دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 6 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 139

موضوع: <<مرکز چکاب نخبگان>>

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : <<مرکز چکاب نخبگان>>

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    البته اگر خیلی شدید باشه یه روش هست که نوع ماده آلرژن رو تشخیص میدن و طی دو یا سه سال مقادیر کمی از گرده گیاهی رو تزریق میکنن تا فرد آلرژن رو تحمل کنه و آلرژی درمان بشه
    ینی با مراجعه به پزشک این کارو میتونم انجام بدم؟ خیلی رفتما

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

2. 4 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    ینی با مراجعه به پزشک این کارو میتونم انجام بدم؟ خیلی رفتما
    بله پزشک خودشون میدونن...در این آزمایش مواد آلرژن در زیر پوست تزریق میشن و واکنش فرد به نوعی آلرژن خاص کمک میکنه که با تزریق ماده آلرژن به فرد در طی چند سال بدن نسبت به اون ماده آلرژی زا مقاومت نشون بده و آلرژی درمان بشه......البته اینم بگم که معمولا این نوع درمان در افرادی بکار میره که علائم شدیدی از حساسیت رو نشون میدن و با روشهای درمانی مثل انواع آنتی هستامین ها و اسپری های ضدالتهابی بینی علائمشون بهبود پیدا نکنه
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

4. 4 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

راهنماي بيمار جهت اندازه گيري قند خون ناشتا و دو ساعت پس از غذا

لطفاً قبل از ‌آغاز نمونه گيري موارد ذيل را به دقت مطالعه نماييد .

1- جهت انجام آزمايش قند خون ناشتا بيمار مي بايست به مدت 8 تا 14 ساعت ناشتايي را رعايت نمايد .

2- در گرسنگي هاي بيش از 16 ساعت پروتئين ها و اسيدهاي چرب تحت تاثير هورمون گلوكاگن تجزيه شده و مقدار گلوكز خون را افزايش مي دهند .

3- شب قبل از نمونه گيري از خوردن غذاهاي سنگين همانند برنج و خورشت خودداري نموده و حتي الامكان شامي سبك نظير مقداري سوپ بهمراه سالاد ميل نماييد .

4- در طي مدت ناشتايي از خوردن آب ميوه، چاي و قهوه خودداري نموده اما نوشيدن آب بلامانع است .

5- در طي مدت ناشتايي از مصرف دخانيات و جويدن آدامس خودداري نماييد. استفاده از آدامس بدون قند بلا مانع است .

6- در طي مدت ناشتايي استراحت نموده و از انجام تمرين بدني و ورزش خودداري نماييد .

7- در طي مدت ناشتايي مسواك زدن دندانها بلامانع است .

8- اگر دارويي در هنگام شب براي شما تجويز شده است حتماً آن را استفاده نماييد .

9- در موارديكه علاوه بر قند خون ناشتا ، تري گليسريد نيز در آزمايش شما وجود دارد لازمست تا سه هفته قبل از نمونه گيري رژيم غذايي ثابت داشته و از سه روز قبل الكل مصرف نكرده و حداقل از 24 ساعت قبل ورزش سنگين انجام ندهيد .

10- پس از انجام خونگيري ناشتا ، صبحانه معمول خود را طبق روال هميشگي ميل نماييد .

11- چنانچه مي بايست قبل يا پس از صرف صبحانه دارويي مصرف نماييد، حتما ً آن را استفاده نماييد .

12- پس از اتمام صبحانه ساعت را به خاطر سپرده و درست دو ساعت پس از آن در آزمايشگاه حضور يابيد تا خونگيري مرحله دوم انجام گيرد .

13- در طي مدت اين دو ساعت از مصرف مواد غذايي مختلف و دخانيات خودداري نموده و ضمن پرهيز از انجام فعاليت هاي بدني ، استراحت نموده و توجه داشته باشيد كه استرس هاي رواني مي توانند منجر به افزايش قند خون گردند .

14- آزمايش قند خون ناشتا و قند دوساعت پس از صبحانه را حتما در يك روز انجام دهيد .

http://www.fardislab.com

6. 2 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

سلام ، متشکرم از این تاپیک پر محتوا .
    من به تازګی یه چیزی متوجه شدم که در دوران نوزادی اون واکسن بدو تولد رو که خود بیمارستان به نوزادان تزریق می کرده به من تزریق نشده ، همون واکسن فلج اطفال رو می ګم ، همیشه می ګفتم عجب پوست خوبی دارم که تنها کسی هستم در اطرافیان که رد واکسن رو پوستم نمونده یا می ګفتم حتماً این واکسن به من تزریق نشده ، حالا مطمئن شدم ولی نمی دونم چه باید بکنم .
    اګه می شه لطفاً راهنماییم کنین .

8. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برنامه ریزی اموزشی نیروی انسانی
    ارسال تشکر
    6,414
    دریافت تشکر: 9,022
    قدرت امتیاز دهی
    5174
    Array
    ساناز فرهیدوش's: لبخند

بچه ها معده درد در حد لالیگا !! ! بدون هیچ علامت دیگه !!

چیزی نمیتونم بخورم از درد !! همین جوری برا خودش درد می کنه سر خوش !!
    احساس می کنم مثل اینا که معدشون رو عمل کردن شدم یه وقتا گشنگی ...................... معدم رفته پیش واز رمضان
    http://roksana65.blogfa.com/ساناز فرهیدوش
    وبلاگ خودشکوفایی

10. 2 کاربر از پست مفید ساناز فرهیدوش سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 171717 نمایش پست ها
    سلام ، متشکرم از این تاپیک پر محتوا .
    من به تازګی یه چیزی متوجه شدم که در دوران نوزادی اون واکسن بدو تولد رو که خود بیمارستان به نوزادان تزریق می کرده به من تزریق نشده ، همون واکسن فلج اطفال رو می ګم ، همیشه می ګفتم عجب پوست خوبی دارم که تنها کسی هستم در اطرافیان که رد واکسن رو پوستم نمونده یا می ګفتم حتماً این واکسن به من تزریق نشده ، حالا مطمئن شدم ولی نمی دونم چه باید بکنم .
    اګه می شه لطفاً راهنماییم کنین .

سلام

دوست من فلج اطفال به صورت قطره خوراکیه و واکسن تزریقی نیست.....در بدو تولد خود بیمارستان سه واکسن فلج اطفال، هپاتیت و ب.ث.ژ رو خودشون برای نوزاد انجام میدن..........اگر شما واکسن ب.ث.ژ و یا هپاتیت رو زدید احتمال زیاد قطره فلج اطفال رو هم نوش جان کردید

درمورد جای واکسن در بعضی افراد جای واکسن نمیمونه ولی در اکثر افراد جای اون روی بازو میمونه.....شاید شما جزء اون دسته ای هستید که جاش نمیمونه....جای واکسن مربوط به واکسن ب.ث.ژ ست.

اما برای اطمینان دو راه وجود داره....یکی اینکه از مادرتون بپرسید که موقع تولد در بیمارستان به شما واکسن زدن یا نه در اون صورت درمورد نوبت هایی که باید به درمانگاه میرفتید و واکسن میزدید بپرسید چون تا 6 سالگی بایستی 7 نوبت واکسن زده بشه(به این صورت:بدو تولد، دو ماهگی، چهار ماهگی، شش ماهگی، 12 ماهگی، 18 ماهگی، 6 سالگی)

اما راه دوم........ اینکه شما تشریف میبرید درمانگاه نزدیک خونه تون و میگید که ایمن سازی شما کامل نیست و خودشون طبق جداولی که من الان براتون میذارم براتون واکسیناسیون رو کامل میکنن

البته من جداول کامل رو میذارم شما ببینید جزء کدوم دسته هستید

برنامه ایمن سازی کودکان با توجه به شرایط اپیدمیولوژیک کشور

بدو تولدب،ث،ژ – فلج اطفال -هپاتیت ب

2 ماهگی سه گانه - فلج اطفال – هپاتیت ب

4 ماهگی سه گانه - فلج اطفال

6 ماهگی سه گانه - فلج اطفال – هپاتیت ب

12 ماهگی این واکسن شامل واکسن های MMR(سرخک ، سرخجه و اوریون )می باشد .

ماهگی18 MMR -سه گانه – فلج اطفال

6 سالگی سه گانه – فلج اطفال

جدول ایمن سازی کودکانی که ازیکسالگی تا 6سالگی دروقت مقرر مراجعه ننموده اند.

اولین مراجعه MMR -سه گانه - فلج اطفال- ب.ث.ژ- هپاتیت ب

یک ماه بعداز اولین مراجعه MMR - سه گانه- فلج اطفال- هپاتیت ب

یکماه بعداز دومین مراجعه سه گانه - فلج اطفال

6ماه تا یک سال بعد از سومین مراجعه سه گانه - فلج اطفال - هپاتیت ب

6 سالگی سه گانه ( حداقل یک سال فاصله بانوبت قبلی) - فلج اطفال

جدول ایمن سازی افراد 7 تا 18 ساله که در وقت مقرر مراجعه نکرده اند

اولین مراجعه دو گانه ویژه بزرگسالان - فلج اطفال- هپاتیت ب -MMR

یک ماه بعداز اولین مراجعه دو گانه ویژه بزرگسالان - فلج اطفال- هپاتیت ب -MMR

یکماه بعداز دومین مراجعه دو گانه ویژه بزرگسالان - فلج اطفال

6 ماه تا یکسال بعد از سومین مراجعه دو گانه ویژه بزرگسالان - فلج اطفال- هپاتیت ب

10 سال بعد از چهارمین مراجعه
    دو گانه ویژه بزرگسالان و هر ده سال یک بار تکرار شود.

بدون سابقه ایمن سازی ، - ایمن سازی زنان سنین باروری(15 تا 49 ساله) با واکسن دوگانه ویژه بزرگسالان

نوبت حداقل فاصله درصد محافظت طول دوره ایمنی

اول - 0 0

دوم یک ماه 80 سه سال

سوم شش ماه 95 پنج سال

چهارم یک سال 99 ده سال

ایمن سازی زنان باردار بدون سابقه ایمن سازی یا واکسیناسیون ناقص

تاریخ مراجعه نوع واکسن دفعات

اولین مراجعه دو گانه ویژه بزرگسالان نوبت اول

یک ماه بعد دو گانه ویژه بزرگسالان نوبت دوم

ایمن سازی علیه دیفتری و کزاز ( واکسن دو گانه ویژه بزرگسالان )

در افراد بالای 18 سال بدون سابقه ایمن سازی
    دفعات تاریخ مراجعه

نوبت اول اولین مراجعه

نوبت دوم یک ماه بعد از نوبت اول

نوبت سوم* شش ماه بعد از نوبت دوم

*برای حفظ ایمنی کافی بهتر است هر 10 سال یک بار تکرار شود.

« هپاتیت ب » ایمن سازی علیه بیماری برای گروههای پرخطر

نوبت زمان تزریق

اول در اولین مراجعه

دوم یک ماه بعد از نوبت اول

سوم شش ماه بعد از نوبت اول

گروههای پرخطر برای ایمن سازی هپاتیت

الف - کلیه پرسنل شاغل در مراکز درمانی بستری و سرپایی که با خون و ترشحات آغشته به خون به نحوی درتماس هستند شامل: پزشکان ، پرستاران ، ماماها ، بهیار ان ، کمک بهیاران ، واکسیناتورها ، دندانپزشکان، کمک دندانپزشکان ، کارشناسان و تکنسین های آزمایشگاه های تشخیص طبی ،نظافتچیان واحدهای بهداشتی درمانی وآزمایشگاههای تشخیص طبی ، دانش آموزان بهورزی ، دانشجویان پزشکی ،
    دندانپزشکی، پرستاری و مامائی ، ..... .

ب - بیماران تحت درمان دیالیز و افرادی که بطور مکررخون یا فرآورده های خونی دریافت می کنند( تالاسمی ، هموفیلی و ..... ).

ج - اعضاء خانواده ، فرد +HBsAg ساکن در یک واحد مسکونی.

د - کودکانی که در کانونهای اصلاح و تربیت نگهداری می شوند ، کودکان عقب مانده ذهنی و پرسنل مؤسسات نگهداری این کودکان و خانه سالمندان و معلمین مدارس استثنایی.

ه - آتش نشانها ، امدادگران اورژانس ، زندانبانان ،کارشناسان آزمایشگاه های تحقیقات جنایی وصحنه جرم.

و - افراد دارای رفتارهای پرخطر جنسی و اعتیاد تزریقی که تحت پیگیری مداوم هستند . که حداقل یک تست تکمیلی مثبت دارند .

ز - افراد آلوده به هپاتیت C

ح - زندانیانی که دارای رفتارهای پرخطر هستند و دارای محکومیت بیش از 6 ماه هستند .

ط - رفتگران شهرداری ها.
    ویرایش توسط yas-90 : 7th June 2013 در ساعت 04:18 PM

12. 4 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

واقعاً ممنون از لطفتون دوست ګلم ، من قطره فلج اطفال رو خوردم ، تمام مراحل واکسیناسیونم هم کامله ولی به جز ب.ث.ژ (ببخشید این دفعه که نګاه کردم متوجه شدم فلج اطفال نیست ، عذر میخوام .) در مرحله دوم که این رو از روی فرم های وضعیت واکسیناسیونم دیدم ، چیز مهمی است یا نه ؟

14. 2 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

میشه لطف کنین بګین ب.ث.ژ اصلاً چه بیماری هست ؟

16. 2 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 171717 نمایش پست ها
    واقعاً ممنون از لطفتون دوست ګلم ، من قطره فلج اطفال رو خوردم ، تمام مراحل واکسیناسیونم هم کامله ولی به جز ب.ث.ژ (ببخشید این دفعه که نګاه کردم متوجه شدم فلج اطفال نیست ، عذر میخوام .) در مرحله دوم که این رو از روی فرم های وضعیت واکسیناسیونم دیدم ، چیز مهمی است یا نه ؟
    سلام

خواهش میکنم دوست من

جواب سوال پایین رو هم همین جا میدم: واکسن ب ث ژ مربوط به پیشگیری بیماری سل، که یک ویروس زنده ضعیف شده، ست.

برای افراد بزرگسال اگر میخوان واکسن ب ث ژ بزنن یک تست به نام تست مانتو یا ppd انجام میشه که اگه منفی باشه نیاز به تزریق این واکسن هست و اگر مثبت باشه خیر

به این صورت هم انجام میشه که یک کمی از آنتی ژن ویروس(نه اونقدری که آسیب بزنه) رو در ناحیه ساعد زیر پوست تزریق میکنن بعد از سه چهار روز شما برای تعیین نتیجه دوباره مراجعه میکنید.....اگر اطراف محل تزریق بیش از 5 میلی متر قرمز شده باشه یعنی تست مثبته و نیاز به تزریق نیست ولی اگه زیر این مقدار باشه یعنی تست منفیه و نیاز به تزریق می باشد
    البته این روش برای تشخیص افراد مسلول هم استفاده میشه ولی مثبت بودن دلیل مسلول بودن نیست چون نیاز به آزمایش های دیگه ای برای تایید داره مثل آزمایش خون و عکسبرداری از ریه ها

18. 3 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    سلام

خواهش میکنم دوست من

جواب سوال پایین رو هم همین جا میدم: واکسن ب ث ژ مربوط به پیشگیری بیماری سل، که یک ویروس زنده ضعیف شده، ست.

برای افراد بزرگسال اگر میخوان واکسن ب ث ژ بزنن یک تست به نام تست مانتو یا ppd انجام میشه که اگه منفی باشه نیاز به تزریق این واکسن هست و اگر مثبت باشه خیر

به این صورت هم انجام میشه که یک کمی از آنتی ژن ویروس(نه اونقدری که آسیب بزنه) رو در ناحیه ساعد زیر پوست تزریق میکنن بعد از سه چهار روز شما برای تعیین نتیجه دوباره مراجعه میکنید.....اگر اطراف محل تزریق بیش از 5 میلی متر قرمز شده باشه یعنی تست مثبته و نیاز به تزریق نیست ولی اگه زیر این مقدار باشه یعنی تست منفیه و نیاز به تزریق می باشد
    البته این روش برای تشخیص افراد مسلول هم استفاده میشه ولی مثبت بودن دلیل مسلول بودن نیست چون نیاز به آزمایش های دیگه ای برای تایید داره مثل آزمایش خون و عکسبرداری از ریه ها

یعنی هیچ خطری نداره ، یعنی فقط آنتی ژن غیر بیماری زا تزریق می کنن ؟ لازمه من برم همچین آزمایشی انجام بدم ؟

20. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

صفحه 6 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع