دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 54

موضوع: سگ بازی در تهران! + تصاویر

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

پیش فرض پاسخ : سگ بازی در تهران! + تصاویر

نقل قول نوشته اصلی توسط SaSaMc2 نمایش پست ها
    سلام...

تعداد افرادي كه در سال فقط با سلاح سرد در كشور كشته ميشن بيش از 1100 نفر هست...

چند نفر در سال بر اثر حمله يا انتقال بيماري از سگ به انسانها در سال كشته ميشن؟

آدما خيلي خطرناك تر شيطان هستند چه برسه به حيوان...

چند نفر در دنيا بر اثر تماس با سگ ها مريض ميشن؟

و چند نفر بر اثر تماس با انسانها...

خطرناك ترين سگ دنيا چند نفر رو تونسته توي زندگي بكشه...

صدمين انسان خطرناك چند نفر رو كشته...

سگ ها چند هزار ساله با انسانها زندگي ميكنند...

و هميشه جزو 10 حيوان مفيد براي انسان بوده اند...

من بنا به حادثه اي از عكس سگ هم ميترسم...

ولي واقعيت رو نميشه انكار كرد...

خون نجس هست...

ولي قرار نيست بِكشيمش و جاش آب پر كنيم...
    البته این امار شما خیلی قدیمیه و الان دیگه داره نطدیک به 0 میشه این امار 1100 نفری که گفتین
    در ضمن مقایسه ی بین انسان و حیوان اصلا درست نیست انسان غریزی عمل نمیکنه و کاملا دلخواهانه هر کاری خوب یا بد انتخاب خودشه
    خب مگه چند نفر سگ دارند که بیماریهاش زیاد باشه یا مثلا آماری ازش باشه؟
    اگه زیاد بشه اونوقت همه ی مضراتش هم مشخص میشه
    نمیگم کلا حذف بشه
    میگم از داخل خونه و از بغل مردم حذف بشه بره تو باغ ها واسه نگهبانی - بره باغ وحش برای دیدن - بره جایی که برای انسان مفیده
    ولی نه اینکه جای دوست رو بگیره - یا اینکه با خودت ببریش خونه!!!
    تازه وقتی دین میگه یه چیزی نجس هست و ازش دوری کنید- دیگه دلیلی نمیمونه
    مثل گوشت خوک که خوردنش حرام هست بگیم مگه چند نفر دارن مریض میشن از خوردن این گوشت یا اینکه مگه چه ضرری داره؟
    خب حتما خدا یه چیزی میدونه که گفته حرام مشخص کرده نجس
    خب سگ هم نجسه !
    اما منظورم این نیست چوپان ها هم سگ نداشته باشن
    پلیس هم سگ نداشته باشه یا هرجایی که لازمه نباشه-بلکه سگ هم باید برای ما یه وسیله باشه برای کمک به انسان (البته با حفظ حقوق حیوانات و محیط زیست) نه اینکه ورد زندگی شخصیمون بشه! یا وسیله ی بازیمون بهشه!
    سگ بازی دیگه نوبرشه خدایی!
    اسباب بازی بهتری نبود اخه؟

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط انوبانی نی نمایش پست ها
    کبوتر بازی مسخره نیست ؟ قناری بازی ؟ سهره بازی ؟ طوطی ؟ جدیدا سمندر ومارمولک ؟ موش خرما ؟ چرا اینقدر تو جزییات زندگی همدیگه دخالت میکنیم ؟ هرکی به یه چیزی علاقه داره . چرا سعی میکنیم همه چیز تو یه چارچوب قرار بگیره وخارج اون مسخره بازیه , بی فکریه , بی دینیه , بی مسئولیتیه , بی ..... ؟؟؟ تا کجا میخوایم بریم ؟عادت کردیم همه چیز و همه کار مردم رو زیر زره بین بزاریم ودرموردش نظر بدیم ؟؟؟؟!!!!!میدونید زندگی و امنیت خیلی از روستایی های ما به سگ وابستس
    میدونید زندگی و امنیت عشایر کوچ نشین به سگ وابستس
    میدونید چوپان ها با کمک سگ گله رو جمع میکنن
    میدونید امنیت خیلی از پارکینگ ها و گاراژ های خالی به سگ وابستس
    میدونید در کشف مواد مخدر پلیس ایران از سگ استفاده میبره
    وخیلی میدونید های دیگه .....
    به خدا عشایر هم سگ رو نمیبرن تو چادرهاشون!
    هیچ سگ گله ای تو خونه ی چوپان برده نمیشه!
    همین کاربردهایی که نوشتین خوبه و درست و من هم قبول دارم
    منظور من بردن سگ توی خونست
    سگ بازی با استفاده ی درست از سگ متفاوته
    قناری و انواع جانوران دیگه هم نگهداشتنشون اصلا خوب نیست
    جای هیچ حیوونی توی قفس نیست-باشه هم توی خونه نیست!
    خونه محل زندگی انسانهاست
    نه حیوانات!

3. کاربرانی که از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم تجربی
    ارسال تشکر
    148
    دریافت تشکر: 336
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    به خدا عشایر هم سگ رو نمیبرن تو چادرهاشون!
    هیچ سگ گله ای تو خونه ی چوپان برده نمیشه!
    همین کاربردهایی که نوشتین خوبه و درست و من هم قبول دارم
    منظور من بردن سگ توی خونست
    سگ بازی با استفاده ی درست از سگ متفاوته
    قناری و انواع جانوران دیگه هم نگهداشتنشون اصلا خوب نیست
    جای هیچ حیوونی توی قفس نیست-باشه هم توی خونه نیست!
    خونه محل زندگی انسانهاست
    نه حیوانات!
    حسین عزیز من نمیگم تو اشتباه میکنی یا من 100% درست میگم من تمام حرفات رو قبول دارم اما .....

اما ما حق نداریم موشکافی کنیم یا به مردم توهین کنیم تو یکی از پست ها نوشته لیاقتشون همینه که .....

و خودت خوندیش . این بده وخیلی هم بده . من هم قبول دارم جای سگ تو خونه نیست و میتونیم در کمال احترام به صاحب سگ بگیم که فلان

مشکل رو برات ایجاد میکنه یا فلان بیماری . بقیه اش با خودش وبه ما ارتباطی نداره . ناراحتی من از تجسس و نظر دادن درمورد درست یا

نادرست بودن کارهای مردمه .کاری که اینقدر تکرار شده که قباحتش کاملا از بین رفته .صلاح کار خویش خسروان دانند . این همه گفتن اعتیاد بده

ریشه کن شد؟ مشروب الکلی بده ریشه کن شد ؟ زنا حرامه . ربا حرامه . ماهواره و الخ .... بزاریم هرکسی تو چار دیواریش هر کاری دلش

میخواد بکنه که میکنه مشروط به اینکه به دیگران لطمه نزنه . میخواد سگ ببره تو خونه , ببر وپلنگ ببره , مواد مخدر بکشه , برقصه , نماز بخونه

زنش رو کتک بزنه , از قدیم گفتن چار دیواری اختیاری و واقعا هم درسته . امر به معروف نهی از منکر این تو فکرت بود ؟ بهش میگیم از راه

درستش . گوش کرد که کرد گوش نکرد خودش وخدای خودش والسلام

5. 2 کاربر از پست مفید انوبانی نی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی علوم کشاورزی
    ارسال تشکر
    3,328
    دریافت تشکر: 667
    قدرت امتیاز دهی
    33
    Array
    ماه آفرید's: جدید131

شما دارین از حقوق حیوانات دفاع میکنید؟
    خب حقوق کدوم حیوان اینه که خرید و فروش بشه؟؟؟
    مگه جاندار نیست؟ مگه اشیاء که خرید و فروش بشه؟
    بزارین آزاد باشه چرا اسیرش میکنید؟
    رابطه ی انسانها با حیوانات پیشرفت کنه؟
    شما پیشرفت رو (یکی از ابعادشو ) پیشرفت روابط بین انسان و حیوان میدونید؟
    ما باید حواسمون به اونا هم باشه ولی نه رابطه!!! بلکه باید جلوگیری کنیم از ضرر رسوندن به اونا همین!!!

بله شما کاملا درست استدلال کردین واقعا این سوالهای 2خط اخر پستتونو تحسین میکنم ولی اینا جوابشون این نیست که سگ رو بیاریم توی زندگی خودمون
    بلکه جوابش چیز دیگریست
    جوابش هم همینی که همه میدونیم کاهش استفاده از سوختهای فسیلی-کاهش استفاده از منابع تجدید ناپذیر انرژی و مواد معدنی و......
    افزایش روشها و حجم بازیافت
    و در کل حمایت از محیط زیست
    ولی باز هم اینکه سگ یا هر حیوانی رو داخل قفس یا محیطی بسته نگه داریم یا خرید و فروش کنیم یا هرچیزی هیچ ربطی به دلایلی که عرض کردین نداشت
    و باز هم بر اساس منطق و اصول قبلی پافشاری میکنم بر صحبتهای قبلیم!
    هرکسی هم میتونه ازادانه بحث کنه-ازادی بیان داریم ولی آزادی از منطق و ازادی از عقل و ازادی از دین نداریم!
    دقیقا از حقوق حیوانات دفاع می کنم اینکه حیوانات هم حق آزادی دارند بله کاملا حق با شماست و خرید و فروش آنها صحیح نیست و باز هم منطورم را کامل می رسانم در یک مکان بهداشتی نه گوشه خیابان وهر جای دیگری خرید و فروش شوند.پس اول خرید و فروش نباشد و دوم برای حیوانات شخصیت قایل شویم حتی در زمان خریدشان.
    پیشرفت از دید شما در چیست؟به نظر من انسان اگر پیشرفت کرده فقط در علم است که ابعاد شخصیتی و زندگی فرد را دربر می گیرد و از آنجایی که طبیعت مادر همه چیز است و حیوانات قبل از انسان ساکن زمین بوده اند ما به عنوان یک انسان بایستی به آنها احترام بگذاریم.
    رابطه انسان و حیوان به عنوان دو جاندار ... دو موجود داراری روح ... اینکه سگ را ببینیم نگوییم اخه تخه چون نجس است... بله نجس است اما پیامبر هم به سگ غذا می دادند اما نه به این شدت سگ را از خودشان دور می کردند و نه کنار خودشان اجازه می دادند بیاید.در حد تعادلش...این رابطه در مورد همه حیوانات است... چرا هنوز کودکان به حیوانات سنگ میزنند؟به نطرتان اگر در این مورد کمی پیشرفت کنیم بداست؟از کودکان گذشته انسانهای بالغ که شکار حیوانات را یک تفریح می دانند...جواب این سوال همین جا است که ما در روابط با حیوانات هیچ پیشرفتی نکرده ایم.
    سگ مکان زندگی اش در طبیعت است همان طبیعتی که ما انسانها فقط از پیشرفت کارخانه سازی و تولید زباله و ...در طبیعت یاد گرفته ایم.به نطرتان اینجوری باید حواسمان به حیوانات باشد؟اینکه روز به روز مراتع را به ساختمان تبدیل می کنیم به حیوانات واقعا توجه کرده ایم؟
    مگر طبیعت خانه حیوانات نیست چرا ما به خانه آنها تجاوز می کنیم؟
    آزادی بیان و قضاوت دیگران با همدیگر خیلی فرق دارند...هر کس آزادانه دین و زندگی خودش را انتخاب می کند.
    سوالاتم فقط بیانگر طبیعت زیبایی که برایشان ساختیم بود و تاکید می کنم فقط در مورد سگ صحبت نکردم.
    به نطر شما اسم این حالات چیه؟ببر و دختری که بزرگش کرده_سگ و صاحب نابینایش_آموزش به میمونها_من که به اینه می گویم رابطه صحیح انسان و حیوان و فکر کنم در این هم خیلی پیشرفت نکردیم...
    هرگز اجازه نده دنیای رنگین کودکی ات با مداد سیاه غصه خط خطی شود.

7. کاربرانی که از پست مفید ماه آفرید سپاس کرده اند.

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

التماس میکنم جون همه مقدسین جزایر پولینزی و میکرونزی اون مطلب منو هم بخونیدنظرتونو همینجا بگید.
    آقا خانوم جون مادرت یک دونه بخر نه نخر یکباربخون
    آقا پسر جون اونgfات آهای دخترخانوم جون اون bfات مطلب منم بخونید بخدا گناه دارم.اگه تا شب ده نفر مطلبمو نخونند صابخونه مون راهم نمیده تو خونه.تورو خدا بخونید تورووووخدا
    خيانت فــقـر مي آورد

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی علوم کشاورزی
    ارسال تشکر
    3,328
    دریافت تشکر: 667
    قدرت امتیاز دهی
    33
    Array
    ماه آفرید's: جدید131

نقل قول نوشته اصلی توسط 312 نمایش پست ها
    التماس میکنم جون همه مقدسین جزایر پولینزی و میکرونزی اون مطلب منو هم بخونیدنظرتونو همینجا بگید.
    آقا خانوم جون مادرت یک دونه بخر نه نخر یکباربخون
    آقا پسر جون اونgfات آهای دخترخانوم جون اون bfات مطلب منم بخونید بخدا گناه دارم.اگه تا شب ده نفر مطلبمو نخونند صابخونه مون راهم نمیده تو خونه.تورو خدا بخونید تورووووخدا
    مطلبتان را خواندم در اصل داستانتان را... بله صحیح است...اما صحبت من چیز دیگری است من میگم بله سگ نجس است ...یا خوک نجس است آن هم به خاطر بیماریهایی که به انسان منتقل می کنند.همین چند وقت پیش انگل گوشت خوک را پیدا کردند و گفتند که خوردن آن ضرر دارد ...بابا جان ما انسانیم و عقل داریم که اینها نجس اند و باید از آنها دوری کرد خب چرا در دوری از حیوانات عاقلانه رفتار نمی کنیم؟ چرا به کسی که سگ دستش است بد می گوییم؟
    هرگز اجازه نده دنیای رنگین کودکی ات با مداد سیاه غصه خط خطی شود.

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط انوبانی نی نمایش پست ها
    حسین عزیز من نمیگم تو اشتباه میکنی یا من 100% درست میگم من تمام حرفات رو قبول دارم اما .....

اما ما حق نداریم موشکافی کنیم یا به مردم توهین کنیم تو یکی از پست ها نوشته لیاقتشون همینه که .....

و خودت خوندیش . این بده وخیلی هم بده . من هم قبول دارم جای سگ تو خونه نیست و میتونیم در کمال احترام به صاحب سگ بگیم که فلان

مشکل رو برات ایجاد میکنه یا فلان بیماری . بقیه اش با خودش وبه ما ارتباطی نداره . ناراحتی من از تجسس و نظر دادن درمورد درست یا

نادرست بودن کارهای مردمه .کاری که اینقدر تکرار شده که قباحتش کاملا از بین رفته .صلاح کار خویش خسروان دانند . این همه گفتن اعتیاد بده

ریشه کن شد؟ مشروب الکلی بده ریشه کن شد ؟ زنا حرامه . ربا حرامه . ماهواره و الخ .... بزاریم هرکسی تو چار دیواریش هر کاری دلش

میخواد بکنه که میکنه مشروط به اینکه به دیگران لطمه نزنه . میخواد سگ ببره تو خونه , ببر وپلنگ ببره , مواد مخدر بکشه , برقصه , نماز بخونه

زنش رو کتک بزنه , از قدیم گفتن چار دیواری اختیاری و واقعا هم درسته . امر به معروف نهی از منکر این تو فکرت بود ؟ بهش میگیم از راه

درساتش . گوش کرد که کرد گوش نکرد خودش وخدای خودش والسلام
    خب اشالی نداره منم توهین نکردم و حرف بدی نزدم که ایرادشو به من میزنید
    خب من هم فقط دارم میگم
    زورش که نکردم یا با کتک یا توهین که مجبورش نکردم-فقط منطقی صحبت کردم پس اعتراضی هم نداره!
    در ضمن خونه اره
    ولی پارک و خیابون و محیطهای عمومی چی؟
    سگ رو میبره تو خونش نگه میداره نمیتونه نیاره بیرون که! میتونه؟
    نمیتونه صداشو تو خونه نگهداره میتونه؟
    من 1ماه پیش 1 سگ دیدم نزدیک 1متر قدش بود داشت راه میرفت رو 4 پا سرش بالا بود!
    گرخیدم
    اینو تو خیابون داشت میبرد پارک!!!
    این یه مسئله ی شخصی نیست -اجتماعیه!

11. کاربرانی که از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند.

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ماه آفرید نمایش پست ها
    دقیقا از حقوق حیوانات دفاع می کنم اینکه حیوانات هم حق آزادی دارند بله کاملا حق با شماست و خرید و فروش آنها صحیح نیست و باز هم منطورم را کامل می رسانم در یک مکان بهداشتی نه گوشه خیابان وهر جای دیگری خرید و فروش شوند.پس اول خرید و فروش نباشد و دوم برای حیوانات شخصیت قایل شویم حتی در زمان خریدشان.
    پیشرفت از دید شما در چیست؟به نظر من انسان اگر پیشرفت کرده فقط در علم است که ابعاد شخصیتی و زندگی فرد را دربر می گیرد و از آنجایی که طبیعت مادر همه چیز است و حیوانات قبل از انسان ساکن زمین بوده اند ما به عنوان یک انسان بایستی به آنها احترام بگذاریم.
    رابطه انسان و حیوان به عنوان دو جاندار ... دو موجود داراری روح ... اینکه سگ را ببینیم نگوییم اخه تخه چون نجس است... بله نجس است اما پیامبر هم به سگ غذا می دادند اما نه به این شدت سگ را از خودشان دور می کردند و نه کنار خودشان اجازه می دادند بیاید.در حد تعادلش...این رابطه در مورد همه حیوانات است... چرا هنوز کودکان به حیوانات سنگ میزنند؟به نطرتان اگر در این مورد کمی پیشرفت کنیم بداست؟از کودکان گذشته انسانهای بالغ که شکار حیوانات را یک تفریح می دانند...جواب این سوال همین جا است که ما در روابط با حیوانات هیچ پیشرفتی نکرده ایم.
    سگ مکان زندگی اش در طبیعت است همان طبیعتی که ما انسانها فقط از پیشرفت کارخانه سازی و تولید زباله و ...در طبیعت یاد گرفته ایم.به نطرتان اینجوری باید حواسمان به حیوانات باشد؟اینکه روز به روز مراتع را به ساختمان تبدیل می کنیم به حیوانات واقعا توجه کرده ایم؟
    مگر طبیعت خانه حیوانات نیست چرا ما به خانه آنها تجاوز می کنیم؟
    آزادی بیان و قضاوت دیگران با همدیگر خیلی فرق دارند...هر کس آزادانه دین و زندگی خودش را انتخاب می کند.
    سوالاتم فقط بیانگر طبیعت زیبایی که برایشان ساختیم بود و تاکید می کنم فقط در مورد سگ صحبت نکردم.
    به نطر شما اسم این حالات چیه؟ببر و دختری که بزرگش کرده_سگ و صاحب نابینایش_آموزش به میمونها_من که به اینه می گویم رابطه صحیح انسان و حیوان و فکر کنم در این هم خیلی پیشرفت نکردیم...
    من که فکر کنم شما کاملا قانع شدید و فقط میخواین جواب منو بدین!
    در واقع من حرفم با قسمتی از حرفای شما مغایرتی نداره ولی شما نتیجه ی دیگه ای میگیرین!
    در واقع نتیجتونو از دلایل بی ربط بیرون میکشید
    اگه میخواین من بگم تسلیم چشم!!
    ولی اگه واقعیت رو بخواین باید در موضوع تاپیک بحث کنیم که شما بحثو خارج میکنین از موضوع اصلی!

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

مشکل اینجاست که ورود سگ به جوامع انسانی همین الان جایگزین علاقه به داشتن مونس انسانی(همسرقانونی)و مانع تلاش برای ازدیادنسل(فرزند آوری متاهلین)درغرب بعنوان الگو برای بقیه جوامع جهان سوم وچهارم و... شده است.دیده میشودکه یک ثروتمندبجای خرج کردن میراثش برای پیشرفت انسانها تمام اموال خودرابعدازمرگ به سگش میبخشد.افزایش تمایل انسانهای غربی به داشتن حیوان شخصی داردجایگزین حس اجتماعی بودن این افراد میشود.این هدردادن محبت مابین انسانها بحساب میاید.وقتی میشود تمام محبت را برای فرزند وهمسر ووالدین وهمسایگان وانسانها خرج کرد آیا اجازه دادن به گروهی از مردم برای گرایش بیشتر به سمت حیوانات عاقلانه هست؟اسلام هیچی درکجای فرهنگ ایران هست که به جای مصرف محبت مابین انسانها این محبت مصروف حیوانات شود؟
    .....
    حکایت دوازدهم
    قوش کریم خانی؛ خودش بگیرد و خودش بخورد!
    باید درآمدی کسب کرد تا بتوان آن را هزینه کرد. شاهان و رجال ایران غالباً عاشق شکار بوده اند و برای صید پرندگان و حیوانات وحشی، قرقی- قوش، شاهین، باز، سُنقر و چرغ و غیره را برای صید تربیت می کردند. از اطراف و اکناف هم اشخاص گاهی از این مرغان شکاری برای تقدیم می آوردند.
    از جمله وقتی برای کریم خان زند- سر دودمان سلسله زندیه- که مطلقاً اهل تجملات پرخرج نبود قوشی زیبا به عنوان تحفه آورده بودند.
    کریم خان از بازیار پرسید: خوراک این قوش چیست و چگونه باید از این حیوان پذیرایی کرد؟
    بازیار جواب داد: این قوش روزی دو وعده غذا می خورد، هر وعده باید گوشت یک مرغ بزرگ یا دو کبوتر به او داد. در فاصله دو وعده غذا اگر مقداری از انواع تنقلات نیز به او داده شود، در فربهی و سلامتش بی اثر نخواهد بود.
    محل این قوش باید قفس بالنسبه بزرگ و بسیار زیبا باشد.
    روزی یک بار هم باید او را شستشو دهند تا گرد و خاک که بر سر و رویش نشسته زدوده گردد.
    کریم خان مجدداً پرسید: بگو ببینم این حیوان زبان بسته در ازای این همه تیمارداری و پرستاری چه فایده دارد؟
    بازیار جواب داد: هرگاه وکیل الرعایا قصد شکاری کند و تصادفاً کبک یا کبوتری از دور ببیند، قوش را رها می کنند و این قوش احتمال دارد یکی از پرندگان را صید کند و به حضور سلطان بیاورد و همچنین اگر آهویی از جرگه شکار و تیررس سلطان فرار کند، هنر قوش این است که خود را به آهو
    می رساند و در مقابل دیدگانش آنقدر پر پر می زند تا حضرت وکیل الرعایا به آهو نزدیک شوند و آن را هدف قرار دهند.
    کریم خان که تاکنون سراپا گوش بود و دیده از حیوان تقدیمی برنمی داشت با تبسمی که حاکی از صفا و وطن خواهی و رعایت اقتصاد و صرفه جویی در دستگاه سلطنت بود به آورنده قوش گفت: به این ترتیب به حساب شما من باید روزی چهار کبوتر و مقداری تنقلات برای این حیوان تدارک کنم و یک نفر مربی نیز برای تیمار و راحتی او استخدام نمایم!
    حضار مجلس همگی به علامت تصدیق سر فرود آوردند.
    کریم خان پکی به قلیان مرصع زد و به لهجه لری گفت: ولش کنین خوش بیره، سی خوش بو هوره! در دربار من ستون خرجی برای این گونه تفریحات و تجملات بی فایده وجود ندارد.
    Veles-konin-xos-beyre-si-xos-bohore
    رهایش کنید، خودش برود بگیرد و خودش بخورد.
    [فرهنگ نامه امثال و حکم ایرانی، تألیف امین خضرائی ص 892- 893]
    خيانت فــقـر مي آورد

14. کاربرانی که از پست مفید 312 سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

سلام عزيزم...

البته این امار شما خیلی قدیمیه و الان دیگه داره نطدیک به 0 میشه این امار 1100 نفری که گفتین
    فرمانده ناجا خبرداد:
    کد خبر: ۲۹۳۷۰۹

تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۱ - ۱۷:۴۷

در ضمن مقایسه ی بین انسان و حیوان اصلا درست نیست انسان غریزی عمل نمیکنه و کاملا دلخواهانه هر کاری خوب یا بد انتخاب خودشه
    حرف ما هم همينه: و کاملا دلخواهانه هر کاری خوب یا بد انتخاب خودشه

و اين انتخاب دلخواهانه چه خوب چه بد ميتونه نگهداري از سگ باشه...

میگم از داخل خونه و از بغل مردم حذف بشه
    دقيقا مشكل از همونجا شروع ميشه كه ما به خودمون اجازه ميديم به داخل خونه و حتي بغل مردم كار داشته باشيم...

تازه وقتی دین میگه یه چیزی نجس هست و ازش دوری کنید- دیگه دلیلی نمیمونه
    اگر اينجوري فكر كنيم كه همه چي از همون اول روشن هست و داريم وقت خودمون و تلف ميكنيم...

خب حتما خدا یه چیزی میدونه که گفته حرام مشخص کرده نجس
    بله سگ ها ميتونن بيماري رو به انسان ها منتقل كنند...

معروف ترين بيماري اونها هم هاري هست...

و براي همين دين تماس با اين حيوان رو نجس اعلام كرده...

ولي در صورت ساخت واكسن و ايمن سازي سگ ها...

عامل بيماري زا برطرف ميشه...

و حتما بازنگري در چنين مواردي بر عهده كساني گذاشته شده...

ـــــــــــــــــــــــــ ــ

به نظر شما مفيد ترين حيوون غير خوراكي براي انسان ها در حال حاضر چي هست؟

و چرا؟

16. 3 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)