دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: مکتوب

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    C@/\/\P\/T(-R
    ارسال تشکر
    8,061
    دریافت تشکر: 4,739
    قدرت امتیاز دهی
    7121
    Array
    Outta_Breathe1020's: جدید59

پیش فرض مکتوب

عشق

استاد میگوید:
    ما همه نیازمند عشق ایم. عشق بخشی از سرشت انسانی است ، به همان اندازه نوشیدن ، خوردن ، خفتن.
    گاهی به هنگام تماشای غروبی زیبا خود را کاملا تنها میابیم و می اندیشیم : این زیبایی اهمیت ندارد ، چون کسی را ندارم تا در این زیبایی با او سهیم شوم .
    در چنین مواقعی باید بپرسیم : چند بار نثار کردن عشق مان را از ما خواسته اند و ما امتناع کردیم ؟ چند بار از نزدیک شدن به کسی و گفتن این که دوستش داریم ، ترسیده ایم؟
    از تنهایی حذر کنید . به اندازه ی خطرناک ترین دارو های مخدر خطرناک است. اگر غروب دیگر برای شما معنایی ندارد ، فروتن باشید و به جستجوی عشق بر خیزید اما هرکس ارزش عشق شما را ندارد . بدانید که همچون بقیه ی برکت های روحانی ، هرچه بیشتر حاضر به بخشش باشید بیشتر دریافت میکنید.
    و مجازات تخفیف یافته ات این بار حبس ابد در این دنیاست...!!!

Nearly 1 billion people go to bed hungry every night and every year 2 million children die from malnutrition

شاید صدای مرگ بود که میگفت: تو هم اگر قاتل نباشی، سارق حیات این ها بوده ای...

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    C@/\/\P\/T(-R
    ارسال تشکر
    8,061
    قدرت امتیاز دهی
    7121
    Array

پیش فرض پاسخ : مکتوب

غذای عالی

یک روز صبح مریدی با استادش در دشت قدم میزد . مرید می پرسید: کدام رژیم غذایی برای منزه سازی روح لازم است هر چند استادش همواره تاکید داشت که تمامی غذا ها مقدس اند ، مرید باور نمیکرد.

مرید گفت : باید غذایی باشد که ما را به خدا نزدیک تر میکند .
    استاد میگوید: خوب شاید حق با تو باشد . مثلا آن قارچ ها .... آن جا ....
    مرید به هیجان آمد و فکر کرد این قارچ ها او را منزه میکند و به خلسه میبرد . اما همین که خم شد تا یکی بچیند فریادی کشید و وحشت زده گفت :
    این ها که سمی اند ! اگر یکی از آن ها را میخوردم بی درنگ میمردم.

استاد گفت: خوب ، من هیچ غذای دیگری نمیشناسم که تو را با این سر عت نزد خدا ببرد.

دشمن

استاد با مرید محبوبش ملاقاتی کرد و از او پرسید پیشرفت روحانی اش چگونه است. مرید پاسخ داد که اکنون قادر است هر لحظه روزش را وقف خدا کند. استاد گفت: خوب ، پس تنها چیزی که مانده بخشیدن دشمنانت است .

مرید با شگفتی به استادش نگریست:
    -: اما لازم نیست . من هیچ سو نیتی به دشمنانم ندارم .
    استاد پرسید: فکر میکنی خدا به تو سو نیت دارد ؟
    مرید پاسخ داد : البته که نه.
    -: اما باز از او تقاضای بخشش میکنی . مگر نه؟ با دشمنانت همین کار را بکن ، هرچند هیچ سو نیتی به آن ها نداشته باشی . کسی که میبخشد قلب خود را میشوید و معطر میکند.

Nearly 1 billion people go to bed hungry every night and every year 2 million children die from malnutrition

3. کاربرانی که از پست مفید Outta_Breathe1020 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    C@/\/\P\/T(-R
    ارسال تشکر
    8,061
    قدرت امتیاز دهی
    7121
    Array

شجاعت

هنگام گلوله باران وحشیانه ی تولون ، ناپلئون جوان مثل یک نی در باد میلرزید . سربازی که او را به این حال دید به هم قطارانش گفت : نگاهش کنید دارد از ترس میمیرد . ناپلئون گفت : بله ، میترسم . اما به جنگید ن ادامه میدهم . اگر نصف من می تر سیدید مدت ها پیش فرار کرده بودید . استاد میگوید :
    ترس نشان ترسو بودن نیست . ترس می گذارد در برابر موقعیت های زندگی شجاع و متین با شیم . کسی که ترس را تجربه میکند و با وجود این ترس بی آ ن که مرعوب شود به را ه خود اد امه میدهد ، شجاعت خو د را ثابت میکند . اما کسی که به شرایط دشوار تن می دهد بی آ ن که خطر را به حساب بیاورد تنها بی مسئولیتی خود را ثابت میکند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    C@/\/\P\/T(-R
    ارسال تشکر
    8,061
    قدرت امتیاز دهی
    7121
    Array

قلب

قطعاتی از نامه ای به قلبم :

قلب من هرگز تو را محکوم و نقد نمیکنم . ونیز هرگز از آنچه میگویی شرمنده نمیشوم . میدانم تو کودک محبوب خداوندی و او در تابشی شکوهمند و عاشقانه از تو محافظت می کند . قلب من به تو ایمان دارم . طرفدارت هستم و در نیایش هایم همواره برایت در خواست برکت میکنم . همواره دعا میکنم یاری و پشتیبانی مورد نیازت را در یافت کنی .
    قلب من به تو ایمان دارم . ایمان دارم که تو عشقت را با هر آن کس که نیازمند یا سزاوارش باشد ، سهیم میشوی . که راه من راه توست و همراه با هم به سو ی روح القدس می رویم .
    از تو میخواهم به من اعتماد کنی . بدان که دوستت دارم و میکوشم تمام آزادی مورد نیازت را برای ادامه دادن به تپش شادمانه ات درسینه ام در اختیارت بگذارم . برای آنکه هرگز احساس از حضور من در گرداگرد ت احساس نا آسودگی نکنی هر کاری میکنم .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    C@/\/\P\/T(-R
    ارسال تشکر
    8,061
    قدرت امتیاز دهی
    7121
    Array

مشارکت
    استاد میگوید:

اغلب دوست داشتن بهتر از دوست داشته شدن است .
    پذیرفتن کمک و پشتیبانی دیگران را دشوار میابیم. تلاش های ما برای مستقل جلوه کردن ، دیگران را از فرصت تجلی بخشیدن به عشق شان محروم میکند. والدین بسیاری به هنگام پیری فرزندان شان را از دریافت همان عاطفه و حمایتی که در کودکی در یافت میکردند محروم می کنند. بسیاری همسران به هنگام بلا خجالت میکشند از همسر خود کمک بخواهند . بدین ترتیب عشق نمیگسترد.
    باید حرکت محبت آمیز دیگری را بپذیرید. باید بگذارید دیگران به شما کمک کنند ، به شما نیروی حرکت بدهند.
    اگر این عشق را با خلوص و فروتنی بپذیرید می فهمید که عشق نه دادن است و نه گرفتن .... شراکت است.

7. کاربرانی که از پست مفید Outta_Breathe1020 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    C@/\/\P\/T(-R
    ارسال تشکر
    8,061
    قدرت امتیاز دهی
    7121
    Array

زخم

استاد میگوید:

وفتی تصمیم به عمل میگیریم طبیعی است که تعارضی غیر منتظره رخ میدهد . طبیعی است مجروح چنین تعارضی شویم.
    زخم ها بهبود میابند . همچون جوشگاه زخم بر جای میمانند و این برکتی است . چنین جوشگاه هایی چنین جوشگاه هایی تمام عمر با ما خواهند ماند و برای ما یاور بزرگی خواهند بود . اگر زمانی به هر دلیلی میل ما برا ی بازگشت به گذشته نیرومند باشد کافی است به جوشگاه های زخم خود بنگریم .
    جوشگاه ها علامت دستبند هستند و ما را به یاد خوف های زندان می اندازند .... و با چنین خاطره ای بار دیگر پیش میرویم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)