد.

- فرد معلول به علت معلولیت و نقصی که دارد همیشه ترس و دلهره از خیانت، ترک شدن و طرد شدن از سوی همسر را با خود دارد. اگر مساله اعتماد طرفین به طور کامل حل نشده باشد و هر دو بر این یقین نرسیده باشند که هدف آنها از ازدواج چیزی فراتر از این افکار بوده است این مشکل دامن گیر و معضل سخت زندگی مشترکشان خواهد شد.

کسی که فرد معلول را برای زندگی انتخاب کرده پس مطمئنا دیدگاه مادی گرایانه به ازدواج نداشته و ظاهر همسر برایش مهم نبوده بلکه باطن و مهم تر از همه به اصل ازدواج که همانا "تکامل" و "رسیدن به آرامش" است اعتقاد داشته است. بنابراین باید این اعتقاد را همواره حفظ کرد

- در ازدواج با یک فرد بیمار یا معلول نباید از روی احساس تصمیم گرفت چرا که با احساس نمی توان از پس مشکلات زندگی برآمد چه برسد یک عمر زندگی مشترک با شرایط خاص. فرد غیرمعلولی که تصمیم به ازدواج با فرد معلول را دارد باید تمامی جوانب را سنجیده باشد، با پزشک و روانشناس مشورت کرده باشد، قضیه را برای خانواده خود حل و فصل کرده باشد و آنها را برای داشتن یک عروس یا داماد معلول یا بیمار آماده کرده باشد. و مهم تر از همه این ها بتواند با نگاه اطرافیان، جامعه و حرف های مردم کنار بیاید و در واقع بی توجه به حرم دیگران باشد و بی توجه هم بماند. کسی که فرد معلول را برای زندگی انتخاب کرده پس مطمئنا دیدگاه مادی گرایانه به ازدواج نداشته و ظاهر همسر برایش مهم نبوده بلکه باطن و مهم تر از همه به اصل ازدواج که همانا "تکامل" و "رسیدن به آرامش" است اعتقاد داشته است. بنابراین باید این اعتقاد را همواره حفظ کرد.
    - شما با فردی ازدواج می کنید که محدودیت داشتن برای او عادت شده و یک مساله حل شده است بنابراین باید خودتان هم این محدودیت ها را بپذیرید و هضم کنید. این که به راحتی نمی توانید همه جا بروید، نمی توانید برخی کارهای موردعلاقه تان را انجام دهید. در عوض ممکن است این موارد را با داشتن یک همسر ایده آل و یک عشق واقعی عوض کنید.

- همیشه به یاد داشته باشید که همه ما نقص هایی داریم اما برخی ممکن است این نقص را در جسم شان داشته باشند. همه ما به طور بالقوه در معرض بیماری و معلولیت هستیم اما برخی ممکن است زودتر از ما دچار معلولیت و بیماری شده باشند.
    نگران نباش، درست‌اش می‌کنیم.

10. 4 کاربر از پست مفید narma سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

باید در نظر داشت که افراد معلول به دلیل شررایطشون روحیات خاص خودشون رو دارن و خیلی حسساس هستند

ب طور مثال ، افراد ناشنوا ، من بچه ها رو میگم چون تو مرکز استثنایی بودم ، تا پی نبرن که محبتتون واقعیه ، اصلا طرفتون نمیاد ، و خیلی ناراحت میشن اگه بفهمن مثلا دارین پچ پچ میکنین

فکر میکنن دارین راجع به اونا صحبت میکنین .......

به نظر من فردی که میخواد با یک معلول ازدواج کنه ، باید به خودش نگاه کنه اول از همه بعد به معلولیت فرد ، اینکه چقدر توانایی تحمل این مشکلات رو داره ...... چقدر میتونه تکیه گاه همسرش باشه

البته معلولیت هم فرق داره ...... من دیدم خانمی که با یک فرد ناشنوا ازدواج کرده و فرزندشونم سالمه ......

آیا پس از مدتی از این زندگی خسته نمیشه ؟؟

باید توجه داشت زندگی یک روز دو روز نیست ..... اگه این روحیات رو ندارین بهتره به این فکرم نیفتین چون بیشتر از شما اون فرد معلولی که به شما دلبسته آسیب میبینه .........

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

12. 8 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی علوم کشاورزی
    ارسال تشکر
    3,328
    دریافت تشکر: 667
    قدرت امتیاز دهی
    33
    Array
    ماه آفرید's: جدید131

زندگی مشترک از دیدگاه هر شخص معیارهای متفاوتی داردو خب اینکه بتوان با شخص معلول ازدواج کرد به نظر من عشق دو طرف در اولویت قرار دارد و بعد از ان اینکه در مورد مسایل با هم به تفاهم رسیدند خب بله می توان زندگی کرد البته نبایدنسبت به از خودگذشتگی یک شخص بی توجه بود .اما اینکه زوج معلول باشند این کمی مشکل است البته هستند کسانی که مثلا مرد از پا معلول است و خانم از دست و با هم زندگی خوبی دارند .البته اساس زندگی مشترک مکمل بودن زن و مرد است.اگر علاقه و درک بالایی باشد که قدیمی ها می گویند دل دریایی داشتن خب بله دو نفر معلول زندگی خوبی دارند ولی بهتر است که انسان سالم و معلول با هم زندگی کنند.و من خودم اگر عاشق فرد معلول شوم بله ...که این عاشق شدن یعنی من او را اینگونه که است پذیرفته ام و با همه چیز او اشنا هستم و نه فقط دو روز دیگر بلکه به تمام لحظات و ثانیه های با او بودن فکر کرده ام وبتوانیم با هم شاد زندگی کنیم.
    هرگز اجازه نده دنیای رنگین کودکی ات با مداد سیاه غصه خط خطی شود.

14. 2 کاربر از پست مفید ماه آفرید سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    جغرافيا
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 9
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

من هم توش موندم بگم اره مي افتام تو چاه بگم اره بايد برم كوه نوردي هرگز به قله كوه نمي رسم

16. کاربرانی که از پست مفید yakhob سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    psychology
    ارسال تشکر
    538
    دریافت تشکر: 505
    قدرت امتیاز دهی
    24
    Array
    Gileva's: جدید63

من به نظرم کاردرستی نیست چون بعدا به مشکل برخورد میکنن دوطرف باید از هر جهت شبیه باشن
    نمیدونم بهش خیلی فک نکردم ولی به نظرم این کارو نمیکنم
    اگرقراراست روزی پروانه شویم بگذار روزگارهرچقدر میخواهد پیله کند....

18. 3 کاربر از پست مفید Gileva سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    مهندسی برق-الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,930
    دریافت تشکر: 5,062
    قدرت امتیاز دهی
    7457
    Array

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه!
    به نظر من هر کسی حق زندگی کردن مطابق با خواسته ها و البته معیارهای جامعه رو داره
    افراد معلول هم جدا از این نظر نیستند.
    من و شما باید به این باور برسیم که این افراد مثله فردی که سرما خورده باشه،دچار بیماری هستن با این تفاوت که نیازهاشون متفاوته و باید بهشون کمک بشه.
    به امید همچین روزی

20. 3 کاربر از پست مفید چکامه91 سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 18 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع