دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 40

موضوع: ازدواج همزمان داماد 16 ساله کاشمری با 2 دختر مورد علاقش.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    3,410
    دریافت تشکر: 5,648
    قدرت امتیاز دهی
    4008
    Array

پیش فرض پاسخ : ازدواج همزمان داماد 16 ساله کاشمری با 2 دختر مورد علاقش.

باعرض تبریک و ارزوی خوشبختی این زوج خوب خراسانی به همه دوستان وکابرانی که اصالتا شهری هستند وهیچ موقع به معنی واحدت کلمه معنی روستا رو به خوبی در ک نکردند همین قدر بگم که تو روستا همه هوای هم دیگه رو دارند ومثل شهر ها نیستد که هم سایه ازهم سایه خبر نداره ویا تو اپارتمان کسی افراد داخل ساختمان رو نمیشناسه وعیره وذالک ویا اینکه دختر شهری هزار تا قرمیاد من می خوام ادامه تحصیل بدم من باید شوهری که انتخاب می کنم خوشکل باشه وضعیت شغلیش خوب باشه وسربازی خدمت کرده باشه برام سرویس طلای20 میلیونی بخره وهرکسی هم که بر فرض اگه بیاد خواستگاری دختر شهری این قدر خانواده ها بداند که هزار تا چیز رو دوش داماد می گذارم جای دوری نمیریم همین مشهد وقتی میری خواستگاری یک دختر علاوه بر مهریه باید چند وسیله سنگینم قبول کنی مثل تلویزیون اونم ال ای دی سه بعدی با سینما خانواده وایلس ویک سرویس چوب کامل ویک یخچال همالیای6میلیونی واگه شد یک مکه ای بابا مگه چه خبره اومدی خواستگاری یا بنگاه معاملاتی حالا مراسم عروسی وتلار که برعهده داماده بماند ببین سر از کجا در میاره باید حتما پسر وزیر نفت باشی تا بتونی این مخارج رو بدیخوب اما ماشا الله تو روستا این برنامه های تجمل گرایی کمه روستا ییان پسرها شون رو که به سن18میرسه داماد می کنندخیلی دیر20سالگی اما چیزی که هست دختر روستایی به مردش وافا داره هر چند اگه دوتا دختر مثل این اقا عقد کنه از باور همه دخترا این کار خیلی کاربدیه مگه ما نداشتیم بزرگان دینمون چندتا زن داشتند!اگه کسی بتونه عدالت رو بین زن هاش ایجاد کنه اشکالی نداره!!مگه ما تو سیستان نداریم که هر مرد30یا40ساله دویاچهار زن دارند همه خوب وخوش کنارهم زندگی می کنند!!و اینکه تو روستا امار طلاق بسیار پایینه ومثل دختر های شهری نیس تا مشکلی تو زندگی پیش میاد قهر می کنند میرن خونه باباشون چون دختر تو ناز ونعمت بزرگ شده وبه فکر ارایش بوده اما دختر روستا از اشپزی بگیر تا خیلی از کار های دیگه رو می کنه که دختر شهری تو خیالشم نیست!یعنی یک کدبانو واقعی!واینکه امار طلاق تو کلان شهر های تهران *اصفهان *ومشهد بیشتر تا روستاهای کشور مون خلاصه روستاییان اهل زحمت کشین وکاراند وفعالیت خیلی از ماها بهتر اند که توسن بالا ازدواج می کنیم!حتی زندگی سالم تر و فرزند کار امدتری نصبت به متولدین شهری دارند پس ازدواج اگه شرایطش وتجمل گرایی کم بشه تو سن پایین خیلی بهتره!
    [

2. 6 کاربر از پست مفید farhad_jomand سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    دریافت تشکر: 1,091
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_jomand نمایش پست ها
    باعرض تبریک و ارزوی خوشبختی این زوج خوب خراسانی به همه دوستان وکابرانی که اصالتا شهری هستند وهیچ موقع به معنی واحدت کلمه معنی روستا رو به خوبی در ک نکردند همین قدر بگم که تو روستا همه هوای هم دیگه رو دارند ومثل شهر ها نیستد که هم سایه ازهم سایه خبر نداره ویا تو اپارتمان کسی افراد داخل ساختمان رو نمیشناسه وعیره وذالک ویا اینکه دختر شهری هزار تا قرمیاد من می خوام ادامه تحصیل بدم من باید شوهری که انتخاب می کنم خوشکل باشه وضعیت شغلیش خوب باشه وسربازی خدمت کرده باشه برام سرویس طلای20 میلیونی بخره وهرکسی هم که بر فرض اگه بیاد خواستگاری دختر شهری این قدر خانواده ها بداند که هزار تا چیز رو دوش داماد می گذارم جای دوری نمیریم همین مشهد وقتی میری خواستگاری یک دختر علاوه بر مهریه باید چند وسیله سنگینم قبول کنی مثل تلویزیون اونم ال ای دی سه بعدی با سینما خانواده وایلس ویک سرویس چوب کامل ویک یخچال همالیای6میلیونی واگه شد یک مکه ای بابا مگه چه خبره اومدی خواستگاری یا بنگاه معاملاتی حالا مراسم عروسی وتلار که برعهده داماده بماند ببین سر از کجا در میاره باید حتما پسر وزیر نفت باشی تا بتونی این مخارج رو بدیخوب اما ماشا الله تو روستا این برنامه های تجمل گرایی کمه روستا ییان پسرها شون رو که به سن18میرسه داماد می کنندخیلی دیر20سالگی اما چیزی که هست دختر روستایی به مردش وافا داره هر چند اگه دوتا دختر مثل این اقا عقد کنه از باور همه دخترا این کار خیلی کاربدیه مگه ما نداشتیم بزرگان دینمون چندتا زن داشتند!اگه کسی بتونه عدالت رو بین زن هاش ایجاد کنه اشکالی نداره!!مگه ما تو سیستان نداریم که هر مرد30یا40ساله دویاچهار زن دارند همه خوب وخوش کنارهم زندگی می کنند!!و اینکه تو روستا امار طلاق بسیار پایینه ومثل دختر های شهری نیس تا مشکلی تو زندگی پیش میاد قهر می کنند میرن خونه باباشون چون دختر تو ناز ونعمت بزرگ شده وبه فکر ارایش بوده اما دختر روستا از اشپزی بگیر تا خیلی از کار های دیگه رو می کنه که دختر شهری تو خیالشم نیست!یعنی یک کدبانو واقعی!واینکه امار طلاق تو کلان شهر های تهران *اصفهان *ومشهد بیشتر تا روستاهای کشور مون خلاصه روستاییان اهل زحمت کشین وکاراند وفعالیت خیلی از ماها بهتر اند که توسن بالا ازدواج می کنیم!حتی زندگی سالم تر و فرزند کار امدتری نصبت به متولدین شهری دارند پس ازدواج اگه شرایطش وتجمل گرایی کم بشه تو سن پایین خیلی بهتره!
    اهالی نخبه معلومه که این اقای فرهاد خیلی دله پری دارن خیلی شاکین خدا بهتون صبر بده ولی ااقای فرهاد ازدواج مراسم شوخی بازی نیست و باید با فکر انجام بشه همینطور که دختران ما عوض شدن پسران ما هم عوض شدن این یه ارتباط دو طرفست در ضمن من با کمال احترام برای این اقا داماد و زنهای محترمشون ارزوی خوشبختی میکنم ولی امیدوارم طرز و سطح فکریشون اینقدر بالا رفته باشه که بتونند با این مساله کنار بیان شما هم اقا فرهاد بدونید گرفتن همسر مهمتر از مساله مالیش تفاهم بین دو نفره من به این جمله ایمان دارم کسانی که قسمت هم باشن به هم میرسن.به رفتار اقایون هم نگاه کنید کسی دیگه دنبال سادگی نیست کسی دله ادما براش مهم نیست چند نفر رو دیدی به سادگی دختر نگاه کنند من ندیدم و نخواهم دید پس فقط دخترها عوض نشدند پسرهای جامعه هم عوض شدن رو حرفام فکر کنید واقعا نمیدونم ایران با این همه پشتوانه چرا باید جوانهاش اینطوری بشن ادمیت از بین رفته احترامها از بین رفته ای کاش میشد اداب و رسوم خوب قدیمی رو با تکنولوژی امروزی جهان پیوند بزنیم ای کاش

4. 7 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    3,410
    دریافت تشکر: 5,648
    قدرت امتیاز دهی
    4008
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط میترا پوررحیم نمایش پست ها
    اهالی نخبه معلومه که این اقای فرهاد خیلی دله پری دارن خیلی شاکین خدا بهتون صبر بده ولی ااقای فرهاد ازدواج مراسم شوخی بازی نیست و باید با فکر انجام بشه همینطور که دختران ما عوض شدن پسران ما هم عوض شدن این یه ارتباط دو طرفست در ضمن من با کمال احترام برای این اقا داماد و زنهای محترمشون ارزوی خوشبختی میکنم ولی امیدوارم طرز و سطح فکریشون اینقدر بالا رفته باشه که بتونند با این مساله کنار بیان شما هم اقا فرهاد بدونید گرفتن همسر مهمتر از مساله مالیش تفاهم بین دو نفره من به این جمله ایمان دارم کسانی که قسمت هم باشن به هم میرسن.به رفتار اقایون هم نگاه کنید کسی دیگه دنبال سادگی نیست کسی دله ادما براش مهم نیست چند نفر رو دیدی به سادگی دختر نگاه کنند من ندیدم و نخواهم دید پس فقط دخترها عوض نشدند پسرهای جامعه هم عوض شدن رو حرفام فکر کنید واقعا نمیدونم ایران با این همه پشتوانه چرا باید جوانهاش اینطوری بشن ادمیت از بین رفته احترامها از بین رفته ای کاش میشد اداب و رسوم خوب قدیمی رو با تکنولوژی امروزی جهان پیوند بزنیم ای کاش

من اره خیلی دل پری دارم این قدر که دوست دارم فریاد بزنم چرا واقع بین نیستیم چرا واقعیت جامعه رو درک نمی کنیم دختر داریم که الان 30سالشه اما مانند یک دختر18ساله رفتار می کنه؟؟بله ازدواج مراسم شوخی بازی نیست اما اینکه خیلی از جوان ها درسن پایین ازدواج کردن موفقیت های بسیاری پیدا کردند تا دختری که در سن بالا ازدواج کرده اونم روستای چه برسه شهری بارو کنید دخترای شهری خیلی ناز دارند وخیلی مهم هست براشون کسی بیاد خواستگاری شون که اولا تا جایی که می تونند بارش کنند از مهریه ولوازم منزل بعدش داماد رو بندازند تو خرج که مردم بگن مراسم دخترشون خوب بود عالی بود من می گم صدسال سیاه مردم از مراسم عروسی تعریف نکنند!!من نمی گم پسر های الان از خوشکلی بدشون نمیاد اما همون عده کم پسرها که ساده اند واز زندگی ساده وچهره بی ارایش دختر خوششون میاد بازهم خانواده ها ودختر سنگ جلوی راهش می ندازند چرا چون می خواد سالم زندگی کنه باید بره زیر خرج ومشکلات زندگی!!خصوصا پسری که سربازی نرفته اگه بره خواستگاری یک دختر شهری همون اول تکه بهش می نداره توکه نه سربازی رفتی نه کاری داری چه طور اومدی خواستگاری من وهی دختر من ومنم میزنه انگار می خواد چیزی رو معامله کنه؟؟معلومه پسر خوب وساده هم باشه سرخورده میشه ودنبال یک راه دیگه می گرده!ومثل بعضی ها دور ازدواج رو یک خط قرمز می کشه!من به نوبه خودم از ازدواج ساده روستاییان وخوصوصا دخترهای با اصل ونصب روستا بسیار شاد وخوشحالم چون زندگی شون رو با من وتویی اغاز نمی کنند با تفاهم وما بودن اغاز می کنند وباسالم وسلامت بودن!!بله پسرها هم فرق کردند اما امان از روزی که برند دانشگاه ولیسانس وفوق لیسانس بگیرند وخدای نکرده دکترا دیگه بیا وببین این مراسم های دختر پسر که ببین این از مدرکش ومعدالش حرف می زنه اون از خوشکلی وپول داربودن باباش هیچ کدوم برای تفاهم زندگی نمی کنند برای عنوان هم زندگی می کنند!!وان دختر وپسر شهری بقول دوستان با کلاس
    ویرایش توسط farhad_jomand : 5th October 2014 در ساعت 10:54 AM
    [

6. 3 کاربر از پست مفید farhad_jomand سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

عزیزم بحث مالی و یا وحدت خانواده مهم نیست!
    بحث سر این است که در یک جامعه متمدن چنین فرهنگی اشتباه است. باید تلاش کرد تا سنت های اشتباه گذشته را شکست و فرهنگ درست تری را جایگزین کرد.
    ازدواج با چند زن کار اشتباهی است که متاسفانه با ورود اسلام توجیح غلط دینی نیز پیدا کرده است. و این کار هیچ معنی برای یک مرد نخواهد داشت!
    زندگیه. video game نیستش که!
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

8. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

من اره خیلی دل پری دارم این قدر که دوست دارم فریاد بزنم چرا واقع بین نیستیم چرا واقعیت جامعه رو درک نمی کنیم دختر داریم که الان 30سالشه اما مانند یک دختر18ساله رفتار می کنه؟؟بله ازدواج مراسم شوخی بازی نیست اما اینکه خیلی از جوان ها درسن پایین ازدواج کردن موفقیت های بسیاری پیدا کردند تا دختری که در سن بالا ازدواج کرده اونم روستای چه برسه شهری بارو کنید دخترای شهری خیلی ناز دارند وخیلی مهم هست براشون کسی بیاد خواستگاری شون که اولا تا جایی که می تونند بارش کنند از مهریه ولوازم منزل بعدش داماد رو بندازند تو خرج که مردم بگن مراسم دخترشون خوب بود عالی بود من می گم صدسال سیاه مردم از مراسم عروسی تعریف نکنند!!من نمی گم پسر های الان از خوشکلی بدشون نمیاد اما همون عده کم پسرها که ساده اند واز زندگی ساده وچهره بی ارایش دختر خوششون میاد بازهم خانواده ها ودختر سنگ جلوی راهش می ندازند چرا چون می خواد سالم زندگی کنه باید بره زیر خرج ومشکلات زندگی!!خصوصا پسری که سربازی نرفته اگه بره خواستگاری یک دختر شهری همون اول تکه بهش می نداره توکه نه سربازی رفتی نه کاری داری چه طور اومدی خواستگاری من وهی دختر من ومنم میزنه انگار می خواد چیزی رو معامله کنه؟؟معلومه پسر خوب وساده هم باشه سرخورده میشه ودنبال یک راه دیگه می گرده!ومثل بعضی ها دور ازدواج رو یک خط قرمز می کشه!من به نوبه خودم از ازدواج ساده روستاییان وخوصوصا دخترهای با اصل ونصب روستا بسیار شاد وخوشحالم چون زندگی شون رو با من وتویی اغاز نمی کنند با تفاهم وما بودن اغاز می کنند وباسالم وسلامت بودن!!بله پسرها هم فرق کردند اما امان از روزی که برند دانشگاه ولیسانس وفوق لیسانس بگیرند وخدای نکرده دکترا دیگه بیا وببین این مراسم های دختر پسر که ببین این از مدرکش ومعدالش حرف می زنه اون از خوشکلی وپول داربودن باباش هیچ کدوم برای تفاهم زندگی نمی کنند برای عنوان هم زندگی می کنند!!وان دختر وپسر شهری بقول دوستان با کلاس
    یک آقای جامعه شناس در این رابطه این مطلب را برای من بیان کرد:
    موفق بودن زندگی دخترانی که در سنین پایین و بعضا در روستاها ازدواج کرده اند به دلیل بلوغ فکری آنان نبوده است. بلکه تنها به این دلیل بوده که در آن زمان طلاق معنای حقیقی نداشته و به اصطلاح اصلا بد می دونستند چنین چیزی رو در اون خانواده و اون رو باعث آبرو ریزی خاندان میدونستن.
    برای همین زن در هر شرایطی به حرف شوهر گوش می داده چه دلش می خواسته چه نه و اصولا اصلا حقی به عنوان طلاق رو برای خودش قائل نبوده.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

10. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

خبر موثق است ؟!

12. کاربرانی که از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    دریافت تشکر: 1,091
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    یک آقای جامعه شناس در این رابطه این مطلب را برای من بیان کرد:
    موفق بودن زندگی دخترانی که در سنین پایین و بعضا در روستاها ازدواج کرده اند به دلیل بلوغ فکری آنان نبوده است. بلکه تنها به این دلیل بوده که در آن زمان طلاق معنای حقیقی نداشته و به اصطلاح اصلا بد می دونستند چنین چیزی رو در اون خانواده و اون رو باعث آبرو ریزی خاندان میدونستن.
    برای همین زن در هر شرایطی به حرف شوهر گوش می داده چه دلش می خواسته چه نه و اصولا اصلا حقی به عنوان طلاق رو برای خودش قائل نبوده.
    من با حرف اقای مهدی موافقم اونا شرایطی جز زندگی کردن رو نمیبینند به نظر من طلاق اگر واقعا دو نفر به درد هم نخوردن عین زیباییست چرا ما ادما تفکراتمون رو درست نمیکنیم واقعا وقتی دو نفر به در هم نمیخورن بهتره از هم جدا بشن تا اینکه زندگی رو جهنم کنند البته شرایط طلاق رو باید داشته نه با هر چیز الکی بری و این کار رو انجام بدی وقتی ادمها با هم ازدواج میکنند باید به تعهدی که به هم میدن پایبند باشن به نظر من تفصیر حلقه ازدواج همینه گردی حلقه برای اینه که از خطاهای همدیگه تا اونجا که میتونی بگذری ولی حدی داره وقتی دیگه نمیتونی باید بگذری حالا بعضیا میگن باید تحمل کنی البته من در حدی نیستم که بتونم نظر بدم من نظرات شخصیم رو میگم

14. 3 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    متالوژی و زبان انگلیسی
    ارسال تشکر
    938
    دریافت تشکر: 980
    قدرت امتیاز دهی
    1995
    Array

اول از همه
    دخترا یجوری دارین اینجا دعوا میکنید و اعصابتون خرابه که انگار برای شما هوو آوارده....
    ایشون با اجازه ی زنش رفته یه زنه دیگه گرفته....
    حالا کاره اونی که میره قایمکی چندتا چندتا زن میگیره خوبه ؟
    یکی هم صادقه شما میزنید تو سرش؟

دوما این آقا داماد رو بچه خطاب میکنید
    میگید چی از زندگی حالیشه....
    میگید تو این سن هیچی نمیفهمه....
    با عرض شرمندگی باید بگم این بچه های شهری هستن که تا 30 سالگی هم درک درستی از زندگی ندارن....
    سختی های زندگی یک پسر رو مرد میکنه
    شما از زندگی ایشون دقیقا چه اطلاعی دارید ؟؟؟

یک قضاوت های مسخره و مضحکی تو این پست دیدم که دارم شاخ در میارم

دخترا دلشون خیلی بزرگ بوده که حاضر بودن تن به این خفت بدند...........
    خفت بودن این ازدواج رو شما تایین میکنید ؟

دختر های بیچاره.................. ای کاش میتوانستند درس بخوانند یا درآمدی داشته باشند تا محتاج این جور آدم های...نشوند!
    شما دقیقا با خوندن این سه سطر فهمیدید که اینها دو دختر بیچاره هستند که نتونستن درس بخونن و محتاج این جور آدم ها شدن ؟؟؟ در ضمن کدوم جور آدم ؟ داماد چه جنایت و خلاف بزرگی کرده.... عجب....

باید برای رشد فرهنگی جامعه روستائی و نمایاندن زشتی برخی باورها و سنتهای قدیمی غلط، خیلی تلاش کنیم.
    درسته باید برای رشد فرهنگ تلاش کنیم
    فرهنگی که باعث میشه یک پسر و حتی دختر نتونن ازدواج کنن فقط و فقط به خاطر خواسته های مسخره و غیر متعارفی که این دور و زمونه باب شده...

ازدواج با چند زن کار اشتباهی است که متاسفانه با ورود اسلام توجیح غلط دینی نیز پیدا کرده است. و این کار هیچ معنی برای یک مرد نخواهد داشت!
    اون وقت شما اشتباه بودن این کار رو مشخص میکنید ؟
    بر چه اساسی این حرف رو میزنید ؟ دلیل این حرفتون رو بیارید ؟
    اسلام توجیح غلطی نداده بلکه این مردم هستند که از اسلام سوء استفاده میکنن
    شما برید در مورد شرایط گرفتن بیش از یک زن در اسلام تحقیق کنید بعد بیاید اینجا ضدش حرف بزنید....
    ویرایش توسط مجتبی : 5th October 2014 در ساعت 03:31 PM

16. 6 کاربر از پست مفید مجتبی سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبی نمایش پست ها
    اول از همه
    دخترا یجوری دارین اینجا دعوا میکنید و اعصابتون خرابه که انگار برای شما هوو آوارده....
    ایشون با اجازه ی زنش رفته یه زنه دیگه گرفته....
    حالا کاره اونی که میره قایمکی چندتا چندتا زن میگیره خوبه ؟
    یکی هم صادقه شما میزنید تو سرش؟

دوما این آقا داماد رو بچه خطاب میکنید
    میگید چی از زندگی حالیشه....
    میگید تو این سن هیچی نمیفهمه....
    با عرض شرمندگی باید بگم این بچه های شهری هستن که تا 30 سالگی هم درک درستی از زندگی ندارن....
    سختی های زندگی یک پسر رو مرد میکنه
    شما از زندگی ایشون دقیقا چه اطلاعی دارید ؟؟؟

یک قضاوت های مسخره و مضحکی تو این پست دیدم که دارم شاخ در میارم

خفت بودن این ازدواج رو شما تایین میکنید ؟

شما دقیقا با خوندن این سه سطر فهمیدید که اینها دو دختر بیچاره هستند که نتونستن درس بخونن و محتاج این جور آدم ها شدن ؟؟؟ در ضمن کدوم جور آدم ؟ داماد چه جنایت و خلاف بزرگی کرده.... عجب....

درسته باید برای رشد فرهنگ تلاش کنیم
    فرهنگی که باعث میشه یک پسر و حتی دختر نتونن ازدواج کنن فقط و فقط به خاطر خواسته های مسخره و غیر متعارفی که این دور و زمونه باب شده...

اون وقت شما اشتباه بودن این کار رو مشخص میکنید ؟
    بر چه اساسی این حرف رو میزنید ؟ دلیل این حرفتون رو بیارید ؟
    اسلام توجیح غلطی نداده بلکه این مردم هستند که از اسلام سوء استفاده میکنن
    شما برید در مورد شرایط گرفتن بیش از یک زن در اسلام تحقیق کنید بعد بیاید اینجا ضدش حرف بزنید....
    ازدواج یک مرد با چند نفر کار اشتباهیه! اگر من همین الان این موضوع رو بیان کنم که یک زن هم بره با چند نفر ازدواج کنه صد نفر میان میریزن و اعتراض میکنن. این دو پدیده هیچ فرقی با هم نخواهند داشت.

18. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

برخی از روانشناسان و فیلسوفان اجتماعی غرب نظرشون اینه که مرد چند همسری افریده شده و تک همسری با طبیعتش سازگار نیست :

ویل دورانت در لذات فلسفه صفحه 91 پس از آن که شرحی درباره آشفتگیهای اخلاقی امروز از نظر امور جنسی می دهد،می گوید:

«بی شک بسیاری از آن،نتیجه علاقه «اصلاح ناپذیری »است که به تنوع داریم و طبیعت به یک زن بسنده نمی کند.

هم او می گوید:

«مرد ذاتا طبیعت چند همسری دارد و فقط نیرومندترین قیود اخلاقی،میزان مناسبی از فقر و کار سخت و نظارت دائمی زوجه می تواند تک همسری را به او تحمیل کند».

ولی باید توجه داشت عوامل اجتماعی در بوجود آوردن این موارد موثر است نه خلقت و طبیعت...

مسولیت خیانت مرد به زن به خلقتش بر نمیگردد بلکه برگرفته از محیط اوست...

حتی گاهی ضرورتهای اجتماعی مانند جمعیت بیشتر زنان بر مردان موجب ایجاد همچین مواردی میشه نیز پذیرفته و معقول نیست...

تک همسری یعنی اختصاصی بودن برای یک نفر،یعنی جسم و روح زوجین برای یک نفر،

بنابراین این اتفاق در شهر یا روستا مهم نیست قبحش به یک اندازه است،

خیانت که معمولا بعد از ازدواج و در حین زندگی رخ میده بسیار تلخ و گاهی غیر قابل جبران است،

مورد فوق در بدو زندگی خیلی عجیبه!! البته به قول دوستان نباید قضاوت کرد که دختر ساده یا تحصیل نکرده و .... بود که قبول کرد، ولی احتمالا یک عرف جا افتاده در اون منطقه باید باشه،

به هر حال اون دختر خانم دومی که قبول کرد هووو بشه هم خیلی مهمه

چون گفته داماد به دوست دختر عمه اش علاقمند میشه ، یعنی دختره مجبور شد به کسیکه تازه داماده و بهش علاقمند شده جواب مثبت بده!! یا علاقه دو طرفه

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

20. 2 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)