دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: اگه میتونستی امروز حضرت محمد(ص)ببینی چه میگفتی؟؟؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

پیش فرض پاسخ : اگه میتونستی امروز حضرت محمد(ص)ببینی چه میگفتی؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sa.n نمایش پست ها
    ببخشید که در بحثتون دخالت میکنم
    اما این مطلب رو مطالعه بفرمایید ، پاسخ برخی از سوالاتون قید شده
    عکس جوانی رسول خدا از کجا آمده ؟
    سلام ساغر خانم ، خواهش می کنم ، موجب خوشحالیه

متشکرم ، لطف کردید ، ولی در خود مطلب نوشته شده بود : اما اين سوال وجود دارد که چه چيزي باعث شده که ناشران ايراني شباهتي بين پيامبر اسلامي در سنين نوجواني و تصويري يک جوان تونسي بيابند؟

به علاوه ادعا شده است که اين تصوير توسط يک کشيش مسيحي کشيده شده و تصوير اصلي آن در موزه رم قرار دارد.

در حقيقت اين تصويري از يک تصوير و نمايشي از يک نمايش است. به عبارت ديگر، تصويرگران ايراني مدلي از حضرت محمد(ص) را انتخاب کرده‌­اند که نمايانگر زيبايي، جواني و توازن است.

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    با عذر خواهی از استارتر جهت عوض شدن مسیر تاپیک،

معمولا با شناخت و علاقه از یکی به تعلقات آنطرف هم علاقمند میشیم،

به دوستم علاقمندم بطور خودبخود به فرزندش هم علاقمندم،

بخاطر شناخت و علاقه به پیامبر اعظم این عکس مورد علاقه هست نه بخاطر این عکس ایشان مورد پسند واقع شده باشن،

شاید همین عکسو رو منسوب به یه شخص معمولی میکردند احساسی نسبت به این عکس ایجاد نمی شد.

در هر صورت طبق گفته بزرگان مذهبی به اماکن و تصاویری (اینچنینی) که مورد احترام عامه هست نباید بی توجهی و بی احترامی بشه، (منظورشون این نیست که بها داده بشه یا ترویج بشه)

منم از ایشون عذر می خوام ولی خب مسیرش بهتر شد

صحبتتون صحیح هست ، بله و موردی که بنده ګفتم صرفاً مثال بود ، عنوان هم کردم . منظورم شما نبودید .

اما این بحث هم مورد قبول بنده نیست که :

معمولا با شناخت و علاقه از یکی به تعلقات آنطرف هم علاقمند میشیم . -------> خیلی وقت ها اینطور نیست .
    ویرایش توسط "VICTOR" : 19th January 2014 در ساعت 06:22 PM

2. 4 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط evin Allah نمایش پست ها
    سلام ساغر خانم ، خواهش می کنم ، موجب خوشحالیه

متشکرم ، لطف کردید ، ولی در خود مطلب نوشته شده بود : اما اين سوال وجود دارد که چه چيزي باعث شده که ناشران ايراني شباهتي بين پيامبر اسلامي در سنين نوجواني و تصويري يک جوان تونسي بيابند؟

به علاوه ادعا شده است که اين تصوير توسط يک کشيش مسيحي کشيده شده و تصوير اصلي آن در موزه رم قرار دارد.

در حقيقت اين تصويري از يک تصوير و نمايشي از يک نمايش است. به عبارت ديگر، تصويرگران ايراني مدلي از حضرت محمد(ص) را انتخاب کرده‌­اند که نمايانگر زيبايي، جواني و توازن است.

منم از ایشون عذر می خوام ولی خب مسیرش بهتر شد

صحبتتون صحیح هست ، بله و موردی که بنده ګفتم صرفاً مثال بود ، عنوان هم کردم . منظورم شما نبودید .

اما این بحث هم مورد قبول بنده نیست که :

معمولا با شناخت و علاقه از یکی به تعلقات آنطرف هم علاقمند میشیم . -------> خیلی وقت ها اینطور نیست .
    اینکه هر کی تصور شخصی از افرادی که ندیده داره یک امر بدیهیه، همانطور یکه ماها که بطور مجازی با همدیگه در ارتباطیم تصورات متفاوتی از هم داریم،

ولی تصاویر اینچنینی که به هر دلیلی به اسم شخص خاص رواج پیدا میکنه یه چیزی مثل نماد میشه ،

این تصویر به نظرم هر جور که انتخاب شده باشه خیلی دلنشینه، حالا از روی حجاری سنگ یا نمایشی از یک نمایش باشه.

بابت شناخت و علاقه که موجب ایجاد احساس میشه ، ------------------> به نظر من اکثر موارد اینجوریه.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

4. کاربرانی که از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند.

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    اینکه هر کی تصور شخصی از افرادی که ندیده داره یک امر بدیهیه، همانطور یکه ماها که بطور مجازی با همدیگه در ارتباطیم تصورات متفاوتی از هم داریم،

ولی تصاویر اینچنینی که به هر دلیلی به اسم شخص خاص رواج پیدا میکنه یه چیزی مثل نماد میشه ،

این تصویر به نظرم هر جور که انتخاب شده باشه خیلی دلنشینه، حالا از روی حجاری سنگ یا نمایشی از یک نمایش باشه.

بابت شناخت و علاقه که موجب ایجاد احساس میشه ، ------------------> به نظر من اکثر موارد اینجوریه.
    سلام مجدد

نه اینطور نیست چون من از خیلی از اشخاص هیچ تصوری ندارم ، لزومی هم نمی بینم تصوری داشته باشم ، مثال میګم الآن بنده از شما هیچ تصویری در ذهنم ندارم ...

خب نمادش هم جایز نیست ، شخص خودم رو میګم الآن از این تصویری که شما ګذاشتید زیاد خوشم نمیاد ، اما اګر خوشم هم میومد بازم اصلاً جایز نبود چنین کاری از نظر شخص بنده ...

شرمنده ولی من چنین احساسی ندارم ، مثلاً شما ګفتید از یه نفر خوشمون میاد موجب میشه تا از فرزندش هم خوشمون بیاد ، درسته ؟ ولی اصلاً اینطور نیست ... شما از خیلیا به واسطه ی ویژګی های خوب و ... یه فرد دیګه از دیګری خوشتون میاد ؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)