دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: اگر از ماجراهای ترسناک می ترسید این مطلب را نخوانید! + عکس

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    480
    دریافت تشکر: 675
    قدرت امتیاز دهی
    1351
    Array
    sami-k's: جدید143

Post اگر از ماجراهای ترسناک می ترسید این مطلب را نخوانید! + عکس

نفرین و بلاهای آسمانی همواره سوژه بسیاری از افسانه ها و داستان های كهن ملل مختلف بوده است. اما باید بدانید كه اشیاء نفرین شده مختص افسانه ها و داستانهای مصر باستان نیستند. در دنیای مدرن نیز بسیارند كسانی كه معتقدند، مورد نفرین یك شی یا یك شخص قرار گرفته اند. نقاشی چهره انسانهای واقعی یكی از اشیایی است كه در این زمینه همواره مورد توجه قرار داشته است. نقاشیهایی همچون؛ تصویر پسربچه گریانی كه گویی با نگاه غمگین خود ما را در هر كجای خانه دنبال میكند.

آغاز نفرین
    داستان «نفرین پسر گریان» در یك روز آفتابی در سال 1985 آغاز شد. در آن روز نشریه انگلیسی زبان «The Sun» در صفحه 13، از نسخه روز چهارم سپتامبر خود مقاله ای با این عنوان به چاپ رساند: «نفرین سوزان پسر گریان» در این مقاله نوشته شده بود كه چگونه دو نفر «ران» و «میهال» كه در «روترهام» شهری معدنی در «یوركشایر جنوبی» انگلیس زندگی میكردند، تصویر نقاشی شده پسركی كه خیره به انسان نگاه میكند و قطرات اشك از گونه هایش سرازیر هستند را در آتش سوزی منزلشان مقصر میدانند. این آتش سوزی از یك تابه ارزان قیمت در آشپزخانه آغاز شد و به سرعت تمام خانه آنها را فرا گرفت. اما هر چند كه تمام اتاق های طبقه اول در آتش سوختند و سیاه شدند، ولی تابلوی نقاشی پسرك گریان، سالم و دست نخورده باقی ماند و از آتش، جان سالم به در برد. وقتی تمام دیوارهای خانه سوخته و نیم هسوخته بودند و دود از آنها بر میخاست، تابلو همچنان به دیوار آویخته بود و به كسانی كه درصدد خاموش كردن آتش بودند، مینگریست. آنچه مسلم است داستان آتش سوزی توسط یك «تابه سوزان» معمولا دو ستون از یك روزنامه را اشغال میكنند، ولی چیزی كه توجه مردم را جلب كرد اظهارات آتش نشانی بود كه گفته بود بارها در ماموریت های كاری دیده است كه تمام خانه ا ی سوخته ولی نسخه های مختلف تابلوی پسر گریان، سالم و دست نخورده باقی مانده اند.

داستان این نقاشی
    در دهه 1990 آتشسوزی های «پسر گریان» به كشورهای دیگر هم سرایت كرد و داستان هایی از آن بر سر زبانها افتاد و تحقیقات بر روی این تابلو آغاز شد. یكی از كسانی كه پژوهشی گسترده بر روی آن كرد «جورج مولاری» یك دبیر بازنشسته بود كه دریافت این نقاشی اثر نقاشی اسپانیایی به نام «فرانشات سویل» است. یك روز در سال 1969 «سویل» به دنبال سوژه ای جالب برای نقاشی در خیابانهای مادرید، پرسه میزد كه چشمش به پسربچه ای ولگرد افتاد. پسرك اصلا حرف نمیزد و نگاهی پر از اندوه داشت. سویل تصویر او را كشید و یك كشیش كاتولیك او را شناخت و گفت: نام پسرك «دون بونیلو» است كه بعد از اینكه شاهد مرگ والدینش در یك آتش سوزی بوده از خانه فرار كرده است.
    كشیش میگفت: تاكنون، هیچكس سرپرستی پسرك را برعهده نگرفته، زیرا همه معتقدند هر كجا او میرود، آتشسوزی به پا می شود. به همین خاطر مردم نام «شیطان» را بر او گذاشته اند. به هر حال نقاش به نصیحت كشیش گوش نكرد و نسخه های مختلفی از تصویر پسرك كشید و فروخت. اما یك روز استودیوی او آتش گرفت و زندگی او نابود شد، او پسرك را مقصر دانست... پسرك از آنجا فرار كرد و دیگر كسی او را ندید. در سال 1976 یك اتومبیل در جاده آتش گرفت و راننده آن كاملا سوخت. راننده قابل شناسایی نبود ولی قسمتی از گواهینامه رانندگی او سالم مانده بود كه نشان میداد نام او «دون بونیلو» 19 ساله است در واقع همان پسر كوچولوی و خیابانی...
    «نفرین پسر گریان» هنوز هم ادامه دارد به طوری كه یكی از همین آتشسوزی های مشابه در سال 2002 در یك رستوران بین جاده ای در انگلیس رخ داد و همه چیز به جز تابلوی «پسرك گریان» سوخت. آیا این نفرین واقعا وجود دارد؟ آیا اصولا نفرینها واقعی هستند یا همه آنها افسانه هایی میباشند كه با تلقین بر روی زندگی انسانها تاثیر میگذارند؟ اگر این طور است چگونه ممكن است چندین آتشسوزی شدید روی دهد و در همه آنها تنها یك تابلوی نقاشی آن هم با یك سوژه، آویخته بر دیوارهای سوخته باقی بماند؟ این هم یكی از معماهای این دنیاست كه بسیاری از كارشناسان در حال بررسی و كشف راز آن هستند.

وحشت عمومی
    این گفته حقیقت داشت و بارها چنین اتفاقی افتاده بود. عجیب بود كه در آتشسوزی های بزرگ تصویر یك پسربچه سالم باقی میماند و نمیسوخت. اما با انتشار این مقاله در نشریه «The Sun» این خبر به همه مردم انگلیس و دیگر كشورهای اروپایی رسید و باعث وحشتی عمومی شد. برخی از نشریات رقیب، The Sun را متهم به خرافه پراكنی برای فروش بیشتر كردند، ولی این حرفها تاثیری بر احساسات برانگیخته مردم نداشت.
    روز 5 سپتامبر 1985 افراد بسیاری ادعا كردند كه از قربانیان تابلوی پسر گریان هستند و افراد بسیاری كه این تابلو را در منزل داشتند از عواقب خطرناك این نفرین ابراز وحشت میكردند. «دورامان» اهل «میچهام» ادعا كرد تنها شش ماه پس از خرید تابلوی پسر گریان، خانه اش آتش گرفت و زیر و رو شد. او میگفت تمام تابلوهای خانه از بین رفتند به جز تابلوی پسر گریان، كه دست نخورده روی دیوار آویزان مانده بود.
    «ساندرا كاسك» مدعی شد كه او، خواهر شوهرش و دوستش، هر یك تابلویی از پسر گریان را خریده بودند همگی گرفتار آتش سوزی شدند. خانواده دیگری از «ناتینگهام» میگفتند این تابلو باعث سوختن خانه و بیخ انمان شدن آنها شده است. «برایان پاركس» كه پس از آتشسوزی خانه به همراه همسر و فرزندانش به علت استنشاق دود، كارشان به بیمارستان كشیده شد، میگفت: پس از مرخصی از بیمارستان به خانه برگشت و دید تابلوی «پسر گریان» سالم سر جایش آویخته است او بلافاصله تابلو را برداشت و نابود كرد.
    علاوه بر این اتفاقات داستان های دیگری نیز تعریف شدند كه صحت و سقم آنها هرگز معلوم نشد. مثلا خانمی كه میگفت از وقتی این تابلو را خریده، شوهر و سه پسرش مرده اند. شخص دیگری مدعی شد پس از خرید نسخه ای از این تابلو، ورشكست شده و زن دیگری كه میگفت از وقتی این تابلو به خانه شان آمده همیشه بیمار است.
    در همان زمان، مردی ادعا كرد پس از شنیدن اخبار این تابلو، دو نسخه آن را كه در خانه داشته، آتش زده ولی تابلوها نسوخته اند. مسئولان شهر برای خاموش كردن شایعات و از بین بردن وحشت، مامورانی را به خانه او فرستادند تا تابلوها را بسوزانند ولی در كمال حیرت با اینكه تابلوها یك ساعت درون آتش بودند حتی نیمه سوخته هم نشدند.

گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

پیش فرض پاسخ : اگر از ماجراهای ترسناک می ترسید این مطلب را نخوانید! + عکس

کسی که به "خدا" اعتقاد داشته باشد مسلما میداند که این چیزها حقیقت ندارد و همه چیز تحت اختیار خداست
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

3. 13 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    .......
    ارسال تشکر
    1,619
    دریافت تشکر: 486
    قدرت امتیاز دهی
    1958
    Array

این چیزی که میگم ممکنه به این موضوع ربط نداشته باشه اما بد نیست بدونید (فکر منو یخورده به خودش مشغول کرده).

دو شب پیش ساعت 2 صبح لپ تاپم رو کاملا خاموش کردم و بستمش (یک میلیون درصد مطمئنم که اینکار رو کردم) بعد رفتم خوابیدم ، اما صبح که از خواب بلند شدم، دیدم لپ تاپ کاملا بازه و رفته روی Sleep (کاملا معلوم بود یکی روشنش کرده)
    نکاتی که قضیه رو کاملا عجیب میکنه: اول اینکه الان یک هفته هست من تنهام یعنی اصلا و ابدا کسی تو این خونه نیست.
    2- این خونه فقط یک کلید داره که اونم دست منه.
    3- من طبقه هشتم هستم (در واقع تو آپارتمانم)
    4- در ورودی رو شش قفله میکنم هر شب و تمام پنجره ها بسته بودن (هیچ آثاری از دزد و این مسائل ندیدم)

فقط 2 مورد دیگه فکر منو اساسی درگیر کرد: 1- یا من شب تو خواب بلند شدم رفتم سراغ لپ تاپ و اونو باز کردم بعد برگشتم خوابیدم (از زمانی که یادم میاد تا دقیقا همین لحظه، سابقه نداشته تو خواب حرف بزنم چه برسه بلند بشم کاری انجام بدم!!! )
    2- اجنه های عزیز احتمالا کاری اینترنت داشتن، اومدن با لپ تاپ من کارشون رو انجام بدن !!!!

خلاصه اینکه این واقعیت 2 شب پیش برای من اتفاق افتاد

5. 11 کاربر از پست مفید right.kimber سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    480
    دریافت تشکر: 675
    قدرت امتیاز دهی
    1351
    Array
    sami-k's: جدید143

نقل قول نوشته اصلی توسط right.kimber نمایش پست ها
    این چیزی که میگم ممکنه به این موضوع ربط نداشته باشه اما بد نیست بدونید (فکر منو یخورده به خودش مشغول کرده).

دو شب پیش ساعت 2 صبح لپ تاپم رو کاملا خاموش کردم و بستمش (یک میلیون درصد مطمئنم که اینکار رو کردم) بعد رفتم خوابیدم ، اما صبح که از خواب بلند شدم، دیدم لپ تاپ کاملا بازه و رفته روی Sleep (کاملا معلوم بود یکی روشنش کرده)
    نکاتی که قضیه رو کاملا عجیب میکنه: اول اینکه الان یک هفته هست من تنهام یعنی اصلا و ابدا کسی تو این خونه نیست.
    4- در ورودی رو شش قفله میکنم هر شب و تمام پنجره ها بسته بودن (هیچ آثاری از دزد و این مسائل ندیدم)

فقط 2 مورد دیگه فکر منو اساسی درگیر کرد: 1- یا من شب تو خواب بلند شدم رفتم سراغ لپ تاپ و اونو باز کردم بعد برگشتم خوابیدم (از زمانی که یادم میاد تا دقیقا همین لحظه، سابقه نداشته تو خواب حرف بزنم چه برسه بلند بشم کاری انجام بدم!!! )
    2- اجنه های عزیز احتمالا کاری اینترنت داشتن، اومدن با لپ تاپ من کارشون رو انجام بدن !!!!

داداش لپ تاپ مام این جوری میشه....میام خاموشش کنم ولی گاهی اوقات خاموش نمیشه و میره رو SLEEP
    ولی در مورد باز بودن در لپ تاپ....شاید یادتون نیست...

7. 5 کاربر از پست مفید sami-k سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی عمران
    رشته تحصیلی
    نفت و پلیمر
    ارسال تشکر
    7,685
    دریافت تشکر: 3,187
    قدرت امتیاز دهی
    12780
    Array
    AaZaAdeh's: جدید117

خو شما میگی با دره باز رفته تو حالت sleep یعنی اینکه لب تاپ شما خواب خرگوشی رفته یعنی خولب با چشمانه باز یا دره لب تاپ خرابه یا کلا کاره خودتونه. بابا اجنه به زندگی آپارتمانی عادت ندارن احتمالش کمه اونورا پیداشون شه... یا شایدم شانس شما... واقعیت داشته باشه
    سه چیز را با احتیاط بردار: قدم، قلم ، قسم!
    از سه چیز کمک بگیر: عقل ، همت، صبر!
    اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن: خدا، مرگ و دوست!

9. 6 کاربر از پست مفید AaZaAdeh سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    متالوژی و زبان انگلیسی
    ارسال تشکر
    938
    دریافت تشکر: 980
    قدرت امتیاز دهی
    1995
    Array

چیه ! مگه جن ها دل ندارن !!!
    خب بابا لابد کار واجب اینترنتی داشته

11. 7 کاربر از پست مفید مجتبی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    .......
    ارسال تشکر
    1,619
    دریافت تشکر: 486
    قدرت امتیاز دهی
    1958
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط azade18 نمایش پست ها
    خو شما میگی با دره باز رفته تو حالت sleep یعنی اینکه لب تاپ شما خواب خرگوشی رفته یعنی خولب با چشمانه باز یا دره لب تاپ خرابه یا کلا کاره خودتونه. بابا اجنه به زندگی آپارتمانی عادت ندارن احتمالش کمه اونورا پیداشون شه... یا شایدم شانس شما... واقعیت داشته باشه
    این واقعیتی بود که 2 شب پیش برای من اتفاق افتاد
    حالا اینکه اجنه اینکار رو کرده فقط یه فرضیه طنز بود که خودم اضافه کردم، اما اصل ماجرا ثابته...
    لپ تاپ رو قبلش 100 درصد خاموش کردم (shut down) و کاملا بستم اما صبح کاملا باز بود و روی حالت sleep (زمانی که شما بیشتر از به فرض 10 دقیقه، با لپ تاپ کار نکنی خودش میره روی حالت sleep و فقط کافیه یک دکمه روی کیبورد رو بزنی تا روشن بشه)

13. 3 کاربر از پست مفید right.kimber سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی عمران
    رشته تحصیلی
    نفت و پلیمر
    ارسال تشکر
    7,685
    دریافت تشکر: 3,187
    قدرت امتیاز دهی
    12780
    Array
    AaZaAdeh's: جدید117

این واقعیتی بود که 2 شب پیش برای من اتفاق افتاد
    حالا اینکه اجنه اینکار رو کرده فقط یه فرضیه طنز بود که خودم اضافه کردم، اما اصل ماجرا ثابته...
    لپ تاپ رو قبلش 100 درصد خاموش کردم (shut down) و کاملا بستم اما صبح کاملا باز بود و روی حالت sleep (زمانی که شما بیشتر از به فرض 10 دقیقه، با لپ تاپ کار نکنی خودش میره روی حالت sleep و فقط کافیه یک دکمه روی کیبورد رو بزنی تا روشن بشه)
    اااااااااااا؟؟؟؟
    داداش لب تاپ دارم م م م م میدونم sleep چیه... نخوردیم نون گندم...
    سه چیز را با احتیاط بردار: قدم، قلم ، قسم!
    از سه چیز کمک بگیر: عقل ، همت، صبر!
    اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن: خدا، مرگ و دوست!

15. 4 کاربر از پست مفید AaZaAdeh سپاس کرده اند .

همکار تالار اخبار و کاربر فعال
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    دریافت تشکر: 9,972
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array
    m.g.s.t.r's: بی حوصله

نقل قول نوشته اصلی توسط "مبارز" نمایش پست ها
    کسی که به "خدا" اعتقاد داشته باشد مسلما میداند که این چیزها حقیقت ندارد و همه چیز تحت اختیار خداست
    خداوند در قران گفته که جادو و جادوگر(برای دور زدن قانون طبیعت)وجود داره ولی حضرت سلیمان به دستور الهی همه این کتابها را جمع کرد و در چاهی ریخت که الان بیتامقدس روی اون ساخت شده و اسراییلیها بشدت برای بدست آوردن اون کتابها تلاش میکنن

17. 3 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک - طراحی جامدات
    ارسال تشکر
    3,247
    دریافت تشکر: 14,584
    قدرت امتیاز دهی
    29855
    Array

ورود به بحث دنیای از ما بهترون نه چیزیه که در این مجال بگنجه و نه چیزی که بیانش خیلی جالب باشه

وگرنه قدیمیهای ما خیلی در این موارد نکته هایی رو گوشزد می کردند مثل اینکه از گربه تماماً سیاه دوری کنید یا هنگام ریختن آب داغ داخل یه چاه اول بسم الله بگید

ولی ورود به این موضوع علاوه بر اینکه ممکنه نتیجه ای رو در پی نداشته باشه موجب انحراف ذهن ها خواخد شد
    آشوبم آرامشم تویی
    به هر ترانه ای سر می کشم تویی
    بیا که بی تو من غم دو صد خزانم

19. 2 کاربر از پست مفید م.محسن سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)