دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 32 از 58 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 574

موضوع: درمانگاه عمومی نخبگان

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array
    سونای's: جدید81

پیش فرض پاسخ : درمانگاه عمومی نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    سلا م من دو بار ازمايش ادرار دادم يك بار صبح كه نوشته عفونت دارم ولي يك ازمايش ادرار در بعدازظهر فرداش دادم نوشته سالم است علت چيست ايا ازمايش خونم سالم است وايا براي تشخيص تب مالت يك بار ازمايش كافي است
    من برگه آزمایش های خون رو هم نگاه کردم خوبه تقریبا توی هر رنجی شما میزان متوسط رو دارین فقط باز همون وایت بلاد سل W.B.C توی آزمایش خونتون نرمال هست اما حداقل نرمال رو داره ... هر دو جزء شمارش رو براتون داشتن هم شمارش کلی هم شمارش جزء به جزء
    که شمارش کلیش میگم نرمال بوده اما حداقل یعنی کاملا روی مرز هست و جدای از این این آزمایشگاه دقتش جوری بوده که طیف بیشتری رو در نظر گرفته بود
    یکم دقت ها توی آزمایشگاه ها فرق میکنه...
    توی شمارش جزء به جزء درصدهایی که آورده شده یه مقدار با نرمالش تفاوت داره مثلا ( البته تا اونجایی که من میدونم) نوتروفیل حدود 50-60 درصد کل رو در بر میگیره برا شما 44 هست . یا لنفوسیت برای شما درصدش بیشتر از نرم هست...منوسیت هم کمتر همه ی اینها در کل همون W.B.C هست که روی مرز حداقل نرمال بوده ....احتمالا بخاطر عفونتی که بوده کم شده یا کم بوده که عفونت ایجاد شده اینارو پزشک معالجتون که در جریان کارتون هستن میتونن بگن..کمتر دیگه نباید بشه... وقتی گلبول سفید کم بشه عوامل بیماریزا فرصت پیدا میکنن که وارد بدن بشن و به دنبالشون عفونت ایجاد میشه ..یعنی بدن نمیتونه در برابر عوامل خارجی دفاع کنه بعد عفونت ایجاد میشه ... که پزشکتون با توجه به تشخیصشون (و اصلا علت اینکه براتون آزمایش نوشتن) آنتی بیوتیک براتون تجویز میکنن تا کمکی باشه عفونت سرکوب بشه... اینکه یبار آزمایش کافی هست والا من ازون دسته از ادمایی هستم که خیلی محکم کاری میکنم تا مطمئن شم و این البته نظر شخصیم هست...اگر آزمایشگاه مورد تائید پزشکتون هست که خب مانعی نداره ...مثلا همین امروز توی ازمایشگاه ما یکی سنگ تموم گذاشت....در پلیت ها رو باز گذاشته بود...سر سرنگ افتاد زمین!!! از زمین برداشت و خون رو کشید و ریخت توی محیط کشت...!!! و اخرین دسته گلش هم اتیش زدن سطل زباله بود ...چون سوآپی رو که داشت استریل میکرد خاموش نکرد انداخت سطل زباله!!!اونم ناقابل آتیش گرفت!!!
    تب مالت ببینید این علایم رو دارید یا نه! اگر که دارید خب باید حساسیت بخرج بدین واسه تشخیص قطعی و درمان
    اول از همه تب! بیشتر از 37 یعنی حدود 37/5 تا 40 که همراه با سرما یا لرز یه دفعه ای باشه.. ضعف.. خستگی . بی اشتهایی.. عرق کردن که بیشتر شبها این اتفاق بیفته..بزرگ شدن گره های لنفاوی.. سردرد.. افسردگی..وقتی به ستون فقرات دست بزنید درد بگیره و..
    توو حالت مزمنش هم کمردرد و درد عضلانی و ناتوانی جنسی و یبوست و ...

اگر واقعا این حالت ها رو دارین خب باید سریع تر درمان شید که حدود یکماه یا حتی کمتر با درمان درست بیماری بهبود پیدا میکنه..

البته بعد از تشخیص قطعی!!! چون این تفاوت میزان W.B.C دلیل نمیشه!!!! ممکنه حتی بخاطرر یه گلو درد یا یه عفونت جزئی ادراری که از باکتری روده منتقل شده باشه ( اونم اونقد کم بوده که نتونستن حتی باکتری و غیره رو ببینن! چه برسه به اینکه کشت بدن و خالص کنن!!!) و هر عفونت شایع دیگه که همیشه باهاشون سروکار داریم! باشه...

آزمایش سرولوژیتون هم

تست رایت منفی و 2ME منفی هست ...پس تب مالت هم رد میشه.... البته نتیجش با پزشکتون هست چون من نمیدونم ایشون تو کدوم دوره براتون این ازمایش رو نوشتن..
    چون توی هفته ی اول همه تست ها بجز 2ME مثبت میشن و بعد در تست دیگه این 2ME مثبت میشه.... در آخر هم 2ME منفی نشانه ی بهبود هست.... که حالا آرمایش شما 2MEمنفی رو نشون داده و رایت هم منفی
    پس به پزشکتون مراجعه کنین تا روندشون رو ادامه بدن...
    ولی به امید خدا که چیزی نیست و نگران تب مالت نباشین... اگر هم باشه یه عفونت ساده هست
    ولی باز میگم به پزشکتون مراجعه کنین ایشون از روند و مراحلی که در پیش گرفتن آگاهند...

سلامت و تندرست باشید دوست عزیز...آمین

ستاره ها نهفتم در اسمان ابري
    دلم گرفته اي دوست، هواي گريه با من

2. 3 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    سلا م من دو بار ازمايش ادرار دادم يك بار صبح كه نوشته عفونت دارم ولي يك ازمايش ادرار در بعدازظهر فرداش دادم نوشته سالم است علت چيست ايا ازمايش خونم سالم است وايا براي تشخيص تب مالت يك بار ازمايش كافي است
    نگفتید اون علایم رو دارید؟ اینکه در تماس بودید که مشکوک هستید؟ مثلا مسافرت رفتین به این مناطق؟ یا با دام در تماس بودید ؟ یا اینکه از مواد لبنی خام استفاده کردین؟ و....

4. 3 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

[quote=سونای;454705]نگفتید اون علایم رو دارید؟ اینکه در تماس بودید که مشکوک هستید؟ مثلا مسافرت رفتین به این مناطق؟ یا با دام در تماس بودید ؟ یا اینکه از مواد لبنی خام استفاده کردین؟ با سلام علايمي ندارم فقط براي اينكه لبنيات خام مصرف كرده بودم براي اطمينان ازمايش دادم

6. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

[QUOTE=javan0012;454874]
    نقل قول نوشته اصلی توسط سونای نمایش پست ها
    با سلام علايمي ندارم فقط براي اينكه لبنيات خام مصرف كرده بودم براي اطمينان ازمايش دادم
    سلام
    خب خوبه... اگه که دام های اونجا مورد تائید دامپزشکی بودن خب تقریبا مشکلی نیست....
    اون موارد خفیفی که اشاره شد..( WBCحداقل نرمال در آزمایش خون و WBCحداکثر نرمال توی آز ادرار( با توجه به جنسیت یه مقدارجزئی بالا بود ) توی شمارش جزئیش که نوتروفیل کم شده لنفوسیت زیاد شده و منوسیت کم شده نقطه اشتراکشون عفونت ویروسی هست ( برای کم و زیاد شدنشون دلیلهای مختلفی از جمله عفونت های ویروسی باکتریایی و... هست ) و بروسلوز که شما نگرانش هستین جزء عفونت های ویروسی نیست با یه مرحله حاد باکتریمی ظاهر میشه.. علاوه بر این یکی از علل زیاد شدن منوسیت، تب مالت هست که واسه شما عکس این حالت اتفاق افتاده منوسیت کم شده پس عفونتی اگر باشه چیز دیگست ...
    حالا همه ی اینا به کنار این موارد جزئی به خاطر استرس هم میتونه باشه...مثلا اگر موقع خونگیری استرس داشتین این حالت پیش میاد و اگر دارویی آنتی بیوتیکی چیزی مصرف کرده باشین هم همینطور و بقیه ی موارد هم که گفته بودم

و اما بروسلوز ( تب مواج - تب مالت )تشخیصش گاهی سخته و بعد از مدت ها خودش رو نشون میده... البته خب توی ازمایشات خلاصه یه تیتری مشخص میشه... واسه شما منفی بوده ...

حالا برای اطمینان کامل میخواین با پزشکتون مشورت کنین تا براتون درخواست کومبس رایت ( coombs wright) بدن ...
    این هم این شک رو که توی مرحله مزمن آگلوتیناسیون تشکیل نمیشه و جواب آزمایش منفی میاد رو بر طرف میکنه....
    و مشخص میشه که واسه نبودش، آزمایش منفی اومده ؟!! یا واسه ورود به مرحله ی مزمن ؟!...

سلامت و موفق باشید...آمین

8. 3 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

همکار تالار سایر موضوعات پزشکی
    رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    35
    دریافت تشکر: 1,211
    قدرت امتیاز دهی
    4305
    Array

دوستان سلام.من خواهشی دارم از شما اونم اینکه چیزی رو که نمیدونین در موردش اظهار نظر نکنید.باسپاس

10. 4 کاربر از پست مفید دستیار سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

[QUOTE=javan0012;454874]
    نقل قول نوشته اصلی توسط سونای نمایش پست ها
    نگفتید اون علایم رو دارید؟ اینکه در تماس بودید که مشکوک هستید؟ مثلا مسافرت رفتین به این مناطق؟ یا با دام در تماس بودید ؟ یا اینکه از مواد لبنی خام استفاده کردین؟ با سلام علايمي ندارم فقط براي اينكه لبنيات خام مصرف كرده بودم براي اطمينان ازمايش دادم

سلام
    اگر خاطرتون باشه گفته بودم
    البته خب توی ازمایشات خلاصه یه تیتری مشخص میشه... واسه شما منفی بوده ...
    من این رو به چند تا از استادام نشون دادم که چرا تیتر شما رو مشخص نکردن! و کلا گفتن منفی! استادِ باکتری شناسیم خیلی عصبانی شدن که وقتی آزمایش انجام میشه هرچند اندک باید تیتر اعلام بشه واسه چی اعلام نکردن!
    و ....
    خلاصه بردم پیش استاد ایمونولوژیم ایشون گفتن احتمالا رایت لوله ای انجام ندادن!!! که تیتر اعلام نکردن و رپیت بوده یعنی توی پلیت آزمایش کردن که منفی گزارش دادن و تیتری نگفتن!!

همونطور که گفته بودم تست کومبس رایت نیاز هست
    که نوع آزمایش دادن شمامثل همون آزمایش هست... ولی آزمایشگاه اول رایت لوله ای انجام میده ( چون قبلی احتمالا رایت لوله ای نبوده که تیتر نگفتن...) بعد خودشون کومبس رایت رو هم انجام میدن و نتیجه رو اعلام میکنن...
    این از تست سرولوژیتون ... تا انشاءالله نتیجش...

12. 4 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    2,911
    دریافت تشکر: 4,686
    قدرت امتیاز دهی
    4483
    Array
    hadi elec's: جدید50

سلاملیکم
    ایشالا که همه دکتران عزیز پاینده و سلامت و از اینجور چیز میزا باشند

یه سوالا اوشولو داشتم

فکر میکنم که کلا سرگیجه و سیاهی رفتن لحظه ایه چشم خیلی علتها رو میتونه داشته باشه
    ولی گفتم بپرسم شایع ترین مسایل چی میتونه باشه؟

مثلا موقع راه رفتن یه آن سر گیج بره یا چشم سیاهی بره
    البته نه بصورت مکرر و دائمی
    شاید مثلا یه بار در روز

با تشکرات فراوان و اینا

14. 5 کاربر از پست مفید hadi elec سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29795
    Array
    shiny7's: جدید44

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi elec نمایش پست ها
    سلاملیکم

یه سوالا اوشولو داشتم

فکر میکنم که کلا سرگیجه و سیاهی رفتن لحظه ایه چشم خیلی علتها رو میتونه داشته باشه

شاید مثلا یه بار در روز

با تشکرات فراوان و اینا

سلام خوبید و از این جور حرفا

ببخشید عذر می خوام از اساتید این بخش و دکترای عزیزمون و از شما آقا هادی که فوضولی کردم
    من خودمم هر از گاهی این طوری می شم.
    همون در حد روزی ی بار!
    عمده ترین علتش خستگی...ضعف و البته کم خونی می تونه باشه!
    یه نکته رو در نظر داشته باشید...سعی کنید وقتی دارید از جاتون پا می شید خیلی سریع این کارو نکنید چون باعث می شه سرتون گیج بره و چشماتون سیاهی!!
    ممکنه از افت فشار هم باشه.سعی منید با خودتون شکلات یا گردو یا تافی همراه داشته باشید.
    اگر عینکی باشید یکی از علل هم این می تونه باشه!
    ضعف در بینایی هم گاهی باعث سرگیجه می شه.
    اگر عینکی هستید به چشم پزشک ی سری بزنید.

دیگه بیشتر از این چیزی نمی گم زشته جلوی دکترای عزیز....
    بازم عذر خواهی فراوان زیاد.....

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

16. 4 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    2,911
    دریافت تشکر: 4,686
    قدرت امتیاز دهی
    4483
    Array
    hadi elec's: جدید50

به به به به
    با تشکرات بسیار زیاد تا از هم رشته ایه گرام که نکاتی رو فرمودند

خب عینک که دارم ولی تازه رفتم چش پزشکی و عینکو اپدیت کردم
    بعد اونوقت الان چاره چی میباشد و چگونه؟

ممکنه مثلا کمبود اهنی چیزی باشه مثلا؟؟؟؟

18. 2 کاربر از پست مفید hadi elec سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi elec نمایش پست ها
    سلاملیکم

یه سوالا اوشولو داشتم

شاید مثلا یه بار در روز

با تشکرات فراوان و اینا
    سلام بر آقا هادی عزیز
    منم دکتر نیستم و مخصوصا اینکه جناب "دستیار" سر ِ سرگیجه حساسیت خاصی دارن که چگونه پاسخ داده بشود...... بااسترس فراوان یه چیزایی میگم تا خودشون بیان ............
    ما خیلی نوع سرگیجه داریم که باید نوعش مشخص شه ...

اول باید مشخص شه که سرگیجه واقعی(vertigo) هست؟ یا کاذب /غیر واقعی / (Dizziness (Pseudo Vertigo ؟
    که واقعیش احساس دوران هست ..مث اینکه توی محیط داریم میچرخیم یا محیط داره میچرخه ..یا مث این میمونه که وسایل اطراف دارن میان سمتمون یا اینکه ما به یه سمتی کشیده میشیمو ازین چیزا...
    البته اینکه گفتیم به یه سمتی کشیده میشیم باید مشخص شه که این سرگیجه هست؟ یا عدم تعادلی که به دنبال آسیب مخچه هست؟ اتفاق افتاده و نباید با هم اشتباه گرفته شن!!!!!
    خلاصه این از واقعیش ..

حالا ولی سرگیجه غیر واقعی مث این میمونه که سر ادم پر میشه و یهو داریم میفتیم یا گاهی هم سبک شدن سر.. یا همین سیاهی چشم که میگین ..احساس گنگی منگی و ....

سرگیجه غیر واقعی بیشترین دلیلش اضطراب و افسردگی هست....
    بله کم خونی هم دلیلش میتونه باشه کلا بیماری های داخلی هم دلیلش هست مث کم خونی ..افت قند خون.. اختلال ریوی یا مدام سرفه کردن به دلیل آلرژی ..سرماخوردگی..آنفلوآنزا و.... هم میتونه دلیلش باشه یا کاهش فشار خون وضعیتی که این وقتی خوابیدیم یا نشستیم و سریع بلند شیم پیش میاد..

این کم خونی و اینا با آزمایش مشخص میشه... مثلا اینکه واسه دریافت کمه آهنه؟ یا توی جذب مشکل هست و ....
    اگه علایمتون طولانی مدت شده یا اگر درصدی جز سرگیجه ی واقعی هست
    باید برین پیش پزشک بررسی میکنن موارد زیر رو و براتون آزمایش های تشخیصی با توجه به پاسختون رو مینویسن
    میبینن که داروی خاصی جدیدا مصرف نکردین؟
    سابقه ضربه مغزی نداشتین!؟
    فشار خون؟ . دیابت؟ . سن؟ . شنوایی ؟. وزوز گوش؟ . مدت سرگیجه؟ .. حالت؟ و اینکه با چه نشونه های همراه هست مث دوبینی یا تهوع ؟
    و .... ؟؟؟؟؟؟

بعد ازینکه اینا رو بررسی کردن با توجه به پاسخ هاتون براتون درخواست شنوایی سنجی .. سی تی اسکن. Evokedpotentials . ام ار ای . نوار مغز و.... میکنن

--------------------------------------------------------------------------------------------------
    در مورد سرگیجه ی واقعی هم میگم تا نشونه هاش رو بدونین
    خود سرگیجه ی واقعی چند نوعه و دلایل خاص خودشو داره...

اختلال توی دستگاه تعادلی در گوش داخلی ، چشم، مخچه، ساقه مغز و قطعه گیجگاهی مغز باعث سرگیجه میشه

حالا از نظر این محل های آسیبش مشخص میشه که محیطی هست یا مرکزی؟ مثلا محیطی مربوط به اختلال گوش داخلی هست و مرکزی مربوط به ساقه مغزو مخچه و...

سرگیجه های محیطی مشخصشون اینه که بیشتر با حالت تهوع و بالااوردن ( استفراغ) همراه هستن .. سر تکون بخوره شدت پیدا میکنه..مدتش کوتاه تره و..
    ولی اگه دوبینی و یا اختلالات عصبی مث تقریبا بی حسی یه سمت بدن و...باشه دیگه میره توو بخش سرگیجه های مرکزی..
    البته خب گاهی کاهش شنوایی یا وزوز شنیدن توی گوش هم میتونه دلیلی بر محیطی بودن باشه اما گاهی...
    که این محیطی فکر کنم سه نوع بود
    1/
    Labyrinthitis بود که چون علتش تقربا نامشخص بوده و میگفتن شاید ویروسی باشه ما میکروبیولوژی ها با این سرو کار داشتیم
    که خوش خیمه.. با استراحت و درنهایت ضد سرگیجه کامل خوب میشه ..نشونشم سرگیجه شدید هست.. سرتکون بخوره خیلی بیشتر میشه... حالت تهوع استفراغ کاهش شنوایی و...
    دومی
    2/مینر
    که این مشخصش وزوز و کاهش شنوایی هست و سرگیجش حمله ای و دوره ای هست و بین این دوره ها ممکنه چندین روز هم فاصله باشه..و هربار هم که دوباره میاد سراغ بیمار شنواییش کمتر میشه...تا ناشنوایی! که از رژیم غذایی کم نمک شروع میکنن واسه درمان تا جراحی

3/ سومی هم وضعیتی خوش خیم هست
    اینم وقتی که از یه حالتی به حالت دیگه فرد تغییر حالت بده مثلا خمو راست بشه بالا پایین کنه یا سرو گردن رو تغییر بده پیش میاد.. بیشتر توی میانسالو ایناست

اون مرکزی هم :
    1/ میگرن با منشا شریان قاعده ای ساقه مغز..
    این اول سرگیجه میاد بعد تعادل بهم میخوره بعد هم کرختی دور لب و دهن ..بعداز ده دقیقه یه ربع تا نیم ساعتِ بعد تازه سردرد شروع میشه اونم ضربه ای ...
    2/ سرگیجه ای که به دنبال کم خونی گذرای مغزی پیش میاد
    که این سرگیجه با عدم تعادل و دوبینی همراه هست... علتشم آسیب عروق پسین مغزه که زمینه شم چربی خون و فشار بالا و بیماری قند و سیگار و .. هست که البته بیشتر توی پیر ها دیده میشه
    3/ خونریزی مخچه و انفارکت مخچه هست
    که اینم علاوه بر عدم تعادل، مشخصش اختلال توی گفتار هست... اینم واسه افراد مسن و پیره که سابقه فشاربالایی دارن..بیشتر پیش میاد
    4/ سرگیجه با منشا مننژ مغز هست
    که این بیشتر با تشنج همراهه

البته سرگیجه بخاطر ضربه های مغزی هم پیش میاد...

خلاصه بحث درین زمینه بسیار است....

ایشالله دستیار میان و براتون میگن...

در پناه خدا سلامت و سربلند و پر از شعر باشین ....آمین
    خواهش میکنم..با خواهشات فراوان و اینا

20. 4 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

صفحه 32 از 58 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع