دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر شما در مورد رفتار نظام ایران برای آموزش زبان مادری

رأی دهندگان
8. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • سیاستهای کلی نظام در مورد آموزش زبان مادری اشکال دارد

4 50.00%
  • سیاستهای کلی نظام در مورد آموزش زبان مادری اشکال ندارد ولی مسئولین کفایت کافی برای اجرای قانون اساسی را ندارند

1 12.50%
  • جامعه اماذگی لازم برای پذیرش چند زبان را ندارد

0 0%
  • سایر( در تاپیک ذکر کنید)

3 37.50%
صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41

موضوع: سایست یک بام و دو هوای نظام ایران در قبال ملیت ها و قومیت ها یا قانون گریزی مسئولین؟؟؟

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    دریافت تشکر: 9,333
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    محسن آزماینده's: جدید21

پیش فرض سایست یک بام و دو هوای نظام ایران در قبال ملیت ها و قومیت ها یا قانون گریزی مسئولین؟؟؟

با سلام

ایران از ملت ها و قوم های مختلفی تشکیل شده است.کمترین حقوق هر ملتی و هر قومی توجه به زیان و فرهنگ آنهاست.

اصل 15 و اصل 19 قانون اساسی به صراحت بر حق ملیت ها و قومیتها در تحصیل به زبان مادری و زنده نگه داشتن فرهنگ اونها اشاره میکند.

ولی طرح تدریس زبان مادری با انتقادهای تند مسئولین حکومتی مواجه شده است.

این یک نمونه از مخالفتهای حاکمان سیاسی ایران است. مثالهای دیگری نیز وجود دارد.

مخالفت فرهنگستان زبان فارسی با آموزش به زبان مادری

اکثریت اعضاء فرهنگستان زبان و ادب فارسی با مخالفت در موضوع آموزش به زبان مادری به وسیله آموزش و پرورش در استانها که اخیرا از سوی دولت اعلام شده است این مسئله را تهدیدی جدی برای زبان فارسی و یک توطئه برای کمرنگ کردن این زبان عنوان کردند.
    http://www.monazereh.ir/fa/ndt/45300...AF%D8%B1%DB%8C

در ادامه اظهارات آقای خامنه ای درقبال فرهنگ و زبان جالب و تامل برانگیز است.

آیا این فرمایشات علی خامنه ای همان کاری است که جمهوری اسلامی با ملیت ها و قومیتها انجام میده؟؟

دلایل موافقت و مخالفت خودتون را ذکر کنید.

از دوستان خواهش میکنم با رعایت ادب و بدون اینکه فرمایشات دیگران را (با این بهانه که حق آموزش در آموزش گاههای آزاد با پرداخت شهریه وجود دارد) توجیه کنند نظر خودشون نه به عنوان یک کارشناس،بلکه را به عنوان یک شهروند ارائه بدن.

طبیعی هست(با توجه با سابقه) که خیلی از دوستان صلاحیت خودشون را برای پاسخگویی رد میکنند و میگویند در حدی نیستند که در این مورد جواب بدهند. ولی این پاسخ به عنوان یک شهروند می باشد و هر نظری قابل قبول هست

تاکید میکنم از ایجاد حاشیه جلوگیری کنید

ممنون

2. 6 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

پیش فرض پاسخ : سایست یک بام و دو هوای نظام ایران در قبال ملیت ها و قومیت ها یا قانون گریزی مسئولین؟؟؟

سلام

به نظرم هیچ نیازی به آموزش به زبان مادری نمی باشد زبان رسمی کشور پارسی هست و زبان رسمی آموزش هم باید همین زبان باشد.

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

4. 5 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : سایست یک بام و دو هوای نظام ایران در قبال ملیت ها و قومیت ها یا قانون گریزی مسئولین؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ریپورتر نمایش پست ها
    سلام

به نظرم هیچ نیازی به آموزش به زبان مادری نمی باشد زبان رسمی کشور پارسی هست و زبان رسمی آموزش هم باید همین زبان باشد.
    کشور ایالات متحدهٔ آمریکا دارای زبان رسمی نیست، گرچه انگلیسی آمریکایی نقش زبان ملی را دارد و در عمل نیز زبان اصلی کشور است.

سوییس:
    زبان رسمی :
    آلمانی

ایتالیایی
    فرانسوی
    رومانش

مثالهای زیادی وجود دارد.

کشور آذربایجان که حدود 20 سال هست استقلال پیدا کرده زبانهای ترکی، انگلیسی و روسی را توسط اموزش و پرورش ارائه میکند

برای پرنده ای که پرواز را فراموش کرده باشد، آزاد بودن با زندانی بودن فرقی ندارد. قفس را ترجیح میدهد. آب و دون و ... دارد ولی اصالت خودش را ندارد. دیگر پرنده نیست

پی نوشت: منابع مطالب این پست ویکی پدیا هست

6. 6 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن آزماینده نمایش پست ها
    کشور ایالات متحدهٔ آمریکا دارای زبان رسمی نیست، گرچه انگلیسی آمریکایی نقش زبان ملی را دارد و در عمل نیز زبان اصلی کشور است.

سوییس:
    زبان رسمی :
    آلمانی

ایتالیایی
    فرانسوی
    رومانش

مثالهای زیادی وجود دارد.

کشور آذربایجان که حدود 20 سال هست استقلال پیدا کرده زبانهای ترکی، انگلیسی و روسی را توسط اموزش و پرورش ارائه میکند

برای پرنده ای که پرواز را فراموش کرده باشد، آزاد بودن با زندانی بودن فرقی ندارد. قفس را ترجیح میدهد. آب و دون و ... دارد ولی اصالت خودش را ندارد. دیگر پرنده نیست

پی نوشت: منابع مطالب این پست ویکی پدیا هست

به نظرم یک تحقیق بکن فرانسه شامل چندین زبان هست و زبان رسمی آموزش دارند آمریکا هم همینطور اکثر کشورها چندین زبانه هستند ولی زبان رسمی آموزش یکی هست .این که یک کشور به چندین زبان آموزش داده بشه آخر ساده لوحی و بی تدبیری هست.

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

8. 6 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ریپورتر نمایش پست ها
    به نظرم یک تحقیق بکن فرانسه شامل چندین زبان هست و زبان رسمی آموزش دارند آمریکا هم همینطور اکثر کشورها چندین زبانه هستند ولی زبان رسمی آموزش یکی هست .این که یک کشور به چندین زبان آموزش داده بشه آخر ساده لوحی و بی تدبیری هست.
    شما منابعتون را چک کنید

آمریکا زبان رسمی ندارد

در سوئد آموزش به 8 زبان توسط دولت(وزارت آموزش) آموزش داده می شود

در سایر کشورها آموزش به چندین زبان اصلا اصلا دلیلی بر رد زبان رسمی نیست

برگردیم به دوران قاجار

زبان دربار 2 زبان ترکی و فارسی بوده

خواهشا مستند صحبت کنید. لینک منبع را قید کنید
    ویرایش توسط محسن آزماینده : 6th August 2014 در ساعت 07:23 PM

10. 3 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

همكار تالار اخبار
    رشته تحصیلی
    مهندسي مديريت پروژه
    ارسال تشکر
    4,842
    دریافت تشکر: 3,026
    قدرت امتیاز دهی
    3470
    Array

با سلام

ایران از ملت ها و قوم های مختلفی تشکیل شده است.کمترین حقوق هر ملتی و هر قومی توجه به زیان و فرهنگ آنهاست.

اصل 15 و اصل 19 قانون اساسی به صراحت بر حق ملیت ها و قومیتها در تحصیل به زبان مادری و زنده نگه داشتن فرهنگ اونها اشاره میکند.

ولی طرح تدریس زبان مادری با انتقادهای تند مسئولین حکومتی مواجه شده است.

این یک نمونه از مخالفتهای حاکمان سیاسی ایران است. مثالهای دیگری نیز وجود دارد.

آیا این فرمایشات علی خامنه ای همان کاری است که جمهوری اسلامی با ملیت ها و قومیتها انجام میده؟؟

دلایل موافقت و مخالفت خودتون را ذکر کنید.

از دوستان خواهش میکنم با رعایت ادب و بدون اینکه فرمایشات دیگران را (با این بهانه که حق آموزش در آموزش گاههای آزاد با پرداخت شهریه وجود دارد) توجیه کنند نظر خودشون نه به عنوان یک کارشناس،بلکه را به عنوان یک شهروند ارائه بدن.

طبیعی هست(با توجه با سابقه) که خیلی از دوستان صلاحیت خودشون را برای پاسخگویی رد میکنند و میگویند در حدی نیستند که در این مورد جواب بدهند. ولی این پاسخ به عنوان یک شهروند می باشد و هر نظری قابل قبول هست

تاکید میکنم از ایجاد حاشیه جلوگیری کنید

ممنون
    سلام
    چون نوشتید که به عنوان یک شهروند نظر بدیم من هم نظرو خودم رو میگم
    یکی اینکه اگه لفظ "آقای" رو هم اول اسم ایشون به کار میبردید خیلی بهتر بود نشان از ادب شماست.

فکر میکنم نظر ایشون در رابطه با زبان رایج فارسی در مقابل زبان بین المللی دنیاست نه اقوام داخلی ایران.
    مثلا قبل این نوشته که بالا آوردید این موضوع رو عنوان کردند:

"من به شما عرض کنم: تسلّط فرهنگی از تسلّط اقتصادی و از تسلّط سیاسی هم خطرناکتر است. چرا؟ چون وقتی یک ملت بر ملت دیگر تسلّط فرهنگی پیدا کرد، هویّت ملتی که زیر سلطه است، از بین میرود. شما فرض کنید یک انسان اصیلِ نجیبِ خانواده‌داری که دارای نیاکان و خانواده بسیار باشرافتی است. اگر کسی بخواهد از او نوکری بگیرد، به آسانی نمیتواند؛ چون او به شرافت خانوادگی خود متّکی است و حاضر نیست کارهای پست انجام دهد. راه این‌که بتوانند او را به کارهای پست وادار کنند و از او نوکرىِ بیمزد و منّت بگیرند، این است که شخصیت او را، خانواده او را، سابقه او را، هوّیت او را و تاریخ او را از یاد او ببرند تا فراموش کند کیست و چه شخصیتی دارد. آن‌گاه همه‌گونه میتوانند در او تصرّف کنند؛ همه‌گونه میتوانند بر سر او دست دراز کنند. یک ملت نیز همین‌طور است."

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3036

کل سخنرانی اون روز رو هم از لینک بالا میتونید بخونید

ممنون
    دلی که در دو جهان جز تو هیچ یارش نیست
    گرش تو یار نباشی جهان به کارش نیست

12. 10 کاربر از پست مفید ✿elnaz✿ سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ✿elnaz✿ نمایش پست ها
    سلام
    چون نوشتید که به عنوان یک شهروند نظر بدیم من هم نظرو خودم رو میگم
    یکی اینکه اگه لفظ "آقای" رو هم اول اسم ایشون به کار میبردید خیلی بهتر بود نشان از ادب شماست.

فکر میکنم نظر ایشون در رابطه با زبان رایج فارسی در مقابل زبان بین المللی دنیاست نه اقوام داخلی ایران.
    مثلا قبل این نوشته که بالا آوردید این موضوع رو عنوان کردند:

"من به شما عرض کنم: تسلّط فرهنگی از تسلّط اقتصادی و از تسلّط سیاسی هم خطرناکتر است. چرا؟ چون وقتی یک ملت بر ملت دیگر تسلّط فرهنگی پیدا کرد، هویّت ملتی که زیر سلطه است، از بین میرود. شما فرض کنید یک انسان اصیلِ نجیبِ خانواده‌داری که دارای نیاکان و خانواده بسیار باشرافتی است. اگر کسی بخواهد از او نوکری بگیرد، به آسانی نمیتواند؛ چون او به شرافت خانوادگی خود متّکی است و حاضر نیست کارهای پست انجام دهد. راه این‌که بتوانند او را به کارهای پست وادار کنند و از او نوکرىِ بیمزد و منّت بگیرند، این است که شخصیت او را، خانواده او را، سابقه او را، هوّیت او را و تاریخ او را از یاد او ببرند تا فراموش کند کیست و چه شخصیتی دارد. آن‌گاه همه‌گونه میتوانند در او تصرّف کنند؛ همه‌گونه میتوانند بر سر او دست دراز کنند. یک ملت نیز همین‌طور است."

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3036

کل سخنرانی اون روز رو هم از لینک بالا میتونید بخونید

ممنون
    سلام

ممنون از مشارکتتون

احترام بنده به این شخص با لفظ آقا و سید و ... محدود نمیشه.

بله درست می فرمایید این سخنرانی مربوط به زبان فارسی در مقابل سایر زبانهای خارج از مرز هست.

مطلبی که من به اون اشاره کردم این بود که این رفتار نظام دقیقا و عینا در برابر زبانهای موجود در داخل مرزها هم تکرار می شود و قابل انکار نیست.

سوال بنده در مورد دلیل این رفتار بود.

آیا ایشان و سایر سران حکومتی با چشم بیگانه به ترکهای ایران،عربهای ایران،کردهای ایران و ... نگاه میکنند که این رفتار را عینا تکرار میکنند؟

در طول زمان عقب بر میگردیم.

همه میدونیم که رشدیه اولین مدرسه نوین(به سبک امروزی) را در ایران در تبریز راه اندازی کرده و چه مصیبتهایی که بر سرش آمده.

در مدرسه ایشان درسهاس"آنا دیلی" و "وطن دیلی" به ترتیب با معانی زبان مادری و زبان وطنی(ملی) جزء دروس اصلی بودند. در زمان قاجار آموزش به سایر زبانها در آموزشگاهها انجام میشده و هیچ ممانعتی نداشته

سیاستهای نژادپرستانه پهلوی در جهت ایجاد حکومت مرکزگرا آموزش سایر زبانها را با محدودیت مواجه کرد. ولی در سال 1326(فکر کنم) با تشکیل حکومت خودمختار اذربایجان آموزش زبان ترکی رسمی شد و این حکومت با توطئه انگلیس و ... شکست خورد.

سال 57 با پیروزی انقلاب اسلامی حق تحصیل به زبان مادری امیدها برگشت. ولی با سیاست "حزب فقط حزب الله" که گفته شد حزبهای فعال در جریان انقلاب اسلامی حذف شده و انقلاب از اهدافش دور شد تا این خواسته بازهم برآورده نشود.

امروزه طرح دولت برای ایجاد فرهنگستان زبان ترکی و طرح آموزش زبان مادری توسط آموزش و پرورش با انتقادهای تندی از طرف فرهنگستان زبان فارسی مواجه شده است

14. 2 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

سلام به همگی
    بحث جالبیه ولی اگر هر کسی به دور از تعصبات شخصی و قومی بخواد حرف بزنه
    خب ببینید قومیت در اکثر جاهای کشور هست ما فکر کنید در کشور عزیزمان چند استان داریم و چند نوع لهجه و گویش!
    حالا من یه مسافر تهرانی وقتی میخوام به فرض مثال در یکی از استان هایی که زبان و گویش خاص خودشون رو دارن برم و از جذابیت های توریستی اون استان استفاده کنم این طور که شما فرمودین باشه وقتی بنده برم در اون استان کاملا دچار مشکل شده و مسافرت و اون همه هزینه که میکنم با کمال تاسف کوفت بنده میشه چون همش باید دنبال یه مترجم بگردم که حداقل یه خرید ساده از مغازه اون شهر داشته باشم
    حالا چرا ما زبان معیار داریم و اونم فارسی هست شاید یکی از دلائلش همین مثالی که زدم هستش و این که زبان رایج کشور بسیار آسان هستش
    در ادامه میتونم به مشکلات بسیار دانشجو های شهرستانی که بازم با فرضیه زبان محلی جلو رفتیم اشاره میکنم
    این دانشجو تا بخواد با دیگران ارتباط برقرار کنه واقعا به مشکل میخوره زبان معیار یک نوع وحدت و پل ارتباطی بین تمام گویش ها است کسی نگفته حق نداره احدی در استان آذربایجان ترکی حرف نزنه یا در استان شمالی گویش ها از بین بره ولی درس دادن و یادگیری باید به زبان معیار باشه تا وقتی اون شاگرد به مدارج بالاتر خواست برسه به مشکل برخورد نکنه
    چند درصد از مقاله ها رو میشه به گویش مختلف ترجمه کرد؟ آیا فرد خارجی از شما بپرسه زبان معیار کشورتون چیه و بخواد برای رسیدن به علمتون یادبگیره از چه چیزی استفاده کنه ؟
    اصالت هر کسی مهمه ولی این نکته رو باید بدونیم که به دور از قومیت و گویش همه ما ایرانی هستیم
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

16. 3 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها
    سلام به همگی
    بحث جالبیه ولی اگر هر کسی به دور از تعصبات شخصی و قومی بخواد حرف بزنه
    خب ببینید قومیت در اکثر جاهای کشور هست ما فکر کنید در کشور عزیزمان چند استان داریم و چند نوع لهجه و گویش!
    حالا من یه مسافر تهرانی وقتی میخوام به فرض مثال در یکی از استان هایی که زبان و گویش خاص خودشون رو دارن برم و از جذابیت های توریستی اون استان استفاده کنم این طور که شما فرمودین باشه وقتی بنده برم در اون استان کاملا دچار مشکل شده و مسافرت و اون همه هزینه که میکنم با کمال تاسف کوفت بنده میشه چون همش باید دنبال یه مترجم بگردم که حداقل یه خرید ساده از مغازه اون شهر داشته باشم
    حالا چرا ما زبان معیار داریم و اونم فارسی هست شاید یکی از دلائلش همین مثالی که زدم هستش و این که زبان رایج کشور بسیار آسان هستش
    در ادامه میتونم به مشکلات بسیار دانشجو های شهرستانی که بازم با فرضیه زبان محلی جلو رفتیم اشاره میکنم
    این دانشجو تا بخواد با دیگران ارتباط برقرار کنه واقعا به مشکل میخوره زبان معیار یک نوع وحدت و پل ارتباطی بین تمام گویش ها است کسی نگفته حق نداره احدی در استان آذربایجان ترکی حرف نزنه یا در استان شمالی گویش ها از بین بره ولی درس دادن و یادگیری باید به زبان معیار باشه تا وقتی اون شاگرد به مدارج بالاتر خواست برسه به مشکل برخورد نکنه
    چند درصد از مقاله ها رو میشه به گویش مختلف ترجمه کرد؟ آیا فرد خارجی از شما بپرسه زبان معیار کشورتون چیه و بخواد برای رسیدن به علمتون یادبگیره از چه چیزی استفاده کنه ؟
    اصالت هر کسی مهمه ولی این نکته رو باید بدونیم که به دور از قومیت و گویش همه ما ایرانی هستیم
    با سلام

فکر کنم شما اموزش زبان مادری را با حذف زبان ملی برابر میدانید. اینکه ما در کشورمان علاوه بر زبان رسمی، آموزش زبان مادری هم داشته باشیم مشکلی برای گردشگران ایجاد نمیکند.

دویا چند زبانه بودن مدارس یعنی حذف زبان فارسی؟؟؟

18. 2 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

همكار تالار اخبار
    رشته تحصیلی
    مهندسي مديريت پروژه
    ارسال تشکر
    4,842
    دریافت تشکر: 3,026
    قدرت امتیاز دهی
    3470
    Array

سلام

ممنون از مشارکتتون

احترام بنده به این شخص با لفظ آقا و سید و ... محدود نمیشه.

بله درست می فرمایید این سخنرانی مربوط به زبان فارسی در مقابل سایر زبانهای خارج از مرز هست.

مطلبی که من به اون اشاره کردم این بود که این رفتار نظام دقیقا و عینا در برابر زبانهای موجود در داخل مرزها هم تکرار می شود و قابل انکار نیست.

سوال بنده در مورد دلیل این رفتار بود.

آیا ایشان و سایر سران حکومتی با چشم بیگانه به ترکهای ایران،عربهای ایران،کردهای ایران و ... نگاه میکنند که این رفتار را عینا تکرار میکنند؟

در طول زمان عقب بر میگردیم.

همه میدونیم که رشدیه اولین مدرسه نوین(به سبک امروزی) را در ایران در تبریز راه اندازی کرده و چه مصیبتهایی که بر سرش آمده.

در مدرسه ایشان درسهاس"آنا دیلی" و "وطن دیلی" به ترتیب با معانی زبان مادری و زبان وطنی(ملی) جزء دروس اصلی بودند. در زمان قاجار آموزش به سایر زبانها در آموزشگاهها انجام میشده و هیچ ممانعتی نداشته

سیاستهای نژادپرستانه پهلوی در جهت ایجاد حکومت مرکزگرا آموزش سایر زبانها را با محدودیت مواجه کرد. ولی در سال 1326(فکر کنم) با تشکیل حکومت خودمختار اذربایجان آموزش زبان ترکی رسمی شد و این حکومت با توطئه انگلیس و ... شکست خورد.

سال 57 با پیروزی انقلاب اسلامی حق تحصیل به زبان مادری امیدها برگشت. ولی با سیاست "حزب فقط حزب الله" که گفته شد حزبهای فعال در جریان انقلاب اسلامی حذف شده و انقلاب از اهدافش دور شد تا این خواسته بازهم برآورده نشود.

امروزه طرح دولت برای ایجاد فرهنگستان زبان ترکی و طرح آموزش زبان مادری توسط آموزش و پرورش با انتقادهای تندی از طرف فرهنگستان زبان فارسی مواجه شده است

خب ممنون که دارید تاپیک بالا رو واضح تر بیان می کنید. چون اولین تاپیک خیلی پراکنده و کلی بود
    ببینید بنظرم اون چیزی که بیشتر اهمیت داره محتوای کتاب های درسی هست نه صرفا زبانو گویش اون
    در حالت عادی مردم با گویش خودشون صحبت می کنن دیگه حتی با تصور این که کتاب ها هم تغییر کنه کم کم فک می کنم زبان فارسی فراموش بشه :)
    آموزش گویش به خوبی تو خانواده ها داده میشه

یه پیشنهاد: تو ده ما ی آقایی خدابیامرز ی کتاب نوشتن درمورد خود ده و تاریخچه و ی دیکشنری حتی با فونِتیک آخر کتاب نوشتن
    که بین تمام خانواده ها پخش شد و استقبال خوبی هم ازش شد
    خب هر شهری برای خودش میتونه ی همچین کار فرهنگی داشته باشه و حتی به توریست ها هم عرضه کنه.
    دلی که در دو جهان جز تو هیچ یارش نیست
    گرش تو یار نباشی جهان به کارش نیست

20. 6 کاربر از پست مفید ✿elnaz✿ سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)