دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: مشكل در بينايي

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    3
    دریافت تشکر: 5
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Question مشكل در بينايي

سلام دوستان
    من از كودكي تا الان كه28 سالمه در بيناييم مشكل دارم . در حالت عادي توي تاريكي وقتي چشم بسته ميشه بايد يه صفحه سياه ديده بشه ولي من يه تصوير سياه ملتهب ميبينم يك صفحه سياه كه مثل برفك تلويزيون پر از نقاط خيلي ريز متحرك هست دقيقا انگار جلوي چشمم بارون ريز مياد. توي روز اين حالت بخاطر نور زياد كمه و اگه به جايي خيره بشم اين لرزش رو ميبينم ولي شب بيناييم خيلي ضعيف ميشه اثر اشياي پر نور زياد جلوي چشمم ميمونه و اين نقاط كوچيك تقريبا توي شب رنگي هست. وقتي متني رو ميخونم اطراف نوشته يه حالت سايه كمرنگ ميبينم. خواهش ميكنم اگر كسي اطلاعي از بيماري من داره كمك كنه. تا الان پيش هر دكتري رفتم نتونسته تشخيص درستي بده.

2. 3 کاربر از پست مفید mehran01 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

پیش فرض پاسخ : مشكل در بينايي

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran01 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از كودكي تا الان كه28 سالمه در بيناييم مشكل دارم . در حالت عادي توي تاريكي وقتي چشم بسته ميشه بايد يه صفحه سياه ديده بشه ولي من يه تصوير سياه ملتهب ميبينم يك صفحه سياه كه مثل برفك تلويزيون پر از نقاط خيلي ريز متحرك هست دقيقا انگار جلوي چشمم بارون ريز مياد. توي روز اين حالت بخاطر نور زياد كمه و اگه به جايي خيره بشم اين لرزش رو ميبينم ولي شب بيناييم خيلي ضعيف ميشه اثر اشياي پر نور زياد جلوي چشمم ميمونه و اين نقاط كوچيك تقريبا توي شب رنگي هست. وقتي متني رو ميخونم اطراف نوشته يه حالت سايه كمرنگ ميبينم. خواهش ميكنم اگر كسي اطلاعي از بيماري من داره كمك كنه. تا الان پيش هر دكتري رفتم نتونسته تشخيص درستي بده.
    سلام دوست گرامی
    کمی توضیحاتی که دادید برام گنگه آخه این علائمی که میگید شبیه برفکه خوب من هم میبینم و شبیه چیزیه که شما میبینید و اگه اثر اشیای پرنور در شب بیشتره خوب تقریبا این طبیعیه.........شاید چون نسبت بهش حساسیت نشون میدید بیشتر به چشمتون میاد..............البته من این نظر رو در صورتی دادم که علائمی که گفتید رو ما هم داریم اما حد و حدود علائم شما رو نمیدونم
    و اما در مورد تاری دید..........شما عینک استفاده میکنید؟؟؟.............شاید نیاز باشه شماره چشمتون بررسی شه....تاری دید به چند علته و باید در مورد شما بررسی شه
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

4. 3 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    3
    دریافت تشکر: 5
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    کمی توضیحاتی که دادید برام گنگه آخه این علائمی که میگید شبیه برفکه خوب من هم میبینم و شبیه چیزیه که شما میبینید و اگه اثر اشیای پرنور در شب بیشتره خوب تقریبا این طبیعیه.........شاید چون نسبت بهش حساسیت نشون میدید بیشتر به چشمتون میاد..............البته من این نظر رو در صورتی دادم که علائمی که گفتید رو ما هم داریم اما حد و حدود علائم شما رو نمیدونم
    و اما در مورد تاری دید..........شما عینک استفاده میکنید؟؟؟.............شاید نیاز باشه شماره چشمتون بررسی شه....تاری دید به چند علته و باید در مورد شما بررسی شه
    خيلي ممنون از پاسخ شما. منظورم از حالت ملتهب كه مثل برفكه اين بود كه خود تصوير لرزش داره مثلا توي شب كه اين حالت تشديد ميشه مرز بين اشيا بهم ميريزه مثلا وقتي به خط كشي كه لبه صاف داره نگاه ميكنم مرز بين خط كش و فضا اعوجاج داره بشكل حركت همون برفك. نور هم چشمم رو زياد اذيت ميكنه. بله من عينك استفاده ميكنم و درجه چشمهام 2 و 1 نزديك بين هست وهر كدوم 0.5 درجه آستيگماته.

6. 2 کاربر از پست مفید mehran01 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

فکر میکنم با تعابیر که گفتید شما دچار مگس پران شده باشید البته باز هم مطمئن نیستم اما بهتره پیش چشم پزشک برید و معاینه شید
    به این قسمت هم برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید هم درمورد مگس پران هست هم در مورد افرادی که با این مشکل روبرو هستند:
    http://www.njavan.com/forum/showthread.php?121436
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

8. 2 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)