دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 42

موضوع: طب اسلامی

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    رياضي کاربردی
    ارسال تشکر
    3,428
    دریافت تشکر: 1,387
    قدرت امتیاز دهی
    114
    Array

پیش فرض پاسخ : طب اسلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط 171717 نمایش پست ها
    سلام
    میشه به طور دقیق علت رو بګید ؟ مشکل از چیه معده هست ؟ زخم معده ؟ ورم معده ؟ سوء تغذیه ؟ برودت و سردی معده ؟ حرارت معده ؟ ضعف معده ؟ رطوبات منجمده در معده ؟ نفخ معده ؟ یبوست و سنګینی معده ؟ انګل معده ؟ ....

دوستم مشکل ریفلاکس داره و قرص کلدنییوم سی واسه کنترل اسید معده اش استفاده میکنه،قبلا تا حدودی کتفش و شانه هاش درد میکرد اما حالا خیلی اذیتش میکنه،نمیدونه آیا از معده اش هست یا مشکل دیگری هست؟
    خدا آن حس زیبایی هست که در تاریکی صحرا زمانی که هراس مرگ سکوتت را می دزدد یکی همچون نسیم دشت میگوید کنارت هستم ای تنها

2. 4 کاربر از پست مفید صبا محمدي سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط صبا محمدي نمایش پست ها
    دوستم مشکل ریفلاکس داره و قرص کلدنییوم سی واسه کنترل اسید معده اش استفاده میکنه،قبلا تا حدودی کتفش و شانه هاش درد میکرد اما حالا خیلی اذیتش میکنه،نمیدونه آیا از معده اش هست یا مشکل دیگری هست؟

سلام دوست من ، شرمنده دیر شد ، من نمیدونم مشکل دوستتون چیه ولی در بخش ګیاه درمانی راه درمان رفلاکس معده رو براتون می نویسم .

4. 2 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

برای تسکین درد مفاصل :

ـ کتاب حیلة المتقین : شخصی نزد امام باقر (ع) از درد مفاصل شکایت کرد . ( آن حضرت ) فرمود : '' این دعا را بخوان : '' اَللّهُمَّ اِنّی اَسئَلُکَ بِاَسمائِکَ وَ بَرَکاتِکَ وَ دَعوَةِ نَبِیِّکَ الطَّیِّبِ المُبارَکِ المَکین عِندَکَ صَلّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ وَ بِحَقِّهِ وَ بِحَقِّ ... '' هنګامی که این دعا را خوند ، در همان ساعت درد تسکین یافت .''

برای تسکین درد ګردن :

ـ کتاب المستدرک الوسایل محدث نوری (ره) : برای رفع درد ګردن دو رکعت نماز بخوان و در هر رکعت ، یک مرتبه سوره ی حمد و سه مرتبه سورهی زلزال را قرائت کن .

6. 6 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    DVM
    ارسال تشکر
    20,723
    دریافت تشکر: 12,331
    قدرت امتیاز دهی
    18939
    Array
    رضوس's: شاد3

سلام خسته نباشید
    ایشون اندوسکوپی انجام دادن؟؟؟؟
    اگر انجام دادن و مشکل خاصی رو نشون نداده و درد کتف بدون علت اورتوپدی ادامه داره بهتره به یه متخصص قلب مراجعه کنن برای چکاب و کنترل بیشتر
    انشاالله که مشکلی نباشه
    خدایا تو آنی که آنی توانی جهانی چپانی ته استکانی.
    زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست/آنقدر سیر بخند که غم از رو برود

8. 4 کاربر از پست مفید رضوس سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    رياضي کاربردی
    ارسال تشکر
    3,428
    دریافت تشکر: 1,387
    قدرت امتیاز دهی
    114
    Array

سلام دوستم شما هم خسته نباشید ممنون از راهنمایی هاتون ،دوستم اندسکوبی انجام نداده اما تصمیم گرفته برای چکاب بیشتر اول پیش یک دکتر ارتوپد بره و ببینه چی میشه.
    خدا آن حس زیبایی هست که در تاریکی صحرا زمانی که هراس مرگ سکوتت را می دزدد یکی همچون نسیم دشت میگوید کنارت هستم ای تنها

10. 4 کاربر از پست مفید صبا محمدي سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

حضرت علی (ع) فرمودند : شکم های خود را مقبره ی حیوانات قرار ندهید ، فراموش نکنید !

12. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

برای درمان بی خوابی :

ـ کتاب فَلاحُ السائل سید بن طاووس : در حدیث معتبر ، نقل شده است که حضرت فاطمه (س) به رسول اکرم (ص) از بی خوابی شکایت کرد ، پس آن حضرت صلی الله علیه و آله فرمود : '' این دعا را بخوان : یا مُشْبِعَ الْبُطونِ الْجائِعَةِ وَ یا کاسِیَ الْجِسوم الْعارِیَة وَ یا مُسَکِّنَ الْعُروُقِ الضّارِبَةِ وَ یا مُنَوِّمَ الْعُیونِ السّاهِرَةِ ، سَکِّنْ عُروُقی الضّارِبَة وَ اَذِنْ لِعَیْنی نَوْماً عاجِلاً .''

پس حضرت صدیقه ی کبری (س) این دعا را ګفت و بی خوابی از ایشان دفع ګردید .

ـ کتاب جنه الامان کفعمی (ره) : سوره ی مبارکه ی تحریم را بر فرد بی خواب بخوانند ، بی خوابی او برطرف می شود .

ـ امام صادق (ع) : هر کس به بی خوابی مبتلا شود و خوابش نبرد این دعا را بخواند : '' سُبحانَ اللهِ ذِی الشَّأْنِ ، دائِمِ السُّلْطانِ ، عَظیمِ الْبُرهانِ کُلَّ یَوْمٍ هُوَ فی شَأْنٍ .''

ـ کتاب منهاج سمنانی و کتاب تسهیل الدواء : از حضرت امیر المؤمنین روایت شده است هنګامی که کسی در خواب از دزد بترسد و بی خوابی بر او مسلط شود این آیه را بخواند : " فَضَرَبنا عَلی آذانِهِم فی الْکَهفِ سِنینَ عَدَداً ... ''

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم به عدد ما احاط به ی علمک
    ویرایش توسط "VICTOR" : 24th September 2013 در ساعت 11:09 AM

14. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    DVM
    ارسال تشکر
    20,723
    دریافت تشکر: 12,331
    قدرت امتیاز دهی
    18939
    Array
    رضوس's: شاد3

من به شدت گلو درد دارم درمانش جیه؟؟؟؟؟
    خدایا تو آنی که آنی توانی جهانی چپانی ته استکانی.
    زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست/آنقدر سیر بخند که غم از رو برود

16. 4 کاربر از پست مفید رضوس سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

به درخواست جناب آقای asheghe- shohada

عوامل تحریک کننده ی اشتها و رفع بی اشتهایی :

ـ امام صادق (ع) : چه خوب لقمه ای است پنیر ! دهان را تازه می کند ، بوی دهان را خوب می کند ، آنچه را که قبلش خورده شده ، هضم می نماید و اشتها به غذا را ایجاد می کند .

ـ امام صادق (ع) : حوک ( بادرنجبویه ) سبزی پیغمبران است ، بدان ! به درستی که در آن هشت خصلت است :

غذای خورده شده را هضم می کند ، آروغ را خوشبو می کند ، ګرفتګی های مجاری رګ ها را می ګشاید ، اشتها به غذا را تحریک می کند ، بیماری را از درون به بیرون می کشد ، ...

ـ رسول اکرم (ص) : در مسواک زدن دوازده خصلت است :

اشتها به خوردن غذا را تحریک می کند ، ...

ـ امام صادق (ع) : در مسواک زدن دوازده ویژګی است :

اشتها به (خوردن )غذا را بر می انګیزد ، ...

ایوب بن نوح : فردی که با اباالحسن اول ( امام موسی کاظم (ع) ) بر سفره ای حاضر شده بود برایم نقل کرد که ان حضرت باذروج ( بادرنجبویه ) طلبید و فرمود : '' دوست دارم که غذا را باآن شروع کنم ، پس به درستی که آن اشتها به غذا را تحریک می کند ... غذایت را باآن تمام کن ، پس به درستی که آن ، غذای قبل از خودش را ګوارش می دهد همانطور که اشتها برای غذای بعدی را تحریک می کند ، سنګینی غذا را در دستګاه ګوارش از بین می برد و ...''

عوامل تحریک کننده ی اشتها طبق احادیث فوق :

ـ خوردن پنیر و حوک ( بادرنجبویه )

ـ مداومت بر مسواک زدن .

18. 6 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط رضوس نمایش پست ها
    من به شدت گلو درد دارم درمانش جیه؟؟؟؟؟
    جناب رضوس به تاپیک ګیاه درمانی مراجعه کنید ، راه های ګیاهی اون رو نوشتم ، اګه وقت کردم احادیث را هم حتماً اینجا ذکر می کنم ، امیدوارم که به کارتون بیاد .

20. 4 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع