دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 52

موضوع: شروع کلاس آموزشی

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض پاسخ : شروع کلاس آموزشی

نقل قول نوشته اصلی توسط 1=1+1 نمایش پست ها
    ی وقتایی من یه موضوع درسی نمیفهمم هرچی بیشتر دنبالش میرم مطالب بیشتر میخونم سوالاتم بیشتر میشن و گیج تر میشم اخرشم میبینم دارم از موضوع اصلی منحرف میشم کلا بیخیالش میشم و متاسفانه مثل بقیه بچه ها دانشگاه مطلبو حفظ میکنم تا حداقل نمرشو از دست ندم شما وقتی گیج میشید چکار میکنید ؟
    سلام به شما و همه بچه های عزیز. زیاد مهم نیست که یک موضوع رو ادامه بدید یا نه.لئوناردو داوینچی از سن نوجوانی تو جنگل راه می رفت و از هر چیزی که می دید نقاشی می کرد. داوینچی به استایل بدن انسان و حیوان و حتی گیاهان علاقه فراوانی داشت و جنگل براش بهشت بود چون هم می تونست از کارش لذت ببره، چیزای جدید یاد بگیره و سوالات جدیدی مطرح کنه که زود به جواب می رسیدن. من خودم همیشه دوست داشتم یک آزمایشگاه و کارگاه خصوصی داشته باشم تا هر کاری که دوست داشتم رو توش انجام بدم. شما هم به این محیط نیاز دارید و باید درونش باشید تا بتونید کار دل بخواه تون رو انجام بدید. انتخاب نکنید که راجع به موضوعی ادامه بدید یا نه. تنها سوالات رو پیش خودتون نگه دارید و در محیط کاری مناسب و مورد علاقه تون حضور داشته باشید. در مورد ترس شما از دور شدن از اصل موضوع، برمیگرده به وسواس و پیش بینی منفی تون از آینده. به فکر و عقل خود اعتماد کنین چون کارش رو درست داره انجام میده. مشکل اصلی در اطلاعاتی هست که به مغزتون وارد میشه. شما به عمد یا غیرعمد این اطلاعات رو فیلتر می کنین تا بهنجار بشن. توصیه من اینه که اول دانشمندی برای خودتون بشین و بعد معلمی برای بقیه. غیر ضروریه برای یاد چیزی که بهتون ثابت نشده برنامه ریزی کنین. اینکار تنها به شما فشار عصبی وارد می کنه و باعث بی انگیزگی میشه.بودن در محیط کاری مورد علاقه تون می تونه از طریق آزاد کردن جریان اطلاعات ورودی به ذهن تون تاثیر مثبت داشته باشه موفق باشید.
    ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 14th July 2013 در ساعت 07:16 PM

2. 8 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار شیمی عمومی
    رشته تحصیلی
    ♥♥♥♥
    ارسال تشکر
    5,978
    دریافت تشکر: 4,121
    قدرت امتیاز دهی
    9174
    Array
    1=1+1's: جدید40

یعنی وقتی یه موضوع نفهمیدیم دنبالش بریم ولی زیاد وسواس نشون ندیم

باز به مطالعمون ادامه بدیم حتی راجب موضوعات دیگه مطالعه کنیم و اون سوالاتم تو ذهنمون داشته باشیم

و توی فرصت های بعدی بهش فکر کنیم

چون اگه زیاد رو ی موضوع زوم کنی اگه جوابشو نفهمیم باعث سردرد و بی انگیزگی میشه

4. 5 کاربر از پست مفید 1=1+1 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

به نام خدا
    جلسه چهارم
    صدای عقل
    چکیده:
    در این جلسه دلایل سخت بودن مطالب جلسات پیشین گفته میشه و با صدایی آشنا میشین که قبلا بهش توجه نکردید.
    از این جلسه به بعد همه چیز آسون میشه و یادگیری مطالب آسون تر و البته کار من هم راحت تر میشه.
    در آخر ازتون انتظار دارم این جلسه رو بسیار مهم بشمارید و مفاهیم رو با چیزایی که میدونید و تو این جلسه تازه یاد می گیرید match کنین.

مقدمه:
    جلسات پیشین سخت بودن اما نه به خاطر اینکه بهتون ثابت کنم خنگ اید. حقیقتش داشتم سیستماتیک اذیت تون می کردم تا دو چیز بهتون ثابت بشه:
    اول اینکه واقعا به آینده ای که برای خودتون ترسیم کردید علاقه دارید و دیگه شل و سفت کردن بی معنیه بهتون خوش آمد میگم شما یه نخبه واقعی و انسانی هستید.
    دوم اینکه باور کنین یه صدایی تو فکر شما وجود داره که جواب بیشتر سوالات رو میده حالا چه درست و چه غلط.
    این صدا صادق ترین جواب ها رو با توجه به اطلاعات ورودی میده اما شما دست کم می گیریدش و خفش می کنین.ویژگی که من تو این صدا دیدم و ازش استفاده می کنم اینه که بسیار بسیار سریع و با راندمان بالا اطلاعات ورودی و حافظه رو پردازش می کنه و زحمت تفکر رو برای من کاهش میده.
    یکی از فرق های انسان معمولی و نخبه در شناسایی، کنترل و پرورش این صداست و رمز موفقیت شما استفاده از این ابزار خدا دادی برای رسیدن به اهداف تون است.

اما این صدا چیه؟ و چرا وجود داره؟
    چرا انقدر برای موفقیت مهمه؟

این صدا دقیقا چیه؟
    این صدا که "صدای ذهن متفکر" شماست، تنها یکی از دو صدای درون سر تونه.صدای دیگه شامل صدای کودک درون می باشد.
    این اصل رو برای تمیز دادن این دو صدا به یاد داشته باشید:
    صدای ذهن متفکر شامل صداهایی میشه که جواب سوالات رو با توجه به اطلاعات ورودی مدیریت شده میدن.
    صدای کودک درون هم شامل صداهایی میشن که جواب سوالات رو با توجه به اطلاعات ورودی مدیریت نشده میدن.
    این اصول رو درست به یاد داشته باشید.چون اصل زیر رو به دنبال دارد:
    برای داشتن اطلاعات ورودی مناسب باید اطلاعات خروجی مناسب طراحی کرد. اگر جوابی مناسب بخواهید باید تلاش کنین سوالی مناسب بپرسید.

و چرا وجود دارد؟
    ریشه این صدا با توجه به تحقیقات دو ساله من کاملا و خالصا به "ریاضی و علم اعداد" بر می گرده. چیز دیگری نیست اگر به من اعتماد دارید باور کنین.
    ربط بین ریاضی و جهان به اصل روبرو بر می گرده: جهان یک "ابر ابزار" است و هر ابزار یک تابع ریاضی می باشد.
    از کوچک ترین جز این عالم تا بزرگترین آن توسط توابع ریاضی قابل توصیف و پردازش اند.
    شما دز زندگی و این عالم هر کاری که بخواهید انجام بدید، اول باید تابع اون رو در ذهن متفکر خودتون بسازید و بعد به واقعیت تبدیلش کنین.
    حتما شنیدید که ذهن ما از بهترین ابرکامپیوتر های جهان هم سریع تره؟
    واضحه که دانشمندان امروزی هم باور دارند تمام عملیاتی که در ذهن هوشمند ما انجام میشه تنها عملیات های ریاضی است.
    این عملیات ها به شکل نظریه اعداد، هندسه و هزاران مبحث ریاضیاتی موجود در کتاب هاست فورا در مغز انجام میشه.
    هر کدوم از ما با توجه به استعدادی که داره در یک یا چند از این مباحث ریاضیاتی تخصص داره و در زندگی شخصی و کاری خودش بکار می گیره.
    اینکه چرا به صورت متن داخل کتاب ها نیست دلیلش به فلسفه علم بر میگرده. تمام متن کتاب شما بر مبنای فلسفه "اثبات گرایی منطقی" نوشته شده.
    اما در زندگی و مغز ما فلسفه واقعه گرایی جریان داره یعنی ما از واقعیات زندگی درس می گیریم و در جاهایی که به کارمون میاد ازش استفاده می کنیم.

تمام ابزاری که برای شروع دارید و به دردتون می خوره همینه. کار سخت شما در بکار گیری هرچه بیشتر این ابزار درونی هستش.
    اینو یادتون نره ما انسانیم.انسان بودن یه چیز خاصه که باید روش مطالعه و به عنوان یک ابزار هر چند کند و ضعیف روش حساب باز کنین.
    باور کنین تمام ابزار های اطراف شما خیلی ضعیف تر از اونی اند که ظاهرشون نشون میده.
    ما 2 تن آهن آلان و غیره رو دور هم جمع می کنیم و اسمش رو میزاریم اتومبیل تا برامون نقش پاهایی که داریم رو بازی کنن.
    قطعا اگر بحث سریع و کم هزینه رسیدن به مقصد نبود هیچ وقت به این ابزار ها تکیه نمی کردیم.
    شما راجه به درک مسائل گذشته و کشف مسائل جدید وقت دارید و چیزی رو تقریبا برای از دست دادن ندارید. بنابراین درست نیست که به ابزاری به جز بدن خودتون تکیه کنین.

تکالیف:
    1- تعیین کنید محل کار مورد علاقه شما چجور مکانی باید باشد( در رویای خود البته)
    2- از من یا دیگر افراد فعال در این تالار بپرسید این مکان ها رو کجا میشه یافت و اخلاق کاری آنجا چگونه است.
    3- نشریه سرآمد بنیاد ملی نخبگان را از سایت بنیاد دانلود کنید و بخوانید(روزنامه وار)

در جلسه بعدی به راه های مختلف ارتباط با افراد و نهاد ها و طرز استفاده ابزاری از آنها خواهیم پرداخت.
    نهاد های مختلف را خواهید شناخت.
    ارتباط ایمیلی، تلفنی، حضوری و با واسطه را یاد خواهید گرفت.
    موفق باشید.

- - - به روز رسانی شده - - -

به نام خدا
    جلسه چهارم
    صدای عقل
    چکیده:
    در این جلسه دلایل سخت بودن مطالب جلسات پیشین گفته میشه و با صدایی آشنا میشین که قبلا بهش توجه نکردید.
    از این جلسه به بعد همه چیز آسون میشه و یادگیری مطالب آسون تر و البته کار من هم راحت تر میشه.
    در آخر ازتون انتظار دارم این جلسه رو بسیار مهم بشمارید و مفاهیم رو با چیزایی که میدونید و تو این جلسه تازه یاد می گیرید match کنین.

مقدمه:
    جلسات پیشین سخت بودن اما نه به خاطر اینکه بهتون ثابت کنم خنگ اید. حقیقتش داشتم سیستماتیک اذیت تون می کردم تا دو چیز بهتون ثابت بشه:
    اول اینکه واقعا به آینده ای که برای خودتون ترسیم کردید علاقه دارید و دیگه شل و سفت کردن بی معنیه بهتون خوش آمد میگم شما یه نخبه واقعی و انسانی هستید.
    دوم اینکه باور کنین یه صدایی تو فکر شما وجود داره که جواب بیشتر سوالات رو میده حالا چه درست و چه غلط.
    این صدا صادق ترین جواب ها رو با توجه به اطلاعات ورودی میده اما شما دست کم می گیریدش و خفش می کنین.ویژگی که من تو این صدا دیدم و ازش استفاده می کنم اینه که بسیار بسیار سریع و با راندمان بالا اطلاعات ورودی و حافظه رو پردازش می کنه و زحمت تفکر رو برای من کاهش میده.
    یکی از فرق های انسان معمولی و نخبه در شناسایی، کنترل و پرورش این صداست و رمز موفقیت شما استفاده از این ابزار خدا دادی برای رسیدن به اهداف تون است.

اما این صدا چیه؟ و چرا وجود داره؟

این صدا دقیقا چیه؟
    این صدا که "صدای ذهن متفکر" شماست، تنها یکی از دو صدای درون سر تونه.صدای دیگه شامل صدای کودک درون می باشد.
    این اصل رو برای تمیز دادن این دو صدا به یاد داشته باشید:
    صدای ذهن متفکر شامل صداهایی میشه که جواب سوالات رو با توجه به اطلاعات ورودی مدیریت شده میدن.
    صدای کودک درون هم شامل صداهایی میشن که جواب سوالات رو با توجه به اطلاعات ورودی مدیریت نشده میدن.
    این اصول رو درست به یاد داشته باشید.چون اصل زیر رو به دنبال دارد:
    برای داشتن اطلاعات ورودی مناسب باید اطلاعات خروجی مناسب طراحی کرد. اگر جوابی مناسب بخواهید باید تلاش کنین سوالی مناسب بپرسید.

و چرا وجود دارد؟
    ریشه این صدا با توجه به تحقیقات دو ساله من کاملا و خالصا به "ریاضی و علم اعداد" بر می گرده. چیز دیگری نیست اگر به من اعتماد دارید باور کنین.
    ربط بین ریاضی و جهان به اصل روبرو بر می گرده: جهان یک "ابر ابزار" است و هر ابزار یک تابع ریاضی می باشد.
    از کوچک ترین جز این عالم تا بزرگترین آن توسط توابع ریاضی قابل توصیف و پردازش اند.
    شما دز زندگی و این عالم هر کاری که بخواهید انجام بدید، اول باید تابع اون رو در ذهن متفکر خودتون بسازید و بعد به واقعیت تبدیلش کنین.
    حتما شنیدید که ذهن ما از بهترین ابرکامپیوتر های جهان هم سریع تره؟
    واضحه که دانشمندان امروزی هم باور دارند تمام عملیاتی که در ذهن هوشمند ما انجام میشه تنها عملیات های ریاضی است.
    این عملیات ها به شکل نظریه اعداد، هندسه و هزاران مبحث ریاضیاتی موجود در کتاب هاست فورا در مغز انجام میشه.
    هر کدوم از ما با توجه به استعدادی که داره در یک یا چند از این مباحث ریاضیاتی تخصص داره و در زندگی شخصی و کاری خودش بکار می گیره.
    اینکه چرا به صورت متن داخل کتاب ها نیست دلیلش به فلسفه علم بر میگرده. تمام متن کتاب شما بر مبنای فلسفه "اثبات گرایی منطقی" نوشته شده.
    اما در زندگی و مغز ما فلسفه واقعه گرایی جریان داره یعنی ما از واقعیات زندگی درس می گیریم و در جاهایی که به کارمون میاد ازش استفاده می کنیم.

تمام ابزاری که برای شروع دارید و به دردتون می خوره همینه. کار سخت شما در بکار گیری هرچه بیشتر این ابزار درونی هستش.
    اینو یادتون نره ما انسانیم.انسان بودن یه چیز خاصه که باید روش مطالعه و به عنوان یک ابزار هر چند کند و ضعیف روش حساب باز کنین.
    باور کنین تمام ابزار های اطراف شما خیلی ضعیف تر از اونی اند که ظاهرشون نشون میده.
    ما 2 تن آهن آلان و غیره رو دور هم جمع می کنیم و اسمش رو میزاریم اتومبیل تا برامون نقش پاهایی که داریم رو بازی کنن.
    قطعا اگر بحث سریع و کم هزینه رسیدن به مقصد نبود هیچ وقت به این ابزار ها تکیه نمی کردیم.
    شما راجه به درک مسائل گذشته و کشف مسائل جدید وقت دارید و چیزی رو تقریبا برای از دست دادن ندارید. بنابراین درست نیست که به ابزاری به جز بدن خودتون تکیه کنین.

تکالیف:
    1- تعیین کنید محل کار مورد علاقه شما چجور مکانی باید باشد( در رویای خود البته)
    2- از من یا دیگر افراد فعال در این تالار بپرسید این مکان ها رو کجا میشه یافت و اخلاق کاری آنجا چگونه است.
    3- نشریه سرآمد بنیاد ملی نخبگان را از سایت بنیاد دانلود کنید و بخوانید(روزنامه وار)

در جلسه بعدی به راه های مختلف ارتباط با افراد و نهاد ها و طرز استفاده ابزاری از آنها خواهیم پرداخت.
    نهاد های مختلف را خواهید شناخت.
    ارتباط ایمیلی، تلفنی، حضوری و با واسطه را یاد خواهید گرفت.
    موفق باشید.

6. 11 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 1=1+1 نمایش پست ها
    یعنی وقتی یه موضوع نفهمیدیم دنبالش بریم ولی زیاد وسواس نشون ندیم باز به مطالعمون ادامه بدیم حتی راجب موضوعات دیگه مطالعه کنیم و اون سوالاتم تو ذهنمون داشته باشیم و توی فرصت های بعدی بهش فکر کنیم چون اگه زیاد رو ی موضوع زوم کنی اگه جوابشو نفهمیم باعث سردرد و بی انگیزگی میشه
    آفرین خوب گرفتی عزیزم.

8. 5 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    40
    دریافت تشکر: 256
    قدرت امتیاز دهی
    1088
    Array
    D.r who's: جدید21

واقعا به شما تبریک میگم که این مساله رو خود شما هم درک کردید !!! راستش کم کم داشت باورم میشد که دیوانه ام چون گاهی اوقات با خودم صحبت میکنم و صدایی درون مغزم منو راهنمایی میکنه و کاملا هم صحبت هاش درست و کامل و در جهت موفقیت از آب در میاد! از خدا ممنونم که یک نفر دیگرو مثل خودم بهم نشون داد!
    ............................................

از همه دوستان که مطلب آقا عرفان رو خوندن خواهشمندم که جدی بگیرنش چون واقعا موثر واقع میشه من امتحانش کردم و رو دست نداره فقط باید صداش کنید تا خودش رو نشون بده و باید یجورای کلید ON اش رو بزنید فقط باید حواستون باشه که با کودک درون و یجورایی با کسی که عقل درست حسابی نداره و راهنمایی های غلط میکنه و من اسمش رو هوا و هوس ها مغزی گذاشتم اشتباه نگیرید! در واقع این یک جور صدا هست که ناشی از نیاز آدمی میشه مثلا وقتی شما غذا نخوردید و یا گرسنه هستید یک صدایی مدام در ذهنتون تکرار میکنه که گشنمه , گشنمه و گشنمه و اجازه نمیده روی هیچ کاری تمرکز کنید و این در واقع همون هوس درون و مغز هستش....مطمئن باشید که این کار عملی هستش به خصوص عزیزانی که مثل من تک پسر یا دختر هستند و در واقع کسی رو ندارن که بتونن صحبت های بسیار خصوصی و مشکلاتشون رو در میون بزارن مغز انسان بهترین گزینه و بهترین مشاور هستش چون تمام احساسات اشتباهات عادات شما رو میشناسه پس حتما امتحانش کنید
    میبخشید زیاد صحبت کردم
    FOR EVER TRUSTING WHO WE ARE ! AND NOTHING ELS MATTERS

10. 7 کاربر از پست مفید D.r who سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

به نام خدا
    جلسه ششم معرفی نهاد های مختلف برای کمک های معنوی و فنی و مشاوره ای و در صورت امکان مالی بلاعوض.
    چکیده: در این جلسه یاد خواهید گرفت که از نهاد های مختلف برای ساده سازی کار خود استفاده کنین.بتونید ایده های خود را با نازل ترین قیمت به کمک اساتید و کارگاه های پیشرفته بسازید و همان جا هم تاییدیه علمی دریافت کنین.
    البته برای کمتر از اون هم کمک های مشاوره ای ارزشمند اساتید را برای انتخاب راه های درست را خواهید داشت باور کنین خیلی از چاله های زندگی خودم رو با کمک این اساتید دیدم وگرنه تا الان به جای اینکه به بالای سرم نگاه کنم و خورشید رو ببینم دنبال انرژی بی نهایت بودم.
    امیدوارم هر جا که هستید بتونید با این نهادهای حمایتی آشنایی پیدا کنین.
    مقدمه: حتما خیلی از شما به ساخت یه کارگاه و آزمایشگاه خصوصی فکر کردید.اما واقعا به این هم فکر کردید که اگر هر مخترع یا محققی بخواد یه کارگاه و آزمایشگاه داشته باشه کل مملکت به یه بمب ساعتی تبدیل میشه؟
    خب آزمایشگاه زدن یه بخش کاره حالا به پول و غیره اش کاری نداریم موضوع امنیت هم هست من خودم یه خاطره تلخ دارم که بعد از اون پشت دستم رو داغ کردم که دیگه تو خونه آزمایش نکنم.
    یادمه فکر می کردم میتونم آب درون یه نوشابه خانواده رو با یه شیلنگ به بالاش برگردونم و انرژی بینهایت تولید کنم.نیاز بود که درب نوشابه خانواده رو سوراخ کنم تا شیلنگ رو درونش جا سازی کنم.
    مادرم تو این موقع اومد و کمکم کرد و با خلاقیت خودش یه سیخ کبابی رو گذاشت رو اجاق گاز داغ شد و فورا برش داشت و خیلی راحت درب رو باهاش سوراخ کرد. ولی یه چیز پیش بینی نشده هم بود چون اولش با زور زیاد سیخ رو به درب فشار داد به محض رد شدن از درب نوشابه فرو رفت تو دستش...
    البته زیاد نرفت ولی من همون جا خشکم زد تا 6 ماه دپرس شده بودم. اصلا سمت اختراع نمیرفتم دیگه کلا.
    ولی بعد از 6 ماه با خودم عهد بستم که دیگه تو خونه طرف آزمایش و غیره نرم. و کارم رو خیلی مسالمت آمیز تر شروع کردم و به سمت تئوریسین شدن پیش رفتم.
    اما اینکه قرار نیست تو خونه آزمایش کنم به این معناست که باید یه جایی رو پیدا می کردم که بتونم اونجا به کمک اهل فن کارا رو انجام بدم. البته اینم بگم خیلی اوقات ما با چند تا سوال و جواب به هدف مون می رسیم.
    از اون موقع که تصمیم به شروع دوباره گرفتم تا 1 سال بعدش کلی کتاب و مطالب رو از اینترنت می خوندم تقریبا روزی 6 تا 7 ساعت کار من شده بود خوندن و یادگیری مطالب در همه زمینه ها.
    اینجا یه تجربه رو بهتون بگم: کلید درک تمام مسائل یک علم تنها در یادگیری اصطلاحات و معیار های اندازه گیری اون علم هست. هرچه این اصطلاحات رو بیشتر یاد بگیرید مطالب رسمی کتب رو بهتر میتونید درک کنین.
    و سریعتر یاد می گیرید در صحبت با اساتید هم همین وضعیت هست تا اصطلاحات کاربردی علم مورد نظر رو ندونی نمی تونی با استاد یا حتی دانشجو مورد نظر وارد بحث علمی بشید.بگذریم.
    بعد از یک سال در حین ثبت اولین کارم با یه پژوهشکده آشنا شدم به اسم فجر انقلاب. تا رفتم داخلش و بخش های مختلفش رو دیدم گفتم اینجا همون جاییه که دنبالشم.
    آزمایشگاه ها ، اساتید، استاد کار ها و غیره. باورتون میشه بیشتر اساتید بهم گفتن کار ما اینه که از بیرون سفارش بگیریم کار انجام بدیم؟ چی دیگه از این بهتر؟ یه آزمایشگاه که هم میشد از اساتید مشاوره گرفت، هم تاییدیه اختراع گرفت، هم تاییدیه علمی گرفت و آخر هم سفارش ساخت هر چیزی رو که فکرتون میرسه بهشون داد انجام بدن.
    الان به این پژوهشکده وصل ام و هفته ای دو بار رو سر می زنم اونجا تازگیا از اساتید بهم سفارش یه اختراع رو داده که انجام بدم. یه چیلر اسپیلیت برای مصارف خونگی.
    چگونه ابن نهاد ها رو اطراف خودمون پیدا کنیم؟ خیلی ساده است تو اینترنت سرچ بزنین. البته از کلمات کلیدی استفاده کنین مثلا پژوهشکده تهران یا پژوهشکده اراک و دانشگاه کرمان غیره. یه لیست کامل به شما نمایش داده میشه که برای شروع خوبه. در ادامه ارتباط با پژوهشکده مورد نظره که خیلی مهمه.
    ارتباط ایمیلی زیاد خوب جواب نمیده حتما زنگ بزنین و بپرسید که خدمات مالکیت فکری هم انجام میدن یا نه؟ مثلا تاییدیه علمی، تاییدیه ثبت اختراع و غیره.اگه انجام بدند معمولا سفارش انجام پروژه های ساخت رو هم به عهده خواهند گرفت.
    هزینه ها معمولا چقدر هست؟ خیلی کمتر از بیرون این واضح ترین چیزیه که من از این پژوهشکده فهمیدم.درواقع شما اگر به یک پژوهشکده وصل بشین دیگه نیازی به بستن قرار داد با شرکت های دیگر نخواهید داشت. هزینه ها اول پروژه تعریف میشه و بعد فیش بانکی به شما داده و بعد از واریز پروژه شروع خواهد شد. حالا بستگی به حجم پروژه و زمان انجام دادنش هم میشه اقساطی پرداخت کرد. هزینه ها اغلب تا 500 هزار تومان هست و تا 5 میلیون تومان هم میتونه افزایش پیدا کنه. هر پروژه چقدر طول می کشه؟ اگر یک اختراع کامل رو بخواید از صفر بسازید

ویرایش توسط مدیر تالار نخبگان جوان ایرانی : 16th August 2013 در ساعت 11:48 AM

12. 4 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    40
    دریافت تشکر: 256
    قدرت امتیاز دهی
    1088
    Array
    D.r who's: جدید21

به نظر من هرگز نمیشه روی بنیاد های ایرانی حساب کرد!! چون جدا که ارزش نمیدن مثلا همین بنیاد علمی نخبگان رو من بیش از 10 بار باهاشون تماس گرفتم چند تا اختراع و نظریه واقعا قوی داشتم ولی واقعا هیچ توجهی نکردن دست آخر من به دانشگاه mit ایمیل زدم و با یکی از استادانش در تماسم و نظریه هام رو بیان میکنم اون استاد به من گفت که فعلا باید دیپلمت رو در ایران بگیری ilets داشته باشی تا بتونی بیای ...البته بهم گفت که هزینه ها واقعا سنگین هستش ولی در هر صورت منو خیلی کمک کردن و یه عالمه هم استقبال کردن و اختراع ها و ایده ها رو جدی گرفتن به نظر من این راه بهتره
    FOR EVER TRUSTING WHO WE ARE ! AND NOTHING ELS MATTERS

14. کاربرانی که از پست مفید D.r who سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط D.r who نمایش پست ها
    به نظر من هرگز نمیشه روی بنیاد های ایرانی حساب کرد!! چون جدا که ارزش نمیدن مثلا همین بنیاد علمی نخبگان رو من بیش از 10 بار باهاشون تماس گرفتم چند تا اختراع و نظریه واقعا قوی داشتم ولی واقعا هیچ توجهی نکردن دست آخر من به دانشگاه mit ایمیل زدم و با یکی از استادانش در تماسم و نظریه هام رو بیان میکنم اون استاد به من گفت که فعلا باید دیپلمت رو در ایران بگیری ilets داشته باشی تا بتونی بیای ...البته بهم گفت که هزینه ها واقعا سنگین هستش ولی در هر صورت منو خیلی کمک کردن و یه عالمه هم استقبال کردن و اختراع ها و ایده ها رو جدی گرفتن به نظر من این راه بهتره
    سلام شما درست میگین. تو ایران وضعیت رسیدگی به نخبگان به لحاظ مالی واقعا بحث برانگیره و حقیقتا نمیشه به این نهاد ها تکیه کرد. بهترنی راه برای به نتیجه رسوندن یه اختراع یا نظریه حمایت پژوهشکده ها و دانشگاه هاست. خود منم به این نتیجه رسیدم که بنیاد ملی نخبگان یه نهاد اضافی و بدرد نخوره که باعث محدودیت های فراوانی شده. بودجه ها مستقیما باید در اختیار مراکز پژوهشی و مراکز رشد قرار بگیره تا با موازی کاری بهتر به نخبگان رسیدگی بشه.موفق باشید عزیزم.

16. 2 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار موسیقی
    ارسال تشکر
    110
    دریافت تشکر: 171
    قدرت امتیاز دهی
    676
    Array
    mosighi's: جدید92

سلام بر همگي
    غبر ممكنه كه بشه يه اختراع رو ثبت كرد و تاييديه علمي گرفت اونم در عرض يك سال مگه ميشه چون تمام افراد معتبر و ارگان هاي معتبر داخلي و خارجي و پژوهش سراها و دانشگاه ها و ... داخلي و خارجي بدون گواهي ثبت اختراع تاييديه علمي كه از نظر همه جا معتبر باشه نميدن چون پاي ابروشون در ميونه من خودمم براي اختراعم از چندتا پزشك معمولي تاييديه گرفتم ولي پزشك هاي معتبر بهم نظر هاشون رو گفتن ولي تاييديه معتبر ندادن
    بعد ثبت اختراع كم كمش بيشتر از يك سال طول ميكشه حالا چه طوري با ساخت و ثبت و تاييديه يك سال طول ميكشه ؟؟؟
    مگه قالي شويي!!
    لطفا دوستان رو الكي اميدوار نكنيد !
    ویرایش توسط mosighi : 11th August 2013 در ساعت 12:58 AM

مدیر تالار نخبگان جوان ایرانی
    اکانت شخصی
    عرفان سلیم زاده
    ارسال تشکر
    93
    دریافت تشکر: 163
    قدرت امتیاز دهی
    95
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mosighi نمایش پست ها
    سلام بر همگي
    غبر ممكنه كه بشه يه اختراع رو ثبت كرد و تاييديه علمي گرفت اونم در عرض يك سال مگه ميشه چون تمام افراد معتبر و ارگان هاي معتبر داخلي و خارجي و پژوهش سراها و دانشگاه ها و ... داخلي و خارجي بدون گواهي ثبت اختراع تاييديه علمي كه از نظر همه جا معتبر باشه نميدن چون پاي ابروشون در ميونه من خودمم براي اختراعم از چندتا پزشك معمولي تاييديه گرفتم ولي پزشك هاي معتبر بهم نظر هاشون رو گفتن ولي تاييديه معتبر ندادن
    بعد ثبت اختراع كم كمش بيشتر از يك سال طول ميكشه حالا چه طوري با ساخت و ثبت و تاييديه يك سال طول ميكشه ؟؟؟
    مگه قالي شويي!!
    لطفا دوستان رو الكي اميدوار نكنيد !
    سلام
    من تو سازمان پژوهش ها دیدم که کاچیران برای چرخ خیاطی های خودش در خواست تاییدیه علمی کرده بود.
    بهش هم دادن تاییدیه علمی بود البته.
    ببینید ما دو تا تاییدیه داریم. یکی تاییدیه ثبت اختراعه که درست میگید نمیشه بدون ثبت اختراع این تاییدیه رو گرفت.
    یکی هم تاییدیه علمیه.
    تو سازمان میتونید هر دوشو رو همزمان سفارش بدید به شرط اینکه اختراع همه چی تموم باشه و به مرحله تولید رسیده باشه.
    اگه طرح مثل مال کاچیران باشه یه 1 تا 2 طول میکشه.
    «می‌توانید اسم یک پرنده را در تمام زبانهای دنیا یادبگیرید اما وقتی این کار به پایان رسید، شما دقیقاً هیچ چیز در مورد آن نمی‌دانید...پس بیایید به پرنده نگاه کنیم و ببینیم که چه می‌کند. این مسئله است که مهم است. من خیلی زود تفاوت میان دانستن نام یک چیز و شناختن آن چیز را آموختم.» ریچارد فاینمن.

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)