دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 54

موضوع: میشه یکم درد و دل کنم؟!

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29796
    Array
    shiny7's: جدید44

پیش فرض پاسخ : میشه یکم درد و دل کنم؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط radiotherapist نمایش پست ها

سلام برهمگی ..........

بحث بسیار عالی و خوبی رو شروع کردید یه جورایی دست گذاشتی رو دل ما..........

نظرات اکثر دوستان رو خوندم بیشترش حول مساله فرهنگ که این روزها دغدغه اصلی جامعه ما شده و کمبودش به شدت احساس میشه .......

به نظر من این روزا ما همه چیزو قاطی کردیم سنتمون با مدرنیته مون بد جور قاطی شده به طوری که همه گیج شدن و نمیتونن تفکیکش کنن این روزا انگار همه مجبورا اون طوری که نیستن وانمود کنن ........

راجع به مساله دانشگاه هم باید بگم که الان خیلی ها نمی دونن که وقتی که وارد دانشگاه شدن و با جنس مخالفشون سر یه کلاس نشستن باید الان به دینشون پایبند باشن یا همرنگ جماعت شن ........

ارزشها فرق کرده همین تفاوت ارزشی و یه جورایی تناقض ارزشی باعث این چیزا میشه ........

به نظر من آدم باید توی همه چیز تعادلو برقرار کنه از غذاخوردن گرفته تا دین و مراودات اجتماعی و.........اما شرایط داره و باید طرف مقابلت هم مثل خودت فکرکنه که اینو نمیشه فهمید........

حتی در رابطه با همین دانشگاه هم باید بگم وقتی بچه ای که هنوز اونقدر بزرگ نشده نه به لحاظ فرهنگی ونه به لحاظ فکری وارد همچین فضایی میشه مسلما اولین چیزی که در برخورد باجنس مخالف به نظرش میرسه عشق وعاشقیه و چون به لحاظ برخورد اجتماعی و

تجربه ای خیلی بزرگ نشده دیگه خیلی از مسائل دیگه رو درک نمیکنه......

این نوع از مشکلات فرهنگی یه سیکل معیوبه که معلوم نیست کی میخواد رفع بشه........

سلام عزیز.
    ممنون که تو بحث شرکت کردی!
    کاملا با نظرات موافقم!!
    بله متاسفانه خیلی چیزا رو فراموش کردیم خیلی هارو هم با هم قاطی کردیم!!!
    منتهی خب خودمون می تونیم شروع کنیم!!
    نم نمک بریم جلو...
    همین بحث هایی که تو جمع های دوستانه یا خانوادگی ایجاد میشه...
    می تونیم توشون سر حرف هارو باز کنیم...فرهنگ سازی کنیم...نگاه کنیم ببینیم چه کاری بهتره و چه رفتاری درست تره...اونو ترویج بدیم!!
    یه سری اصل ها هست که باید بهشون ارزش بدیم و رعایتشون کنیم!
    به قول دوستمون باید از خودمون شروع کنیم!!!
    یادمه دبستان که بودم ناظم میومد مبصر انتخاب می کرد...آخرشم خودم میشدم مبصر!!!...منتها همیشه و هر سال آخر انتخابش می گفت:
    هر کی مبصر خودش باشه کلاس ساکت میشه و نیازی به مبصر و زور نیست!!!
    الان هم حکایت همین کلامه!!!
    هر کی باید مبصر خودش باشه....مراقب خودش باشه....تا مشکلات کمتر بشه....و مهربونی ها بیشتر....

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

2. 4 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع