کد خبر: ۴۰۶۹۸۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۷

به گزارش خبرنگار حوزه‌ سينما باشگاه خبرنگاران نشست نقد و بررسي فيلم "ضد گلوله" با حضور مصطفي كيايي كارگردان، رضا رخشان تهيه كننده، محسن كيايي بازيگر و علي علايي منتقد و مجري شب گذشته در فرهنگسراي ارسباران برگزار شد.
در ابتداي نشست مصطفي كيايي كارگردان "ضد گلوله" ضمن اشاره به قضاوت هاي نادرست از فيلم سينمايي "ضد گلوله" گفت: متاسفانه در زمان جشنواره و همچنين اكران فيلم قضاوت هاي نادرستي در خصوص شباهت "ضد گلوله" با فيلم "ليلي با من است" صورت گرفت در صورتي كه هيچ شباهتي با اخراجي ها و فيلم ليلي با من است وجود ندارد.
وي همچنين در پاسخ به نوع گريم شخصيت ها عنوان كرد: سه نوع گريم براي شخصيت سليم با بازي مهدي هاشمي مورد نظر بود اما براي دوران جواني نمي‌توانستيم اين نوع گريم ها حفظ كنيم.
كيايي اظهار داشت: فيلم "ضد گلوله" تنها در ژانر كمدي دفاع مقدس با "ليلي با من است" و "اخراجي ها" شباهت دارد اما از نظر موضوع و گونه موقعيت بسيار متفاوت است.
وي در خصوص بازي مهدي هاشمي و شخصيت سليم اظهار داشت: بازي مهدي هاشمي رئال است و شخصيت سليم از منظر نوع نگاه به زندگي و رفتارهايش با صادق مشكيني در فيلم ليلي با من است، بسيار متفاوت است.
كيايي خاطرنشان كرد: در فيلم هايم سعي مي‌كنم از موقعيت هاي كمدي استفاده كنم و همچنين حياي قلم اجازه حركت اثرم به سمت لودگي را نمي دهد.
در ادامه رضا رخشان تهيه كننده، در خصوص مميزي هاي فيلم "ضدگلوله" عنوان كرد: سكانسي در اثر موجود بود كه بر فضاي روايي ضد گلوله و نتيجه گيري آن خيلي كمك مي‌كرد كه متاسفانه نتوانستيم از حذف ‌آن جلوگيري كنيم.
وي ادامه داد: همچنين صحنه پيري ژاله صامتي در سكانس آخر دچار مميزي شد كه اي كاش اين حذف صورت نمي گرفت.
محسن كيايي بازيگر "ضد گلوله" در ادامه‌ي صحبت هاي رخشان اظهار داشت: سكانس هاي بسياري در فيلم "ضد گلوله" وجود داشت كه به بالا رفتن نقد اجتماعي فيلم كمك مي‌كرد مميزي آن اين كار را مشكل مي‌كرد.
در پايان علي علايي، منتقد، در خصوص فيلم "ضد گلوله" و كارگرداني آن گفت: خوشحالم كه مصطفي كيايي اين فيلم ساز جوان ريتم فيلم را به خوبي مي‌شناسد و در يك چينش روايي موثر، موقعيت هاي دراماتيك اثرش را سروشكلي مي‌دهد.
وي ادامه داد: "ضد گلوله" از منظر جهان بيني كارگردان مسير متفاوت از "ليلي با من است" و همچنين "اخراجي ها" است.
علايي اظهار داشت: با ارادتي كه به كمال تبريزي دارم اما فيلم "ليلي با من است" نتيجه فيلم نامه خوب است و در حوزه‌ي كارگرداني حرفي براي گفتن ندارد اما ضد گلوله تلفيق دو شيوه روايي كمدي و ملودرام است.
وي در خصوص موقعيت هاي كمدي فيلم خاطرنشان كرد: شوخي هاي فيلم ضد گلوله از بهترين نمونه هاي دهه اخير در ژانر كمدي است و تا آخرين پلان هم اين شوخي ها حفظ مي شود.