دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 78

موضوع: ګیاه درمانی

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

پیش فرض پاسخ : ګیاه درمانی

بقیش بعداً ، خسته شدم
    تجربیاتم رو هم باید بګم

2. 2 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

ادامه ی راه های درمان انواع سوختګی :

ـ برګ تازه ی درخت توت را بکوبید و با روغن زیتون مخلوط کنید و بر محل سوختګی بمالید .

ـ برګ های تازه ی بارهنګ را خوب بشویید ، بعد کوبیده و روی محل سوختګی ضماد کنید .

ـ زهره ی خوک و پیه آب کرده ی خوک را با هم مخلوط کنید و روی آن بمالید .

ـ مقداری هویج شسته شده را ریز رنده کنید ، بعد در پارچه ی نازکی بریزید و روی محل سوختګی قرار دهید .

ـ برګ های کلم را بکوبید و با سفیده ی تخم مرغ مخلوط کرده و بر محل سوختګی ضماد کنید .

ـ اول مرتب با محلول اسید پیکریک 20 درصد کمپرس کنید تا سوزش آن کاهش یابد و بعد از آن ، آب آهک طبی را با روغن زیتون به نسبت مساوی مخلوط کنید و به وسیله ی یک پر مرغ تمیز آن ها را بر محل سوختګی بمالید .

ـ اقاقیا را در روغن زیتون مخلوط کنی و بمالید .

ـ خاکستر برګ سرو را روی محل سوختګی بپاشید .

ـ دوده 5/2 ګرم و مردار سنګ ، بوره و حنا از هر کدام 5 ګرم ، همه را در نیم فنجان روغن کنجد مخلوط و ګرم کنید و پس از سرد شدن بر محل سوختګی بمالید .

ـ 5 ګرم سرمه ، 20 ګرم پیه بز آب کرده و کمی روغن ګل را با هم ګرم و مخلوط کنید و بمالید .

ـ مقداری آهک را در ظرفی ریخته و روی آهک ها آب بریزید تا آب روی آهک ها را بپوشاند و بعد از 2 ساعت آب آن را آرام خالی کنید و روی آن آب جدید بریزید و پس از 2 ساعت باز هم آب آن را عوض کرده و این کار را هفت مرتبه تکرار کنید . بعد آهک ها را خشک کرده و با روعن ګل یا روعن کنجد مخلوط کنید تا به صورت خمیر نسبتاً نرمی درآید و به محل سوختګی بمالید . اګر مقداری ګل قیمولیا هم به آن اضافه کنید بهتر جواب می دهد .

ویرایش توسط "VICTOR" : 25th August 2013 در ساعت 09:32 AM

4. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

سوزش سوختګی :

ـ برای تسکین سوزش سوختګی روی آن نفت یا سفیده تخم مرغ خام و یا خمیر دندان بمالید .

ـ یک سیب زمینی خام را ریز رنده کنید و روی موضع ګذارید و یا آن را از وسط دو قسمت کرده و قسمت داخلی آن را ملایم بر محل سوختګی بمالید .

ـ پیاز را ریز رنده کرده ، کمی نمک بزنید و بر محل سوختګی ضماد کنید . ( مجدداً می ګم ، خیلی مؤثره .)

ـ انجیر تازه و یا خشک را در شیر بپزید و تا ګرم است بر محل سوختګی ضماد کنید .

ورم سوختګی :

ـ برای درمان ورم سوختګی باید آب به را بګیرید ، بعد دانه های به را کوبیده و در آن بریزید ، شیره ای بدست می آید که باید آن را برای سوختګی مصرف کنید .

ویرایش توسط "VICTOR" : 25th August 2013 در ساعت 09:09 AM

6. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

سلام و علیکم و رحمه الله
    آیا در مورد سوال ما!! کسی نیست که ما را یاری کند...

8. کاربرانی که از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند.

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها
    سلام و علیکم و رحمه الله
    آیا در مورد سوال ما!! کسی نیست که ما را یاری کند...
    و علیکم السلام

چرا من هستم ، ولی هنوز سؤال قبلی تموم نشده ، بعدش نوبت شماست ، آسیا به نوبت !

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 171717 نمایش پست ها
    و علیکم السلام

چرا من هستم ، ولی هنوز سؤال قبلی تموم نشده ، بعدش نوبت شماست ، آسیا به نوبت !
    خیر سرت آبجی ارشد هوشنگ دراز بودیا
    من وقتم تنگه!!

11. کاربرانی که از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند.

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

خیر سرت آبجی ارشد هوشنگ دراز بودیا
    من وقتم تنگه!!
    الان می خوام برم ، وقت منم تنګه .
    ما که خیری از داداشمون هوشنګ ندیدیم !

13. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 171717 نمایش پست ها
    الان می خوام برم ، وقت منم تنګه .
    ما که خیری از داداشمون هوشنګ ندیدیم !

خیر سرت فرستادیمت قبرس که درس بخونی و دکتر شی
    میدونی چن تا بز رو برات فروختم؟
    میدونی چن تا اسب رو برات پیش فروش کردم؟ اسبای نازانینم!
    اهم اهم!

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

و او شفا دهنده است
    میگم من پارسال توپ 106 به شددددددت خورد به بینی ام
    ورم کرده بود بددددد!!
    دکتر گفت بهتر میشه
    یه ذره بهتر شده ها!
    ولی الانم ورم رو داره
    دارویی چیزی نیست بمالونم بهش!! آبرومون رفت!!
    میدونم زیاد مربوط نیست ولی فعلاً چون عجله دارم در همین حد .

تشکیل عفونت و تأثیر ګیاهان دارویی :

بیشتر بیماران می خواهند بدانند که عفونت چیست ، از کجا می آید و از چه چیز ساخته می شود . هر جایی از بدن که مورد حمله ی میکروب ، انګل یا در اثر ایراد ضرب و جرح زخم شد ، میکروب ها می توانند وارد بدن شوند . به محض ورود میکروب ها ، سربازان و محافظین جسم آدمی برای از بین بردن دشمن به آن محل هجوم می آورند . این سربازان فداکار از دسته سلول های سفید یا ګلبول های سفید خون هستند به نام های نوتروفیل و ماکروفاژ . این ها مقدار زیادی از باکتری ها و میکروب های وارد شده به بدن را بلعیده و نیز مقداری از نسج له شده و نکروزه را نیز می خورند . موقعی که این دو کار را انجام دادند ، عده ای در اثر سم میکروب ها می میرند .

پس از چند روز حفره ای در محل نسج ملتهب ایجاد می شود که شامل مقادیر زیادی از نسج نکروزه ، نوتروفیل های منهدم شده و بالاخره ماکروفاژهای مرده می باشد که یک چنین مخلوطی را معمولاً عفونت می ګویند .این عفونت ادامه می یابد یا متوقف می شود یا در جایی از بدن سر باز می کند و ګاهی بسته باقی می ماند . اګر عفونت در محل خود باقی بماند ممکن است نسوج مرده ی اطراف ورم از بین رفته و عفوتن به تدریج در اثر آنولیز در مدت چند روز تجزیه شوند و مواد حاصل از آن به وسیله ی نسوج مجاور جذب ګردد. به طوری که پس از چندی آثاری از ورم دیده نشود .

اثر موضعی داروی ګیاهی چنین است که اطراف حفره ی چرک را پوشانده و با نفوذ خود مانع پراکنده شدن آن می شود . از طرفی به علت نفوذی که دارد نمی ګذارد تغذیه ی سلول های چرک زا و زندګی میکروب ها به خوبی انجام ګیرد . چون راه تغذیه بسته می شود محتوی تومور یا تورم ، پژمرده و پلاسیده و از بین می رود . این یک طریق معالجه است . طریق دیګری که به وسیله ی داروهای مخصوص به خود انجام می شود این است که تورم در اثر تند شدن جریان خون و بالا رفتن درجه ی حرارت آن محل ، زودتر از بین می رود . راه دیګر تجویز داروی منفجر کننده است که با این طریق تومور سر باز کرده و عفونت آن خارج می ګردد . لذا داروهای ضد التهاب ګیاهی به سه دسته تقسیم می شوند : 1. داروهای جمع کننده و کوچک کننده ی تومور یا تورم . 2. داروهای حل کننده . 3. داروهای منفجر کننده .

ورم از ضربه خوردګی :

اګر عضوی در اثر ضربه خوردګی ورم کرده است ، باید روزی چند مرتبه روی آن روغن زیتون یا روغن کنجد یا روغن ګل بمالید و پس از مالش با روغن ، آن موضع را ګرم نګه دارید .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط صبا محمدي نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیزم،من حدودا سه ماه میشه هر روز صبح که بیدار میشم ،قبل از صبحانه خوردن حالت سرماخوردگی دارم،گلویم درد میکنه ،بینی و گوشم بیشتر اوقات خارش داره،میخواستم بپرسم این حالات آلرژی هست؟یا با گیاه درمانی بهتر میشه؟
    سلام ، این این حالت برای منم یه مدت اتفاق می افتاد ، البته من یه جورایی انګار به هوای صبحګاهی حساسیت پیدا کرده بودم ، هی عطسم می ګرفت و کمی هم آبریزش بینی داشتم ، بیشتر به آلرژی شباهت داره ، بله خوب میشه .

فکر می کنم مال شما حساسیت فصلی باشه . اجازه بدید دقیق ببینم مشکل چیه بعد راه بهتون پیشنهاد بدم .

17. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع