دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر دنیا !!!!؟؟؟؟؟

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    705
    دریافت تشکر: 3,267
    قدرت امتیاز دهی
    58
    Array

Ok گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر دنیا !!!!؟؟؟؟؟

سلام

چگونه از دانشگاه های معتبر دنیا پذیرش بگیریم ؟

دوستان عزیز ؛ این سوال برای خیلی از دوستان مطرح هستش و سوال ها و ابهامات زیادی در این زمینه دارن من جمله خود من ، این تاپیک رو زدم تا این دوستان و هر کس دیگه ای که اطلاعات یا نظر یا پیشنهاد و یا تجربه ای در این زمینه داره در اینجا مطرح کنه تا دیگران هم استفاده کنند و یک مرجع خوب در اینجا جمع اوری بشه .

از همکاری همه دوستان ممنونم
    به کسی عشق بورز که لایق عشق باشه نه تشنه ی عشق چون هر تشنه ای یه روزی سیراب میشه!
    دفتر مدیر تالار مهندسی مکانیک با عرض معذرت از تمامی دوستان پست های اسپم رو حذف میکنم !

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    705
    قدرت امتیاز دهی
    58
    Array

Lightbulb گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر دنیا !!!!؟؟؟؟؟

ابتدا معلومات خودم رو که از سایت های مختلف و همین طور با پرسش و پاسخ از دوستانی که برای پذیرش اقدام کردن به دست اوردم خدمتتون عرض میکنم .

چيزي كه معمولا تو گرفتن پذیرش مهمه : معدل ، نمره زبان ، توصيه نامه خوب از اساتيد و اگر مقاله يا كار علمي كرده باشين خيلي كمك مي كنه .
    معمولا بعضي ها استادي رو پيدا مي كنن ( براي دوره دكترا تقريباً همينطوريه ) بعضي ها هم صرفا مدارك رو مي فرستن و بعد هم نتيجه اش مي آد

اون گروه ياهو هم خوبه البته بيشتر بچه هاش براي آمريكا اقدام مي كنن که البته 90 درصد دانشگاههای تاپ دنیا توی هر رشته ای آمریکایی هستند .

البته به گفته ی عده ای : مهمترین مساله ای که شما باهاش روبرو هستین نحوه پرداخت شهریه دانشگاهتونه نه اخذ پذیرش تحصیلی !!!!

اگر سوال خاصي هست تا اون جا كه بتونم كمك مي كنم .
    به کسی عشق بورز که لایق عشق باشه نه تشنه ی عشق چون هر تشنه ای یه روزی سیراب میشه!
    دفتر مدیر تالار مهندسی مکانیک با عرض معذرت از تمامی دوستان پست های اسپم رو حذف میکنم !

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    705
    قدرت امتیاز دهی
    58
    Array

چيزي كه من از عده ای شنيدم و البته جاهایی خوندم اينه كه تقريباً 70 درصد بحث توانايي تحصيلي مطرحه و حدود 30 درصد هم شانسه .

ممكنه فردی دانشجوي خيلي خوبي باشه ولي اون دانشگاه موقتاً نيازي به دانشجو در گرايش مورد نظر ایشون نداشته باشه .

يا اينكه تقاضا زياد باشه براي همون رشته و همون گرايشي كه
    ایشون اقدام مي كنن و ....

اما داشتن مقاله تاثير خوبي داره .

همونطور كه ممكنه بدونين مقاله داريم تا مقاله . مقاله ژورنال ارزش بسيار بالايي داره كه البته فكر نمي كنم كسي در حد ليسانس مقاله ژورنال داشته باشه . مقاله كنفرانس هم بستگي داره اون كنفرانس چقدر شناخته شده است .

كلا مقاله داشتن تاثير مثبت زيادي داره در جلب كردن نظر اساتيد براي انتخاب دانشجو داره .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    705
    قدرت امتیاز دهی
    58
    Array

برای عده ای شهریه واقعا مهمه و دغدغه ی فکریشونه که حالا پذیرشو گرفتیم کی ترمی .... (دلار، یورو و ...) بده ؟!

تا جايي كه من مي دونم مساعدت مالي براي دانشجوهاي فوق و دكترا ( مخصوصا دكترا ) خيلي دور از دسترس نيست .

اول از همه شما بايد يك استادي رو پيدا كنين كه حاضر بشه شما رو قبول كنه اين البته كار سختيه .

بعد هم بورس با اين عنوان كه به كسي مفت مفت پول بدن تا درس بخونه الان دیگه وجود نداره تقريباً .

مساعدت هاي مالي در قالب ra و ta داده مي شه . يعني اينكه شما مسئول حل تمرين مي شين يا در يك كار تحقيقاتي به استادتون كمك مي كنين و بابت اش پول مي گيرين
    ؛ گاهي هم هر دوش . معمولاً اونقدري هست كه تقريباً سر به سر بشه درآمد و خرج تون . من اين جوري شنيدم .

5. 15 کاربر از پست مفید Aysajoon سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    705
    قدرت امتیاز دهی
    58
    Array

سه سیستم مساعدت مالی وجود داره :

ta = teacher's assistant ( دستیار استاد = مسئول حل تمرین )
    ra = research assistant ( دستیار تحقیق )
    fellowship ( کمک هزینه ی تحصیلی )

در مورد سوم شما لازم نیست مساعدت تحصیلی رو برگردونین . البته بقول خودشون خیلی competetive ( رقابتی ) هست و نعداد خیلی محدوده .

در بعضی موارد حتی ماهانه هم به شما پول پرداخت میشه که بجز هزینه تحصیلتون هزینه زندگی رو هم تا حدودی پوشش میده .

کلا دانشگاههای مختلف اصول مختلفی برای پذیرش دارن . ولی در کل معدل ، دانشگاه قبلی ، رزومه قوی ، داشتن مقاله و اینکه دانشجو چه پروژه هایی انجام داده باشه خیلی تاثیر گزاره .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    سیالات
    ارسال تشکر
    154
    دریافت تشکر: 408
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر دنیا !!!!؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aysajoon نمایش پست ها

همونطور كه ممكنه بدونين مقاله داريم تا مقاله . مقاله ژورنال ارزش بسيار بالايي داره كه البته فكر نمي كنم كسي در حد ليسانس مقاله ژورنال داشته باشه . مقاله كنفرانس هم بستگي داره اون كنفرانس چقدر شناخته شده است .

ببببله! با داشتن اساتید گهرباری که ما تو دانشگاهامون داریم ارشدها هم بزور روی اساتید رو میبینن چه برسه به بچه های کارشناسی بخوان مقاله تو ژورنال بدن...
    Valuable Information for Engineers

8. 4 کاربر از پست مفید Akhsham سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    زیست شناسی-علوم گیاهی
    ارسال تشکر
    2,660
    دریافت تشکر: 1,431
    قدرت امتیاز دهی
    36
    Array
    S h a D o w's: جدید144

تا جایی که من اطلاع دارم تحصیل توی تعدادی از کشورهای اروپایی و آسیایی تقریبا رایگان هست

مثل: آلمان ، اسپانیا ، ایتالیا، سوئد ، اوکراین ، نروژ، ارمنستان ، مالزی ، تایلند

البته رایگان از نظر خودشون که به معنی هزینه ی خیلی کم هست

که متاسفانه به دلیل بی ارزش بودن پول ما همین رایگان بستگی به کشوری که انتخاب میکنین حد اقل تا 10 م تومان میرسه تا جایی که من دیدم و شاید بیشتر
    البته من برای ارشد تحقیق کردم

ولی در کل مسئله ی مهم سایر هزینه ها هست
    و مهم تر گرفتن ویزا

10. 4 کاربر از پست مفید S h a D o w سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    زیست شناسی-علوم گیاهی
    ارسال تشکر
    2,660
    دریافت تشکر: 1,431
    قدرت امتیاز دهی
    36
    Array
    S h a D o w's: جدید144

دوستان عزیزم این سایت میتونه در این زمینه مفید باشه :

http://www.applyabroad.org

12. 2 کاربر از پست مفید S h a D o w سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

فقط و فقط هوشــــ
    دلم تنگه پرتقالِ من!

14. 2 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندس علوم دامی
    ارسال تشکر
    149
    دریافت تشکر: 134
    قدرت امتیاز دهی
    24
    Array

کشور تاجیکستان و ارمنستان برای فوق ومخصوصا دکترا شرایط خیلی خوبی داره از نظر سطح علمی تقریبا خوبن مخصوصا شرکت دادن دانشجوها تو همایش علمی بین المللی. ارتباط راحتری با دانشگاههای دنیا برقرار میشه

16. 2 کاربر از پست مفید elnaz.l سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)