دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

موضوع: نقد توافق نامه ژنو- از رویا تا واقعیت+ دانلود

یار همراه
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی(مدیریت وبرنامه ریزی)
    ارسال تشکر
    9,785
    دریافت تشکر: 14,205
    قدرت امتیاز دهی
    15149
    Array
    ماری مریم's: جدید156

پیش فرض پاسخ : نقد توافق نامه ژنو- از رویا تا واقعیت+ دانلود

۰۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۳

فرارو- سخنگوی وزارت امور خارجه کشور گفت: «اطلاعات کامل در خصوص مذاکرات در اختیار رئیس مجلس قرار گرفته و با صلاحدید ایشان در اختیار کمیسیون ها و نمایندگان قرار می گیرد.»

در نشست خبری امروز مرضیه افخم، خبرنگار روزنامه وطن امروز از سخنگوی وزارت امور خارجه پرسید که ما منتقدان توافق هسته ای را صهیونیست خطاب می کنید و آیا این امر با نقدخوانی تعارض ندارد و افخم پاسخ داد هیچ وقت وزارت امور خارجه و شخص وزیر چنین ادبیاتی به کار نبردند و بارها اعلام کردیم نقدها حتما دلسوزانه و در جهت منافع ملی است. شیوه ارائه آن که با برخی اطلاعات نادرست مطرح می شود موضوعی است که از سمت ما نیز نکاتی درباره آن مطرح شده اما همسو خواندن منتقدین داخلی با صهیونیست ها تفسیری است که صورت می گیرد و در ادبیات و صراحت کلام مورد نظر نبوده است.

وطن امروز در سوال دیگری درباره نامه 160نماینده به رئیس مجلس برای اجرای توافق ژنو و اینکه چرا رؤسای کمیسیون ها و نمایندگان مجلس محرم نیستند پرسید و افخم پاسخ داد: «درمود بحث اطلاع رسانی برنامه اقدام مشترک علاوه بر اطلاع رسانی عمومی در سایت وزارت امور خارجه قرار دارد و نسخه ای از آن نیز در اختیار مقامات قرار گرفت.»

وی افزود: «بخش دیگر مربوط به مذاکرات کارشناسی است که non paper محسوب می شود و سند مشخص نداشته و مذاکرات شفاهی بوده است در این مورد نیز اطلاعات کامل در اختیار رئیس مجلس قرار گرفته و با صلاح دید ایشان در اختیار کمیسیون ها و نمایندگان قرار می گیرد چنانچه به ما اعلام شود وزارت امور خارجه آماده است در این خصوص اطلاع رسانی کند و اسناد را در اختیار نمایندگان قرار دهد.»

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی یکی از اعضای شورای عالی امنیت ملی است. وزارت امور خارجه پیش از این اعلام کرده بود که مذاکرات هسته ای تحت نظارت شورای عالی امنیت ملی انجام می شود.

با این حال نمایندگان مجلس شورای اسلامی بارها و بارها به دلیل محرمانه بودن محتوای مذاکرات هسته ای انتقاد کرده اند و خواستار اعلام علنی جزییات مذاکرات شده اند.

نمایندگان اصولگرای مجلس می گویند وزارت خارجه آن ها را نامحرم می داند و از بیان جزییات خودداری می کند.

در مذاکرات هسته ای ایران و غرب که منجر به توافق ژنو شد تصمیم گرفته شد که جزییات مذاکرات محرمانه باقی بماند. چندی پیش یکی از نمایندگان مجلس گفت که محمد جواد ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی اعلام کرده است حتی اگر او را استیضاح کنند جزییات مذاکرات را افشا نخواهد کرد.

2. 9 کاربر از پست مفید ماری مریم سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

با سلام خدمت دوستان عزیز
    و تشکر از دعوت جناب کمان ابرو به این موضوع

دوستان من تا حدی مطالب و نظرات رو مطالعه کردم

راستش من با مباحث اینچنینی کلا موافق نیستم چرا که بررسی چنین مباحثی نیاز و ضرورت وجود کارشناسان زبده و اهل فن در عرصه سیاسی داره و ارائه نظرات من و شمایی که در جایگاه یک متخصص و سیاستمدار نیستیم یک خطای بزرگ و آثار مخربی داره
    و اشکال بزرگش اینه که چند درصد از مخاطبین این موضوعات آگاهی سیاسی دارن ؟؟؟؟
    نقد و بررسی ایرادی نداره مشروط به اینکه کارشناسانه و منصفانه باشه
    اگر قراره بحث بینمون صورت بگیره نقل قول از رسانه ها و نوشتارهای سطح وب منصفانه نیست چون هر نوشتاری گرایش به یک سمت و سویی داره بحث متعادل و منصفانه زمانیه که من و شما ذهنیت خودمون رو در قضایا به قلم خودمون روی این تاپیک بیاریم و الا اگر قرار باشه هر کس متنی از یک خبر گذاری بیاره که نمیشه گفت یک گفتگوی به دور از هر گرایش ...
    معنی اون میشه القای برخی افکار به اذهان عمومی ...
    و متاسفانه برخی نهادها مثل صدا و سیما هم با برخی حرکات باعث ایجاد شبهه در جهت گیری هاش شد و چشم ملت ایران به تصاویر گزارش شده از مذاکرات و ورود هیئت مذاکره کننده به صفحه تلویزیون خشک شد و ما بین صد تا فیلم بردار نیاز به صد گزارش نداشتیم ولی متاسفانه یه گزارش درست و کامل که ندیدیم بلکه ...........

بگذریم ..............

متاسفانه مخاطبین شهروندانی هستند که با گوشت و پوست و خون خودشون شرایط رو لمس کردن
    و درد ها و سختی ها رو متحمل شدن و طبیعیه که نگرانی در وجودشون باشه و هر چیزی که از بین سخنان منو شما بشنون اونها رو نگران و نگران تر کنه و دچار تردید میکنه و آیا نگرانی و تشویش اذهان دردی رو از جامعه درمان میکنه؟
    یا با توجه به شرایط سخت زندگی غصه ها رو بیشتر ؟؟؟؟

اما دوستان کاش ما ایرانیا فراموش نکنیم که یه خصلت بد داریم و اون هم پیش داوری های عجولانه هست و قضاوت های نا عادلانه و متاسفانه در بین این قضاوت ها ممکنه برخی افکار مسموم سعی در متشنج کردن فضاها در اجتماع کنند

ببینید همه ما در کشورمون از یک رهبری واحد پیروی میکنیم و ادعامون اینه که از دستوراتشون تبعیت میکنیم ولی چقدر در همین اجرای قطعنامه متعهد بودیم
    شکی نیست که همه تصمیمات این جریانات با نظارت و درایت رهبرمون داره اداره میشه

فکر میکنیم رهبر از همه مسائل بیخبرند؟؟؟
    و ما داریم با تحلیل این برنامه ها کمک به وضعیت خودمون میکنیم ؟؟؟
    ولی نه دوستان با این تحلیل ها ما داریم چوب لای چرخ عواملی میگذاریم که تمام تلاششون رو برای ایجاد شرایط و جبران لطمات اقتصادی دارن میکنند تا با هر روشی شرایط رو مطلوبتر کنند آیا با اون روند روبه رشد نرخ ها و در کنار اون تحریمها چقدر دیگه توان داشتیم ؟
    ما از خیلی از آمار و ارقامهای کشوری بی اطلاع هستیم ....

زمان زیادی نگذشته از استراتژی هوشمندانه رهبرمون که این حرکت مذاکرات رو نام نرمش قهرمانانه گذاشتند
    ولی عده ای از بین همین خود ماها دانسته یا نادانسته حرف ایشون رو به معنای دست کشیدن از اصول و آرمان های نظام اسلامی تعبیر کردند و باعث شدند رهبرمون در این خصوص هم توضیحاتی ارائه بدن
    یعنی ما خودمون چاله جلوی پامون میکنیم در حالیکه یادمون میره یک نفر در راس تصمیماتی اتخاذ کردن و اگر ما نمیتونیم کاری کنیم لااقل کارشون رو سختر نکنیم
    اون عده هم نگران اوضاع بودند و مثل همه کسانی که میترسیدند اوضاع بدتر نشه اون تعبیر رو از حرف رهبر کردند ولی نتیجه اش این شد که رهبر در سخنرانیشون با تاثر اعلام کردند این تعبیر باعث شد برخی رسانه ها و دشمنان مدعی عقب نشینی ایران و نظام اسلامی از اصول شدند و ایشان نام این تعبیر رو خلاف واقع و بد فهمی عنوان کردند
    جزئیات کامل متن سخنان رهبر در لینک زیر هست

http://www.hamshahrionline.ir/details/239480

شبی که من سخنان رهبر رو در این زمینه شنیدم از فرهنگ حاکم در کشورم که از سر نادانستن ها و بد قضاوت کردنها و پیش داوری ها پایه گذاری شده و گاها هم تاثیر برخی جریانها هست خجالت کشیدم و ناراحت شدم ما همون مردمی هستیم که یادمون رفته نژاد ایرانی هستیم و ایرانی واقعی حفظ حرمتها رو نباید فراموش کنه

ما همون مردمی هستیم که 8 سال با همه سختی هاش سعی کردیم به انتخاب دیگران احترام بزاریم و اعتماد کنیم ولی کاش نه به اندازه 8 سال به اندازه نیمی از اون زمان به این دولت جدید هم فرصت میدادیم نصف اون هم نه 2 سال دندون رو جیگر بزاریم بعد نظراتمون رو مثل بمب خوشه ای بریزیم توی اجتماع و اونها رو از هر طرف با ترکش انتقاد مورد حمله قرار بدیم
    در متن نوشته شده بود جناب ظریف چرا پنهانی مذاکراتشون رو برگزار کردند و ...

آخه این که جوابش کاملا مشخصه باز برمیگرده به فرهنگ ما ایرانییها
    چرا نباید برخی چیزها رو ازمون پنهون کنند ؟؟؟
    به همون دلیلی که منتظریم یه موردی پیش بیاد و با حرف و سخن و بزرگ کردن و تعبیرهای نا دانسته کار رو پیچ بدیم کار دیگه ای بلدیم ؟؟؟؟؟
    مطمئن باشیم که این مذاکرات مقدمات زیادی داشته که ما از خیلی هاش بی خبریم و حالا که جناب ظریف گفتن اگر استیضاح هم بشم چیزی نمیگم زوم کردیم و حساس شدیم روی این مورد ...
    فکر میکنید چرا نمیگن یعنی خوششون میاد باهاشون مسابقه 20 سوالی بازی کنیم ؟؟؟؟
    یا برای مطرح کردن و بزرگ جلوه دادن خودشون بوده ؟؟؟؟
    نه دوستان ما ایرانیا با برخی فرهنگ های حاکم ثابت کردیم کار رو سختر میکنیم و قابل اعتماد نیستیم
    چون نظرات متفاوته
    توی جامعه کوچیک خانواده هم برای تصمیمات بزرگ نیاز هست مقدمات هر تصمیمی بین زن و شوهر سکرت بمونه تا به موقع به سایر اعضای خونواده گفته بشه فکر میکنید چرا اینطوریه؟؟؟؟
    چرا پدر و مادر صلاح میدونن تصمیمات بزرگ رو در ابتدا با هم حل و فصل و قطعی کنند بعد به بچه ها بگن ؟؟؟؟
    چون بنا به دلایلی بازگو کردنش در اون مقطع تا نهایی شدن اون تصمیم صلاح نیست
    اینا فکر نمیکنید کار رو سخت تر میکنه در بین این واکنش ها و حرکت ها برخی سودجوها به اهدافشون میرسن و ما با فرهنگ غلط مون داریم راه رو برای اون افراد باز میکنیم که بتونند به راحتی نقشه هاشون رو پیاده کنند
    ایا جایی هم رهبر اعتراض کردن که جناب ظریف چرا سکرت مذاکره کردن و یا چرا جناب ظریف میگن من استیضاح هم بشم حرفی نمیزنم این نشون میده قضیه نیاز به اعتماد داره یعنی همه تصمیمات هیئت با نظارت رهبر هست و من و شما با این انتقادهامون داریم کارشون رو سخت تر میکنیم و بر خلاف مسیر حرکت میکنیم

دوستان ما قبل از هر انتقادی به عملکرد دولتمردان اول باید فرهنگ و افکار خودمون رو نقد کنیم
    همین عدم آگاهی ها در هر اجتماعی دو دستگی ها رو ایجاد میکنه
    خوبه ما نگران باشیم و انتقاد کنیم ولی کاش و ایکاش از جایگاه یک شهروند که مشکلات رو دیده و حس کرده نقد کنیم ما 8 سال اذیت شدییم و هیچ کس نمیتونه این رو نقض کنه ولی دوستان بهتر نیست به جای این پیش داوری ها کمی شکیبا باشیم و بجای تشویش اذهان دیگران رو به آرامش و صبوری دعوت کنیم

چون در غیر اینصورت نه تنها نتیجه مطلوب رو از بحث نمیگیریم بلکه باعث گمراهی اذهان دیگران میشیم

پس بیایید عینک های بدبینی مون رو با نگاه خوشبینانه عوض کنیم و به تصمیمات و شرایط احترام بزاریم

با تشکر از همه دوستان

4. 11 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها

علیک السلام و سلام علیک عزیز

سلام عزيزم...

فكر كنم شما هم مثل من مشكل املاء داريد و مجبوريد گاهي ويرايش بزنيد...

نه گرایش سیاسی ندارم.اینو جدی گفتم و هیچ دروغی هم ندارم. اونی که با خودش رک و راست نباشه با دیگران چه نوع رفتار بکند خدا میدونه؛پس واقعا گرایش سیاسی ندارم چون با خودم رک و رو راست هستم.
    حتی بنده بنا به دلایلی(معیارها و ارزشها و عقایدم) به فردی رای دادم که بخاطر اوضاع و مصلحت ذهنی خودم ؛زیاد مشتاق نبودم انتخاب بشود تا جو در کشورمان عوض بشود و الان هم هیچ فردی حتی نزدیکانم حتی یک نفر نمیداند که به چه کسی رای داده ام و بعده انتخاب شدن رئیس جمهور محترم خیلی خوشحال شدم که ایشون انتخاب شدند.تفکرات مختلف عامل پیشرفت هست.اما این به این معنی نیس که نباید هوشیار باشیم.یا به این معنی نیس که هر فردی اگه سوال داشته باشه گرایشی حتما داره.

من هرگز دشمنمم به دروغ گويي متهم نميكنم چه برسه به شما دوستان...

مبحث راي دادن امسال از شرايط استراتژيك پيروي ميكرد...

اگر 14 ميليون راي نداده را به حساب بياوريم در حقيقت رقيب اصلي دكتر روحاني راي نداده ها بوده اند نه نامزدهاي پايين جدولي...

و خود روحاني بهتر از هر كسي ميدونه كه بيش از 60 درصد راي رو از سمت خاتمي به دست آورده...

و در شكل گيري اين حماسه و علل باخت رقيب اصلي (راي نداده ها) از دكتر روحاني...

هنوز جاي يك تشكر خشك خالي از سيد محمد خاتمي توسط اركان نظام و برنده انتخابات درد ميكند...

و حتي خود شخص دكتر روحاني هم سعي نكرد جهت كم لطفي اش از بانيان اصلي حماسه يك ممنوع والخروجي را جهت شركت در مراسم ختمي براي چند روز باطل كند...

و مشخصا بحث ما اينجا موافقت و مخالفت با كسي نيست و حق، اولويتي است كه سياسيون چندان بدان پايبند نيستند...

بنده گرایش سیاسی ندارم اما سیاست رو دنبال میکنم. اون فردی که از اوضاع سیاسی سردرنیاورد حتما در فتنه ها دچار شک و تردید خواهد شدو به احتمال زیاد حق و ناحق را نخواهد شناخت.
    برا همین بنده سیاست را دنبال و هیچ گرایشی را انتخاب نکردم.و معتقدم که احزاب گاهی طوری تندروی میکنند که منافع حزب را به منافع ملت ترجیح می دهند.

انشالله كه همه ي ما مانند شما بتوانيم بدون گرايشي خاص پيشروي كنيم كه حقي از بين نرود...

برخی مسائل را اینجا نمیشه گفت.دولت قبلی نقاط قوت بسیاری مثه آشنایی نزدیک با مشکلات مردم و.... داشته و نقاط ضعف هم داشته.هر دولتی که سرکار بوده رو در مواقع لازم در بحثها یک علامت سوال بزرگ جلوش گذاشتیم.حتی اگر خودمان بهش رای داده باشیم.

دقيقا آشنايي نزديك با مشكلات مردم و عدم تلاش براي رفع آن يا استفاده تبليغاتي از آن نقاط قوت كه هيچ و نقاط ضعف هم نيست و جرم است...

بله عمده علامت هاي سوال: قهر 12 روزه و وابستگي به مشايي بود...

آيا در مورد اختلاصات و خطابه هاي خس و خاشاكي و لولويي و كهريزكي و مرتضويي و زنجاني ها و قانون گريزي ها و هزاران نقطه قوت ديگر! علامت سوالي گذاشته شد؟

يا همان 150 نماينده مجلس كارت هديه بگير بلند شدن و دست زدند و كف كردند و چاق شدند؟

آخه شما اینجا قرارداد ژنو را علم فرض کردین. از کجا معلوم که مثه قراردادهای ننگین گذشته نباشد؟مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد. نمی ترسد؟

بله وقتی به یک چیزی به دید علمی نگاه بکنید و خود را ناتوان از درک آن؛ فرمودۀ شما صحیح است. اما قرارداد ژنو نه تنها علم نیست بلکه حکم شمشیری را دارد که اگر بر علیه منه ایرانی کشیده شود معلوم نیست چه بلایی را سرم آورد.

بله 99% ما ناتوان از درك آن هستيم...

حتي 99% ما ناتوان از درك شرايط فوق بحراني كشور هستيم...

و آنهايي كه در راس آمارهاي دروغ را بنا بر مصلحت به خورد مردم ميدهند...

خوب ميدانند كه وقت رفتن چه كساني بود و آمدن چه كساني و نوشتن چه توافق نامه هايي تا قبل تركيد زخم...

من به چوپان شکی ندارم اما به درندگی گرگها یقین دارم.

یقین دارم که اگر چوپان خود را توانای مطلق بداند از پس گرگها برنخواهد آمد و این گوسفندان بیچاره هستند که تکه پاره خواهند شد.

احمق ترين موجود كسي است كه خود را تواناي مطلق بداند...

و اين موضوع را همه ميدانند الا گوسفندان و حتي گرگ ها...

پس مشکل من دانستن فرمولاسیون نیست؛ درد من تکه پاره شدن گوسفندان هست .

متاسفانه نزديك يك دهه است كه يا گوسفندان سلاخي شده اند يا گرگ يا آرزوي دريده شدن توسط گرگ ها را دارند...

مخالف که نه. مشکل عدم شفافیت رو داشتند. شاید برخی هم مخالف بودن.

هنوز هم مخالف هستند و فعلا بهانه عدم شفافيت را دارند...
    منبع كيهان...

اما بنده دستۀ پنجمی هم اضافه کنم که قضیه را با نگرانی دنبال می کنند. اونم افرادی که نگران مملکت و آیندۀ خود هستند بدون اینکه گرایشی داشته باشند. برایشان فرد مهم نیست ؛مهم عملکرد هست.
    همانطور که در این قضیه خواهان شفاف سازی هستیم و بودیم در جاهایی هم از رئیس جمهور محترم دفاع کردیم. اگر خواستید لینک بدهم.یک جا هم نبوده چندین بار بوده. اما این مساله فرق دارد.حمایت از رئیس دولت در مسائل بعنوان پشتوانه و دلگرمی رئیس جمهور می تواند باشد و این مختص این دولت هم نیست اما در مسائلی باید از رئیس دولت توضیح خواست این حق مسلم منه ایرانی است؛ بدون هیچ گونه گرایشی.
    هر فردی که آیندۀ مملکت براش مهم باشد نگران می شود.

نگران چي؟

در بدترين شرايط از دست رفتن يك حق مسلم؟

چرا اين گروه پنجم نگران از دست رفتن هزاران حق مسلم ضروري تر نبودند؟
    ــــــــــــــ

سخنان شما رو كاغذ كاملا صحيح است و از حق طبيعي خود دفاع ميكنيد...

اما مدتي است كه گوسفندان از فرط گرسنگي تمام كاغذها را خورده اند...

و گزينه اي به نام كاغذ روي ميز ديده نميشد...

به بيست و سي اعتباري نيست...

شرايط اينگونه حكم ميكرد و كساني كه بايد اطلاع داشته باشند اطلاع دارند...

با تشكر...

نقل قول نوشته اصلی توسط 312 نمایش پست ها
    هنوز خاطرم هست کلاس های شیرین و جذاب شما را که با اشتیاق در آن حاضر می شدم و شنیدن نظرات متفاوت حضرتعالی برایم تازگی داشت اما به همان میزان، نسبت به برخی اظهارات شما در حیرت و بهت فرو می رفتم، از جمله زمانی که در بررسی و توضیح عملکرد قاجارها در بسیاری از مواقع به عنوان مدافع اقدامات آنها ظاهر می شدید و پادشاهان قاجار را لزوما خائن ندانسته و حتی از قراردادهای گلستان و ترکمنچای در آن شرایط دفاع می کردید.

شما معتقد بودید قضاوت امروز ما نسبت به عملکرد 2 قرن قبل قاجارها درست نیست و باید اقدامات آنها را در چارچوب و شرایط آن روزها تفسیر کرد، پس اگر فتحعلیشاه پس از شکست از روس ها اقدام به انعقاد قراردادهای گلستان و ترکمنچای کرده است، چندان مقصر نبوده چون نمی شد از موضع یک کشور شکست خورده، بهتر از آن قراردادی را با طرف مقابل امضا کرد.

در همین راستا چندی قبل نیز گفتگوی شما را با شماره 39 ماهنامه نسیم بیداری را مطالعه می کردم و در ادامه همان مباحث مورد اشاره در کلاس هایتان، زمانی که خبرنگار از شما درباره قرارداد ترکمنچای می پرسد «پس گر شما هم جای فتحعلیشاه بودید همین کار را می‌کردید ؟» شما قاطعانه پاسخ می دهید: «قطعا راهکار دیگری نبود» و زمانی که باز خبرنگار از شما می پرسد «پس شما این نوع عقب نشینی را خیانت نمی دانید؟» صراحتا می فرمایید: «اصلا و ابدا. من بر این باورم عباس میزرا و فتحعلیشاه کاملا عقلایی رفتار کردند ... در دیپلماسی بسیاری از عقب نشینی های خردمندانه برای کشور بسیار بیش از سیاست های تهاجمی ومتهورانه بی پشتوانه سود به همراه داشته است.»

سلام...

زيبا كلام رو نميشناختم و فقط اسمش رو شنيده بودم...

و از اين متن متوجه شدم انگار انسان آگاهي هستند...

در گذشته حكومت ها بر اساس قدرت شكل ميگرفتند و بين خان ها قويترين به حكومت ميرسيد...

و حكومتش تا زماني ادامه داشت كه قويتر از آنها نيامده باشد... ( البته در نادر ديكتاتورها كمي سخت تر بود )

اگر چنين عهد نامه هايي نوشته شده يا چاره اي نبوده يا حاكمي تواناتر وجود نداشته است...

در اينكه دوران قاجار دوران ننگيني بر ايران بوده شكي نيست...

اما اين مربوط به دوران ميشود و نه حكومت و شايد اگر حاكمان ديگري با قدرت كمتر در راس قرار داشتند تمام ايران را به باد داده بودند...

و اين اتفاقات از ضعف ما در آن تايم از تاريخ است و نه ضعف حكومتي...

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها

* در قدم اول پس از 10 سال موفق به توقف پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران شدیم
    * نه در این توافقنامه و نه در آینده "حق" غنی‌سازی ایران را به رسمیت نمی‌شناسیم
    * در هیچ‌جای این توافقنامه بندی وجود ندارد که تعبیر به داشتن "حق غنی‌سازی" برای ایران شود
    * با از بین بردن ذخایر 20 درصد، توقف نصب سانتریفیوژهای پیشرفته و توقف راه‌اندازی آب سنگین اراک جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را گرفتیم
    * برای اولین بار ایران اطلاعات مربوط به راکتور اراک را به آژانس تحویل خواهد داد
    * محورهای توافق: توقف فعالیت‌های برنامه هسته‌ای، به عقب برگشتن آن، و نظارت گسترده و دقیق بر این برنامه
    * تعدیل تحریم‌ها در نهایت 6 تا 7 میلیارد دلار درآمد برای ایران خواهد داشت
    * در مقایسه با 100 دلار سرمایه بلوکه شده ایران، 6 تا 7 میلیارد دلار مبلغ ناچیزی است که عاید ایران می‌شود
    * تحریم‌ ایران به دلیل حمایت از تروریسم، دخالت در سوریه و نقض حقوق بشر ادامه خواهد داشت
    * تعدیل تحریم‌ها به معنای بازگشت ایران به تجارت جهانی نیست
    * در صورتی که از این فرصت برای توافق با ایران استفاده نمی‌کردیم، به ائتلاف بین‌المللی بر ضد ایران ضربه وارد می‌شد
    * عدم توافق با ایران در این مرحله، نظام تحریم‌های یکجانبه علیه این کشور را با شکست مواجه می‌کرد
    * متقاعد کردن شرکایمان به ادامه تحریم سخت می‌شد
    * تعدیل تحریم‌ها در این دوره شش ماهه تأثیر چشم‌گیری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت
    * تلاش می‌کنیم کنگره با تحریم جدید توافق با ایران را خراب نکند.
    * براساس چارچوب‌های نظام سیاسی آمریکا برای جلوگیری از تحریم جدید ایران تلاش خواهیم کرد

سلام برادر كمان ابرو...

كاملا مشخص است كه راس در آمريكا هم گرفتار تصميمات و نظرات تندرو هاست...

و با انواع روشها سعي ميكنن شاخه تندرو كشور خود را راضي نگاه دارند تا باعث برهم زدن توافقات و نظم جهاني نشود...

برادر سوء تفاهم پیش نیاد
    البته اگه منظورتون بازخوانی مواضع رنگارنگ آمریکاست که گذاشتم

این رو نگذاشتم برای اینکه بگم ما به حرف طرف مقابل بیشتر اعتماد داریم. نخیر. اتفاقا برعکس
    این مطلب نشون میده که طرف ما (آمریکا) چقدر مواضعش نسبت به ایران غیر منطقی است و دنبال رساندن نفعی طبق مذاکرات به ایران نیست.

و ما باید هشیار باشیم که هر گونه اعتمادی به طرف مقابل نکنیم.
    امیدوارم اگر منظورتون ارسال بنده بوده ، مطلب روشن شده باشه
    بله در دنياي سياست اعتماد جفا كاري بُوَد...

اما بايد كم كم قبول كنيم كه دنياي استعمار به پايان رسيده...

و استعمار گران سابق امروز دغدغه آرامش دارند...

و به همين سبب نظام حاكم بر آمريكا رو در روي تندروهاي خود قرار ميگيرد...

اینم جالبه که ببینید:

دکتر سلام 25:

http://snn.ir/Images/News/AtachFile/...4400897473.flv
    ياد برنامه پارازيت و پولتيك صداي آمريكا افتادم...

البته مستند تر و خنده دارتر ميساختن...

نقل قول نوشته اصلی توسط Almas Parsi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    و تشکر از دعوت جناب کمان ابرو به این موضوع

دوستان من تا حدی مطالب و نظرات رو مطالعه کردم

راستش من با مباحث اینچنینی کلا موافق نیستم چرا که بررسی چنین مباحثی نیاز و ضرورت وجود کارشناسان زبده و اهل فن در عرصه سیاسی داره و ارائه نظرات من و شمایی که در جایگاه یک متخصص و سیاستمدار نیستیم یک خطای بزرگ و آثار مخربی داره
    و اشکال بزرگش اینه که چند درصد از مخاطبین این موضوعات آگاهی سیاسی دارن ؟؟؟؟

با تشکر از همه دوستان

سلام بانو الماس پارسي...

به نكات مهمي اشاره كردين...

نتانياهو هم بارها از عدم شفافيت نشست انتقاد كرد...

و مشخصا هر هفت كشور گرفتار يك سري واكنش ها و حركت هاي انتحاري از پيرامون خود هستند...

اما دنياي سياست خيلي هم ساده نيست...

در نگاه اول شايد خيلي ها از اتفاقات فرودگاه بعد از بازگشت تيم ايراني و شعارها و كفش پرت كردن ها ناراحت شده باشند

در نگاه دوم كساني كه مخالف نشست ژنو بوده اند شايد از اين اقدام اعتراضي خوشحال شده باشند...

در نگاه سوم تيم ديپلماسي ايراني قرار دارد...

خوشحال از اين حركت اعتراضي يا ناراحت؟

از نگاه اول و نگاه دوم ناراحت...

ولي از خود نگاه سوم خوشحال...!

دولت نياز مبرمي به اين اتفاق اعتراضي داشت...

تا دلايل محدوديت هاي خود را در پاره اي از بندهاي توافق نامه براي ديگر اعضاي نشست توجيه كند...

همانگونه كه اوباما به نق نق هاي نتانياهو و كنگره احتياج داشت...

و همينطور تا حدودي متحد اصلي اعراب، اولاند...
    ــــــــــــــــــــــــ

به هر حال دانستن مردم از متن توافق يك حق بجا است...

اما نياز طرفين به وجود معترضان و مخالفان توافق هم پولتيكي است واجب...

و مفاد مبهم در قرارداد هم بيشتر به نفع كسانيست مثل ما كه كمتر به قوانين جهاني اعتماد دارند...

و در آخر اميدوارم تمام اين تلاش ها نتيجه دهد و به نفع مردم كشورم و كل جهان باشد...

با تشكر...

6. 7 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط SaSaMc2 نمایش پست ها
    فكر كنم شما هم مثل من مشكل املاء داريد و مجبوريد گاهي ويرايش بزنيد...
    سلام.
    خسته نباشی عزیز

بله. گاهی جملاتی رو مینویسم و قبل از ارسال پاک میکنم و دوباره مینویسم و بعد که ارسال میکنم میام میخونم میبینم جمله ای را که پاک کردم نصفش مونده حتی طوری شده جملۀ جدید معنای خودشو از دست داده.. و گاهی هم در حین ویرایش جملات جدیدی رو اضافه میکنم. کمتر پستی میشه که ویرایش نکنم.

دقيقا آشنايي نزديك با مشكلات مردم و عدم تلاش براي رفع آن يا استفاده تبليغاتي از آن نقاط قوت كه هيچ و نقاط ضعف هم نيست و جرم است...

بله عمده علامت هاي سوال: قهر 12 روزه و وابستگي به مشايي بود...

آيا در مورد اختلاصات و خطابه هاي خس و خاشاكي و لولويي و كهريزكي و مرتضويي و زنجاني ها و قانون گريزي ها و هزاران نقطه قوت ديگر! علامت سوالي گذاشته شد؟

يا همان 150 نماينده مجلس كارت هديه بگير بلند شدن و دست زدند و كف كردند و چاق شدند؟
    بله. اما عمر اون دولت به پایان رسیده. به اون مسائل اشاره نمیشه چون حتی اگه اشاره بشه فایده ای نداره.

متاسفانه در بین مسئولین ما گاهی میبینیم که قهر میکنن. آخه عزیز من مگه خونۀ خاله هست که قهر کنی بری؟ مگه ملت رای دادن که قهر کنی؟
    شنیدم که تازه یکی از مسئولین پایتخت باز قهر کرده.
    متاسفانه چنین برخوردهای بچه گانه هنوز هم رواج داره.
    یا یک مسأله ای مثه «زنده باد بهار» ... که شد «زنده باد ناهار»
    یا در بعضی مواقع میبینیم که هر وقت حرف از نقد در حوزۀ عمل پیش میاد به تعهد و خوب و صفات انسانی اشاره میشه و عمل را در زیر صفات فرد مخفی میکنند. اینجاست که میگیم تعهد لازم هست اما کافی نیست. در حوزۀ عمل تخصص هم لازم هست و وقتی عمل فردی رو نقد میکنیم منظورمان این نیست که فلان نعوذبالله انسان نیست،منظور نقد عمل اوست نه صفات وشخصیت او.

اما اون دولت عمرش تمام شده و برا ما نبش قبر فایده نداره جز برا گرایش های حزبی.

متاسفانه نزديك يك دهه است كه يا گوسفندان سلاخي شده اند يا گرگ يا آرزوي دريده شدن توسط گرگ ها را دارند...
    خب عزیز برا این چیزها و شبهه ها بود که لازم بود شیوۀ تفکرات در راس دولت عوض شود و فردی جدید با تفکراتی دیگر بیاید تا اولا مشخص شود کدام تفکرات سازنده تر هستند ثانیا در تقابل این تفکرات راه های جدید و روشنی برای ملت پیدا شود و در نهایت آگاهی هایی هم بوجود بیاید.
    الان جو اجتماعی طوری شده که در اجتماع فرد مثه گذشته مورد تمسخر واقع نمیشه و برخی افراد برای تخلیه احساسات خود روی افراد با قیافه های خاص زیاد زووم نمیکنند(البته تاحدودی بهتر شده). این فقط یه نفع بسیار کوچک از تغییر شیوۀ تفکرات در راس دولت بود.
    ملت بزرگ ایران تفکرات بسیار گوناگونی دارند درست نبود که یک شیوۀ تفکرات حاکم بشود... تا اینکه مردم شیوۀ تفکرات دیگری را برای 4 سال انتخاب کردند.

چرا اين گروه پنجم نگران از دست رفتن هزاران حق مسلم ضروري تر نبودند؟
    چرا بودند و هستند عزیز. شاید چندین سال بگذرد تا یه همچین بحثی بوجود آید تا گفته شود. اما در جاهای خود نگران خیلی چیزها بودند.

نگرانی های گذشته تموم شده. حالا دغدغۀ قرارداد وجود دارد. ما خیلی هم خوشحال میشیم که قرارداد بسته شود و به نفع کشورمان و هم به نفع دنیا تمام شود.

بنده خودمو وارد بحث های حزبی نمیکنم. سرمسألۀ منافع ملت خودمو وارد کردم. چون ایرانی هستم و نگران.

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

8. 8 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

سلام بانو الماس پارسي...

به نكات مهمي اشاره كردين...

نتانياهو هم بارها از عدم شفافيت نشست انتقاد كرد...

و مشخصا هر هفت كشور گرفتار يك سري واكنش ها و حركت هاي انتحاري از پيرامون خود هستند...

اما دنياي سياست خيلي هم ساده نيست...

در نگاه اول شايد خيلي ها از اتفاقات فرودگاه بعد از بازگشت تيم ايراني و شعارها و كفش پرت كردن ها ناراحت شده باشند

در نگاه دوم كساني كه مخالف نشست ژنو بوده اند شايد از اين اقدام اعتراضي خوشحال شده باشند...

در نگاه سوم تيم ديپلماسي ايراني قرار دارد...

خوشحال از اين حركت اعتراضي يا ناراحت؟

از نگاه اول و نگاه دوم ناراحت...

ولي از خود نگاه سوم خوشحال...!

دولت نياز مبرمي به اين اتفاق اعتراضي داشت...

تا دلايل محدوديت هاي خود را در پاره اي از بندهاي توافق نامه براي ديگر اعضاي نشست توجيه كند...

همانگونه كه اوباما به نق نق هاي نتانياهو و كنگره احتياج داشت...

و همينطور تا حدودي متحد اصلي اعراب، اولاند...
    ــــــــــــــــــــــــ

به هر حال دانستن مردم از متن توافق يك حق بجا است...

اما نياز طرفين به وجود معترضان و مخالفان توافق هم پولتيكي است واجب...

و مفاد مبهم در قرارداد هم بيشتر به نفع كسانيست مثل ما كه كمتر به قوانين جهاني اعتماد دارند...

و در آخر اميدوارم تمام اين تلاش ها نتيجه دهد و به نفع مردم كشورم و كل جهان باشد...

با تشكر...[/QUOTE]

سلام بر جناب SaSaMc2 بزرگوار....
    ممنون از نظراتتون ...

بله اگر نتانیاهو چنین انتقادی از عدم شفافیت کرد تعجبی نداره چون فردی جنگ طلب و تند خوست و فاجعه هایی که برای کشور خودش ایجاد کرد قطعا چنین فردی خواهان آسایش و صلح هیچ کشوری از جمله ایران نیست ....

ولی درد ما ایرانیا اینه خودمون به خودمون داریم ضربه میزنیم داریم با فرهنگ غلط کِشتی نجاتمون رو با دستان خودمون به قعر نابودی میکشونیم به نیت سازندگی

ممنون از تشریح نگرش ها کاملا فرمایشتون متین و منطقیه و نیاز به نگرش های اعتراضی و توجیهات لازم و ملزوم هم هستند
    هر چند نگرش پرتاب کفش و استقبال اینچنینی هم باعث تاسف هست که اگر یک اجنبی که در یک کشور دیگه خواستار ایران و امنیت اون نباشه این کار رو انجام بده میشه گفت دشمن....
    ولی برای یه ایرانی چه توجیحی میشه داشت ؟؟؟؟

کاش همه واکنش ها به همین قضایا ختم بشه ...
    در خلال مذاکرات... فرهنگ نا متعارف ما ایرانیا باز هم....
    برای عده ای غم سر دلشون این شد که حالا شعار مرگ بر آمریکا بدیم یا ندیم ؟؟؟؟ و آتش زدن پرچم ...
    نمیشد کمی شرایط رو درک کنیم ؟؟؟
    از خودمون پرسیدیم هیئت دیپلماسی این خبر رو در اون شرایط چطور هضم کردند ؟؟؟
    توی شرایطی که سرنوشت کشورمون رو داشتیم تعیین میکردیم ؟؟؟
    چرا این فرهنگ هامون رو به نقد نمیگذاریم ؟؟؟؟
    گاهی این کُنش ها در سطح گسترده باعث گسسته شدن اتحاد بین ما ایرانیا میشه ....
    -------------------------------------------
    بله دانستن متن توافقات حق مسلم همه ماست منتها در چهارچوب قضاوت عادلانه و بدور از گرایش ها ....به قول فرمایش خودتون دوره استعمار به اتمام رسیدهو ما هنوز با برخی اشتباهاتمون که ناشی از عدم آگاهی هست ....اگر نمیتونیم کمک کنیم زخم کهنه پیکره جامعه رو التیام بدیم ...اگر این زخم رویه ای بسته با کارهای نادانسته به سودجویان فرصت کندن رویه زخم رو هم ندیم و خودمون هم نمک روی این زخم کهنه نپاشیم
    ------------------------------------------
    150 نماینده منتخب مردم دارن شدیدا برای ملت ایران دلسوزی میکنند و نگران سرنوشت ملت هستند ...؟؟؟؟قبول
    ولی کجا بودند این 150 نماینده محترم زمانیکه در سال 86 دستور انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی
    از طریق دولت نهم به صحن مجلس ارائه شد و مورد تایید قرار گرفت ؟؟؟
    و دوره بی انظباطی ها و هرج و مرج های مالی رو در پی داشت ...
    و تاثیر مخرب اون باعث افزایش تورم و رکود و رشد منفی اقتصادی در سالهای اخیر شد ؟؟؟
    چرا انتقادهایی در اون مقطع ندیدیم؟
    بله نمایندگان احتمالا مشغول خرید با کارت های هدایاشون بودند و متوجه قضیه به این مهمی نشدند ....

ما اگر میخوایم حواسمون رو جمع کنیم باید درست و اصولی و از راه مناسبش وارد عمل بشیم
    ما اینقدر غرق در حواشی شدیم که از اصل موضوع که شناخت و بررسی عملکرد دولت هاست غافل شدیم
    در دولت نهم زبان سرخی با خس و خاشاک بلوایی به پا کرد
    و همه حواسها معطوف به حواشی غیر ضروری شد ...
    و در حالیکه بیشترین درآمد نفتی هم وارد خزانه مملکتی میشد
    نفهمیدیم خزانه مملکتمون و هزینه ها در چه مسیری داره صرف میشه

الان هم اگر نخواهیم بپذیریم در جاده خاکی هستیم
    ممکنه روزی ابراز ندامت کنیم و یا شاید هم حواسمون رو که جمع کردیم با خیال آسوده سر بر بالین بزاریم

ما ایرانی ها ذهنمون رو درگیر مواردی کردیم که مشخص و روشنه و در راس داره مدیریت میشه
    ما اصلا نمیدونیم رئیس جمهور منتخب مون چه کارهایی در هر روز دارن برای کشور تلاش میکنند
    نمونه اون مذاکره صبح امروز دکتر روحانی با متنفذین جهان و دبیر کل سازمان ملل برای حل مشکل بحران فقر در جهان

بیایم عملکردهاشون رو ببینیم و دلایلش رو و نتایج جلسات و بازتابش رو در سطح جهان تحلیل کنیم
    تا بتونیم آگاهانه عمل کنیم

تا بلکه با این کار هم سوالات ذهنمون رو پاسخ داده باشیم و هم شناخت کافی از انتخاب و خط بطلانی روی تک تک تردید هامون بکشیم

با امید به روزی که همه ملت ایران بتونن به اهداف و خواسته های بحق خودش در چارچوب اتحاد و همبستگی برسن ...انشالله

موفق باشید

10. 8 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

سلام...

درخواست امارات از اولاند: در مسئله جزایر سه گانه به ما کمک کنید!

تسلیت گویان می خواهند از مردم انتقام بگیرند/ این کار مقابله با رهبری است/ چرا با ملت می جنگید و خوشی مردم را نمی خواهید/ این ها همان هایی هستند که فرق MPT را با NPT نمی دانند/هر چه ادب روحانی را می بینند بیشتر عصبانی می شوند

ادعاهای جدید نتانیاهو درباره برنامه هسته‌ای ایران

مسئولین کشور کاملا در جریان جزئیات مذاکرات هستند

طرح تحریم‌های جدید علیه ایران در سنای آمریکا «متوقف شد»

ممکن است مذاکرات بی‌نتیجه باشد اما تحریم را وتو می‌کنم + ویدئو

اطلاعات کامل "NON PAPER" به لاریجانی داده شده/ از شنیدن پیام صلح و دوستی از زبان اوباما خوشحال می شویم

تحریم‌های جدید علیه ایران را وتو می‌کنم / امسال "سال عمل" است

تيترهاي خبري پيرامون اين موضوع در چند روز اخير نشان از آن دارد كه:

يه عده اي تا ابد از خر شيطون پياده بشو نيستن...

يه عده اي دنبال گرو كشي و دردسر هستند...

يه عده اي سنگ خودشون رو به سينه ميزنن توي آب گل آلود...

يه عده اي متعادل تر و انساني تر، كردن رفتارشون رو...

يه عده اي دلشون به حال مردم و كشور سوخت و پيگير بودن...

يه عده اي دلشون به حال خودشون سوخت و پيگير تر بودن...

يه عده اي بي تفاوت بودن و يه عده اي نگران پايين اومدن قيمت ارز و...

و صدها عده ي ديگر...

به هر حال انگار خبرهاي اين روزها بهتر بود و شفاف سازي ها بيشتر بود اميدها افزون تر...

هيچ چيز براي يك كشور مهم تر از اتحاد نيست و اميدواريم روزي برسه كه همه ي ما و همه دنيا متحد باشن و...

سنگ ها خودشون رو خودشون بند بشن و سينه ها خودشون واسه غير خودشون بتپ اند...

فكر ميكنم اين مبحث هم بهتره تا همينجا ساكن بمونه تا ببينيم و اميدوار باشيم...

همه چي خوب پيش بره و تيم ايراني هم بتونه ادعا هاي خودش رو ثابت كنه و بعدا گندش در نياد...

كه هم مردم نفس راحت تري بكشن و هم دوستي هاي ما مثل هميشه پايدار بمونه...

ممنونم از همه دوستاني كه دغدغه آينده كشورشون براشون اهميت داره و هميشه همراه و بيدار هستند...

هيچ فرقي نداره كه از چه جناحي هستيم و مهم جبهه ي يكپارچه ي ما براي ارتقاع و پيشرفت و آسايش مملكتمونه...

به شخصه عذر خواهي ميكنم اگر حرفي رو درست بيان نكردم و احيانا موجب سوتفاهمي شده باشه...

به اميد پيروزي و صلح...

با تشكر...

12. 9 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

همکار تالار اخبار و کاربر فعال
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    دریافت تشکر: 9,972
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array
    m.g.s.t.r's: بی حوصله

سلام...

تيترهاي خبري پيرامون اين موضوع در چند روز اخير نشان از آن دارد كه:

يه عده اي تا ابد از خر شيطون پياده بشو نيستن...

يه عده اي دنبال گرو كشي و دردسر هستند...

يه عده اي سنگ خودشون رو به سينه ميزنن توي آب گل آلود...

و صدها عده ي ديگر...

با تشكر...

یه عده ای از همون روز اول معرفی کابینه شمشیرهایشان را برای منتخب ملت از غلاف خارج نمودند.برای این عده همون آقای دکتری مناسبه که بره مجلس باهاشون گپ بزنه و تفریح کنه و اونها هم نتونن براش حتی کارد از غلاف خارج کنن!

14. 3 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

الزاما تمام اتفاقاتی که در هر دولت میوفته مورد تایید رهبر انقلاب نبوده و نیست.شاهد قضیه هم تمام تذکراتی هست که از سمت رهبرانقلاب به مجموعه تمام دولتهایی که از دولت بعدازدفاع مقدس تا همین دولت فعلی بر سر قدرت بودندو هستند داده شده ومیشه.
    http://www.parsine.com/fa/news/17517...A7%D9%86%DB%8C

دولت تا 76 حداقل↑ درباره وضع معیشت فقرا تذکر گرفت.
    از 76تا84 بارها درباره شبیخون فرهنگی تذکر گرفت.
    از84تا92 بارها بابت انتصابات تذکر گرفت+یکشنبه سیاه
    از 92 هم حداقل بابت "نابجابودن بعضی کارهادرسفرنیویورک رییس دولت" تذکر داده شده.
    +
    مساله امربه معروف ونهی از منکر با وجود بزرگان از دوش کوچکترها برداشته نمیشه.هرکس در هر رتبه ای که هست بایدهمیشه نسبت به صلاح مملکت و محیط خودش غیرتمند باشه.
    یک زمانی امام سوم شیعیان درمقابل کجروی یزید , قیام منتهی به شهادت رو لازم دونستند ولی کسانی (در اطاعت از این حکم ولایی) به امر ایشون ارزش لازمه رو نذاشتند و بعدها حتی جزو توابین خودشون رو دیرموقع وبی نتیجه به هدردادندکه این گوش به فرمان نبودن براشون عاقبت بخیری نیاورد.(عبرتهای عاشوراو نقش خواص:که فکر میکنم کسی که خودشو نخبه بحساب بیاره نمیتونه جزو خواص نباشه)
    تاریخ اسلام تجربه این رو داره که (حتی اگر رسول کشته شده باشد خدای رسول که از بین نرفته است) وباید هرکسی وظیفه عقلی و شرعی و اجتماعی خودش رو در حد فهم وتوانش ادا بکنه
    ویرایش توسط 312 : 1st February 2014 در ساعت 04:40 AM
    خيانت فــقـر مي آورد

16. 2 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

ناظم کـــل سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    اکانت شخصی
    محسن مهابادی زاده
    ارسال تشکر
    148
    دریافت تشکر: 113
    قدرت امتیاز دهی
    49
    Array

سلام . . .

با اجازه شما دوستان عزیز این تاپیک قفل میشه و اگه اعتراض یا امری بود به من پیام بدید .

موفق باشید

18. 4 کاربر از پست مفید ناظم کل سایت سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)