دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38

موضوع: پیرامون رفتارهای اجتماعی ...

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    8,825
    دریافت تشکر: 5,728
    قدرت امتیاز دهی
    3259
    Array

پیش فرض پاسخ : پیرامون رفتارهای اجتماعی ...

با سلام...
    یکم بحث رفت تو فاز زن و شوهریمن میخوام یه چیز دیگه بگم از محبت و اعتماد...
    تا حالا شده یه کاری کنین بعد بگین بشکنه این دست که نمک نداشت!
    چرا یه عده اینجوری شدیم(جمع میبندم چون خطاب به خودمم هست)چرا وقتی یه کاری برای یه کسی انجام میدی فک میکنه وظیفته ولی وقتی کاری براش نمیکنی فک میکنه آدم بیتفاوتی هستی؟
    چرا خیلی وقتا محبت میکنیم ولی محبت نمیبینیم؟اعتماد میکنیم ولی اعتماد نمیبینیم؟آیا واقعا لازمه بعضی وقتا بد باشیم؟زیادی خوب بودن سادگی نیست؟
    همیشه میگن بی توقع محبت کن ولی من میگم بی توقعی حدی داره!من میگم محبت دوطرفست!اینکه یه نفر حالمو میپرسه و اینکه یه نفر به من اهمیت میده که وظیفش نیست از محبتشه پس چرا نبینیم؟!من از غریبه های تو کوچه خیابون حرف نمیزنما از اطرافیان خودمون دارم حرف میزنم...یه ادمی میگفت اگه روی خوبمو به بقیه نشون بدم همیشه دیگران ازم توقع خوبی دارن و من نمیخوام با انتظارات اونا زندگی کنم نمیدونم شایدم یه جورایی راست میگفت شایدم ادم باید طرفشو بشناسه بعد تصمیم بگیره که چجوری باهاش رفتار کنه...ولی تو اجتماعی که زندگی میکنیم همه انسانیم پس باید به احساس و قلب و روح هم اهمیت بدیم وگرنه با رباتها هیچ فرقی نداریم...............

2. 8 کاربر از پست مفید elinaaa سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط elinaaa نمایش پست ها
    با سلام...
    چرا یه عده اینجوری شدیم(جمع میبندم چون خطاب به خودمم هست)چرا وقتی یه کاری برای یه کسی انجام میدی فک میکنه وظیفته ولی وقتی کاری براش نمیکنی فک میکنه آدم بیتفاوتی هستی؟
    چرا خیلی وقتا محبت میکنیم ولی محبت نمیبینیم؟اعتماد میکنیم ولی اعتماد نمیبینیم؟آیا واقعا لازمه بعضی وقتا بد باشیم؟زیادی خوب بودن سادگی نیست؟
    همیشه میگن بی توقع محبت کن ولی من میگم بی توقعی حدی داره!من میگم محبت دوطرفست!اینکه یه نفر حالمو میپرسه و اینکه یه نفر به من اهمیت میده که وظیفش نیست از محبتشه پس چرا نبینیم؟!من از غریبه های تو کوچه خیابون حرف نمیزنما از اطرافیان خودمون دارم حرف میزنم...یه ادمی میگفت اگه روی خوبمو به بقیه نشون بدم همیشه دیگران ازم توقع خوبی دارن و من نمیخوام با انتظارات اونا زندگی کنم نمیدونم شایدم یه جورایی راست میگفت شایدم ادم باید طرفشو بشناسه بعد تصمیم بگیره که چجوری باهاش رفتار کنه...ولی تو اجتماعی که زندگی میکنیم همه انسانیم پس باید به احساس و قلب و روح هم اهمیت بدیم وگرنه با رباتها هیچ فرقی نداریم...............
    سلام،
    من هم چند نکته در اين زمينه به ذهنم مي رسد.
    من قبلا" يک مقدار برخوردم با افراد اينجوري بود که با خودم فکر مي کردم: فلاني خيلي به من خوبي کرده و من هم بايد بهش خوبي کنم.
    يا به خودم مي گفتم: يادته فلاني وقتي گرفتار بودي چقدر بهت کمک کرد؟، پس حالا که اون گرفتاره تو هم بايد بهش کمک کني.
    به اين طريق هر کي بهم خوبي کرده بود سعي مي کردم سپاسگزار خوبي هايش باشم.
    بعد از يک مدت يک فکري به ذهنم رسيد:
    با خودم گفتم چرا اول بايد ديگران به تو خوبي کنند و تو تلافي کني؟
    خوب تو هم در اخلاق بيا يک پله بالاتر، از اين به بعد تو اون کسي باش که اول خوبي مي کنه بي منت! و بعد اطرافيان مي گويند: يادته "علي" بدون هيچ توقعي به ما خوبي کرد! پس ما هم بايد به "علي" خوبي کنيم.
    البته اگر در ازاي خوبي توقعي از فرد مقابل داشته باشيم اون وقت است که اگر توقع ما برآورده نشود مي گيم: بشکنه اين دست که نمک نداره!!!!!
    پس اصولش اين است که بايد از اول فرض کنيم که طرف مقابل به هيچ عنوان از ما سپاسگزاري نخواهد کرد، بعد اگر باز راضي بوديم بهش خوبي کنيم اون موقع درست است!
    البته من کاملا" حرف شما را درک مي کنم واقعا" بعضي افراد هستند که بهشون خوبي مي کني ولي آنها اين خوبي را به حساب زرنگي خودشان مي گذارند! مي گن طرف ساده بود و من خرش کردم و اين استفاده را ازش بردم.
    يک عده ديگر هم هستند که اصلا" از حيطه اخلاق و انسانيت مبرا هستند، فکر مي کنند اينجا جنگل است و بايد هرچه مي تواني از اطرافيان بهره بکشي! اخلاق مخلاق کيلوئي چنده؟
    به طور معمول آدم از دست اين دو قسم افراد عصباني و ناراحت مي شود، ولي من پيشنهاد مي کنم ديدگاه خود را درباره اين افراد عوض کنيم! اينها در اصل آدمهاي قابل ترحم سطح پاييني هستند و شما که خوبي مي کنيد بايد اين ديدگاه را داشته باشيد که شما از آنها برتر هستيد. اگر عصباني شويد در اصل خود را تا سطح آنها پايين آورده ايد!
    اينها آدمهاي بدبختي هستند و شما از آنها برتر هستيد. اشتباه نکنيد اين براي شما خودخواهي محسوب نمي شود! واقعا" شما "خود" خويش را تکامل داده ايد و وقتي "خود" انسان به کمال برسد ديگر آن خودخواهي بد نيست و واقعا" شما از آنها برتر هستيد.
    مادر پيرم هميشه مي گويد: اون که بهت بدي مي کنه آنقدر بهش خوبي کن که خودش شرمنده شود!
    نمي گويم حرف مادرم به طور مطلق درست است، در مورد قسم دوم افرادي که گفتم مثل حيوان زندگي مي کنند به کار نمي آيد. ولي باور بفرماييد در اکثر مواقع در مورد قسم اول جواب مي دهد، من خودم به عينه ديده ام.
    فقط مقداري متانت و صبر مي خواهد.
    بله در مقابل افراد اينگونه عصباني نشويد و قصد کوبيدن مشت به دهانشان نداشته باشيد بلکه به قول مولوي:
    صبر باشد مشتهاي زيرکان
    هست حلوا آرزوي کودکان!
    موفق باشيد.

4. 5 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    سلام،
    براي دست گرمي من با اجازه دوستان دوخط مي نويسم:
    بعضي رفتار پسنديده در ميان اکثر زوجهاي امروزي ديده مي شود که نشانه عشق و محبت طرفين و تلاش و همدلي ايشان براي اداره زندگي است.
    اما تعابيري که در فرهنگ عاميانه از اين رفتارها مي شود بسيار ناپسند است که به نظر من جاي تأمل دارد.
    و آن اينکه:
    خانم ها براي کمک به اقتصاد خانواده با جان و دل و تحمل مشقت هاي فراوان سعي مي کنند همپاي همسرشان در بيرون خانه کار کنند و در آمد کسب کنند.
    و آقايان نيز در راه کمک به انجام کارهاي داخلي منزل از قبيل نظافت و ظرف شستن و پخت و پز و تر و خشک کردن بچه ها و .... هيچ چيز کم نمي گذارند.
    ولي:
    متاسفانه ديده ام که از کارکردن خانمها به اين تعبير مي شود که بعد از قرنها مرد سالاري حالا خانمها استقلال خودشان را دارند به دست مي آورند و با داشتن درآمد از زير يوغ شوهر در مي آيند.
    و در مورد مردها هم که خودتان مي دانيد .... عبارت هايي از قبيل زن ذليل و ......

آيا زشت نيست اين عشقي که دو جوان در زندگي مشترکشان دارند را با چنين تعابير وارونه اي تفسير کنيم!
    سلام جناب پارسا ، سپاسګزارم از حضور ګرمتون در بحث ...
    موردی که بیان کردید در ارتباط با عقاید افراد هست که اغلب به صورتی که عنوان کردید مشاهده میشه متأسفانه ، بیشتر هم به دلیل افزایش آمار طلاق در جامعه ی ما هست که این مورد رو استقلال مالی تلقی می کنن ، در این مورد باید فرهنګ سازی صورت بګیره که بحث هم بنا به تبادل نظر حول ارائه راهکارها ایجاد شده ... پس چنانچه راهکاری مد نظر دارید عنوان کنید تا بشه در موردش فکر کرد و بحث رو ادامه داد ...

و اما در ارتباط با کار کردن خانم ها در بیرون از منزل ، من نظرات خودم رو میګم ، به نظرم کار کردن خانم در بیرون از منزل تنها در صورت تأمین مایحتاج ضرورت داره ولیکن امروزه اغلب خانم ها بدون توجه به این مورد اکثر وقت خودشون رو بیرون از منزل سر می کنن و نتایج خوبی رو در برنداره از دید من ؛ یک خانم باید تو خونه مطالعه کنه و فرزندش رو به بهترین وجه ممکن تربیت کنه و تمامی نقش ها رو خوب ایفا کنه ولیکن یک شغل با ساعت کاری کم! در راستای تحصیل بسیار هم عالیه ...

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    سلام

جوامع متمدن امروزی پارو فراتر از این گذاشته اند. کسب درآمد و ... از طرف هر دو زوج طوری شده که دو زوج کلا از لحاظ عاطفی جدا از هم هستند. به عبارت دیگر همان طلاق عاطفی گرفته اند.

اگه ماها در کمک به همدیگه چه در کارهای خونه و چه در کمک به اقتصاد خونه متعادل باشیم نه دچار طلاق عاطفی و نه دچار تفریط های گذشتگان میشیم.
    سلام
    سپاسګزارم از حضورتون آقا عبد الله

با این دو خط کاملاً موافقم ...

نقل قول نوشته اصلی توسط میترا پوررحیم نمایش پست ها
    ...
    سلام خانم پور رحیم
    آخ اخ آخ پیش داوری؟ نداشتیم دیګه
    متشکرم از حضورتون خانومی ، هستیم در خدمت نظرات شما و نظرات همه محترمه بالا استثنا ...
    در ارتباط با موضوعی هم که بیان کردین آقا عید الله ګفتند قبلاً بحث صورت ګرفته برای همین دنبال بحث جدیدی هستیم و قصد تکرار مکررات نداریم

بحث دلخوری نیس. دیگه دوس دارم نظرات رو بخونم تا اینکه نظر بدم.
    به دل نګیرید دیګه آقا عبد الله ... شناختی نداشتند از شما ...
    قصد تحمیل نیست ولی نظراتتون موجب خرسندی هست مخصوصاً که به پشتوانه ی مطالعه ارائه میدید ...

یک بحث جالبی هست که متاسفانه بیشتر کاربران در چنین بحث هایی شرکت نمیکنن.

یک بار هم از خانم نارون1 خواستیم چنین بحثی راه بندازن که متاسفانه زیاد استقبال نشد.

ان شاالله عزیزان بیشتر شرکت کنند و به روابط اجتماعی اهمیت بدهند.
    شرکت می کنن ان شاء الله

بحث قناعتی که مطرح کردید برای پاسخ به خانم میترا پور رحیم بود ؟ یا جهت بررسی بیان کردید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط elinaaa نمایش پست ها
    با سلام...
    سلام الینا خانم ...
    سپاس از حضور
    منم مدتی هست به نتیجه ی اون فرد رسیدم ، خوبی حدی داره ، به شخصه چند ماه هست که دور کل دوستانم رو غیر از یکی (چون واقعاً دوسته و کم با هم در ارتباطیم) خط کشیدم بالکل و به نظرم نباید زیاد به دیګران بها داد ... بهای بیش از اندازه به دیګران موجب دور شدن از هدف اصلی میشه ... (از دید من!)

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها

مادر پيرم هميشه مي گويد: اون که بهت بدي مي کنه آنقدر بهش خوبي کن که خودش شرمنده شود!
    نمي گويم حرف مادرم به طور مطلق درست است، در مورد قسم دوم افرادي که گفتم مثل حيوان زندگي مي کنند به کار نمي آيد. ولي باور بفرماييد در اکثر مواقع در مورد قسم اول جواب مي دهد، من خودم به عينه ديده ام.
    فقط مقداري متانت و صبر مي خواهد.

صبر باشد مشتهاي زيرکان
    هست حلوا آرزوي کودکان!
    خیلی از اوقات جواب نمیده آقای پارسا ...
    زیاد از حد ارزش و احترام قائل شدن به دیګران موجب میشه هی توقعشون بالاتر بره و اګه به یک باره بها ندی و خوبی نکنی ، ناراحت میشن و توقع کاذب دارن ، از رو هم نمیرن ، تجربه ی من اینو میګه چه در اقوام چه در دوستان ... خوبی چنانچه یک طرفه باشه فقط میشه توقع طرف مقابل ...

======

موردی هم برای من مدت کثیری هست جای سؤال داره نظراتتون رو ارائه بدید خوشحال میشم ...

دقت کنید در مهمونی هایی که چه اقوام حضور دارند و چه آشنایان و همکاران و چه دوستان ، صحبت هایی که رد و بدل میشه بیشتر جنبه ی غیبت داره یا ګزافه ګوییه ، بحث علمی به ندرت بیان میشه و اګر در چنین جلساتی بحث های علمی - اجتماعی باشه به نظرم بسیار عالی میشه ، چه نظرات و راهکارهایی برای این مورد مد نظر دارید؟

6. 8 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

سلام
    ی چیز بگم؟
    من از این کلمه ی "زن ذلیل" که گاهی یکسری آدم های کوته فکر که اکثرا هم مرد هستند به آقایونه دیگه میگن خیلی بدم میاد!
    این شوخیه؟!
    لطفا یاد بگیرید که وارد روابط شخصی دیگران نشوید!
    از نظر من اینا جزو اون دسته مردایی هستن که یا بهشون قبلا گفته شده زن ذلیل و عقده دارن یا به زندگی دیگران حسودیشون میشه و دلشون میخواد که اختلاف درست کنن...
    ولی باید آگاه شن که این روش زیادم جواب نمیده!

حرفای این تاپیک مال دیگران نیس... مال خود ماهاست دوستان... هر کدوم از این رفتارها گاهی ممکنه از هرکدوم از ما سر بزنه. پس مواظب حرکاتمون باشیم.

-------------------------------------------------------------------------------

اینکه باید به همه خوبی کرد و همه ی خطاها رو با خوبی جواب داد قبول ندارم.
    گاهی به میزانه کم و بسته به آدمش جواب میده ولی اکثرا جواب نمیده و برعکس میشه...
    گرچه که اصل بر خوبی کردن است. اما برای بعضی ها بدی نکردن براشون کافیه...

با آدما باید مثل آتیش رفتار کرد... نه زیاد نزدیک شد که آدمو بسوزونن نه خیلی دور که سردت بشه...
    باید همیشه یک پرده ای حائل باشه تا هم احترام برقرار باشه هم کسی به خودش اجازه نده بهت ضربه بزنه...

8. 7 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    8,825
    دریافت تشکر: 5,728
    قدرت امتیاز دهی
    3259
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط evin Allah نمایش پست ها

======

موردی هم برای من مدت کثیری هست جای سؤال داره نظراتتون رو ارائه بدید خوشحال میشم ...

دقت کنید در مهمونی هایی که چه اقوام حضور دارند و چه آشنایان و همکاران و چه دوستان ، صحبت هایی که رد و بدل میشه بیشتر جنبه ی غیبت داره یا ګزافه ګوییه ، بحث علمی به ندرت بیان میشه و اګر در چنین جلساتی بحث های علمی - اجتماعی باشه به نظرم بسیار عالی میشه ، چه نظرات و راهکارهایی برای این مورد مد نظر دارید؟

با سلام و احترام
    اینکه دیگه یه مساله عادی شده،تو اکثر جمع ها که میری دارن درباره قیمت مرغ و گوشت یا اینکه فلانی چه ادمیه حرف میزنن،بازم صد رحمت به جمع های دوستانه باز حداقل درمورد خودمون حرف میزنیم...من کلا ادمی نیستم که زیاد حرف بزنم یعنی بستگی داره تو چه جمعی باشم ولی خب بالاخره یه سری حرفا طبیعیه و پیش میاد که بنظرم برای فرار از یه همچین جمع های بیخودی بهترین راه ترک اون هست البته اگه بشه...بحث علمیو که دیگه باید بیخیال شیم البته بازم بستگی داره با چه ادمایی طرف باشیم،خب ما الان تو یه محیط مجازی و تو این انجمن داریم بحث میکنیم ولی خب مسلما ادمای اینجا دنبال این چیزا هستن ولی اگه من بخوام با چند نفر بیرون از اینجا درباره یه موضوع مهمی بحث کنم عمرا کسی پایه باشه ولی حالا بیا سیاسی حرف بزن اونوقت همه واس خودشون یه پا سیاستمدارن،والاگاهی اوقات فکر میکنم ادم اگه بخواد پیشرفت کنه باید همنشینهای خوبی داشته باشه با این اوصاف ترجیح میدیدم تو یه همچین انجمنهایی باشیم تا در جمع بعضی ها......

10. 8 کاربر از پست مفید elinaaa سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

بحث قناعتی که مطرح کردید برای پاسخ به خانم میترا پور رحیم بود ؟ یا جهت بررسی بیان کردید؟
    نه یه بحثی هست که مربوط به همه می شود.خانم پور رحیم نظر خودشونو بیان کردن که قابل احترام هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume.a.92 نمایش پست ها
    من از این کلمه ی "زن ذلیل" که گاهی یکسری آدم های کوته فکر که اکثرا هم مرد هستند به آقایونه دیگه میگن خیلی بدم میاد!
    این شوخیه؟!
    خب ما شوخی کردیم.

بنده اصلا نمیدونم که علی آقا مجرد هستن یا متاهل.

ممنون از توصیه هاتون

12. 6 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

خوب مثل اينکه بحث دارد گرم مي شود.
    موضوع بحث را خيلي کلي بيان کرده ايد در نتيجه خيلي چيزها را شامل مي شود، من مانده ام اگر مثلا" همين موضوعي که خودم شروع کردم را براي بهتر روشن شدن مطلب دنبال کنم تاپيک حالت تک موضوعي پيدا کند. ولي عيب ندارد اين نکته هم بگويم و بعد بپردازم به بقيه ماجرا:
    در مورد کار کردن خانم ها من 100٪ مخالف هستم. اصلا" با روحيات زنانه سازگار نيست.
    خيلي کوچيک که بودم، صبح سير خواب از جام بلند مي شدم، مادر در خانه بود، صبحانه ام را مي داد، خودش هم در آشپزخانه مشغول کار بود و خانه را مرتب مي کرد و ....
    راديو روشن بود، برنامه کودک ..... قوقولي قوقولي خروس مي خونه صبح شده چشماتو باز کن ......
    مادر برايم قصه مي گفت، در قالب قصه ها روش زندگي کردن را مي آموختيم .....
    واقعا" خانه مثل بهشت بود .....
    هنوز هم خواهر و برادرها و بچه هاشون که دور هم جمع مي شوند ميروند سراغ مادر ....... مامان تورو خدا يکي از اون قصه هاتونو دوباره برامون بگين ....
    مادر شروع مي کند .... يکي بود يکي نبود ....... (بعضي جاهاي داستانها را ديگر ذهنش ياري نمي دهد، فراموش مي کند) ...... بعد به بچه ها مي گه: بچه ها اينجاش چه جوري بود؟ يادم رفته، شما بگين......
    بله ..... مادر که در خانه باشد همه چيز در خانه هست.
    آنچنان آرامشي است که بعد از چندين سال الآن هم که دارم براتون تعريف مي کنم، با همين تعريف کردن هم احساس آرامش بهم دست مي دهد.
    من که جاي خود دارم، فکر کنم شما هم به عنوان شنونده خاطره احساس آرامش کنيد! نمي دانم، شايد!
    ولي از آن موقع که خانمها شروع به کار کردن کردند .... از آن موقع که بچه ها در مهدکودک ها بزرگ شدند .....
    صبح بچه هنوز در خواب است که مادرش او را به دندان مي گيرد و مي برد مهد کودک! بعد خودش مي رود سر کار و ......
    من به هيچ عنوان موافق اين امر نيستم .... معتقدم بسياري از ناهنجاري هاي اجتماعي امروز ما ناشي از اين طرز زندگي غلط است.
    واقعا" کسي که مجبور نيست کار کند اگر برود سر کار به خود و خانواده اش ظلم کرده.

14. 4 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

بــــله ...... اگه بشه چي مي شه! ولي معمولا" نمي شه!
    من هم موافقم، اکثرا" در مهماني ها صحبت ها حول محور بحث هاي سياسي و يا نگاه کردن تلويزيون!!!! يا چيزهاي بيهوده مي گردد و اونهايي هم که رشته کلام را دستشان مي گيرند اکثرا" آدمهاي منفي باف و ناراحتي هستند.
    البته راهکار خود من اين است که اولا" خوشبختانه زياد مهماني نمي روم، علي الخصوص هر مهماني اي را هم نمي روم!!!!
    بعد اگر مهماني رفتم سعي مي کنم که اطرافيان را تشويق کنم اولا" تلويزيون را خاموش کنند (بابا جمع شده ايم دور هم تا همديگر را ببينيم، نه اينکه تلويزيون نگاه کنيم! مي خواستيد تلويزيون نگاه کنيد خوب خانه خودتان نگاه مي کرديد!). بعد سعي مي کنم پاي صحبت افراد منفي ننشينم، خودم با يکي دو نفر که مساعد تشخيص مي دهم در گوشه اي از اتاق براي خودمان يک هسته اي تشکيل مي دهيم و به موضوعات خوب (حالا مي تواند علمي باشد) مي پردازيم و هر که خوشش بيايد به ما مي پيوندد.
    البته گفتم که .... اگر فکر کنم در يک مهماني همان يکي دو نفر آدم مساعد را هم نشود پيدا کرد، سعي مي کنم اصلا" به آن مهماني نروم.
    ویرایش توسط علي پارسا : 31st August 2014 در ساعت 06:16 PM

16. 4 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

در مورد مسائل اجتماعي يک سوال دارم، دوستان اگر مايل باشند نظرشون را در اين خصوص هم ارائه دهند و اون اينکه:
    چرا جديدا" در مورد البسه و آرايش ظاهري افراد هر چيزي که مد مي شود "زشت" است؟ چرا يک چيز "زيبا" مد نمي شود؟
    اگر هم به نظرتون چيزهايي که مد مي شود "زشت" نيست بفرماييد.
    ویرایش توسط علي پارسا : 31st August 2014 در ساعت 08:10 PM

18. 4 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    11,753
    دریافت تشکر: 9,183
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    setayesh shb's: خوشحال3

سلام زهرا جان مرسی از تاپیک

1. ایرادات رفتار های اجتماعی حال حاضر
    خب به نظرم با این همه سطل آشغال هایی که وجب به وجب خیابون شاهدشون هستیم
    ولی باز هم هستند کسانی که آشغال خودشون رو روی زمین میریزند که اصلا برام قابل درک نیست
    یا این که چطوری به خودمون اجازه میدیدم با یه اشتباه کوچیکی که راننده ی مقابلیمون انجام داده هر چی ناسزا دلمون خواست نثارش کنیم
    این که از خط عابر پیاده برای عبور و مرور استفاده نمیکنیم
    این که با زرد شدن چراغ راهنمایی به جای کاهش سرعت،سرعتمون رو افزایش میدیم

2. محاسن رفتار های اجتماعی جامعه ی کنونی
    من محاسنی ندیدم
    ....
    ببخشید اگه تکراری بود یا مورد های مناسبی نبودن

20. 4 کاربر از پست مفید setayesh shb سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)