دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: پیرامون رفتارهای اجتماعی ...

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

Thumbs up پیرامون رفتارهای اجتماعی ...

«بسم الله الرحمن الرحیم لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم»

سلام

امید به اینکه حال همګی خوش باشه از درون در پناه الله

بدین جهت این تاپیک منظور شده که دوستان ګرام :

1. ایرادات رفتار های اجتماعی حال حاضر
    2. محاسن رفتار های اجتماعی جامعه ی کنونی
    3. کنش ها و نحوه ی برخورد با مسائلی که زیاد پیش خواهد اومد (ارائه ی راهکار)

رو بیان کنن ...

فعلاً بسنده می کنیم تا بحث ګرم بشه!

برای شفاف سازی موضوع مثال عرض می کنم در ارتباط با نحوه ی معاشرت افراد مختلف با هم (ایرادات و موارد مختلف رو تحلیل کنید)
    یا نحوه ی برخورد با مسائلی که بی فرهنګی تلقی میشه که خودش زیر مجموعه ی معاشرت هاست
    و غیره که به دلخواه عنوان کنید ...

قابل ذکره یه سری پیش نیاز ها برای بررسی وجود داره که خودتون بګید بهتره ، هر کس عقیده و نظری داره و هدف آشنایی با نحوه ی تفکرات متفاوت هست

محور اصلی بحث نحوه ی برخورد با مسائل مختلف که همون آداب معاشرت باشه هست

دیګه هفته آخر بیکاری (برای من) هست ، ګفتیم کمی بحث کنیم

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

پیش فرض پاسخ : پیرامون رفتارهای اجتماعی ...

سلام،
    براي دست گرمي من با اجازه دوستان دوخط مي نويسم:
    بعضي رفتار پسنديده در ميان اکثر زوجهاي امروزي ديده مي شود که نشانه عشق و محبت طرفين و تلاش و همدلي ايشان براي اداره زندگي است.
    اما تعابيري که در فرهنگ عاميانه از اين رفتارها مي شود بسيار ناپسند است که به نظر من جاي تأمل دارد.
    و آن اينکه:
    خانم ها براي کمک به اقتصاد خانواده با جان و دل و تحمل مشقت هاي فراوان سعي مي کنند همپاي همسرشان در بيرون خانه کار کنند و در آمد کسب کنند.
    و آقايان نيز در راه کمک به انجام کارهاي داخلي منزل از قبيل نظافت و ظرف شستن و پخت و پز و تر و خشک کردن بچه ها و .... هيچ چيز کم نمي گذارند.
    ولي:
    متاسفانه ديده ام که از کارکردن خانمها به اين تعبير مي شود که بعد از قرنها مرد سالاري حالا خانمها استقلال خودشان را دارند به دست مي آورند و با داشتن درآمد از زير يوغ شوهر در مي آيند.
    و در مورد مردها هم که خودتان مي دانيد .... عبارت هايي از قبيل زن ذليل و ......

آيا زشت نيست اين عشقي که دو جوان در زندگي مشترکشان دارند را با چنين تعابير وارونه اي تفسير کنيم!

3. 11 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    سلام،
    بعضي رفتار پسنديده در ميان اکثر زوجهاي امروزي ديده مي شود که نشانه عشق و محبت طرفين و تلاش و همدلي ايشان براي اداره زندگي است.
    اما تعابيري که در فرهنگ عاميانه از اين رفتارها مي شود بسيار ناپسند است که به نظر من جاي تأمل دارد.
    و آن اينکه:
    خانم ها براي کمک به اقتصاد خانواده با جان و دل و تحمل مشقت هاي فراوان سعي مي کنند همپاي همسرشان در بيرون خانه کار کنند و در آمد کسب کنند.
    و آقايان نيز در راه کمک به انجام کارهاي داخلي منزل از قبيل نظافت و ظرف شستن و پخت و پز و تر و خشک کردن بچه ها و .... هيچ چيز کم نمي گذارند.
    ولي:
    متاسفانه ديده ام که از کارکردن خانمها به اين تعبير مي شود که بعد از قرنها مرد سالاري حالا خانمها استقلال خودشان را دارند به دست مي آورند و با داشتن درآمد از زير يوغ شوهر در مي آيند.

آيا زشت نيست اين عشقي که دو جوان در زندگي مشترکشان دارند را با چنين تعابير وارونه اي تفسير کنيم!
    سلام عزیز

خب این که بیشتر از دو خط شده.

نکنه شما از اون زن ذلیل ها که میفرمایین هستین؟

در کشورمان از قدیم رسم این بوده که زن تو خونه کار کنه و مرد بیرون خونه.

وقتی هم مرد به خونه می اومد لم میداد و زن بهش خدمت میکرد و اینو وظیفه خودش میدونست و مرد هم اینو وظیفه زن میدونست.

از دیدگاه لطف و مرحمت به این موضوع نگاه نمیشد. حتی مرد دست یه استکان رو برنمیداشت. این رسم و عرف جامعه شده بود. برای شکستن این رسوم لازم به زمان زیادی هس. یعنی افراد قدیمی به راحتی اینو نمی پذیرند. البته الان جامعه ما وضعش بهتر شده. برای اینکه چنین حرفهایی کلا نباشه لازمه نسل عوض بشه. یعنی طی چندین سال دیگه چنین حرفهایی اصلا نخواهد بود.

جوامع متمدن امروزی پارو فراتر از این گذاشته اند. کسب درآمد و ... از طرف هر دو زوج طوری شده که دو زوج کلا از لحاظ عاطفی جدا از هم هستند. به عبارت دیگر همان طلاق عاطفی گرفته اند.

اگه ماها در کمک به همدیگه چه در کارهای خونه و چه در کمک به اقتصاد خونه متعادل باشیم نه دچار طلاق عاطفی و نه دچار تفریط های گذشتگان میشیم.

5. 10 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    سلام عزیز

وقتی هم مرد به خونه می اومد لم میداد و زن بهش خدمت میکرد و اینو وظیفه خودش میدونست و مرد هم اینو وظیفه زن میدونست.

از دیدگاه لطف و مرحمت به این موضوع نگاه نمیشد. حتی مرد دست یه استکان رو برنمیداشت. این رسم و عرف جامعه شده بود. برای شکستن این رسوم لازم به زمان زیادی هس. یعنی افراد قدیمی به راحتی اینو نمی پذیرند. البته الان جامعه ما وضعش بهتر شده. برای اینکه چنین حرفهایی کلا نباشه لازمه نسل عوض بشه. یعنی طی چندین سال دیگه چنین حرفهایی اصلا نخواهد بود.

جوامع متمدن امروزی پارو فراتر از این گذاشته اند. کسب درآمد و ... از طرف هر دو زوج طوری شده که دو زوج کلا از لحاظ عاطفی جدا از هم هستند. به عبارت دیگر همان طلاق عاطفی گرفته اند.

اگه ماها در کمک به همدیگه چه در کارهای خونه و چه در کمک به اقتصاد خونه متعادل باشیم نه دچار طلاق عاطفی و نه دچار تفریط های گذشتگان میشیم.
    متشکرم از توجه شما،
    البته من هم راجع به اينکه بهتر است مرد و زن چه وظايفي را بر عهده داشته باشند سخن نگفته ام. طبعا" خانم و آقايي که هر دو در بيرون خانه کار مي کنند و بندگان خدا بعد از ظهر خسته و کوفته به خانه مي رسند و تازه بايد دوتايي به امور خانه برسند، اين طرز زندگي براي زوجين مطلوب و آرامش بخش نيست، پس حتما" مجبورند! ولي منظورم اين است که اونهايي که حالا با توجه به شرايط اينچنين دارند با چنگ و دندان زندگي را اداره مي کنند بياييم اون عشق را در زندگي آنها ببينيم و به خودشان هم انتقال دهيم. نه اينکه تعابير زشت داشته باشيم و اين تعابير را به آنها هم القا کنيم.
    به قول حافظ: منم که شهره شهرم به عشق ورزيدن - منم که ديده نيالوده ام به بد ديدن
    باز هم ممنون از نظرات خوبتون هم در اين تاپيک و هم در بقيه تاپيکهاي انجمن.

7. 8 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    دریافت تشکر: 1,091
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

سلام عزیز

زمانی من مثل شما فکر میکردم تا اسم امریکا میومد فکر میکردم همه اسلحه دستشونه بهم تو خیابون شلیک میکنند اسم اروپا که میومد میگفتم فقط به فکر مشروب و غیره هستند من از جایی طرفداری نمیکنم کجا خوبه کجا بده فقط میگم ذهنتون باز کنید خوبیهای بقیه جاها رو هم ببینید و یاد بگیرید به خدا اونجا هم خانواده با هم خوبن مادر جانش رو برای فرزندش میده پدر کار میکنه اخر هفته ها با همن من غرب زده نیستم ولی بدم میاد از اینکه میگید اونجا اینطوریه اینجا اینطوریه اونجا به خاطره فساد اخلاقی نخست وزیر و هر کس دیگه مجبور به استعفاست ببینید اونها هم به یکسری از قوانین پایبندند اونجا یه معلول یه نابینا از خونه که میزنه بیرون مترو اتوبوس و راهها براش بازن یعنی راحت میتونه تو جامعه بره تو جامعه ما چند تا معلول میبینید؟چند تا نابینا؟اونها هم حق زندگی دارن من میگم خوبی هر جارو ببینید و بدون دیدن نگید برای اونها هم خانواده مهمه من نمیخوام با کسی بحث کنم اشتباههای گذشته خودم رو دارم میگم که باعث شده چشمم رو روی واقعیتها ببندم زن و مرد اونجا با هم کار میکنند درسته وقت زیادی سر کارن درسته ولی اخر هفته فقط تفریح میکنند بعضیا میگن قناعت کنید ولی من قناعت رو قبول ندارم خدا همیشه گفته زیاد بخواهید منظورم اینه که خدا هیچ وقت نگفته که به یه نون خالی اکتفا کن نگفته چون اگه خدا این رو میگفت دیگه دلیلی نداشت این همه ذهن خلاق رو به وجود بیاره تا هر روز طرحها جدید به دنیا عرضه کنند خدا عدالت داره پس برای عدالتش که این همه ذهن خلاق افریده پس نباید قناعت کنی در یک خانواده وقتی مشکل اقتصادی پیش میاد همه اعضای خانواده باید برای مدتی که این مشکل وجود داره همکاری کنند نه این که همیشه قناعت کنند بچه های امروز فرق دارن دیگه نمیشه با این حرفها اونها رو راضی کرد نگاهی به شبکه های اجتماعی بندازید چه جوری خیلی ظریف دارن رو مغز جوونا کار میکنند در شبکه های اونا روز عاشورا رو تسلیت میگن میدونید چرا چون میخوان بگن با هیچ کسی و با هر دینی مشکلی نداریم میدونید چرا چون به جوونا بگن اگه ما بیایم چه محجبه باشی چه هر جوره دیگه ماها باهتون کاری نداریم نکاتی که اونا در شبکه هاشون به کار میبرن خیلی ظریفه ولی اروم اروم نتیجش رو میبینند مثلا در مورد چگونگی پیدایش انسان برنامه دارن با کلی ازمایش و با کلی دانشمند میخوان نشون بدن که انسان اول از میمون بوده نه ادم و هوا جوونی که این رو میبینه با این همه تفسیر ازمایش و دانشمند شک میکنه که واقعاما انسانها اول میمون بوده ایم برنامه هاشون حسابی کار شدست رو حرفام فکر کنید اگه اشتباه میگم بهم بگید خوشحال میشم

9. 2 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    سلام،
    و آن اينکه:
    ولي:

ممنون اقای پارسا حرفتون کاملا درسته به نکته ظریفی اشاره کردید

11. 2 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط میترا پوررحیم نمایش پست ها
    زمانی من مثل شما فکر میکردم تا اسم امریکا میومد فکر میکردم همه اسلحه دستشونه بهم تو خیابون شلیک میکنند اسم اروپا که میومد میگفتم فقط به فکر مشروب و غیره هستند
    اما بنده اصلا اینجوری فکر نمیکنم و نکرده ام. این تصور شماست که فکر میکنین بنده اینجوری هستم و این شکلی فکر میکنم.

به جواباتون جواب نمیدم چون همش تصورات شما از بنده هست که اصلا واقعیت نداره.حتی یک در صد هم به واقعیت نزدیک نیست.

شما قالب اندیشی کرده اید.از خطاهای ادراکی هس.

با کلی دانشمند میخوان نشون بدن که انسان اول از میمون بوده نه ادم و هوا جوونی که این رو میبینه با این همه تفسیر ازمایش و دانشمند شک میکنه که واقعاما انسانها اول میمون بوده ایم برنامه هاشون حسابی کار شدست رو حرفام فکر کنید اگه اشتباه میگم بهم بگید خوشحال میشم
    تو این سایت هم در موردش خیلی بحث کرده ایم. تازه نیس.

ممنونم. اما در بحث ها اول نظرات رو میپرسند بعد نظر میدن. شما بدون پرسیدن نظر دادین.

هیچ کدوم از حرفاتون نظرات بنده نیستن. حتی یک صدم درصئ نزدیک به افکار و دید و تصورات بنده در مورد اروپا و آمریکا هم نیس.

موفق باشین

13. 4 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

اما بنده اصلا اینجوری فکر نمیکنم و نکرده ام. این تصور شماست که فکر میکنین بنده اینجوری هستم و این شکلی فکر میکنم.

به جواباتون جواب نمیدم چون همش تصورات شما از بنده هست که اصلا واقعیت نداره.حتی یک در صد هم به واقعیت نزدیک نیست.

شما قالب اندیشی کرده اید.از خطاهای ادراکی هس.

تو این سایت هم در موردش خیلی بحث کرده ایم. تازه نیس.

ممنونم. اما در بحث ها اول نظرات رو میپرسند بعد نظر میدن. شما بدون پرسیدن نظر دادین.

هیچ کدوم از حرفاتون نظرات بنده نیستن. حتی یک صدم درصئ نزدیک به افکار و دید و تصورات بنده در مورد اروپا و آمریکا هم نیس.

موفق باشین
    بله حق با شماست من اشتباه کردم شما نظرتون رو بگید؟در یک بحث همه به هم احترام میزارن به نظرات هم زود دلخور نشید اینا باید باشه تا منم یاد بگیرم چه جوری باید بحث کنم

15. 5 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

بله حق با شماست من اشتباه کردم شما نظرتون رو بگید؟در یک بحث همه به هم احترام میزارن به نظرات هم زود دلخور نشید اینا باید باشه تا منم یاد بگیرم چه جوری باید بحث کنم
    بحث دلخوری نیس. دیگه دوس دارم نظرات رو بخونم تا اینکه نظر بدم.

-----------------------------------------------------------------------------------------
    علی پارسا جان نوشته زیر برا شماسشرمنده نقل قول نکردم. باید زود برم بخوابم تا صبح زود بتونم پاشم)
    عزیز منظور بنده این نبود که شما به اونا اشاره کردید. خواستم بحث گرم بشه. اولش مربوط به شما بود که یه کم باهاتون شوخی کردم.

یک بحث جالبی هست که متاسفانه بیشتر کاربران در چنین بحث هایی شرکت نمیکنن.

یک بار هم از خانم نارون1 خواستیم چنین بحثی راه بندازن که متاسفانه زیاد استقبال نشد.

ان شاالله عزیزان بیشتر شرکت کنند و به روابط اجتماعی اهمیت بدهند.

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

17. 6 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

در مورد قناعت چیز زیادی نمیگم

علم اقتصاد خود دلیل بر لزوم قناعت هست.

چرا علم اقتصاد به وجود آمد؟

چون نیازها و خواسته های انسان نامحدود و امکانات دستیابی محدود بود. این عامل باعث شد اقتصاد به وجود بیاید.

اگه محدود بودن رو حذف کنیم علم اقتصاد هم حذف می شود.

پس قناعت کنید تا بی نیاز شوید. و قناعت به معنی گرسنه ماندن یا نون خالی خوردن نیست. ممنون از همگی. شب بخیر
    ویرایش توسط عبدالله91 : 31st August 2014 در ساعت 12:33 AM

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

19. 6 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)