دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 63

موضوع: برای امام حسین(ع) که همچنان مظلوم است...

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

پیش فرض پاسخ : برای امام حسین(ع) که همچنان مظلوم است...

عظمت دستگاه عزاداری و کشتی نجات امام حسین علیه السلام بر هیچ کسی پوشیده نیست

و این کشتی نجات برای همه است.. برای امثال رسول ترک ها و من و ..

اما ما باید نگذاریم بعضی از خرافات یا روشهای نادرست موجب شوند که این صحنه عظیم عاشقی در چشم دیگرانی که به دیده نقد می نگرند نامانوس و زشت جلوه کند و دستاویزی باشد برای ضربه زدن به تشیع و عزاداری!

و همونطور که ✿elnaz✿, محترم بیان کردند نباید بدی های کسانی که زشتی ها رو وارد عزاداری می کنند به پای هیئات و امام حسین ع نوشت. بلکه باید جلوی این انحرافات رو گرفت.

2. 8 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    عظمت دستگاه عزاداری و کشتی نجات امام حسین علیه السلام بر هیچ کسی پوشیده نیست

و این کشتی نجات برای همه است.. برای امثال رسول ترک ها و من و ..

اما ما باید نگذاریم بعضی از خرافات یا روشهای نادرست موجب شوند که این صحنه عظیم عاشقی در چشم دیگرانی که به دیده نقد می نگرند نامانوس و زشت جلوه کند و دستاویزی باشد برای ضربه زدن به تشیع و عزاداری!

و همونطور که ✿elnaz✿, محترم بیان کردند نباید بدی های کسانی که زشتی ها رو وارد عزاداری می کنند به پای هیئات و امام حسین ع نوشت. بلکه باید جلوی این انحرافات رو گرفت.

بله گاهی شخص از این اتفاقات سو استفاده میکنه و بجای اینکه بدی خودشو با این ماجراها و فرصت ها اصلاح کنه میاد بدی و صفات زشتش رو با این ماجراها تقویت میکنه و این ماجراها رو منبع معرفی میکنه.

رسول ترک صفات بدش رو در این دستگاه شست و خالصانه برای امام حسین(ع) عزاداری میکرد نه اینکه این مجالس رو محل خودنمایی یا کارهای زشت دیگه بدونه.

رسول ترک برای احترام به مجالس دهن خودشو می شست. خالصانه بودن عزاداری با خودنمایی در این مجالس فرق داره. باید جلوی این کارها ایستاد.

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

4. 8 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بحران - پدافند غیرعامل
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 4,666
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    نباید بدی های کسانی که زشتی ها رو وارد عزاداری می کنند به پای هیئات و امام حسین ع نوشت. بلکه باید جلوی این انحرافات رو گرفت.
    ببخشید میشه بگید چه کسی و چه زمانی بالاخره جلوی این انحرافات رو خواهد گرفت؟؟؟؟!!!!!
    چرا همه ما منتظریم یکی دیگه این کارو انجام بده ....این رسم ادعای عاشق بودن برای امام حسینه؟؟؟؟! چرا اصل رو یادمون رفته ؟؟؟؟ امام حسین با این همه کرامت لنگ یه لیوان آب بود ؟؟؟؟؟!!! اگر ایشون اراده میکرد به اذن خدا صحرای کربلا روآب بر میداشت....مگه لشگر ملائک و اجنه برای کمک به امام حسین حاضر نشدن ؟؟؟؟!!!!! نخیر داستان امام حسین بحث آب و قدرت و...نبود ....بحث احیای دین اسلام بود که در طیسالیان حکومت اسلامی فاسد بنی امیه تحریف شده بود و دین رو به شکل دیگه ای به مردم نشون داده بودن و ثمره اش شد ایستادن در مقابل امام حسین در کربلا توسط همون مردمی که دعوت نامه برای امام فرستاده بودن....

حالا بیایم به زمان حال خودمون :

دعای ندبه و توسل و مراسمات مختلف به ظاهر مذهبی و تبلیغ های خفن که آی دنیا ما ازهمه بهتریم و هرکی بیاد شیعه بشه این دنیا نه ولی اون دنیا براش بهشته....

ووووووووووووووووووووووووو وای بر من شیعه و مسلمان نما که هر روز دعای فرج و عهد و ندبه و کمیل و توسل ...هزار تا اعمال ظاهری دین رو انجام میدم و بعدش استاد دروغگویی و دزدی و تهمت و غیبت و بی اخلاقی میشم....اول به خودم گوشزد میکنم و بعد به شما شفارش...که بهشت را به بها دهند نه بهانه...
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

6. 5 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    141
    دریافت تشکر: 206
    قدرت امتیاز دهی
    1278
    Array

سلام به همه دوستان
    حکایت محرم امروز حکایت اون شعر مولاناست:هرکسی از ظن خویش شد یار من از درون من نجست اسرارمن
    همه برای حسینی عزاداری میکنند که مظهر آزادگیست اما اینکه چه قدر در مسیر اهدافی که حسین (ع)در راه آنها شهید شد قدم برمیدارند دقیقا مطلب موردنظر منه
    توی چندتا ازین هیتا مجلس خصوصی بین متملکین برقرار شده تا با مشورت گفت وگو همدیگه از جهزیه ی دختران دم بختی که به خاطر نبودش ازدواج نمیکنند یا از پسر جوان محله که تازه فارق التحصیل شده وهیچکاری هم گیر نیورده تا تشکیل خانواده بده ودر به در دنبال یه وام میگرده که یه کار دست وپاکنه
    یا چنتا گره از مشکلات اقوام یا همسایه ها باز شده
    یا اینکه چقدر به فکر فقرای محل و کمک های مادی ومعنوی به اونا بودن
    یا اینکه با راه اندازی یک سالن مطالعه وسالن ورزشی چه قدر میتونند نه تنها تو روحیه جوونای محل بلکه تو روحیه ی میانسالها نیز تاثیر بزارند
    اما هدف هیاتای امروزی شده دعوت مداحی که بیشتر آب و تاب بده تو شعراشو بیشتر مردمو بگریونه وبه بعضا سخنرانشم بیاد بشینه از تاریخ بگه و به بی بند و باری و فاسد بودن جوونا صحبت کنه
    مظلومی امام حسین رو(شرمنده ام از گفتن این مطلب)با حقارت یکی میکنند و از مردم اشک میگیرند
    هیچ شب عاشورایی از رجز امام حسین (ع)در حال سوار براسب و چرخش شمشیر در آن حال صحبتی به میان نمیاد که رشادت واستواری حضرت در راه حق و حقانیت رو میرسونه
    یا از طرف دیگه روشنفکران حق به جانب که کل مطلبو رد میکنند به بهانه اینکه مللی که غرق در اوهام هستند به این شعار ها به چشم انتقاد و حقارت نگاه نکنند
    مظلومیت حسین (ع)اینجاست.به راستی نظر امام حسین (ع)و جانشین حقش(عج)به این عزاداری ها چیست؟؟؟
    ما به یک جهاد حسینی برای اصلاح خودمون نیاز داریم
    ((کتاب حماسه حسینی استاد شهید مطهری از بهترین کتابایی که تو این زمینه نوشته شده))

8. 6 کاربر از پست مفید مولای شیرازی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    دریافت تشکر: 2,806
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ✿elnaz✿ نمایش پست ها

لطفا واضح تر بگید

این مسائل نا هنجارو تو جامعه باید محکوم کرد اما نه با نسبت دادن به عزاداری امام

بنظرم حتی لات بازی برای امام حسین (ع) هم قابل احترامه

این خیلی خوبه که انسان صالح برای یک امام معصوم خالصانه عزاداری کنه
    ولی کمی هم مهربان تر باشیم
    همه ی ما معصوم نیستیم
    و آدم ها با هر ویژگی که دارند عزادار امامند

سلام الناز جان امیدوارم که حال دلت همیشه خوب و خدایی باشه
    الناز جان اینکه فردی خالصانه عزاداری کنه با اینکه خود فرد معصوم باشه فرق می کنه یک ادم می تونه معصوم نباشه اما خالصانه دعا کنه مثل خیلیا
    من منظورت رو از این جمله که لات بازی برای امام حسین قابل احترامه متوجه نشدم اگر خواستی بیشترتوضیح بده .
    حرف شما کاملا متینه باید با این ناهنجاری ها مقابله کرد اما این رو بدون که خیلی از این ناهنجاری ها با عنوان عزاداری امام حسین (ع) داره انجام میشه .درسته هر نوع ادمی برای امام حسین قابل احترامه اما به شرطی که اون فرد برای امام حسین هم ارزش قائل بشه بیاد توی عزاداری و از بدی هاش کم کنه نه اینکه بره و سال دیگه بت هزار تا اخلاق و کردار بد برگرده ما اینجا حرف از نیت می زنیم حرف از عزاداری درست میزنیم ادم هایی زیادی هستند که فقط برای ریا نذری میدن امسال اگه 20 روز رو نذری دادند سال بعد رو 30 روز نذری میدن اما 11 ماه باقی مونده رو سر مردم تا زانو کلاه میذارند ایا اینه اون اخلاق حسینی که شیعیان ازش دم می زنند ایا اون فرد نمی د.ونه که امام حسین از ریا بدش میاد نمی دونه که از پول حرام بدش میاد نمی دونه از کلاه برداری بدش میاد؟؟؟؟؟ پس چرا هر ساله به تعداد کلاه برداری ها و کلاشی هاش اضافه می کنه عوض اینکه کمشون کنه و از طرف دیگه میره و به تعداد روز های نذری دادنش اضافه می کنه
    بچه های امثال این ادم چطوری باید حسینی بودن رو یاد بگیرند اینطوری که هر کاری دلت می خواد بکن اما عوضش یک ماه به اسم امام حسین (ع) نذری بده؟ این یعنی تربیت شیعه ی علی؟ نه ما ادم ها خیلی وقته که داریم سرمون رو کلاه میذاریم
    مرگ از زندگی پرسید:چرا من تلخم و تو حقیقت؟!
    زندگی در جواب گفت :
    چون من دروغم و تو حقیقت!!

10. 2 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط meydanmin نمایش پست ها
    از همه اینها که بگذریم حسین جنس غمش فرق می کند
    سلام حرف شما کاملا درسته ای کاش فقط بعضی از ادم ها حرمت این غم و اشک را نگه دارند.
    یا علی(ع)
    زندگی در جواب گفت :

12. 2 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

بازم میگم این مسائل نا هنجارو تو جامعه باید محکوم کرد اما نه با نسبت دادن به عزاداری امام

پس با این استدلال روزهای تاسوعا و عاشورا کسی عزاداری نکنه چون هممون ی حقی گردن هم داریم

کی گفته حق الناس با عزاداری بخشیده میشه؟!!
    الناز جان به مطلبی که تو همین تاپیک گذاشتم توجه کن که مثلا به اسم عزاداری امام حسین چه می کنند !!! اگر یک غیر مسلمان این کارها رو از شیعه ی علی ببینه با خودش چی فکر می کنه؟
    زندگی در جواب گفت :

14. 2 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

نقل قول نوشته اصلی توسط نیماماهان نمایش پست ها
    ببخشید میشه بگید چه کسی و چه زمانی بالاخره جلوی این انحرافات رو خواهد گرفت؟؟؟؟!!!!!
    چرا همه ما منتظریم یکی دیگه این کارو انجام بده ....این رسم ادعای عاشق بودن برای امام حسینه؟؟؟؟! چرا اصل رو یادمون رفته ؟؟؟؟ امام حسین با این همه کرامت لنگ یه لیوان آب بود ؟؟؟؟؟!!! اگر ایشون اراده میکرد به اذن خدا صحرای کربلا روآب بر میداشت....مگه لشگر ملائک و اجنه برای کمک به امام حسین حاضر نشدن ؟؟؟؟!!!!! نخیر داستان امام حسین بحث آب و قدرت و...نبود ....بحث احیای دین اسلام بود که در طیسالیان حکومت اسلامی فاسد بنی امیه تحریف شده بود و دین رو به شکل دیگه ای به مردم نشون داده بودن و ثمره اش شد ایستادن در مقابل امام حسین در کربلا توسط همون مردمی که دعوت نامه برای امام فرستاده بودن....

حالا بیایم به زمان حال خودمون :

دعای ندبه و توسل و مراسمات مختلف به ظاهر مذهبی و تبلیغ های خفن که آی دنیا ما ازهمه بهتریم و هرکی بیاد شیعه بشه این دنیا نه ولی اون دنیا براش بهشته....

ووووووووووووووووووووووووو وای بر من شیعه و مسلمان نما که هر روز دعای فرج و عهد و ندبه و کمیل و توسل ...هزار تا اعمال ظاهری دین رو انجام میدم و بعدش استاد دروغگویی و دزدی و تهمت و غیبت و بی اخلاقی میشم....اول به خودم گوشزد میکنم و بعد به شما شفارش...که بهشت را به بها دهند نه بهانه...

سلام دوست عزیز
    فک نمی کنم حرفی خلاف این فرمایشات شما زده باشم

بله بنده هم قبول دارم اول باید از خودمون شروع کنیم و بعد با امر به معروف و نهی از منکر (یکی از اهداف بزرگ امام حسین ع) دیگران رو هوشیار کنیم.

جلوی این انحرافات رو همه ما با عملمون و با گفتارمون باید بگیریم

لذا اگر کسی فکر می کند که بیاید در خیمه عزای حسین ع گریه کند و بعد هر کار اشتباهی که بخواهد انجام بدهد و زندگی اش و اعمال و نیات بدنش همچنان مثل گذشته باشد.. مسلما آنچه درباره گریه بر امام حسین ع گفته شده برای او نخواهد بود..

گریه ی بر امام حسین ع و عزاداری وقتی انسان رو نزدیک می کنه که انسان مثل رسول ترک ها و ... توبه واقعی بکنه و سعی کنه رذائل اخلاقی اش رو از بین ببره . نه اینکه هر اشتباهی که می خواد بکنه بعد بیاد عزاداری و سنگ تموم بگذاره و بعدش هم همون آش و همون کاسه .. و فک کنه که دیگه همه چی حله.. نه از این خبرا نیست!

یزید لعنت الله علیه هم بعد از سخنرانی امام سجاد یا حضرت زینب سلام الله علیهما گریه کرد.. اما گریه داریم تا گریه.

من نمی خوام بگم این حرکات از روی محبت نیست. بله از روی محبت هست. اما محبت باید اثر داشته باشه و اثرش در اخلاق و زندگی و منش و تجارت و کسب و کار ما باید خودش رو نشون بده. و الا دم از امام حسین علیه السلام بزنیم و عمل یزیدی داشته باشیم به جایی نمی رسیم.

16. 5 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa niakan نمایش پست ها
    قبول دارید اشکی که برای امام حسین می ریزید یه آرامش خاصی داره...
    هر کسی حق شرکت تو این مراسم ها رو داره چه بد چه خوب...چه بسا کسایی تو همین مراسما عوض شدن ...
    درسته حال و هوای عزاداری برای امام حسین تو همون ماهه ولی داستان امام حسین یه درسه برای ما
    حالا میگیم بعضی ها فراموش می کننن ولی این فراموشی زیاد طول نمی کشه چون هر سال تکرار می شه........
    سلام پریسا جان امیدوارم که حال دلت همیشه خوب و خدایی باشه
    حرف شما کاملا متینه فقط ای کاش خیلیا یاد بگیرند که درست عزاداری کنند
    توی این عزاداری ها یه عهد و پیمان خالصانه با خدا و امام حسین خودشون ببندند برای بهتر شدن نه برای بدتر شدن نه برای اینکه هرروز ریا و کلاه برداری هاشون بیشتر بشه و ادعای حسینی شدنشون بیشتر نه اینکه روی کارهای زشت و خلاف اسلامشون سرپوش بذارند اما از اون ور تعداد طبل و نی و نذری دادنشون بیشتر کنند.
    زندگی در جواب گفت :

18. 4 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahin Heydari نمایش پست ها
    با انتشار چنین مطالبی چهره ی شیعه در جوامع غیر شیعی خراب می شودهیچ شیعه ای نمی تواند ادعا کند که معصوم است لیکن در عزاداری مولا میبینیم که از جوان گرفته تا پیر، از بیکار گرفته تا همه کاره، از فقیر گرفته تا ثروتمند، برای مولایمان عزاداری می کنند.بهتر است که بدانیم همین عزاداری ها برای مولای مهربانمان سبب شفاعت ایشان می شود، مولایمان خیلی مهربانتر از این حرف ها است.
    سلام امیدوارم حال دلتون خوب باشه
    این خود ما ادم ها هستیم که داریم با کردار و رفتارهامون چهرهی شیعه رو خراب می کنیم
    بنده قبلا هم ذکر کردم ادم حتما نباید معصوم باشه همین که درست برای امامش عزاداری کنه کافیه همینکه یاد بگیره اهداف امام حسین رو پایمال نکنه کافیه به مطلبی که در همین تاپیک میذاریم عنایت بفرمایید ایا اینه اون عزاداری ای که امام حسین از ما می خواد؟
    زندگی در جواب گفت :

20. 3 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)