دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 38

موضوع: پیرامون رفتارهای اجتماعی ...

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    8,825
    دریافت تشکر: 5,728
    قدرت امتیاز دهی
    3259
    Array

پیش فرض پاسخ : پیرامون رفتارهای اجتماعی ...

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    در مورد مسائل اجتماعي يک سوال دارم، دوستان اگر مايل باشند نظرشون را در اين خصوص هم ارائه دهند و اون اينکه:
    چرا جديدا" در مورد البسه و آرايش ظاهري افراد هر چيزي که مد مي شود "زشت" است؟ چرا يک چيز "زيبا" مد نمي شود؟
    اگر هم به نظرتون چيزهايي که مد مي شود "زشت" نيست بفرماييد.

وقت بخیر...
    من فکر میکنم مد یه جور تحمیل سلیقه باشه در واقع شما خودتون تصمیم نمیگیرید که چجوری باشین بلکه جامعه یا اطرافیان براتون تصمیم میگیرن...البته یه وقتایی ادم مجبور میشه که تن به مد بده مثلا فرض کنید یه مدل لباس مد میشه و خب تو اکثر بازارها اون مدل لباس هست و شما حق انتخابتون کم میشه و در نهایت میخرید ولی در کل هرکس بر حسب سلیقه خودش باید لباس بپوشه یا در کل زندگی کنه دیگه...یادمه چند سال پیش تو برنامه شوک یه دوربین مخفی باحال نشون داد،مجری برنامه برداشت یه شلوارلی رو سر زانوهاشو پاره کرد بعدم یه سنجاق قفلی روش زد بعد هر مشتری که میومد میگفت این شلوارا مده اینو بخریدبعد جالبه که بعضیا از این شلواره خوششون اومد خب این ادما دیگه نگاه نمیکنن به اینکه اون لباس اصن چی هست چون صرفا مده میپوشن کاری هم به زشتی و زیباییش ندارن فک میکنم این خاص بودنه برای یه عده مهمه البته برای جلب توجه...

2. 5 کاربر از پست مفید elinaaa سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

سلام
    با تشکر از evin allah گرامی جهت ایجاد این بحث اجتماعی

بحثی که مطرح شده است رابطه مستقیم هم با روانشناسی اجتماعی و هم جامعه شناسی داره، چرا که رفتار فرد در جامعه و رفتار جامعه اشاره داره،

و اینجور که از تاپیک استارتر و پستهای کاربران عزیز معلومه قراره آسیب شناسی اجتماعی داشته باشیم که دوستان از خانه و خانواده شروع کردند،

آسیب شناسی خانواده رو در سه مرحله مطالعه کردند: پیش از ازدواج، هنگام ازدواج ، پس از ازدواج.

مهمترین عامل این آسیبهای وارده به زندگی که با عشق و انرژی مثبت شروع میشه عدم شناخت و انحراف از هدف ازدواجه،

برای بودن همسر موفق باید مهارتها و آگاهیهای لازم رو بدست آورد،تا بهداشت روانی در خانه و خانواده حفظ بشه،

همدلی ،اعتماد، محبت غیر مشروط، ..... از مولفه هایی هستند که دوستان هم اشاره کردند،

آسیبها میتونه از درون خانه یا از بیرون باشه،

عوامل درونی مثل همدل و همراه نبودن ، هر کی ساز خودشو بزنه و نداشتن یک روح و روان سالم،
    آسیبهای بیرونی از کلمه زن ذلیلی که از بیرون به مرد خانه گفته میشه تا دخالتهای بیمورد خانواده ها، رسانه ها، مد و مد گرایی .... میتونه باشه.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

4. 5 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array

چرا جديدا" در مورد البسه و آرايش ظاهري افراد هر چيزي که مد مي شود "زشت" است؟ چرا يک چيز "زيبا" مد نمي شود؟
    اگر هم به نظرتون چيزهايي که مد مي شود "زشت" نيست بفرماييد.

یک عده مد رو نشانه تمدن و رشد میدونن و عده ای هم خود باختگی و بی هویتی ،نه میشود بطور مطلق بگیم مد و مد گرایی رد ، نه میتونیم بطور مطلق اونو بپذیریم،

چون انسان دنبال تنوع و تازه خواهیه نمیتونیم مد رو رد کنیم،

زمانیکه مد بخواد شب و روز زندگی بشه و به مدپرستی تبدیل بشه نمی پذیریم،

از اونجائیکه مد همیشه نمیتونه بد باشه، منظورتون از کلمه زشت چیه؟

قوانین تالار روانشناسی

6. 6 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها

خب ما شوخی کردیم.

بنده اصلا نمیدونم که علی آقا مجرد هستن یا متاهل.

ممنون از توصیه هاتون
    سلام
    ای بابا سوء تفاهم شده...
    من اصلا منظورم به شما نبود. واقعیتش اگرم همچین شوخی ایی کردین من اصلا نخوندمش یا متوجهش نشدم.
    من منظورم در دنیای واقعی بود....
    وگرنه در حدی نیستم به شخص شما بخوام توصیه ای بکنم اونم اینجا جلوی جمع... اونم لحنی که داشتم مشخصا با شما نبود.
    کاملا کلی گفتم.
    به هیچ وجه قصد اسائ ادب به شخص خاصی رو نداشتم.

بنده هم توی شوخی های شما با کسی دیگه دخالت نمیکنم.

موفق باشید.

8. 4 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها

خب ما شوخی کردیم.

بنده اصلا نمیدونم که علی آقا مجرد هستن یا متاهل.

ممنون از توصیه هاتون
    آقا عبدالله خداییش اصن یطوری شدم.
    آخه من به شمایی که میدونم چجور آدمی هستین جلوی جمع میگم کوته فکر؟؟؟
    وااایییی عاخه من همچین آدمی ام؟
    چرا به خودتون گرفتین؟
    من معترضم.
    با کسی حرفی داشته باشم خب نقل قول میکنم!
    خداشاهده اصن متوجه همچین حرفی از طرف شما نشدم به مثلا کدوم علی آقا؟!

نزنید این حرفو.

10. 4 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط elinaaa نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    اینکه دیگه یه مساله عادی شده،تو اکثر جمع ها که میری دارن درباره قیمت مرغ و گوشت یا اینکه فلانی چه ادمیه حرف میزنن،بازم صد رحمت به جمع های دوستانه باز حداقل درمورد خودمون حرف میزنیم...من کلا ادمی نیستم که زیاد حرف بزنم یعنی بستگی داره تو چه جمعی باشم ولی خب بالاخره یه سری حرفا طبیعیه و پیش میاد که بنظرم برای فرار از یه همچین جمع های بیخودی بهترین راه ترک اون هست البته اگه بشه...بحث علمیو که دیگه باید بیخیال شیم البته بازم بستگی داره با چه ادمایی طرف باشیم،خب ما الان تو یه محیط مجازی و تو این انجمن داریم بحث میکنیم ولی خب مسلما ادمای اینجا دنبال این چیزا هستن ولی اگه من بخوام با چند نفر بیرون از اینجا درباره یه موضوع مهمی بحث کنم عمرا کسی پایه باشه ولی حالا بیا سیاسی حرف بزن اونوقت همه واس خودشون یه پا سیاستمدارن،والاگاهی اوقات فکر میکنم ادم اگه بخواد پیشرفت کنه باید همنشینهای خوبی داشته باشه با این اوصاف ترجیح میدیدم تو یه همچین انجمنهایی باشیم تا در جمع بعضی ها......

تو هر جمعی افراد سه دسته اند:

افراد ضعیف===>> راجع به دیگران صحبت می کنند.

افراد متوسط===>> راجع به وقایع و اتفاقات حرف می زنند.

افراد بزرگ ===>> راجع به اندیشه ها بحث و گفتگو می کنند.

گاهی نمیتونیم جمعمونو انتخاب کنیم و ناچار به حضور در یکی از جمعها هستیم ،

به هر حال یا گوینده هستیم و یا شنونده، یا تاثیر گذار یا تاثیر پذیر،

بنا بر مقتضیات زمان و مکان میتونیم خودمونو مدیریت کنیم.

قوانین تالار روانشناسی

12. 5 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها

از اونجائیکه مد همیشه نمیتونه بد باشه، منظورتون از کلمه زشت چیه؟

بله نفس مد و تنوع و تازگي و .... بد نيست، منظورم اين نبوده که مد زشت است، گفتم چيزهايي که مد مي شوند به نظرم زشت اند!
    مثال مي زنم:
    يک شلوار نو که به صورت پاره و مندرس مد مي شود، قطعا" زيبا نيست! هست؟
    لاک ناخن مشکي قطعا" زيبا نيست، چون آدم را ياد ناخني که لاي در مانده و خون مردگي زيرش ايجاد شده مي اندازد، اينطور نيست؟
    موي ژل زده زيبا نيست چون آدم تصور مي کند طرف يک ماه است موهايش را نشسته!
    آقايي که مويش را بلند مي کند و از پشت مي بندد زيبا نيست، چون خودش را مانند خانمها درست کرده! انسان از هر جنسي توقع دارد مثل خودش باشد!
    پاي بي جوراب زيبا نيست! هست؟ آدم حس مي کند طرف شلخته است.
    کفش مردانه نوک تيز که نوکش هم سمت بالا حالت پيدا کرده زيبا نيست آدم ياد جادوگرها مي افتد. نمي افتد؟
    جواني که يک تي شرت يقه گرد پوشيده و وسط يقه اش تا کمرش رسيده و .... (احتمالا" پرورش اندام هم کار کرده و ....) با ديدنش آدم مشمئز مي شود! نمي شود؟
    تي شرتهايي که به زور تا کمر مي رسد و وقتي بنشيني يا خم شوي ...... تمام لباس زير طرف معلوم مي شود مشمئز کننده است. نيست؟
    بعضي مانتوها مانند اين است که دو متر پارچه را تا کرده اي و وسطش يک جاي کله در آورده اي و پايين پارچه را هم همه جايش را ريش ريش کرده اي! آيا زيبا است؟ توي کارتن ها معمولا" وقتي يک انفجار رخ مي دهد شخصيت کارتني وقتي از وسط انفجار بيرون مي آيد لباسش اينطوري است!
    کليپس اندازه دو برابر کله طرف زيبا است؟
    کنار ابرویی که کامل برداشته شده و یک سانت بالاترش با مداد کشیده (مانند ابرو شیطانی) زشت است چون برآمدگی جمجمه بالای چشم محل ابرو است وقتی ابرو را جابجا کنید آن برآمدگی تو چشم می زند! آدم حس می کند بالای ابرو مشت خورده و باد کرده!!
    کت با تي شرت (يا به عبارتي خر در چمن!) زيبا است؟
    اصلا" من فعلا" بحث شرعي و غير شرعي را نمي کنم ها! ...... بحث سر زيبايي و زشتي است.
    فرض کنيم يک پسر جوان به اقتضاي سنش مي خواهد همه بهش توجه کنند و يک جورايي تو چشم باشد و تنوع و تازگي در پوشش را مد نظر دارد و ....
    خوب چرا يک چيز زيبا را مد نکنيم تا وي از اون استفاده کند!
    مثلا" کفش ورني مشکي زيبا با شلوار پارچه اي با يک خط اتوي درجه يک! و .....بعد وي هم تو چشم است و هم همه مي گويند چه مرتب و باشخصيت است.
    يا مثلا" لباس فرم خانمهايي که در آژانس هاي مسافرتي کار مي کنند در عين سادگي چقدر شيک است!، بعد طرف مي بيني خودش را کشته و هزار جور ادا و اطفار در آورده و آخرش هم شده يک چيز شلخته!
    خواهش مي کنم دوستان توجه داشته باشند که من فعلا" بحث شرع و عرف و .... را نمي کنم! بحث سر زيبايي و زشتي است.
    البته آدم به هر چيزي عادت مي کند، و يک چيز زشت هم بعد از مدتي که مد شد به نظرتان عادي مي آيد! ولي انصافا" همه اينها زشت است، هرچند عادي شوند!
    ویرایش توسط علي پارسا : 21st December 2014 در ساعت 04:02 PM دلیل: اضافه کردن یک مد زشت دیگر

14. 6 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

يکي ديگر از رفتارهاي اجتماعي ناشايست رايج به نظر من تقليد نابجا در امور مختلف، بدون تفکر در فايده آنها است.
    به طور نمونه يک چيز جديدي که در جامعه مي آيد همه براي خريد و استفاده اش صف مي بندند، در صورتي که شايد به کار خيلي ها نيايد.
    مانند: درب برقي پارکينگ ، آيفون تصويري ، مايکروفر و .....
    توجه کنيد که به عنوان مثال چند ميليون "بازکننده برقي درب پارکينگ" در ايران فروش رفته؟ چه سرمايه هنگفتي صرف يک موضوع نه چندان مهم گشته! و با اين سرمايه چه کارهاي مهمتري مي شد کرد!
    ببخشيد که راه کار ارائه نمي دهم، چون به نظرم همينکه به اين کاستي هاي رفتارمان توجه کرده و از آن اجتناب ورزيم خودش راهکار است.

16. 5 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

مانند: درب برقي پارکينگ ، آيفون تصويري ، مايکروفر و .....
    سلام

علی جان به نظر بنده اینا امکانات رفاهی هستن. اونی که ماشین داره برا راحتیش میتونه از درب برقی پارکینگ استفاده بکنه. و کاربردهای بقیه وسایل هم شبیه این هستند.

18. 4 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

خوب چرا يک چيز زيبا را مد نکنيم تا وي از اون استفاده کند!
    مثلا" کفش ورني مشکي زيبا با شلوار پارچه اي با يک خط اتوي درجه يک! و .....بعد وي هم تو چشم است و هم همه مي گويند چه مرتب و باشخصيت است.
    يا مثلا" لباس فرم خانمهايي که در آژانس هاي مسافرتي کار مي کنند در عين سادگي چقدر شيک است!، بعد طرف مي بيني خودش را کشته و هزار جور ادا و اطفار در آورده و آخرش هم شده يک چيز شلخته!
    خواهش مي کنم دوستان توجه داشته باشند که من فعلا" بحث شرع و عرف و .... را نمي کنم! بحث سر زيبايي و زشتي است.
    البته آدم به هر چيزي عادت مي کند، و يک چيز زشت هم بعد از مدتي که مد شد به نظرتان عادي مي آيد! ولي انصافا" همه اينها زشت است، هرچند عادي شوند!
    فرمایشتون بسیار جالب و منطقی هست

اما اینکه چرا جوان یا حتی برخی افرادی که تقریبا میان سال هستن به دنبال چنین تیپ هایی نمیروند خودش جای بحث دارد.

این شیوه پوششی که شما فرمودین رو همه تایید می کنند اما چرا در اجتماع بهش حداقل به صورت اکثریت توجه نمیشه؟

به نظر بنده شاید فرهنگ ما برخی معیارها رو نداره برا همین بیشتر به فکر درمان هستیم تا به فکر پیش بینی و انجام ایده های نو برای جوابگویی به نیازهای درونی و اجتماعی افراد.

در فرهنگ ما بیشتر منتظر میشیم تا اتفاقی بیفتد بعد به دنبال راه چاره برویم.فرهنگ نه تنها باید جوابگوی شیوه و سبک ارضای نیازهای کنونی باشد بلکه به فکر شیوه ارضای نیازهای آیندۀ جوانان آینده نیز باشد. در غیر اینصورت فرهنگ های دیگه حرف برا گفتن خواهند داشت.

فرهنگ باید تولیدمحور و پویا باشد.فرهنگ سکون جوابگو نمی تواند باشد.و در این صورت فرهنگ دیگه برا افراد برنامه خواهد ریخت.

فرهنگ ما یک فرهنگ غنی هست اما معیار پویایی رو متاسفانه یا ندارد یا بهش توجه نشده و نظرات شخصی این معیار را از آن گرفته است

20. 4 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)