دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: مشاوره تحصیلی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم کامپیوتر
    ارسال تشکر
    9
    دریافت تشکر: 70
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : مشاوره تحصیلی

فکر کنم بهتره اینجا واقعا تبدیل به یه دفتر مشاوره شه تا یه دفتر مشاعره!
    من شروع میکنم...
    من بعد از 12 سال تحصیل با بهترین نمرات وارد دانشگاه شدم و تو رشته ی دلخواهم مشغول تحصیلم! در حال حاضر ترم اولی هستم! منتها من از یه محیط بسته و برنامه ریزی شده به یه محیط بی برنامه مثل دانشگاه پا گذاشتم و اصلا نمیدونم چیکار باید بکنم... حجم کتابها و عمقشون به شدت زیاد و وسیعه... و من روز به روز افسرده تر میشم و در حال حاضر داره حالم از خودم به هم میخوره... احساس میکنم شدم یه دانشجوی پوسیده... هیچ رمقی برام نمونده که شروع کنم به خوندن و اصلا نمیدونم چجوری و با چه برنامه ای!
    لطفا مشاوره رو شروع کنیم!

2. 3 کاربر از پست مفید Aerith سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

پیش فرض پاسخ : مشاوره تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط aerith نمایش پست ها
    فکر کنم بهتره اینجا واقعا تبدیل به یه دفتر مشاوره شه تا یه دفتر مشاعره!
    من شروع میکنم...
    من بعد از 12 سال تحصیل با بهترین نمرات وارد دانشگاه شدم و تو رشته ی دلخواهم مشغول تحصیلم! در حال حاضر ترم اولی هستم! منتها من از یه محیط بسته و برنامه ریزی شده به یه محیط بی برنامه مثل دانشگاه پا گذاشتم و اصلا نمیدونم چیکار باید بکنم... حجم کتابها و عمقشون به شدت زیاد و وسیعه... و من روز به روز افسرده تر میشم و در حال حاضر داره حالم از خودم به هم میخوره... احساس میکنم شدم یه دانشجوی پوسیده... هیچ رمقی برام نمونده که شروع کنم به خوندن و اصلا نمیدونم چجوری و با چه برنامه ای!
    لطفا مشاوره رو شروع کنیم!

دوست عزيز
    اكثر كسايي كه وارد دانشگاه مي شن همين مشكل رو دارن مخصوصا در ترم هاي اول
    چند تا چيزي كه حاصل تجربيات خودممه رو بهت مي گم

1- بدون كه تقريبا همه اين مشكل رو دارن اونم به خاطر تغيير محيطه و زمان ميبره كه سازگاري پيدا كني . پس تو تنها كسي نيستي كه اين مشكل رو داري . اين مساله كاملا طبيعيه .

2- نحوه درس خوندن تو دانشگاه با دبيرستان فرق داره . تو دبيرستان بايد خط به خط حفظ مي كردي ولي تو دانشگاه بايد مفهوم رو ياد بگيري . اكثرا اين اشتباه رو مي كنن در شيوه درس خوندنشون و بعد از چند ترم متوجه مي شن كه راهشون غلط بوده!

3- ببين تصورت از دانشگاه منطقي بوده يا نه . اگه نبوده سعي كن اصلاحش كني و به يه تصور منطقي برسي . اگرم بوده ، تلاش كن اونو محقق كني.
    مثلا من خودمم تصورم از دانشگاه اين بود كه (البته يكي از تصوراتم) راه تحقيق و پژوهش بازتره . اول كه وارد شدم ديدم نه اين طوري نيست ولي چون تصورم منطقي بود سعي كردم بهش برسم . پيش خيلي از استادا رفتم . با خيلي از دانشجواي سال بالاتري حرف زدم . ولي خيلي برخورد مناسبي نشد باهام ! حتي يكي از استادا محترمانه منو انداخت بيرون از اتاقش!!!!
    ولي ناميد نشدم و به تلاشم ادامه دادم و به اون تصوري كه داشتم رسيدم.

4. 3 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)