دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: چرا دختران قبل از ازدواج اصلاح میکنن؟؟؟؟هم چنین پسرا.اگه علت سنجی بیاتو

همکار تالار مدیریت
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    3,895
    دریافت تشکر: 2,320
    قدرت امتیاز دهی
    3553
    Array
    Ronia's: جدید30

پیش فرض پاسخ : چرا دختران قبل از ازدواج اصلاح میکنن؟؟؟؟هم چنین پسرا.اگه علت سنجی بیاتو

همه معیارها که تغییر نمیکنند،دایره مردانگی که در طی زمان نباید به دایره زنانگی تبدیل بشه!!
    خودتونم که میگید تصویر مردانه،نمیشه که یه مرد تصویر زنانه از خودش ایجاد کنه صرف اینکه سلیقه اشه!!
    این تصویر مردانه بالاخره باید مردانه باشه دیگه...

2. 3 کاربر از پست مفید Ronia سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

پیش فرض پاسخ : چرا دختران قبل از ازدواج اصلاح میکنن؟؟؟؟هم چنین پسرا.اگه علت سنجی بیاتو

نقل قول نوشته اصلی توسط reyhaneh20 نمایش پست ها
    همه معیارها که تغییر نمیکنند،دایره مردانگی که در طی زمان نباید به دایره زنانگی تبدیل بشه!!
    خودتونم که میگید تصویر مردانه،نمیشه که یه مرد تصویر زنانه از خودش ایجاد کنه صرف اینکه سلیقه اشه!!
    این تصویر مردانه بالاخره باید مردانه باشه دیگه...

موضوع اینکه افراد دنبال زیبایی هستن.برای زیبایی نمیشه معیار مطلقی ایجاد کرد.گرچه میشه روی حدود مشخصی به توافق و اشتراک جمعی رسید. ولی چون اساس کار خوشایندی هست؛ درنهایت سلیقه افراد تایین کننده، ظاهر اونهاست.

4. 3 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    3,895
    قدرت امتیاز دهی
    3553
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    موضوع اینکه افراد دنبال زیبایی هستن.برای زیبایی نمیشه معیار مطلقی ایجاد کرد.گرچه میشه روی حدود مشخصی به توافق و اشتراک جمعی رسید. ولی چون اساس کار خوشایندی هست؛ درنهایت سلیقه افراد تایین کننده، ظاهر اونهاست.
    به دنبال زیبایی و شایدم به دنبال جلب توجه،با این حال به نظرم سلیقه باید در راستای اخلاق حرکت بکنه،نمیدونم اخلاق انسانی اینجور سلیقه را تایید میکنه یا نه؟
    قبول کنید گاهی از حد زیبایی میگذره،با یه ردیف زیر ابرو شاید فرد به اون زیبایی که در نظرشه برسه ولی زیاده روی میکنه!!!

6. کاربرانی که از پست مفید Ronia سپاس کرده اند.

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

به دنبال زیبایی و شایدم به دنبال جلب توجه،با این حال به نظرم سلیقه باید در راستای اخلاق حرکت بکنه،نمیدونم اخلاق انسانی اینجور سلیقه را تایید میکنه یا نه؟
    قبول کنید گاهی از حد زیبایی میگذره،با یه ردیف زیر ابرو شاید فرد به اون زیبایی که در نظرشه برسه ولی زیاده روی میکنه!!!
    من درباره نظر خودم صحبت نمیکنم.چون مطمئنا منم از این تیپ خوشم نمیاد. منتها وقتی درباره مباحثی صحبت می کنیم؛ که بنیان مشخصی ندارن. نمیتونیم با قطعیت به درستی یا نادرستی اون رای بدیم.در بهترین حالت میشه گفت: من این تیپ رو نمی پسندم. ولی اینکه بگیم این ظاهر کلا نادرسته و... به اون دلایلی که گفتم، شدنی نیست.
    مطمئنا سلیقه این افراد در راستای اخلاقیات شون هست. اخلاقیات بر پایه باورهای انسان شکل میگیره؛ که اون هم انتخابی هست؛ شخصی . همونطور که گفتم: میتونیم بگیم، من این تیپ رو نمیپسندم. ولی نمیشه کلا اون رو رد کرد.چون امکان ایجاد مبنای مطلق وجود نداره.

8. 2 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    3,895
    قدرت امتیاز دهی
    3553
    Array

من درباره نظر خودم صحبت نمیکنم.چون مطمئنا منم از این تیپ خوشم نمیاد. منتها وقتی درباره مباحثی صحبت می کنیم؛ که بنیان مشخصی ندارن. نمیتونیم با قطعیت به درستی یا نادرستی اون رای بدیم.در بهترین حالت میشه گفت: من این تیپ رو نمی پسندم. ولی اینکه بگیم این ظاهر کلا نادرسته و... به اون دلایلی که گفتم، شدنی نیست.
    مطمئنا سلیقه این افراد در راستای اخلاقیات شون هست. اخلاقیات بر پایه باورهای انسان شکل میگیره؛ که اون هم انتخابی هست؛ شخصی . همونطور که گفتم: میتونیم بگیم، من این تیپ رو نمیپسندم. ولی نمیشه کلا اون رو رد کرد.چون امکان ایجاد مبنای مطلق وجود نداره.
    نمیدونم!!!!!!!!!!!!!یعنی نمیدونم که باید نسبت به این موضوع حساس بود یا نه؟شاید شما درست میگید آدم فقط میتونه بگه که من از این تیپ خوشم نمیاد و خودش اینطوری نباشه...
    ولی اگه بدونی که شاید این تیپ و قیافه میتونه نشون دهنده مشکلات روحی در فرد باشه و مطمئنا فرد در ارتباط با جامعه است و شاید یه سهم کوچکی در انحرافات جامعه داره یا میتونه داشته باشه و به دنبال آن یه مشکل همه گیر خواهد شد و برای رشد اخلاقی و انسانی یک جامعه مضره،نباید مورد بررسی قرار بگیره؟نباید حداقل به جامعه معرفی بشه(نه در جایگاه انتقاد،فقط در جایگاه شناخت و تجزیه وتحلیل)!

10. 2 کاربر از پست مفید Ronia سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    3,410
    دریافت تشکر: 5,648
    قدرت امتیاز دهی
    4008
    Array

من کلان اعتدال گرام امروزه نمی شه گفت دخترهایی که اصلاح نمی کنند خوب اند ونمی شه گفت پسرهایی که ریش وسبیل دارند خوب اند امروز باید با واقعیت ها کنار امد چرا پسرها ودخترها ابروهاشون رو قبل ازدواج برمیدارند علت اصلیش ازدواجه در بیشتر موارد!!درمجردها وعلت دوم به علت اینکه امروزه ما انسان ها بیشتر ظاهر وظواهر رو می بینمیم وازظاهر خوشکل وخوشتیپ خوشمون میاد وبه نوعی این رو کلاس میدونیم اما واقعیت امر اینکه برای جلب توجه دیگران این کار رو انجام میدن ودوم اینکه خانواده هاشون بی قید وبند اند یعنی وقتی دخترشون ابروشیطونیه وپسرشون پدرومادر تذکر نمی دند بلکه دربرخی موارد تشویق هم می کنند !!اماامروزه مدل ومدگرایی وظواهری اراسته وخوشکلی یک عادت ویک نیاز درجامعه شده که همه افراد دوست دارند خودشون رو زیبا جلوه بدن اما مشکل اول کاره بعدش ازدواج این دو مشکل که حل بشه اما بازهم خانواده نقش اصلی رو برای جلوگیری از این حرکات انجام میده !!!درکل امروزه من به نوبه خودم می گم دختر باید ارایش ملایمی داشته باشه نه اینکه بگذاره صورتس پرمو بشه اونم دخترهایی که رشد مودرصورتشون زیاده نه دخترهایی که همین جوری خوب وخوشکل اند اما بازم ارایش می کنند این خوب نیست ویک نگاه به مادر بزرگ هایمان بندازیم باوجو اینکه پیرند اما پوستشون اگرچه چین وچروک داره اما خوب مونده ومی گم دخترا تا40 سالتون نشده این قدر ازکرم ورنگ های شیمیای استفاده نکنید این ها عوارض داره واین فاجه ست درایران که دختر از اول دبیرستان وچی بگم از دوران کودکی رژ لب می زنه وموهاش رو رنگ می کنه وتا دانشگاه هزار ویک کرم مصرف می کنه که خوشکل باشه اما نمیدونه که به سن 30 نرسیده همه ی این عوارض به سوراخش میاد وخیلی زشت میشه بعد ازدواج ازما گفتن بود!! اما برای پسرهایی که ابرو برمیدارند متاسفم خودشون رو انچه که هستند نشان بدند نه ظاهرشون رو درست کنند چون خورشید پشت ابر نمونه ویک روز واقعیت شون لو میره!!
    [

12. 5 کاربر از پست مفید farhad_jomand سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

نمیدونم!!!!!!!!!!!!!یعنی نمیدونم که باید نسبت به این موضوع حساس بود یا نه؟شاید شما درست میگید آدم فقط میتونه بگه که من از این تیپ خوشم نمیاد و خودش اینطوری نباشه...
    ولی اگه بدونی که شاید این تیپ و قیافه میتونه نشون دهنده مشکلات روحی در فرد باشه و مطمئنا فرد در ارتباط با جامعه است و شاید یه سهم کوچکی در انحرافات جامعه داره یا میتونه داشته باشه و به دنبال آن یه مشکل همه گیر خواهد شد و برای رشد اخلاقی و انسانی یک جامعه مضره،نباید مورد بررسی قرار بگیره؟نباید حداقل به جامعه معرفی بشه(نه در جایگاه انتقاد،فقط در جایگاه شناخت و تجزیه وتحلیل)!
    بخشی از این رفتار ها میتونه ریشه در مشکلات فردی یا اجتماعی داشته باشه؛ که جا داره درباره اش صحبت کرد.حتی میشه عواقب همچین رفتار هایی رو در جامعه مورد بررسی قرار داد؛ تا مشخص بشه به نفع جامعه هست یانه.

14. 3 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    3,895
    قدرت امتیاز دهی
    3553
    Array

بخشی از این رفتار ها میتونه ریشه در مشکلات فردی یا اجتماعی داشته باشه؛ که جا داره درباره اش صحبت کرد.حتی میشه عواقب همچین رفتار هایی رو در جامعه مورد بررسی قرار داد؛ تا مشخص بشه به نفع جامعه هست یانه.
    بله درسته،ولی ما در این تاپیک نیاز به دانشجویان و متخصص رشته روانشناسی و جامعه شناسی و... هم داریم که نیستند!!!
    علاوه بر این باید منتظر نظرات بقیه بمونیم

با این حال به نظرم اگه یه پسری ابروشا تا حد زیادی تمیز میکنه چون مورد پذیرش هم سن وسال هاش و دخترای دور و برشه ،حتی شاید به تشویق اونا باشه،خب طبیعی فرد برای پذیرش توسط دوستاش و بالابردن تعداد دوست دختراش این کار را بکنه!!(البته این دلیلا بیشتر برای پسرهای دوره دبیرستان میشه نسبت داد)

16. 3 کاربر از پست مفید Ronia سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

جسم ایده آل تحت تاثیر هنجارهای فردی ، اجتماعی و انتظارات فرهنگی از دختران و پسران آن جامعه هست،

جسم واقعی یا همونی که خودمون هستیم که تحت تاثیر ژن و محیط است،

تفاوت این دو هر چه بیشتر باشد ، یعنی اگر شخصی بطور ژنتیک اون زیباییها و تناسب لازم رو نداشته باشه ، تحت تاثیر هنجارها بطرف زیبا سازی کشیده خواهد شد.

ولی اینکه چرا قبل از ازدواج این قضیه پر رنگ تر است و میل افراد بیشتر است ، به عوامل مختلفی مانند : مقتضیات سنی ، خانواده و تربیت، آموزه های دینی، بهداشت روانی و همچنین نوع شخصیت افراد بستگی دارد.

بطور کلی اصلاح کردن دختران که موضوع بحثه، اگر در حد اصلاح کردن باشد یعنی رفع عیوب در حد معقول با توجه به شرائط سنی میتونه خیلی هم خوب باشه،

منظور از رفع عیب یعنی بصورتی که شخص آراسته و پیراسته بصورت طبیعی به نظر برسد.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

18. 2 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    دریافت تشکر: 6,219
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

ساده است
    اگه قرار بود همه چی مثل قبل باشه باید الان تو غار زندگی می کردیم.

20. 3 کاربر از پست مفید kahrupay سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)