دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 139

موضوع: <<مرکز چکاب نخبگان>>

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

پیش فرض پاسخ : <<مرکز چکاب نخبگان>>

نقل قول نوشته اصلی توسط 171717 نمایش پست ها
    یعنی هیچ خطری نداره ، یعنی فقط آنتی ژن غیر بیماری زا تزریق می کنن ؟ لازمه من برم همچین آزمایشی انجام بدم ؟

سلام دوست گرامی

دوست من آنتی ژن بیماریزا رو به مقدار خیلی کم تزریق میکنن(یه جوری مثل عصاره میمونه) ....اونقدری نیست که باعث بیماری شه..........اگه اینجوری بود که هر کسی با این تست ساده بیمار میشد.

درمورد اینکه نیازه واکسن رو بزنید ....اگر در منطقه ای هستید که سل شایعه یا حتی بیشتر از جاهای دیگه ست توصیه میکنم بزنید در غیر اینصورت هم کمی دلخواهه آخه اگر نگاه کنید در جداول مربوط به واکسیناسیون های تاخیری درمورد ب ث ژ چیزی نگفته

البته این جداول توسط معاونت درمان تنظیم شدن و من در جداول مربوط به کمیته مبارزه با بیماریها فقط یه تفاوت دیدم اونم اینکه در سنین 7 تا 18 سال که واکسیناسیون با تاخیر انجام میشه واکسن ب ث ژ وجود داشت حالا هم اگر شما میخواید نگرانیتون کمتر شه میتونید برای انجام تست به درمانگاه مراجعه کنید و در صورت منفی بودن تست واکسن رو تزریق کنید
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

2. 6 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی

دوست من آنتی ژن بیماریزا رو به مقدار خیلی کم تزریق میکنن(یه جوری مثل عصاره میمونه) ....اونقدری نیست که باعث بیماری شه..........اگه اینجوری بود که هر کسی با این تست ساده بیمار میشد.

درمورد اینکه نیازه واکسن رو بزنید ....اگر در منطقه ای هستید که سل شایعه یا حتی بیشتر از جاهای دیگه ست توصیه میکنم بزنید در غیر اینصورت هم کمی دلخواهه آخه اگر نگاه کنید در جداول مربوط به واکسیناسیون های تاخیری درمورد ب ث ژ چیزی نگفته

البته این جداول توسط معاونت درمان تنظیم شدن و من در جداول مربوط به کمیته مبارزه با بیماریها فقط یه تفاوت دیدم اونم اینکه در سنین 7 تا 18 سال که واکسیناسیون با تاخیر انجام میشه واکسن ب ث ژ وجود داشت حالا هم اگر شما میخواید نگرانیتون کمتر شه میتونید برای انجام تست به درمانگاه مراجعه کنید و در صورت منفی بودن تست واکسن رو تزریق کنید

سلام :
    و اما سؤال های آخر : آیا در مشهد سل شایع هست ؟ و اینکه چرا آنتی ژن غیر بیماری زا تزریق نمی کنند ؟

4. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

سلام :
    و اما سؤال های آخر : آیا در مشهد سل شایع هست ؟ و اینکه چرا آنتی ژن غیر بیماری زا تزریق نمی کنند ؟

شیوع سل در ایران کلا خیلی کمه.....ولی کشورهای با شیوع بالای سل اطراف ایران کم نیستن(افغانستان و پاکستان و عراق و یکسری کشورهای شمالی).....بیشترین شیوع سل مقاوم در کشورهای شمالی و شرقی کشوره

اگر باز هم سوالی باشه در خدمتم

اینا هم نمودار وضعیت شیوع سل طی سالهای گذشته تا سال 90

میزان بروز در استان های مختلف ایران البته با توجه به کشت خلط مثبت

http://www.cdc.hbi.ir

6. 5 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

شیوع سل در ایران کلا خیلی کمه.....ولی کشورهای با شیوع بالای سل اطراف ایران کم نیستن(افغانستان و پاکستان و عراق و یکسری کشورهای شمالی).....بیشترین شیوع سل مقاوم در کشورهای شمالی و شرقی کشوره

اگر باز هم سوالی باشه در خدمتم

اینا هم نمودار وضعیت شیوع سل طی سالهای گذشته تا سال 90

میزان بروز در استان های مختلف ایران البته با توجه به کشت خلط مثبت

http://www.cdc.hbi.ir

ممنون ، قسمت دوم سؤالم ؟

8. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

ممنون ، قسمت دوم سؤالم ؟
    آخ ببخشید نمیدونم چرا یادم رفت

علتش اینه که آنتی ژن سل غیر بیماریزا نیست، هست؟؟؟.....فقط میان اون پروتئین خالص باسیل(یعنی باکتری میله ای شکل) سل رو جدا میکنن و اونو رقیق میکنن بعد استفاده میکنن

10. 4 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

آخ ببخشید نمیدونم چرا یادم رفت

علتش اینه که آنتی ژن سل غیر بیماریزا نیست، هست؟؟؟.....فقط میان اون پروتئین خالص باسیل(یعنی باکتری میله ای شکل) سل رو جدا میکنن و اونو رقیق میکنن بعد استفاده میکنن

ایرادی نداره ، منظورم اینه که چرا از مهندسی ژنتیک استفاده نمی کنن و ژن آنتی ژن باکتری سل را به باکتری غیر بیماری زا وارد نمی کنن ؟

12. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

ایرادی نداره ، منظورم اینه که چرا از مهندسی ژنتیک استفاده نمی کنن و ژن آنتی ژن باکتری سل را به باکتری غیر بیماری زا وارد نمی کنن ؟
    راستش نمیدونمشایدم در تلاش باشن............ شاید نیازی هم ندارن آخه روش خوبیه و خطر خاصی نداره از طرف دیگه همین تلخیص پروتئین خودش به همین روش ها بوده

14. 4 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

راستش نمیدونمشایدم در تلاش باشن............ شاید نیازی هم ندارن آخه روش خوبیه و خطر خاصی نداره از طرف دیگه همین تلخیص پروتئین خودش به همین روش ها بوده

کلاً بابت پاسخ های جامعتون تشکر می کنم .

16. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    .......
    ارسال تشکر
    1,619
    دریافت تشکر: 486
    قدرت امتیاز دهی
    1958
    Array

سلام به یاس خانم که با امضاش منو تحریک کرد بیام اینجا یه تست بدم!!!
    من در طول روز خیلی فکر میکنم (دارم رو یه پروژه کار میکنم برای همین الان بیش از 8 ماه هست که روزانه بین 14 تا 20 ساعت کار فکری، و عملی (پشت کامپیوتر) انجام میدم).
    معمولا زمانی که در مورد پروژه فقط فکر میکنم، عادت پیدا کردم بلند شم و راه برم (از این سر اتاق میرم اون سر اتاق و برمیگردم) تا اینجاش چیزی نیست اما چیزی که قضیه رو عجیب میکنه اینه که بعضی وقتا (که تعدادش کم نیست) یه لحظه به خودم میام میبینم بیش از 2 ساعته دارم راه میرم (تازه زمانی متوجه میشم که پام درد گرفته!!! تو این لحظات معمولا یه چند دقیقه باز پشت کامپیوتر میشنم پام آروم شه بعد دوباره بلند میشم راه میرم، تا زمانی که فکر کردنم تموم شه این روال ادامه داره!!! )
    خلاصه اینکه این یه مورد الان فکر کردم دیدم یخورده شاید عجیبه باشه....

18. 3 کاربر از پست مفید right.kimber سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط right.kimber نمایش پست ها
    سلام به یاس خانم که با امضاش منو تحریک کرد بیام اینجا یه تست بدم!!!
    من در طول روز خیلی فکر میکنم (دارم رو یه پروژه کار میکنم برای همین الان بیش از 8 ماه هست که روزانه بین 14 تا 20 ساعت کار فکری، و عملی (پشت کامپیوتر) انجام میدم).
    معمولا زمانی که در مورد پروژه فقط فکر میکنم، عادت پیدا کردم بلند شم و راه برم (از این سر اتاق میرم اون سر اتاق و برمیگردم) تا اینجاش چیزی نیست اما چیزی که قضیه رو عجیب میکنه اینه که بعضی وقتا (که تعدادش کم نیست) یه لحظه به خودم میام میبینم بیش از 2 ساعته دارم راه میرم (تازه زمانی متوجه میشم که پام درد گرفته!!! تو این لحظات معمولا یه چند دقیقه باز پشت کامپیوتر میشنم پام آروم شه بعد دوباره بلند میشم راه میرم، تا زمانی که فکر کردنم تموم شه این روال ادامه داره!!! )
    خلاصه اینکه این یه مورد الان فکر کردم دیدم یخورده شاید عجیبه باشه....
    سلام

به این تاپیک خوش اومدید

اتفاقا متوجه شدم گذاشتن آدرس تاپیک در امضا میتونه مفید باشه شاید برا بقیه موضوعات هم امتحان کردم

فکر نکنم مشکل خیلی بزرگی باشه بعضی اینجوری فکر میکنن.....من خودمم اینجوریم.... در روز همیشه حداقل یه دو ساعتی پیاده روی فکری رو دارم

اما شما: فشار کاری و فکری شما باعث شده وقتی راه میرید و فکر میکنید متوجه گذر زمان نشید.....البته شاید راه رفتن شما از استرسی که فشار کار بر شما وارد کرده هم ناشی بشه

وقتی دارید فکر میکنید گاهی تو ذهنتون یه دفعه چندین موضوع میاد یا حتی یه موضوع که انگار تو ذهنتون نمیدونید چطور داده هاتونو در کنار هم بذارید و برای اینکه به جواب و نتیجه برسید حس میکنید باید راه برید و انگار با راه رفتن ذهنتون باز تر میشه و بهتر میتونید به نتیجه برسید...........خوب من جایی خوندم که گفته بودن وقتی فرد راه میره نمیکره چپ و راست مغز همزمان فعال میشن و انگار در ذهن فضای بیشتری برای فکر کردن هست....با توجه به این فکر کنم شما هم ناخودآگاه چنین احساسی دارید

ولی بهتره بیشتر حواستونو جمع کنید............. این راه رفتنا معمولا خیلی اصولی نیستن و چون شما حواستون نیست به مرور میتونه باعث کمر درد بویژه در ناحیه قوس کمر بشه.......از طرفی پاهاتون(ساق پا) درد میگیره...( هر دوش تجربه شخصی هم هست)

بهتره در کار عملی با کامپیوتر هم هر از گاهی به چشماتون استراحت بدید چون وقتی روی موضوعی متمرکز میشید تعدا پلک زدن چشمها(علاوه بر اینکه بعضی افراد کم کم فاصله شونو هم با مانیتور کم میکنن) کم میشه و این به مرور باعث ضعیف شدن چشمها میشه به جز اینکه چشمها خسته میشن

یه چیز دیگه اینکه زیاد نشستن روی صندلی هم خیلی خوب نیست......چون فکر نمیکنم اکثر افراد نوع نشستنشون خوب باشه...گاهی کمی نرمش و ماساژ گردن و حرکات دست هم میتونه مفید باشه

20. 6 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع