دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 15 از 39 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 381

موضوع: آنچه که شمارا میآزارد

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    هوشبری
    ارسال تشکر
    15
    دریافت تشکر: 28
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : آنچه که شمارا میآزارد

روش آموزشی غلط در تمامی مقاطعنبود کلاس های نخبه پروری و استعداد یابیعدم استفاده آموزشی صحیح از مدارس و دانشگاه ها در تعطیلات تابستان و نوروز

2. 4 کاربر از پست مفید simin69 سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    سلام داداش

خب الان به نظرتون اصلا این طرح مزیت هایی داره؟و قابلیت های خاصی میشه بهش اضافه کرد؟کلا میتونه فوایدی داشته باشه؟

به صورت جداگانه باشه چی؟یعنی غیر از مرور گر نرم افزار دیگه ای رو باز کنی و امکانات خاصی داشته باشه که بتونید گروهی تو اینترنت بچرخید.مثلا درباره ی موضوعی میخوایم بحث و گفتگو داشته باشیم.و همزمان بحرفیم.و شاید قابلیت های دیگه هم بشه که الان به ذهنم نمیرسه.
    کلا اصلا به نظرتون کارایی داره؟

نمیشه واسه نرم افزارهای تو کامپیوتر همچین کاری کرد؟مثلا من میخوام با یه نرم افزار کار کنم و تو هم ببینی من لحظه به لحظه دارم چکار میکنم.یه جوری مثل شبکه کردن.امابا قابلیت دو طرفه و قدرت چت کردن .و با زدن یک کلیک اختیار رو میدم به تو تو با نرم افزار کار میکنی و من نگاه میکنم.مثلا یه دایره میکشی و همونجا اون زیر مینویسی اینجوری خوبه؟
    برای فعالیتهای تحقیقاتی ایده عال هست به شرطی که
    کمی تغییرش بدی
    با این محدوده کاربردی نیست
    مثلا باید محدود باشه اینکه بخوای این سایت رو - این فعالیتت رو چه کسایی ببینن یا هیچکس نبینه
    تنظیماتش اونوقت خیلی زیاد میشه
    همین فیسبوک هم یه پست میخوای بزنی باید تعیین کنی محدوده ی دسترسی رو
    ولی میشه نوشت - با یه فضای اختصاصی و اتصال از طریق اینترنت - طرح خوبیه!
    وسوسه انگیزه! ولی حداقل تو ایران که نمیشه به این راحتیا مشتری براش پیدا کرد
    من میخواستم 1مرحله ساده تر از این طرح رو اجرا کنم تا الان 3بار شکست خوردم تو مرحله اول
    حالا بازم در حال کارم - این که خیلی پیشرفته میشه و تخصصی تر

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

4. 2 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

بحث مصرف سوخت نیست.البته نه اینکه نیست.اما این سیستم اگه درست یادم باشه به سرعت خودرو وابسته هست.و چندین سال پیش روی یه خودروی امریکایی به نظرم اول نصب شد.

یعنی مثلا تا 40کیلومتر در ساعت 4سیلندر خودرو فعالیت دارند و ازین سرعت رد بشه همه ی سیلندرها...

ولی مشکل به نظرم اینه که یه اتوبوس با 4نفر مسافر مجبوره همشونو برسونه.ظرفیت سیستم با تعداد مسافر متغیر نیست.
    بحث دقیقا مصرف سوخته و رسییدن به حداکثر بازده
    سرعت معیار این سیستم هوشمند هست
    همیشه هم معیار سرعت نیست و بعضی وقتی دنده یک هر 8 سیلندر رو میطلبه تا به دور موتور مورد نیاز برسه! مثلا در سربالایی و با بار و....
    برای همین از سنسور های گشتاور و لغزش محدود و 10 ها متغییر دیگه که بررسی میشه استفاده میکنند

تا جایی که قدرت و سرعت مورد نیاز تامیین میشه

6. 2 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط simin69 نمایش پست ها
    روش آموزشی غلط در تمامی مقاطعنبود کلاس های نخبه پروری و استعداد یابیعدم استفاده آموزشی صحیح از مدارس و دانشگاه ها در تعطیلات تابستان و نوروز
    اتفاقا یکی از اهداف من تغییر نظام اموزشی حتی در حد چند 10 نفر هست
    اینترنتیش رو سعی کردم راه بندازم که از ابتدایی تا خود اشتغال و بازنشستگی و... همه ی مراحل علمی افراد رو شامل بشه
    اما هزینه ی میلیاردی داره و تا برنامه ریزی اولیه بیشتر پیش نرفت
    کلا به این نتیجه رسیدم که تغییر جامعه خیلی سختتره و به عمر من و نوه هام نمیرسه
    اما اول خودمو تغییر بدم میتونم امیدوار باشم حداقل
    برای همین از خودم شروع کردم (با اینکه ظاهر بدی داره ترک تحصیلی بودن!)

8. 3 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    هوشبری
    ارسال تشکر
    15
    دریافت تشکر: 28
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین متقی نمایش پست ها
    اتفاقا یکی از اهداف من تغییر نظام اموزشی حتی در حد چند 10 نفر هستاینترنتیش رو سعی کردم راه بندازم که از ابتدایی تا خود اشتغال و بازنشستگی و... همه ی مراحل علمی افراد رو شامل بشهاما هزینه ی میلیاردی داره و تا برنامه ریزی اولیه بیشتر پیش نرفتکلا به این نتیجه رسیدم که تغییر جامعه خیلی سختتره و به عمر من و نوه هام نمیرسهاما اول خودمو تغییر بدم میتونم امیدوار باشم حداقلبرای همین از خودم شروع کردم (با اینکه ظاهر بدی داره ترک تحصیلی بودن!)
    اینترنتی هم یه جورشه ولی من بیشتر مد نظرم اینه که باید محیط علمی رو به یه محیط پویا و پر نشاط تبدیل کنیم نباید توی دانشگاه هر روز بیایم بشینیم که استاد دو تا کلمه جزوه بگه بنویسیم آخر ترمم با نمره 12 و 15 پاسش کنیم بعدشم فرمت!!!!!!!!!!بایدبریم دنبال پژوهش به نظر من توی دانشگاه و حتی مدارس بخش اعظم نمره باید به پروپوزال و کار تحقیقاتی راجع به اون درس اختصاص داده بشه فکر میکنین چرا اروپا و امریکا به این جا رسیدن چون واسه پژوهش هزینه کردن همین الانش اگر بخوای واسه دانشگاه های اونجا اپلای کنی کافیه در کنار مدرک زبان چند تا یا حداقل یه مقاله خوب یا عالی داشته باشی شانس پذیرش حتی با وجود معدل پایین بسیاربالا هست البته این در مورد بچه هایی که لیسانس هستن بیشتر صدق می کنه.در کل محیط آموزشی باید جوری طراحی بشه که تولید کننده دانش پرورش بده نه حمل کننده دانش!!

10. 3 کاربر از پست مفید simin69 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

بحث دقیقا مصرف سوخته و رسییدن به حداکثر بازده
    سرعت معیار این سیستم هوشمند هست
    همیشه هم معیار سرعت نیست و بعضی وقتی دنده یک هر 8 سیلندر رو میطلبه تا به دور موتور مورد نیاز برسه! مثلا در سربالایی و با بار و....
    برای همین از سنسور های گشتاور و لغزش محدود و 10 ها متغییر دیگه که بررسی میشه استفاده میکنند

تا جایی که قدرت و سرعت مورد نیاز تامیین میشه
    اره درسته.نمیشه سرعت رو ملاک قرار داد.کلا گفتم.شتاب هم دخیله.

ولی خب طرح مشکل دوستمون به نظرم بیشتر بر میگرده به اینکه ظرفیت زیاد اتوبوس و تعداد کم مسافر.واقعا هم حیف هست اتوبوس به این عظمت و همینطور آلودگیش بخواد 4نفر رو جا به جا کنه.واسه این اون سیستم حمل و نقل برقی رو گفتم که هر کابین 4 نفر.که دداداش ساسا گفت چون تجهیزات ثابت داره مشکل داره.اما فکر میکنم واسه جاهایی مثل این دانشگاه که کمی از مناطق شلوغ دور هست تا اولین نقطه ی شلوغ شهر خوب باشه

چون اینجور دانشگاه ها رفت و امد دائم اما غیر هماهنگ زمانی دارند.این سیستم حمل و نقل تیکه تیکه میتونه مشکل گشا باشه

12. 2 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی عمران
    رشته تحصیلی
    نفت و پلیمر
    ارسال تشکر
    7,685
    دریافت تشکر: 3,187
    قدرت امتیاز دهی
    12780
    Array
    AaZaAdeh's: جدید117

اره درسته.نمیشه سرعت رو ملاک قرار داد.کلا گفتم.شتاب هم دخیله.

ولی خب طرح مشکل دوستمون به نظرم بیشتر بر میگرده به اینکه ظرفیت زیاد اتوبوس و تعداد کم مسافر.واقعا هم حیف هست اتوبوس به این عظمت و همینطور آلودگیش بخواد 4نفر رو جا به جا کنه.واسه این اون سیستم حمل و نقل برقی رو گفتم که هر کابین 4 نفر.که دداداش ساسا گفت چون تجهیزات ثابت داره مشکل داره.اما فکر میکنم واسه جاهایی مثل این دانشگاه که کمی از مناطق شلوغ دور هست تا اولین نقطه ی شلوغ شهر خوب باشه

چون اینجور دانشگاه ها رفت و امد دائم اما غیر هماهنگ زمانی دارند.این سیستم حمل و نقل تیکه تیکه میتونه مشکل گشا باشه
    ممنونم...
    الان متوجه نشدم...مشکل اتوبوسه ...سرعت و شتاب یا بحث درگیر شدن سیلندرهاو دورموتور ویا کلا بصرفه نبودن طرح های این چنینی؟
    سه چیز را با احتیاط بردار: قدم، قلم ، قسم!
    از سه چیز کمک بگیر: عقل ، همت، صبر!
    اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن: خدا، مرگ و دوست!

14. کاربرانی که از پست مفید AaZaAdeh سپاس کرده اند.

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

ممنونم...
    الان متوجه نشدم...مشکل اتوبوسه ...سرعت و شتاب یا بحث درگیر شدن سیلندرهاو دورموتور ویا کلا بصرفه نبودن طرح های این چنینی؟
    مشکل رو که شما گفتی

ولی هرچقدر هم فرض کنیم سیلندرهارو غیر فعال کنیم و تا سوخت کمتری مصرف بشه باز هم نمیتونه ضرر حاصل از جابه جایی اتوبوس تقریبا خالی رو جبران کنه.

16. 2 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط simin69 نمایش پست ها
    اینترنتی هم یه جورشه ولی من بیشتر مد نظرم اینه که باید محیط علمی رو به یه محیط پویا و پر نشاط تبدیل کنیم نباید توی دانشگاه هر روز بیایم بشینیم که استاد دو تا کلمه جزوه بگه بنویسیم آخر ترمم با نمره 12 و 15 پاسش کنیم بعدشم فرمت!!!!!!!!!!بایدبریم دنبال پژوهش به نظر من توی دانشگاه و حتی مدارس بخش اعظم نمره باید به پروپوزال و کار تحقیقاتی راجع به اون درس اختصاص داده بشه فکر میکنین چرا اروپا و امریکا به این جا رسیدن چون واسه پژوهش هزینه کردن همین الانش اگر بخوای واسه دانشگاه های اونجا اپلای کنی کافیه در کنار مدرک زبان چند تا یا حداقل یه مقاله خوب یا عالی داشته باشی شانس پذیرش حتی با وجود معدل پایین بسیاربالا هست البته این در مورد بچه هایی که لیسانس هستن بیشتر صدق می کنه.در کل محیط آموزشی باید جوری طراحی بشه که تولید کننده دانش پرورش بده نه حمل کننده دانش!!
    خب من هم همین نظر رو دارم - اما منظورم از اینترنتی دانشگاه های اینترنتی حال حاضر نیستا
    اگر بخوام بهش بپردازم اولا خیلی طول میکشه
    دوما به خاطر 2عدد تشکر که زیر این پستا میخوره ارزش نداره بنویسم!
    اول تعداد تشکرا بره بالا ادم یه انگیزه ای داشته باشه حداقل!
    بعد کامل توضیح میدم - چون این مجموعه ی اینترنتی خودش 3قسمت کلی هست که هرکدوم 3تا 6مرحله دارن!
    و به غیر از مراحل اولیه بقیه مراحل هرکدوم شاید به 1 سال برسه مدت زمانش - یعنی کاربر بعد از 5دبستان همزمان با راهنمایی وارد سایت میشه و بعد از 3راهنمایی هم میتونه دبیرستان نره و بعد بین 5 تا 10 سال( به نسبت تخصص مورد نظر و هوش و استعدادش) طول میکشه تا به اخرین مرحلش برسه
    90درصد فعالیتها هم تحقیقی هست
    یعنی تقریبا هیچ امتحانی وجود نداره - هیچ چیز اماده ای وجود نداره
    جز چند مورد در ابتدا و چند مورد در مرحله ی اخر هم کتب خاصی اجباری نیست
    تماما کاربردی هم هستند اموزشها یعنی چیزی نیست که بخونی و ندونی واقعا به چه دردی میخوره! دقیقا با کاربرد داره آموزش داده میشه
    مثل ساعت ها فیلم سینمایی جذاب هست!(منظورم این نیست که به شکل فیلمه ولی کلی فیلم هم داره)
    حمل کننده ی دانش نیست - محل نگهداریش هم نیست - محلی برای جمع شدن علاقمندان دانشه - مثل یه هتل یا رستوران مجازی

- - - به روز رسانی شده - - -

مشکل رو که شما گفتی

ولی هرچقدر هم فرض کنیم سیلندرهارو غیر فعال کنیم و تا سوخت کمتری مصرف بشه باز هم نمیتونه ضرر حاصل از جابه جایی اتوبوس تقریبا خالی رو جبران کنه.
    ولی کمش میکنه و این کم کردن همونقدریه که لازمه و ضرر محسوب میشه

18. 5 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین متقی نمایش پست ها
    خب من هم همین نظر رو دارم - اما منظورم از اینترنتی دانشگاه های اینترنتی حال حاضر نیستا
    اگر بخوام بهش بپردازم اولا خیلی طول میکشه
    دوما به خاطر 2عدد تشکر که زیر این پستا میخوره ارزش نداره بنویسم!
    اول تعداد تشکرا بره بالا ادم یه انگیزه ای داشته باشه حداقل!
    بعد کامل توضیح میدم - چون این مجموعه ی اینترنتی خودش 3قسمت کلی هست که هرکدوم 3تا 6مرحله دارن!
    و به غیر از مراحل اولیه بقیه مراحل هرکدوم شاید به 1 سال برسه مدت زمانش - یعنی کاربر بعد از 5دبستان همزمان با راهنمایی وارد سایت میشه و بعد از 3راهنمایی هم میتونه دبیرستان نره و بعد بین 5 تا 10 سال( به نسبت تخصص مورد نظر و هوش و استعدادش) طول میکشه تا به اخرین مرحلش برسه
    90درصد فعالیتها هم تحقیقی هست
    یعنی تقریبا هیچ امتحانی وجود نداره - هیچ چیز اماده ای وجود نداره
    جز چند مورد در ابتدا و چند مورد در مرحله ی اخر هم کتب خاصی اجباری نیست
    تماما کاربردی هم هستند اموزشها یعنی چیزی نیست که بخونی و ندونی واقعا به چه دردی میخوره! دقیقا با کاربرد داره آموزش داده میشه
    مثل ساعت ها فیلم سینمایی جذاب هست!(منظورم این نیست که به شکل فیلمه ولی کلی فیلم هم داره)
    حمل کننده ی دانش نیست - محل نگهداریش هم نیست - محلی برای جمع شدن علاقمندان دانشه - مثل یه هتل یا رستوران مجازی

- - - به روز رسانی شده - - -

ولی کمش میکنه و این کم کردن همونقدریه که لازمه و ضرر محسوب میشه

اره 100% ضرر محسوب نمیشه.تو پست قبلی منظورم این بود که این کار نمیتونه پاسخ مستقیمی به اون مشکل باشه.البته نمیدونم اصلا مکانیزم موتور دیزلی با اون حجم اجازه میده که در سرعت و شتاب پایین بشه از تعداد سیلندرهای در حال کار کم کرد یا نه.

20. 2 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

صفحه 15 از 39 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع