دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35

موضوع: مسلمان دیدم ولی مسلمانی ندیدم

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت اجرایی
    ارسال تشکر
    418
    دریافت تشکر: 138
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

پیش فرض پاسخ : مسلمان دیدم ولی مسلمانی ندیدم

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    سلام

ممنون از ایجاد بحث مفید

به نظر من برخی افراد اولویت های مهم رو دارن با توجه به منافعشون تغییر میدن ....... اینکه به طور مثال فردی میبینه اینجا که دین اینو گفته به ضررش تموم میشه ، پس پایبندی بهش

رو فراموش میکنه

اینها همه ممکنه برای بعضی به دلیل آموزش غلط آموزه های دینی باشه ، که ممکنه از طرفی با سخت گیری بیش از اندازه و سهل گیری ، به افراط و تفریط پرداخته شده باشه و به این

صورت مفهوم واقعی و درستش یادگرفته نشده . و از طرفی نحوه تربیت از کودکی در این امر میتونه دخیل باشه .

تو فرقه ها و مذاهب دیگه میدونیم که برخی تحریف هایی تو کتاب های آسمانی انجام دادن و باز هم نمیتونیم صددرصد بگیم که اونها به تمام اصول پایبندن ، چه بسا تو برخی موارد

پایبندی به قواعد برای ما قویتر از اونا هست .
    دوستان هر دین و آئینی که برای نون صرف شود نتیجه این خواهد بود یه کم به دوران قبل از رنسانس اروپا برگردیم می بینیم که که دین در خدمت نون بود و چه فلاکتی برای اروپا داشت ولی زمانیکه رویه عوض شد، اروپا با تکیه بر اصول درست ولو مدتی به دور از دین و مذهب پیشرفت کرد و الان می بینیم که اکثر آموزه های دینی و الهی را حداقل در بین خودشون و برای پیشرفت و ارتقاء رفاهشون عمل می کنن و مطمئنا این موضوع می تواند انسان را بسوی هدایت و مسلمونی رهنمون سازد.به امید اینکه هر کس از خودش شروع بکنه . انشاا.. هشیار باشیم که زود دیر می شود.

2. 4 کاربر از پست مفید ابوالفضل92 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    3,410
    دریافت تشکر: 5,648
    قدرت امتیاز دهی
    4008
    Array

بله گرانی واین حرف مهم ست ونبود کار ونبودمنزلت ادم های درس خودش بخصوصرقشرفارق التحصیل دانشجو وبه نظرمن پایین امدن ارزش علم باپایین اومدن مدرک ها وخیلی از چیزهای دیگه ادم خواهی نخواهی اعتمادش به اون افراد که به جای عمل حرف می زنندازدست میده چه بساپیامبر اسلام که می فرمایید همه ماادم ها از نظر دین وپای بند به عقاید یکی نیستم از یک در فقر وارد خانه می شود از دردیگر ایمان از ان خانه رخت برمی بنددومی رود !!به نظر من شکم گرسنه ودین نمی شه البته شاید افرادی باشند اما همه یک جور نیستند !!امادین اسلام یک دینی ست که مگه بااومدن امام زمان به حقیق خودش برسه تا کسی دیگه ای !!چون اینو بدونید که ماالان جوانانی که فارغ التحصیل شدند پول ندارندوپارتی هم ندارند متاسفانه دست شون درجیب پدر هست حتی تومقاطع دکتری بعضا هستش!! خوب جوانی که درعین جوانی شکسته بشه وازهمه مهم تر دو نیاز اساسی که یکی کاره ودوم تشکیل خانواده وازدواج به دلیل نبود کار مناسب با سابقه ی تحصیلی خوب از این دو امر مهم در جوانی فاصله می گیره الانم که ماشالله رفیق های نا باب و گناه واینو بهتر می دونید که ادمی که سر کار میره اغلب کمتر پیدامیشه که سمت خلاف بره مگه دیگه خودت علاقه داشته باشه ........امااینو بگم از اقلیت ها درسته هرجامعه وهر گروهی بعد از تشکیل ان مذهب که یکی دوفرن بگذره:دچار یک سر درگمی وفاصله شده اند اما مثل ما مسلمان ها نه ما خیلی خیلی فاصله گرفتیم مثلا فیلم کلید اسرار رو باید ترکیه بزسازه وبه ما ایرانی ها اداب درست زندگی کردن واموزش بند ها اسلام رو بده!!و دوری از دروغ ودوری از بدجنسی وکلاه همو برداشتن رو به ما اموزش بده مایی که یک زمانی اون زمان های دور که کورش برای خودش کشوری داشت که همه مردم جهان بهش غبطه می خوردند وارزو داشتند یک روز ایرانی بودنداما حالا ما کجاییم واروپایی ها کجاند نمی گم پیشرفت نداشتیم داشتیم اما خیلی محدود بوده مثلا ایران الان دوتا شرکت خودرو سازی داره !!چرا داره به مردم خودش ظلم می کنه ماشین هفت میلیون ویانصد دوسال پیش رو میده 17 میلیون !!خب حالا خیلی درگیر این حرف ها نشیم واسه قیمت وکیفت چی؟؟ شما الان که این ما شین رو استفاده می کنید ازدوسال پیش این ماشین بدتر شده چرا قطعات بد می زنیم؟؟چرا باید ماشین سال 78کره از مدل 92ایرانیش بهتر باشه چرا؟؟قیمت بیشتر کیفیت پایین تر ؟؟نظارت کجاست؟؟خوب از این هم بگذریم الان قیمت ها دو یا سه برابر شده از این طرف هم حقوق ها کمی بالاشده پس به قول ان شاعر که می گوید باید بحال ان کسی گریست که خرجش بود200دخلش19 بعدش خودتون قضاوت کنید دینی می مونه ؟؟کسی به پیامبر گفت اعراب مسلمان شدند ایشان گفتند نه بگو اسلام رو ظاهری قبول کردند!!یعنی اسلام اوردند ببخشید اگه یک عده ای از این تایپ شاید ناراحت بشند اما ما مملکت ازادی داریم هر کس یک عقیده ای داره واقعیت ها رو باید گفت.....................وچه خوب است اگه بتوانیم با امید به خدا همه دست به دست هم دهیم تا کشور مونو اباد کنیم تا برای یاد گرفتن علم ما اروپایی ها برند کتاب فارسی بخونند وشگم هیچ هم وطن چه مسلمان چه غیر مسلمان خالی نباشه بعضی از شب ها وهیچ پدری شرمنده فرزندش نباشه وهیچ وقت مومن بودن انسان ها ومسلمانی شون وپای بندی به این مسائل دنیوی نباشه وحتی دیگر کشور ها اما البته کشور هایی چون چین،امریکا ،وانگلیس وتاحدودی المان وایتالیا چون به ایران به عنوان یافتن بازار های تجاری خود نگاه می کنند زبان فارسی رو خیلی از تجارشون یاد گرفتند امیدوارم درایند به جای قیمت بالا و کیفیت پایین از قیمت مناسب وکیفت بالای محصولات ایرانی با توان مقابله با محصول خارجی داشته باشیم وجوانان زندگی خوبی همراه باکار خوب داشته باشند اللهی امین!

4. 5 کاربر از پست مفید farhad_jomand سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر اجرایی92 نمایش پست ها
    دوستان هر دین و آئینی که برای نون صرف شود نتیجه این خواهد بود یه کم به دوران قبل از رنسانس اروپا برگردیم می بینیم که که دین در خدمت نون بود و چه فلاکتی برای اروپا داشت ولی زمانیکه رویه عوض شد، اروپا با تکیه بر اصول درست ولو مدتی به دور از دین و مذهب پیشرفت کرد و الان می بینیم که اکثر آموزه های دینی و الهی را حداقل در بین خودشون و برای پیشرفت و ارتقاء رفاهشون عمل می کنن و مطمئنا این موضوع می تواند انسان را بسوی هدایت و مسلمونی رهنمون سازد.به امید اینکه هر کس از خودش شروع بکنه . انشاا.. هشیار باشیم که زود دیر می شود.

سلام

ممنون از نظر شما

دین ما ( اسلام ) ، کاملترین دین هست و در مورد همه چیز شفاف سازی کرده .... پس میتونیم برای مسائلی که باهاش روبرو میشیم ازش کمک بگیریم >> استفاده اصولی

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

6. 6 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

همکار تالار علوم تربیتی
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    984
    دریافت تشکر: 1,153
    قدرت امتیاز دهی
    6804
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نیماماهان نمایش پست ها
    دروووووووووووودبر همه بزرگواران
    یه موضوع که به نظرم خیلی قابل تامله :
    ما مسلمانها و تمام اغلیت های مذهبی در این کشور با تمام شرایط خاص خودش ، داریم با هم زندگی میکنیم...گرانی و تورم و هزار تا مشکل دیگه برای مسلمانها هست و برای اغلیتهای مذهبی گرامی هم هست
    حال چرا ما اینقدر داریم روز به روز از سجایای اخلاقی انسانی ( و نه حتی اسلامی) دور و بی توجه تر و بی رحم تر میشیم ...ولی پیروان این مذاهب و فرقه های دیگه به عنوان انسانهای شریف و قابل اعتماد دربین ما شهرت دارن و انصافا هستن..مگه این شرایط زندگی برای اونها نیست ؟؟؟ پس چرا اونها عوض نشدن؟؟؟
    سلام نیما ماهان

با اجازه شما فعلا چند نکته رو طرح میکنم
    1. چون من معلمم اولین چیزی که میخوام بگم درباره صحیح نوشتن کلمات است : اقلیت نه اغلیت
    2. برای خودمون ارزش قایل بشیم گرچه برخی از انسان های دین ما مراعات آموزه های دینی را نمی کنند ( توجه به کلمات بولد شده )
    3. به نظر شما ایراد به مسلمان بودن است یا مسلمانی؟
    http://kelaseavaleyas.blogfa.com/

مرا این جا هم می توانید پیدا کنید
    http://forum.rahe-eshgh.ir/

8. 5 کاربر از پست مفید *خانم معلم * سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بحران - پدافند غیرعامل
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 4,666
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zina_a نمایش پست ها
    به شما حق می دم که نگران باشید اما می دونید مشکل شما کجاس، اینجاس که شما فقط دارید ظواهر رو می بینید. به قول یکی از بزرگان دینمون (البته مضموناً چون عین جمله دقیقاً یادم نبود. از این بابت عذر می خوام...) طبیعت انسان ناخودآگاه به سمت خوبی میره و خوبی رو جستجو میکنه مگراینکه طبیعتش دگرگون شده باشه.

همه خوبیها نمود عملی اعتقادات درونی ماست. روزی که این اعتقادات بنا به هر دلیلی کمرنگ بشه ظواهر هم از بین خواهد رفت.
    از این گذشته کی میگه اعتقادات اقلیتها پابرجا و بدون خدشس؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    پا گرفتن مجدد اعتقاداتی مثل زردشت و اهورا مزاد و ... در ایران با علم به دین برتر، خیلی دلایل عمیقی می تونه داشته باشه که دلایل سیاسی هم جزئش هست. شاید اینجا خیلی مجال گفتنش نباشه.
    شاید یه خورده از اصل موضوع بحث دور شدیم ...من همه اینها رو میدونم و باور دارم ..سوال من اینه چی داره روی مسلمانی ما تاثیر منفی میذاره که اینقدر داریم از انسانیت دور میشیم(مخصوصا شیعیان ایران)
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

10. 5 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

شاید یه خورده از اصل موضوع بحث دور شدیم ...من همه اینها رو میدونم و باور دارم ..سوال من اینه چی داره روی مسلمانی ما تاثیر منفی میذاره که اینقدر داریم از انسانیت دور میشیم(مخصوصا شیعیان ایران)
    فکر می کنم اصول و فروع دین رو دست کم می گیریم. در واقع همون که قبلا گفتم ایمان نداشتن به اعتقادات.

مثلا همین تو بحث کم فروشی اینقدر عادی شده که اصلا یادمون رفت : وای بر کم فروشان.

کم فروشی در شش سوره از قرآن مذمت شده.

حالا علت رو از کم فروشی مثل کارخونه تولید مثلا ماست یا خشکبار بپرسید ، چی جواب میدن! همه مقصرن ، از بحران جهانی گرفته تا سیاست داخلی همه و همه مقصرن جز خود کم فروش ،

ما به این قضیه که روزی دهنده خداست اعتقاد داریم ولی ایمان نداریم. پس یک اثر منفی بی ایمانیه.

تا میگی حجاب، میگن آها مشکل مملکت شده بیحجابی فقط.

تا میگی وجدان کاری ، میگه خونه نشستی خبر نداری مردم چقدر بی فرهنگ شدن!

خیلی از کارامون بر میگرده به فرد فردمون.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

12. 4 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    3,360
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط لبخندیاس نمایش پست ها
    : اقلیت نه اغلیت
    ممنون از تذکرتون ، من از چند تا سیستم بهره برداری میکنم که متاسفانه یکیشون ضعف فنی داره که مجبور شدم از ( غ) استفاده کنم ولی الان اصلاح شد

به نظر شما ایراد به مسلمان بودن است یا مسلمانی؟
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

14. 3 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    3,360
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    ا میگی وجدان کاری ، میگه خونه نشستی خبر نداری مردم چقدر بی فرهنگ شدن!
    سادات خانم عزیز با تقدیم احترام: من به شخصه این وجدان کاری رو دارم خداروشکر جنس خوبش رو هم دارم ...ودر اداره استفاده کردم و متاسفانه ...و در کل بایکوت شدم ...

واما بحث بی حجابی رو در یک تاپیک دیگه انشاا.. بحثش رو شروع میکنم با یک دید جدید
    ویرایش توسط محسن مهابادی زاده : 22nd July 2014 در ساعت 08:39 PM

16. 4 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار علوم تربیتی
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    984
    دریافت تشکر: 1,153
    قدرت امتیاز دهی
    6804
    Array

ممنون از تذکرتون ، من از چند تا سیستم بهره برداری میکنم که متاسفانه یکیشون ضعف فنی داره که مجبور شدم از ( غ) استفاده کنم ولی الان اصلاح شد

بابت ویرایش سپاس گزارم ( شیطنت دوستانه : صحبت شما رو زمانی میتونم بپذیرم که کلماتی نظیر قابل و فرقه و اینقدر هم با غ نوشته میشد )
    به نظر من دلایل متعددی میتونه داشته باشه
    به عنوان نمونه میشه از تغییر سبک زندگی نام برد .
    آراسته بودن به فضایل اخلاقی همراه با تحمل مشقت وسختی است.
    انسان های عصر حاضر تابع آسایش بی محنت و راحتی ِ بی زحمت و تلاشند.
    ویرایش توسط *خانم معلم * : 26th October 2013 در ساعت 04:34 PM
    http://kelaseavaleyas.blogfa.com/

مرا این جا هم می توانید پیدا کنید
    http://forum.rahe-eshgh.ir/

18. 6 کاربر از پست مفید *خانم معلم * سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    3,360
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

بابت ویرایش سپاس گزارم ( شیطنت دوستانه : صحبت شما رو زمانی میتونم بپذیرم که کلماتی نظیر قابل و فرقه و اینقدر هم با غ نوشته میشد )
    بله حق دارید ولی منظورم ویرایش بودکه کلمات دیگه حل شده بود ولی این یه قلم رو فراموش کرده بودم و خوب شد که متذکر شدی چون خیلی ضایع بود

به عنوان نمونه میشه از تغییر سبک زندگی نام برد .
    آراسته بودن به فضایل اخلاقی همراه با تحمل مشقت وسختی است.
    انسان های عصر حاضر تابع آسایش بی محنت و راحتی ِ بی زحمت و تلاشند.

راستش برام هضم نشد : الان میل به راحتی چه ارتباطی با از دست رفتن سجایای اخلاقی و انسانی داره ؟؟؟؟

تمام دنیا مخصوصا کشورهای پیشرفته ، تلاش شبانه روزی دارن میکنن برای راحت تر شدن اموراتشون و ما تازه داریم از فناوری های دهها سال پیش اونها استفاده میکنیم...اینکه من دروغ شدم ...غیبت میکنم..راحت تهمت میزنم ...بی رحم شدم و ....قاعدتا نباید به راحت طلبی ربطی داشته باشه

20. 3 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع