دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 48

موضوع: مناظره در جهت موسیقی کلاسیک و مقایسه آن با سایر سبک ها

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

پیش فرض پاسخ : مناظره در جهت موسیقی کلاسیک و مقایسه آن با سایر سبک ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها
    بهرحال موسیقی کلاسیک ایران
    که همون تلفیقی هم میشه گفت!
    به همت بزرگ مردانی مثل استاد وزیری و صبا و خالقی نازنین و بنان و... بنیان و به حد اعلی رسید
    متاسفانه طی چند دهه اخیر
    برخی ها نمیخوان فرهنگ ملی امون رشد کنه!
    و عمدا با ایجاد موسیقی های مسخره ای مثل رپ و... و اینکه در ظاهر مخالفن و در باطن موافق!
    باعث این مسائل شدن
    که هویت ملی امون از باب موسیقی در حال نابودیست!

موسیقی سنتی با رفتارهای زننده مسئولین داره به حاشیه کشیده می شه .. اساتید رو که خوب دارند کنار می گذارند با رفتارهای عقده مآبانشون .. وقتی روی دنده لج با کسی می افتند راحت حذفش می کنند .. یک نمونه ش هم در ماه رمضان ها می بینیم که به جای ربنای معروف استاد شجریان چیز دیگری پخش می شه ..
    خیلی دردناک هست که آلبوم استاد ناظری که شعر های بزرگانی چون فروغ فرخزاد ، اخوان ثالث بوده مجوز نمی گیرد و خیلی ها دارند بی محتواترین آهنگ ها رو می خوانند و یک روز بعد در دست مردم هم دیده می شود ... واقعا که لیاقت ِ بعضی از آقایان همان صداهای تکراری، متن های بی محتوا و تکرارررررری، آهنگ های تلفیق شده و بی ربط ترین واژه ها به فرهنگ ماست .. واقعاً حیف موسیقی جامع ایرانی .. در هفت دستگاه موسیقی ایرانی دنبال چیزی که هستیم به راحتی پیدا می شود ، از شادی تا عشق.. واقعا حیف . ..
    البته تقصیر رو گردن نسل جدید نندازیم .. وقتی رسانه به جایگزین اساتید موسیقی روزی صد بار آهنگ های مرگ بر آمریکای و از این قبیل آهنگ های مثلا ارزشی و البته به مزاج آقایان خوش آمده حامد زمانی رو پخش میکند از کجا می خواهند جوانان با استاد شجریان، ناظری، خرم، لطفی، مشکاتیان، وزیری، خالقی ،بسطامی، قوامی، علیزاده، کرامتی، بنان، محجوبی، و و و... خیلی از عزیزان دیگه آشنا بشوند .. ؟
    مگر چقدر برای موسیقی سنتی و اصیل مون در تلویزیون برنامه داریم ؟ به جایگزین سریال های بی پایان بهتر است از برنامه های پر مغزی استفاده بشه که کمی سطح آگاهی هنری مون رو بالا ببره ..
    دلم تنگه پرتقالِ من!

2. 4 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    این نظر شخصی شماست و نمیتونه صرفا صحیح باشه.

تا به حال جایی نخوندم که رک گویی خلاف آداب ما بوده باشه؛ در ضمن بیان غیر مستقیم در موسیقی فقط به دلیل ترس یک سری افراد از حاکمان زمان خودشون بوجود اومده! برای رک گویی در شعر فارسی میتونید به کتاب های عبید زاکانی و ایرج میرزا رجوع کنید.
    بله درسته نظر شخصی من هست ولی صحیح هم هست ...

صحبت های من رو اصلاً دقیق نمی خونید و بحث رو به چالش می کشید ، بنده دارم میګم سخن غیر مستقیم جزئی از آداب ماست نه بالعکس ، هر صحبتی که من میګم دلیل نمیشه بالعکسش رو شما مصداق بدید !

خیر شما دارید نظر شخصی ای میدید که صحیح نیست ، چه کسی بیان کرده بیان غیر مستقیم به علت ترس هست ؟ همون طور که ګفتم دقیق مطالب رو مطالعه نمی کنید ، بیان غیر مستقیم موجب میشه فرد به تفکر واداشته بشه و سپس با تصمیم خودش دست به کاری بزنه نه اینکه لقمه رو مستقیم در دهان شخص قرار داد ، مثمر ثمر بودن یک پند یا نکته در این هست که فرد خودش با انتخاب و تفکر خودش وارد مسیری تازه یا تصمیم و فعالیتی جدید بشه ! شما وقتی به حتی یک کودک کاری رو مستقیم میګید بهتر انجامش میده یا در قالب مثال مثل تماشای یک برنامه ؟

در ادبیات فارسی کتب و اشعار بسیاری هستند که در اون ها تمام مسائل به صورت نمادین مطرح شدند ، و خود شما در کتب دوران دبیرستانتون مطالعه فرمودید توصیفات نمادین بسیار بوده !!! صرفاً جهت اطلاع ...

4. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط نی لو نمایش پست ها
    این بحث در مورد موسیقی ایرانی هست نه سبک های هیپ هاپ و الخ .. اینجا برای توهین به عقاید و سلایق دیگران نیست و یا حتی به کرسی نشاندن حرف خود .. فقط دلایل منطقی آوردن و قبول کردن حق! طوری به من آموختند که وقتی علاقه ای به موسیقی غیر ارزشی ندارم به سلایق دیگران توهین نکنم .. هر انسانی مختار است در شنیدن هر چه که می پسندد ..
    در مورد سبک هیپ هاپ من اطلاعات کاملی ندارم و لازم نمی بینم که داشته باشم چون موسیقی مربوط به این سبک رو گوش نمی دهم پس مغزم احتیاجی به تحلیل هم ندارد و اصلا اصلا درست نیست نظر کارشناسی بدهم وقتی در این حوزه خبره نیستم اما وقتی تاپیکی شما زده بودید و از آهنگتون رونمایی کرده بودید همه آمدند تعریف های بی پایه کردند! شما چرا آن موقع به کسی نگفتید "اصلا میدونی هیپ هاپ چیه؟ چرا تعریف کردی از من؟ رفتی مطالعه کردی بعد شنیدی و با اطلاعات گفتی خوبه؟!!" انسان ها همینند .. تا تعریف باشه ، خوشحالند و شاد و چقدر خوب که انسان هایی در قالب دوست! اعتماد به نفس کاذب به ما می دهند اما، امان از آن روز که کسی نظری مخالف بدهد زود جبهه می گیرند و طرف رو به نادانی متهم می کنند ..
    بحث من بر سر سبک ها نیست .. هر سبکی در جای خود می تواند بسیار بسیار موثر باشد .. اگر افراد متعدد بیایند و مثلا ً تصنیف ِ سرگشته استاد خرم رو گوش بدهند و سعی بکنند در دستگاه همایون نظیر چنین آهنگی رو بخوانند دیگر جذاب نخواهد بود .. با آهنگ سازی بسیار تکراری ، مطمئنن سبک سنتی دیگر جذاب نیست ، لااقل برای من .. موسیقی وقتی جذاب می شود و البته تاثیرگذار که بدیع باشد .. استاد ناظری هم در مصاحبه ای گفته بودند "آهنگ سازی ها و البته شعر ها به تکرار دچار شده و وقتی شنونده ای آهنگی رو گوش می ده روحش دیگه با اون آهنگ اوج نمی گیره و پس می زنه .. "
    آهنگی وقتی تاثیرگذار هست که تعداد معدودی با اطلاعات کامل از وضع کشور بخوانند نه همه .. هر کاری اقتضای سن هست .. کسی رو می شناسم که در سن 16، 17 سالگی با کرایه استدیو و خرج های کلان ده آهنگ رپ اجتماعی را خووند و الان که 21 ساله هست به کارهاش می خنده و می فرمودند "حیف پول هایی که خرج کردم برای هیچ و پوچ .. "
    خوب هست که کسی از استعداد و داشته هایش استفاده کنه اما در کنار تحصیلات تخصصی .. ثمره علم داشتن در عرصه ای ماندگار شدن فرد هست.. هستند کسانی که ادعای چنان دارند اما عاجزند در توضیح فرق هارمونی و آکورد ...
    همین آهنگ های رپ داخلی! و البته خارجی رو ببینید متوجه بحران موضوع می شید .. موضوعات تکراری و بسیار بی صفت .. مثلا که چه، نفر اول این آهنگ ها دختر و یا پسری هست که از تمام نظرها کامل هست و دربارش کلی واژه های زمخت می بافند ..؟! موسیقی برای رسیدن به آرامش هست نه افزایش هیجانات .. دختر یا پسری که در سن بلوغ هست با شنیدن آهنگ های بسیار بسیار بی محتوای ناپسند دقیقا چی خواهد شد ؟ می شود فرهیخته و یا معضل اجتماعی ؟ عشق زیباترین حس هست و هیچکس بدش نمی آید موسیقی که گوش می دهد از عشق بخواند.. اما محوریت رپ ها چیست ؟ جُز چند کار غریزی و البته سخیف ؟ چرا داریم فرهنگ خوب خودمون رو نادیده می گیرم و با شنیدن صدا هایی که واقعا ً مشخصه فرد خواننده قبلش چیزی مصرف کرده ذهنمون رو آشفته می کنیم و هر روز با رایج شدن موسیقی های غمناک افسرده تر بشیم و هر روز دچار تکرار ؟!؟!

سبک های اجتماعی هم که عمق فاجعه ست .. از سیاست می خوانند اما نمی دانند دموکراسی چی هست .. فرق حزب ها رو اصلا نمی دانند. فقط شنیده اند چند اصطلاح را ..

باشد که در آینده ای نزدیک ، نسل ِ بعد به گروه های بی سرو ته وطنشون افتخار کنند و از این سبک ها به عنوان فرهنگ چند هزار ساله!!! یاد کنند ..

1-شخصی که به خاطر هیجانات وارد موسیقی بشه برای خودش هیچ هدفی نداشته که به راحتی ولش کرده. هر چیزی که به راحتی به دست بیاد به راحتی هم از دست میره!
    2-کسانی هیپ هاپ را غیر ارزشی میخوانند که منافع خود را با شنیدن سخنان حق در خطر میبینند.
    3- رپ به هیچ وجه شاخه ای در مواردی که گفتید نداره ( عشق و عاشقی) و اون موسیقی که شما به اسم رپ گوش میدید فقط ریتم هیپ هاپ داره نه محتوی هیپ هاپی!
    4- بهتره به نظرم البوم سکوت رو حداقل گوش کنید قبل از بیان نکته در باب هیپ هاپ سیاسی!
    5- همه سبک ها خوب هستند و هیچکس مجبور به گوش کردن سبکی نیست ولی هیچکس هم حق اظهار نظر بی پایه و اساس نداره!
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

6. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array

1-شخصی که به خاطر هیجانات وارد موسیقی بشه برای خودش هیچ هدفی نداشته که به راحتی ولش کرده. هر چیزی که به راحتی به دست بیاد به راحتی هم از دست میره!
    2-کسانی هیپ هاپ را غیر ارزشی میخوانند که منافع خود را با شنیدن سخنان حق در خطر میبینند.
    3- رپ به هیچ وجه شاخه ای در مواردی که گفتید نداره ( عشق و عاشقی) و اون موسیقی که شما به اسم رپ گوش میدید فقط ریتم هیپ هاپ داره نه محتوی هیپ هاپی!
    4- بهتره به نظرم البوم سکوت رو حداقل گوش کنید قبل از بیان نکته در باب هیپ هاپ سیاسی!
    5- همه سبک ها خوب هستند و هیچکس مجبور به گوش کردن سبکی نیست ولی هیچکس هم حق اظهار نظر بی پایه و اساس نداره!
    اگر این سبک ها خیلی خوب بودند به خودتون اجازه نمی دادید بدون تحصیلات آکادمیک در حوزه هیپ هاپ!!!!!!! بخوانید و منتشر هم بکنید و ایضا به فروش بگذارید !!!!!!!
    همین بس..

اشعاری تکراررری که اسمش اعتراض هست از ذهن همه تراوش می کند ...
    ویرایش توسط تووت فرنگی : 24th February 2014 در ساعت 06:21 PM
    دلم تنگه پرتقالِ من!

8. کاربرانی که از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند.

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط evin Allah نمایش پست ها
    بله درسته نظر شخصی من هست ولی صحیح هم هست ...

صحبت های من رو اصلاً دقیق نمی خونید و بحث رو به چالش می کشید ، بنده دارم میګم سخن غیر مستقیم جزئی از آداب ماست نه بالعکس ، هر صحبتی که من میګم دلیل نمیشه بالعکسش رو شما مصداق بدید !

خیر شما دارید نظر شخصی ای میدید که صحیح نیست ، چه کسی بیان کرده بیان غیر مستقیم به علت ترس هست ؟ همون طور که ګفتم دقیق مطالب رو مطالعه نمی کنید ، بیان غیر مستقیم موجب میشه فرد به تفکر واداشته بشه و سپس با تصمیم خودش دست به کاری بزنه نه اینکه لقمه رو مستقیم در دهان شخص قرار داد ، مثمر ثمر بودن یک پند یا نکته در این هست که فرد خودش با انتخاب و تفکر خودش وارد مسیری تازه یا تصمیم و فعالیتی جدید بشه ! شما وقتی به حتی یک کودک کاری رو مستقیم میګید بهتر انجامش میده یا در قالب مثال مثل تماشای یک برنامه ؟

در ادبیات فارسی کتب و اشعار بسیاری هستند که در اون ها تمام مسائل به صورت نمادین مطرح شدند ، و خود شما در کتب دوران دبیرستانتون مطالعه فرمودید توصیفات نمادین بسیار بوده !!! صرفاً جهت اطلاع ...
    تمام سخنان شما رو خوندم؛ بنده هم عرض کردم که منبعی دارید که سخن غیر مستقیم از آداب ماست؟ *

الان ما چیزهایی رو که به دولت به طور غیر مستقیم گفتیم به خوبی انجامش داده مثلا؟ ( در باب مثالتون)

در مورد ادبیات هم نمونه های برعکس (اعتراض مستقیم) رو براتون مثال زدم!

- - - به روز رسانی شده - - -

اگر این سبک ها خیلی خوب بودند به خودتون اجازه نمی دادید با اطلاعات کم بخوانیــــد و منتشر هم بکنید و ایضا به فروش بگذارید !!!!!!!
    همین بس..
    یعنی استدلال هایی که میارید تو حلقم

فروش کارهام تا به حال فقط برای کودکان سرطانی بوده به جز کارهایی که سفارش داده میشن به خودم. مشکلی در این باب نمیبینم!
    ویرایش توسط ناظر سایت : 27th February 2014 در ساعت 05:35 PM دلیل: نقض تمام بندهای مرتبت به سیاست سایت
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

10. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

این نظر شخصی شماست و نمیتونه صرفا صحیح باشه.

تا به حال جایی نخوندم که رک گویی خلاف آداب ما بوده باشه؛ در ضمن بیان غیر مستقیم در موسیقی فقط به دلیل ترس یک سری افراد از حاکمان زمان خودشون بوجود اومده! برای رک گویی در شعر فارسی میتونید به کتاب های عبید زاکانی و ایرج میرزا رجوع کنید.
    گلم
    عبید زاکانی و ایرج میرزا مستقیما به فرهنگ نادان برخی ها حمله کردند!
    یادم نمیاد ایرج جز چند شوخی با برخی از وزرا ، حمله ای به سیاستمداران داشته باشه!

خب این رپرها نه تنها فرهنگ غلط رو بمانند ایرج مورد حمله و تمسخر قرار نمیدن
    که باعث افزایش فرهنگ های مسخره و بی هویت درین مرز و بوم شدند
    پس اون 2بزرگ رو به اینها ربط نده!

12. 2 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی";584167]تمام سخنان شما رو خوندم؛ بنده هم عرض کردم که منبعی دارید که سخن غیر مستقیم از آداب ماست؟ [COLOR=#ff0000]*[/COLOR]

الان ما چیزهایی رو که به دولت به طور غیر مستقیم گفتیم به خوبی انجامش داده مثلا؟ ( در باب مثالتون)

در مورد ادبیات هم نمونه های برعکس (اعتراض مستقیم) رو براتون مثال زدم!

[COLOR="silver
    - - - به روز رسانی شده - - -[/COLOR]

یعنی استدلال هایی که میارید تو حلقم

فروش کارهام تا به حال فقط برای کودکان سرطانی بوده به جز کارهایی که سفارش داده میشن به خودم. مشکلی در این باب نمیبینم!
    پس هر کسی هم که خاست کمکی کنه راحت می تونه موسیقی سنتی بخونه و پخش کنه ..
    گوش ها گناهی ندارند ...

جُز بچه های این سایت و اطرافیانتون و البته رئیس جمهور و کل جهان فکر میکنم فقط حافظ نشنیده باشه آهنگ های!! شمارو..

حرف من سبک نیست .. شعرهای تکراری ست که بچه 10 ساله می تونه بگه..

اگر هر کسی ب خودش اجازه نمی داد به خودش واژه هنرمند و سبک دار رو اطلاق کنه الان وضع هنر ما این نبود..
    دلم تنگه پرتقالِ من!

14. کاربرانی که از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند.

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها
    گلم
    عبید زاکانی و ایرج میرزا مستقیما به فرهنگ نادان برخی ها حمله کردند!
    یادم نمیاد ایرج جز چند شوخی با برخی از وزرا ، حمله ای به سیاستمداران داشته باشه!

خب این رپرها نه تنها فرهنگ غلط رو بمانند ایرج مورد حمله و تمسخر قرار نمیدن
    که باعث افزایش فرهنگ های مسخره و بی هویت درین مرز و بوم شدند
    پس اون 2بزرگ رو به اینها ربط نده!
    عزیزان من؛ کسانی که شما بهشون اشاره دارین اصلا رپکن محسوب نمیشن!
    شما چه کسی رو الان مد نظر دارید که باعث افزایش فرهنگ مسخره شده؟

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

واقعاً حیف موسیقی جامع ایرانی .. در هفت دستگاه موسیقی ایرانی دنبال چیزی که هستیم به راحتی پیدا می شود ، از شادی تا عشق.. واقعا حیف . ..
    البته تقصیر رو گردن نسل جدید نندازیم .. وقتی رسانه به جایگزین اساتید موسیقی روزی صد بار آهنگ های مرگ بر آمریکای و از این قبیل آهنگ های مثلا ارزشی و البته به مزاج آقایان خوش آمده حامد زمانی رو پخش میکند از کجا می خواهند جوانان با استاد شجریان، ناظری، خرم، لطفی، مشکاتیان، وزیری، خالقی ،بسطامی، قوامی، علیزاده، کرامتی، بنان، محجوبی، و و و... خیلی از عزیزان دیگه آشنا بشوند .. ؟
    مگر چقدر برای موسیقی سنتی و اصیل مون در تلویزیون برنامه داریم ؟ به جایگزین سریال های بی پایان بهتر است از برنامه های پر مغزی استفاده بشه که کمی سطح آگاهی هنری مون رو بالا ببره ..
    سلام نیلوفر خانم

کاملاً با این صحبت هات موافقم بی حرف ... اول که هفت دستګاه ایرانی و ردیف های اون واقعاً پر محتواست ... منتها درک می خواد ... که اغلب جوانان به این توجه نمی کنن !
    یا واقعاً چند بار در یک روز از شبکه های مختلف باید صدای آقای زمانی رو شنید ؟ وقتی می پرسی چرا ؟ میګن به علت این که حرف درست رو در قالب جوان پسندانه بیان می کنه جوان پسندانه ها رو چه کسی معیار شناسی می کنه ؟ وقتی جوان از کودکی با آهنګ های ممالک دیګه آشنا میشه ، توقعی نیست در بزرګسالی به سمت موسیقی سنتی ایران متمایل بشه ...

وقتی داریم می بینیم هنرمندانمون اکثراً به علت بیماری ، تنهایی ، عدم ارزش و احترام قائل شدن براشون تک تک دارن از جمع هنرمندان کم میشن ...
    جایګزینانشون چه کسانی هستن ؟

17. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array

اصلا حرام نیست ..
    آهنگی که یاس برای مدرسه اتش گرفته خونده خیلی هم زیباست...
    منتها تقلید کار زیبایی نیست .
    دلم تنگه پرتقالِ من!

19. 2 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)