دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: نامه سرگشاده یك ایرانی به گوگل

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی نرم افزار
    ارسال تشکر
    336
    دریافت تشکر: 359
    قدرت امتیاز دهی
    30
    Array

Angry نامه سرگشاده یك ایرانی به گوگل

حتما تا به حال با صفحه توهین آمیز گوگل با مضمون" شما در یك كشور ممنوعه هستید و اجازه دسترسی به این سرویس را ندارید" روبرو شده اید. از طرفی هم شاهد راه اندازی وبلاگ فارسی زبان گوگل هستیم ولی هنوز بسیاری از سرویس های گوگل برای ایرانی ها غیر قابل استفاده است. در همین رابطه یك دانشجوی ایرانی نامه ای سرگشاده برای بخش فارسی گوگل ارسال كرده است كه این نامه برای اطلاع شما در این تایپیک قرار میدهم.

"سلام
    خیلی خوشحالم بابت این که بالاخره گوگل ایرانی ها رو هم آدم حساب کرد!
    اگرچه واقعاً سرویس های گوگل از نظر کیفیت بی نظیرن، ولی تحریم هایی که
    برای ایرانی ها قائل شده واقعاً ظالمانه و به دور از انسانیته، مثلاً
    همین گوگل پلاس که تو وبلاگتون نوشتین از همون اول فارسی بوده و اینو با
    افتخار اعلام کردین، پس چرا روزهای اول به روی آی پی های ایرانی بسته
    بود؟ من خودم روزای اول که واردش شدم پیغام خطای 403 رو دریافت کردم،
    واقعاً چرا؟ و حالا شما آیا می دانید که این که یه سرویس از همون اول
    فارسی باشه ولی ایرانی ها رو تحریم کنه، به مراتب توهین بزرگتریه از سایر
    تحریم ها؟ واقعاً چرا؟ مگه مردم ایران چه گناهی کردن؟
    این تبعیض ها در مورد بقیه سرویس ها هم چندان قابل دفاع نیستن. مثلاً چرا
    کاربرای داخل ایران نمی تونن از "سورس فورج" حتی دانلود کنن؟ حالا می گیم
    به فرض به دلایل امنیتی این منطقیه که نتونن پروژه ها رو گسترش بدن، ولی
    چرا از دانلود این پروژه ها محروم بشن؟ مگر فلسفه اوپن سورس همین نیست که
    تمام مردم دنیا بتونن آزادانه استفاده کنن؟ چرا فقط این چیزا شعاره و در
    عمل چیزی نمی بینیم جر تبعیض و ظلم بیشتر؟ آیا اینه معنی "جهانی شدن"؟!
    آیا اینه معنای "صداقت"؟! آیا اینه معنی "بشر دوستی"؟!
    اینو بدونین که این مسائل فقط به مردم ایران ضربه می زنه و یقیناً دولت
    ایران از این طور اقدامات ناشایست، حتی 1 درصد هم ضرر نمی کنه. بهانه های
    واهی بسه! من چندین بار به زبان انگلیسی به گوگل ایمیل زدم و این ها رو
    مطرح کردم. امیدوارم این بار دیگه شعار و طبل تو خالی نباشه و واقعاً
    شاهد انسان دوستی و آزادی گوگل باشیم.
    من هنوز سرویسی بهتر و قوی تر از جیمیل برا ایمیل هام و بلاگ اسپات برا
    وبلاگ نویسیم پیدا نکردم. پروفایل های گوگل و گوگل پلاس رو هم به فیس بوک
    ترجیح میدم چون سیاست حفظ حریم خصوصیه بسیار عالیه. لذا انتظار دارم گوگل
    بدون تبعیض با کاربرانش رفتار کنه، با همه کاربرانش از تمام دنیا.
    هم چنین آرزوی موفقیت بیشتر برای گوگل رو در تمامی زمینه ها دارم و
    مطمئناً اگه گوگل درست با کاربرانش رفتار کنه، در دراز مدت از همه شرکت
    ها موفق تر میشه. این واقعاً عادلانه نیست که با ایرانی ها اینطور رفتار
    شه، ما می دونیم که کسی که گوگل رو به سود دهی رسوند یعنی "امید
    کردستانی"، ایرانیه. ما می دونیم که مدیر یوتیوب یعنی "سالار کمانگر"
    ایرانیه. ما می دونیم ایرانی های دیگه ای هم تو گوگل هستن. پس لذا جدای
    از ملی گرایی، از نظر انسانی که بهش نگاه کنیم کار درستی نیست و گوگل
    تحریم های "سورس فورج" و اون تحریم هایی که واقعاً بی اثره بر روی مسائل
    امنیتی رو برداره. حداقل گوگل اگه می خواد اینطور تحریم هایی اعمال کنه،
    به خاطر یه عده معدود مزاحم که متاسفانه ایرانی هم هستن! همه ایرانی ها
    رو محروم نکنه. امیدوارم شاهد این باشیم و بتونیم به گوگل بیشتر اعتماد
    کنیم...
    با سپاس ویژه از تمامی کارمندان گوگل به خاطر زحمات مفیدشون و به خاطر
    این که در نهایت کارشون منجر به بهبود زندگی تمام مردم جهان میشه...
    امیدوارم شما واقعاً این ایمیل رو خونده باشین و امیدوارم موثر واقع بشه...
    موفق و پاینده باشید.

2. 4 کاربر از پست مفید shadmehr سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض پاسخ : نامه سرگشاده یك ایرانی به گوگل

چه خوب میشد اگه جواب گوگل رو هم میذاشتید!
    دوست دارم ببینم چه واکنشی به این نامه نشون داده....

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی نرم افزار
    ارسال تشکر
    336
    قدرت امتیاز دهی
    30
    Array

نامه سرگشاده یك مادر: سکوت دربرابر جنایت هولناک گوگل نسبت به فرزندانمان خیانت است

با سلام خدمت همه آنهایی که ایران را دوست دارند و به ایرانی بودنشان افتخار می کنند.
    من یک مادرم. یک معلم. مادری که شغلش معلمی است و رسالتش رسالت انبیاء.
    دیروز مثل تمام جمعه ها در حالی که علی پسر 11 ساله و پریسا دختر نه ساله ام با هم بازی می کردند، در کنار همسرم که کارمند ساده دولت و در عین حال وبلاگ نویسی با ذوق است نشسته بودم و با هم آخرین اخبار روز را مرور می کردیم.
    وقتی به طلبه بلاگ رفتیم اولین موضوعی که نظر ما را به خود جلب کرد، مطلبی بود با عنوان حکایت گوگل، انحراف ذهنی و کاربران ایرانی!
    ظاهرا موضوع از این قرار بود که خبرگزاری فارس و سایتی به اسم صداقت نیوز از پیشنهاد گوگل به کاربران ایرانی برای جستجوی واژه هایی خبر داده بود که دارای بار منفی هستند و یکی از مخاطبین طلبه بلاگ نقدی بر این مطلب نوشته بود که اولا این موضوع تازه ای نیست! دوما این پیشنهاد به خاطر این است که بیشتر ایرانی ها چنین واژه هایی را جستجو می کنند! و ...
    هر دوی ما با خواندن این مطلب برایمان سوال پیش آمد که اصل موضوع چیست؟ وقتی به سایت صداقت نیوز مراجعه کردیم دیدیم که این سایت علاوه بر مطلب قبل مطلب جدیدی با عنوان وقتی که گوگل جنجال آفرین می شود منتشر کرده که در این دو مطلب مستنداتی از نقش گوگل در همراهی با جنگ نرم شیاطین زمان علیه نسل جوان و نوجوان ما به مخاطبان ارائه شده است.
    میدانید اولین مساله ای که پس از خواندن این اخبار به ذهنم رسید چه بود؟
    قطعا خود شما هم میتوانید حدس بزنید!!!
    من نمیدانم که علت اینکه گوگل کلمات دارای بار منفی را به کاربران ایرانی پیشنهاد می کند، یک مساله فنی است یا به خاطر اینکه عده ای انسان مریض در کنار خیل عظیم ایرانیان محب اهل البیت (ع) در محیط وب هستند و یا شاید به قول همسرم که کمی بیشتر از این چیزها سر در می آورد آن عده کم با استفاده از نرم افزارها و موتورهایی کلمات دارای بار منفی را مرتبا در محیط وب سرچ می کنند تا ایرانی را به عنوان فردی به جهانیان بشناسانند که فقط به مسائلی فکر می کند که ما می دانیم فکر نمی کند!!! کدام ایرانی را در اطراف خود یا در خانواده خود می شناسید که قسمت عمده ذهنش را مسائل شهوانی پر کرده باشد که بخواهد یکسره در گوگل راجع به این مسائل سرچ کند؟! تا جایی که من دیده ام هیچ وقت هیچ فردی از اطرافیانم یا آشنایان نزدیکم چنین نبوده اند.
    به هر حال من این چیزها را نمیدانم و خیلی چیزهای دیگر را هم نمیدانم. اما چیزهایی هم هست که میدانم و میدانم که شما هم میدانید. پس بد نیست یک بار دیگر آن ها را با هم مرور کنیم تا شاید به نتیجه ای مشترک برسیم.
    من میدانم که فرزند معصومم گناهی ندارد. من میدانم که خدا وقتی این فرزند را به من و همسرم هدیه داد، او ذهنش مانند یک تخته سفید بود و هنوز هم امیدوارم چنین باشد. اما حالا از امروز میدانم که وقتی فرزندم به خاطر انجام تکالیف درسیش به محیط اینترنت و به سایتهایی که شاید ما قبلا نسبت به آن ها از روی غفلت حساسیتی نداشتیم، مراجعه می کند معلوم نیست که آن سایت چه واژه هایی را به او پیشنهاد می دهد. او می خواهد در مورد ***که تحقیق کند و گوگل به او چه پیشنهادی می دهد؟ خودتان بگویید!!! شما رو به خدا خودتان را بگذارید جای ما مادران که فرزندانمان را از جانمان بیشتر دوست داریم و به همین سادگی نگویید که این مساله سالهاست که بوده. خب بوده که بوده! آیا باز هم باید باشد؟ من و امثال منی که این موضوع را تا امروز نمیدانستیم باید به خاطر اینکه عده ای می دانستند و سکوت کردند، سکوت کنیم؟ باید در گناه آنها شریک شویم.؟ به خدایی که مرا آفرید و همسر و فرزندانی صالح به من بخشید، به همان خدا قسم می خورم که لحظه ای سکوت جایز نیست چرا که امروز سکوت دربرابر جنایت هولناک گوگل نسبت به فرزندانمان خیانت است.
    من از مسئولین جمهوری اسلامی، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از وزیر آموزش و پرورش، از وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات و در راس همه از رئیس جمهور مکتبی و خوبمان می خواهم که اکنون که این موضوع بر ما روشن شده با آن بینش خردمندانه ای که دارند همچون گذشته تدبیری اتخاذ کنند تا نسل کودک و نوجوان ما بیشتر از این در معرض آسیب سایتهای به ظاهر سالم اما در باطن مسموم قرار نگیرند. خب وقتی که به قول صداقت نیوز، دولت چین توانسته گوگل را متقاعد کند که خود را با سیاستهای چینیها هماهنگ کند، چرا ما نتوانیم؟ تازه فرض محال که گوگل زیر بار نرفت ... آیا فیلتر نشدن یک سایت مهمتر است یا پیشگیری از آلودگی ذهن کودکان معصوممان؟ میگویم فرض محال برای اینکه ایرانی امروز خود را به جهان اثبات کرده است. مگر مساله انرژی هسته ای یادتان رفته؟
    اما من به عنوان یک معلم حرفهای دیگری هم دارم. پنجشنبه گذشته بود که رهبر انقلاب اسلامی در مورد وضعیت بسیار بد و اسف بار کنونی دنیا مطالبی فرمودند و نکته ای را اشاره کردند که بر تارک ذهنم چنان حک شده است که فکر می کنم عبارت دقیق آن این بود: این سرنوشت هولناک بشریت را می توان تغییر داد اما شرط اول آن، ایجاد تحول بزرگ در کشور و تبدیل شدن به یک الگوی مادی و معنوی است.
    آقایان! خانمها! به نظر شما چگونه می توان برای جهان یک الگو شد؟ با محو سایتهای خارجی شدن؟ با تعریف از ان سایتها؟ با چشم پوشی از خطاهای بزرگ آن ها در تلاش برای به تباهی کشاندن نسل کودک و نوجوان ما؟ مطمئنا پاسخ همه شما یک «نه» بزرگ خواهد بود. پس بگذارید من از طرف همه شاگردانم، از طرف همه مادرانشان و از طرف همه معلمان کشور باز هم از مسئولان عاجزانه خواهش کنم که به کابوسی به اسم پیشنهادهای مزخرف گوگل پایان دهند.
    راستی من یک چیز دیگر را هم میدانم و آن این است که پیشنهادهای گوگل هیچ ربطی به ملت ایران ندارد. نه فقط به خاطر اینکه اطرافیان نزدیک و آشنایانم را می شناسم. به خاطر اینکه ملت ایران را می شناسم. ما ایرانیها این قدر به اسلام عشق می ورزیم و این قدر از شیاطین زمان متنفریم که به خاطر اسلام و برچیده شدن بساط شیاطین انقلاب کردیم. شهید دادیم و حاضر نیستیم به هیچ قیمتی این انقلاب را به بیگانگان بفروشیم و حاضر نیستیم به هیچ قیمتی خون شهدا را نادیده بگیریم.
    پس آخرین حرف من این است که آقایان فارس، آقایان طلبه بلاگ، آقایان صداقت نیوز بابت افشاگریتان ممنون و لطفا این نامه مرا همه جا منتشر کنید تا همه بدانند که ما مادران ایرانی و ما معلمان ایرانی نسبت به فرزندانمان و شاگردهایمان نه تنها غیرت داریم که آن ها را امانات و هدایای الهی میدانیم و نمیگذاریم به هیچ قیمتی تخته سفید ذهن آن ها آلوده شود.

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی نرم افزار
    ارسال تشکر
    336
    قدرت امتیاز دهی
    30
    Array

راستش خودمم دنبال پاسخش بودم.....ولی پیدا نکردم شایدم اصلا پاسخی در کار نبوده......نمیدونم خلاصه یه تایپیک زدم که شاید یکی پیدا بشه که گزری چیمش به پاسخ این نامه افتاده باشه و بزاره توی تایپیک.....

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی رباتیک
    ارسال تشکر
    1,660
    دریافت تشکر: 6,253
    قدرت امتیاز دهی
    1474
    Array
    * Robo milad *'s: جدید156

نقل قول نوشته اصلی توسط shadmehr نمایش پست ها
    حتما تا به حال با صفحه توهین آمیز گوگل با مضمون" شما در یك كشور ممنوعه هستید و اجازه دسترسی به این سرویس را ندارید" روبرو شده اید. از طرفی هم شاهد راه اندازی وبلاگ فارسی زبان گوگل هستیم ولی هنوز بسیاری از سرویس های گوگل برای ایرانی ها غیر قابل استفاده است. در همین رابطه یك دانشجوی ایرانی نامه ای سرگشاده برای بخش فارسی گوگل ارسال كرده است كه این نامه برای اطلاع شما در این تایپیک قرار میدهم.

"سلام
    خیلی خوشحالم بابت این که بالاخره گوگل ایرانی ها رو هم آدم حساب کرد!
    اگرچه واقعاً سرویس های گوگل از نظر کیفیت بی نظیرن، ولی تحریم هایی که
    برای ایرانی ها قائل شده واقعاً ظالمانه و به دور از انسانیته، مثلاً
    همین گوگل پلاس که تو وبلاگتون نوشتین از همون اول فارسی بوده و اینو با
    افتخار اعلام کردین، پس چرا روزهای اول به روی آی پی های ایرانی بسته
    بود؟ من خودم روزای اول که واردش شدم پیغام خطای 403 رو دریافت کردم،
    واقعاً چرا؟ و حالا شما آیا می دانید که این که یه سرویس از همون اول
    فارسی باشه ولی ایرانی ها رو تحریم کنه، به مراتب توهین بزرگتریه از سایر
    تحریم ها؟ واقعاً چرا؟ مگه مردم ایران چه گناهی کردن؟
    این تبعیض ها در مورد بقیه سرویس ها هم چندان قابل دفاع نیستن. مثلاً چرا
    کاربرای داخل ایران نمی تونن از "سورس فورج" حتی دانلود کنن؟ حالا می گیم
    به فرض به دلایل امنیتی این منطقیه که نتونن پروژه ها رو گسترش بدن، ولی
    چرا از دانلود این پروژه ها محروم بشن؟ مگر فلسفه اوپن سورس همین نیست که
    تمام مردم دنیا بتونن آزادانه استفاده کنن؟ چرا فقط این چیزا شعاره و در
    عمل چیزی نمی بینیم جر تبعیض و ظلم بیشتر؟ آیا اینه معنی "جهانی شدن"؟!
    آیا اینه معنای "صداقت"؟! آیا اینه معنی "بشر دوستی"؟!
    اینو بدونین که این مسائل فقط به مردم ایران ضربه می زنه و یقیناً دولت
    ایران از این طور اقدامات ناشایست، حتی 1 درصد هم ضرر نمی کنه. بهانه های
    واهی بسه! من چندین بار به زبان انگلیسی به گوگل ایمیل زدم و این ها رو
    مطرح کردم. امیدوارم این بار دیگه شعار و طبل تو خالی نباشه و واقعاً
    شاهد انسان دوستی و آزادی گوگل باشیم.
    من هنوز سرویسی بهتر و قوی تر از جیمیل برا ایمیل هام و بلاگ اسپات برا
    وبلاگ نویسیم پیدا نکردم. پروفایل های گوگل و گوگل پلاس رو هم به فیس بوک
    ترجیح میدم چون سیاست حفظ حریم خصوصیه بسیار عالیه. لذا انتظار دارم گوگل
    بدون تبعیض با کاربرانش رفتار کنه، با همه کاربرانش از تمام دنیا.
    هم چنین آرزوی موفقیت بیشتر برای گوگل رو در تمامی زمینه ها دارم و
    مطمئناً اگه گوگل درست با کاربرانش رفتار کنه، در دراز مدت از همه شرکت
    ها موفق تر میشه. این واقعاً عادلانه نیست که با ایرانی ها اینطور رفتار
    شه، ما می دونیم که کسی که گوگل رو به سود دهی رسوند یعنی "امید
    کردستانی"، ایرانیه. ما می دونیم که مدیر یوتیوب یعنی "سالار کمانگر"
    ایرانیه. ما می دونیم ایرانی های دیگه ای هم تو گوگل هستن. پس لذا جدای
    از ملی گرایی، از نظر انسانی که بهش نگاه کنیم کار درستی نیست و گوگل
    تحریم های "سورس فورج" و اون تحریم هایی که واقعاً بی اثره بر روی مسائل
    امنیتی رو برداره. حداقل گوگل اگه می خواد اینطور تحریم هایی اعمال کنه،
    به خاطر یه عده معدود مزاحم که متاسفانه ایرانی هم هستن! همه ایرانی ها
    رو محروم نکنه. امیدوارم شاهد این باشیم و بتونیم به گوگل بیشتر اعتماد
    کنیم...
    با سپاس ویژه از تمامی کارمندان گوگل به خاطر زحمات مفیدشون و به خاطر
    این که در نهایت کارشون منجر به بهبود زندگی تمام مردم جهان میشه...
    امیدوارم شما واقعاً این ایمیل رو خونده باشین و امیدوارم موثر واقع بشه...
    موفق و پاینده باشید.
    فکر نمیکنم حرفهای تازه ای و دفاع قشنگی داشته باشه . کار متفاوتی نبود و زیاد به دل نمیشینه

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی رباتیک
    ارسال تشکر
    1,660
    دریافت تشکر: 6,253
    قدرت امتیاز دهی
    1474
    Array
    * Robo milad *'s: جدید156

نقل قول نوشته اصلی توسط shadmehr نمایش پست ها
    نامه سرگشاده یك مادر: سکوت دربرابر جنایت هولناک گوگل نسبت به فرزندانمان خیانت است

با سلام خدمت همه آنهایی که ایران را دوست دارند و به ایرانی بودنشان افتخار می کنند.
    من یک مادرم. یک معلم. مادری که شغلش معلمی است و رسالتش رسالت انبیاء.
    دیروز مثل تمام جمعه ها در حالی که علی پسر 11 ساله و پریسا دختر نه ساله ام با هم بازی می کردند، در کنار همسرم که کارمند ساده دولت و در عین حال وبلاگ نویسی با ذوق است نشسته بودم و با هم آخرین اخبار روز را مرور می کردیم.
    وقتی به طلبه بلاگ رفتیم اولین موضوعی که نظر ما را به خود جلب کرد، مطلبی بود با عنوان حکایت گوگل، انحراف ذهنی و کاربران ایرانی!
    ظاهرا موضوع از این قرار بود که خبرگزاری فارس و سایتی به اسم صداقت نیوز از پیشنهاد گوگل به کاربران ایرانی برای جستجوی واژه هایی خبر داده بود که دارای بار منفی هستند و یکی از مخاطبین طلبه بلاگ نقدی بر این مطلب نوشته بود که اولا این موضوع تازه ای نیست! دوما این پیشنهاد به خاطر این است که بیشتر ایرانی ها چنین واژه هایی را جستجو می کنند! و ...
    هر دوی ما با خواندن این مطلب برایمان سوال پیش آمد که اصل موضوع چیست؟ وقتی به سایت صداقت نیوز مراجعه کردیم دیدیم که این سایت علاوه بر مطلب قبل مطلب جدیدی با عنوان وقتی که گوگل جنجال آفرین می شود منتشر کرده که در این دو مطلب مستنداتی از نقش گوگل در همراهی با جنگ نرم شیاطین زمان علیه نسل جوان و نوجوان ما به مخاطبان ارائه شده است.
    میدانید اولین مساله ای که پس از خواندن این اخبار به ذهنم رسید چه بود؟
    قطعا خود شما هم میتوانید حدس بزنید!!!
    من نمیدانم که علت اینکه گوگل کلمات دارای بار منفی را به کاربران ایرانی پیشنهاد می کند، یک مساله فنی است یا به خاطر اینکه عده ای انسان مریض در کنار خیل عظیم ایرانیان محب اهل البیت (ع) در محیط وب هستند و یا شاید به قول همسرم که کمی بیشتر از این چیزها سر در می آورد آن عده کم با استفاده از نرم افزارها و موتورهایی کلمات دارای بار منفی را مرتبا در محیط وب سرچ می کنند تا ایرانی را به عنوان فردی به جهانیان بشناسانند که فقط به مسائلی فکر می کند که ما می دانیم فکر نمی کند!!! کدام ایرانی را در اطراف خود یا در خانواده خود می شناسید که قسمت عمده ذهنش را مسائل شهوانی پر کرده باشد که بخواهد یکسره در گوگل راجع به این مسائل سرچ کند؟! تا جایی که من دیده ام هیچ وقت هیچ فردی از اطرافیانم یا آشنایان نزدیکم چنین نبوده اند.
    به هر حال من این چیزها را نمیدانم و خیلی چیزهای دیگر را هم نمیدانم. اما چیزهایی هم هست که میدانم و میدانم که شما هم میدانید. پس بد نیست یک بار دیگر آن ها را با هم مرور کنیم تا شاید به نتیجه ای مشترک برسیم.
    من میدانم که فرزند معصومم گناهی ندارد. من میدانم که خدا وقتی این فرزند را به من و همسرم هدیه داد، او ذهنش مانند یک تخته سفید بود و هنوز هم امیدوارم چنین باشد. اما حالا از امروز میدانم که وقتی فرزندم به خاطر انجام تکالیف درسیش به محیط اینترنت و به سایتهایی که شاید ما قبلا نسبت به آن ها از روی غفلت حساسیتی نداشتیم، مراجعه می کند معلوم نیست که آن سایت چه واژه هایی را به او پیشنهاد می دهد. او می خواهد در مورد ***که تحقیق کند و گوگل به او چه پیشنهادی می دهد؟ خودتان بگویید!!! شما رو به خدا خودتان را بگذارید جای ما مادران که فرزندانمان را از جانمان بیشتر دوست داریم و به همین سادگی نگویید که این مساله سالهاست که بوده. خب بوده که بوده! آیا باز هم باید باشد؟ من و امثال منی که این موضوع را تا امروز نمیدانستیم باید به خاطر اینکه عده ای می دانستند و سکوت کردند، سکوت کنیم؟ باید در گناه آنها شریک شویم.؟ به خدایی که مرا آفرید و همسر و فرزندانی صالح به من بخشید، به همان خدا قسم می خورم که لحظه ای سکوت جایز نیست چرا که امروز سکوت دربرابر جنایت هولناک گوگل نسبت به فرزندانمان خیانت است.
    من از مسئولین جمهوری اسلامی، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از وزیر آموزش و پرورش، از وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات و در راس همه از رئیس جمهور مکتبی و خوبمان می خواهم که اکنون که این موضوع بر ما روشن شده با آن بینش خردمندانه ای که دارند همچون گذشته تدبیری اتخاذ کنند تا نسل کودک و نوجوان ما بیشتر از این در معرض آسیب سایتهای به ظاهر سالم اما در باطن مسموم قرار نگیرند. خب وقتی که به قول صداقت نیوز، دولت چین توانسته گوگل را متقاعد کند که خود را با سیاستهای چینیها هماهنگ کند، چرا ما نتوانیم؟ تازه فرض محال که گوگل زیر بار نرفت ... آیا فیلتر نشدن یک سایت مهمتر است یا پیشگیری از آلودگی ذهن کودکان معصوممان؟ میگویم فرض محال برای اینکه ایرانی امروز خود را به جهان اثبات کرده است. مگر مساله انرژی هسته ای یادتان رفته؟
    اما من به عنوان یک معلم حرفهای دیگری هم دارم. پنجشنبه گذشته بود که رهبر انقلاب اسلامی در مورد وضعیت بسیار بد و اسف بار کنونی دنیا مطالبی فرمودند و نکته ای را اشاره کردند که بر تارک ذهنم چنان حک شده است که فکر می کنم عبارت دقیق آن این بود: این سرنوشت هولناک بشریت را می توان تغییر داد اما شرط اول آن، ایجاد تحول بزرگ در کشور و تبدیل شدن به یک الگوی مادی و معنوی است.
    آقایان! خانمها! به نظر شما چگونه می توان برای جهان یک الگو شد؟ با محو سایتهای خارجی شدن؟ با تعریف از ان سایتها؟ با چشم پوشی از خطاهای بزرگ آن ها در تلاش برای به تباهی کشاندن نسل کودک و نوجوان ما؟ مطمئنا پاسخ همه شما یک «نه» بزرگ خواهد بود. پس بگذارید من از طرف همه شاگردانم، از طرف همه مادرانشان و از طرف همه معلمان کشور باز هم از مسئولان عاجزانه خواهش کنم که به کابوسی به اسم پیشنهادهای مزخرف گوگل پایان دهند.
    راستی من یک چیز دیگر را هم میدانم و آن این است که پیشنهادهای گوگل هیچ ربطی به ملت ایران ندارد. نه فقط به خاطر اینکه اطرافیان نزدیک و آشنایانم را می شناسم. به خاطر اینکه ملت ایران را می شناسم. ما ایرانیها این قدر به اسلام عشق می ورزیم و این قدر از شیاطین زمان متنفریم که به خاطر اسلام و برچیده شدن بساط شیاطین انقلاب کردیم. شهید دادیم و حاضر نیستیم به هیچ قیمتی این انقلاب را به بیگانگان بفروشیم و حاضر نیستیم به هیچ قیمتی خون شهدا را نادیده بگیریم.
    پس آخرین حرف من این است که آقایان فارس، آقایان طلبه بلاگ، آقایان صداقت نیوز بابت افشاگریتان ممنون و لطفا این نامه مرا همه جا منتشر کنید تا همه بدانند که ما مادران ایرانی و ما معلمان ایرانی نسبت به فرزندانمان و شاگردهایمان نه تنها غیرت داریم که آن ها را امانات و هدایای الهی میدانیم و نمیگذاریم به هیچ قیمتی تخته سفید ذهن آن ها آلوده شود.
    من فقط نظر شخصیه خودمو میگم . هرکسی میتونه سخنرانی کنه اما سخندانی کار سختیه .
    سخنرانی کردن با استفاده از واژه های این چنین فکر نمیکنم زیاد تاثیرگذار باشه و البته این متن هم خیلی چزئی بینی و باید دید وسیع تری باشه و نه به دید عمومی .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)