دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 59 , از مجموع 59

موضوع: یک ضربدر چقدر می‌ارزد؟!

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    حسابداری
    ارسال تشکر
    944
    دریافت تشکر: 643
    قدرت امتیاز دهی
    256
    Array
    h.mohammadi's: جدید156

پیش فرض پاسخ : یک ضربدر چقدر می‌ارزد؟!

از اون 100 تا شرکت شما گفتی 90 من میگم 100 تاشم حاضر نمیشه سرمایه گذاری بکنه روی ایده جدید... دیوانه که نیست زندگیشو قمار کنه سر یه ایده ای که معلوم نیست اصلا حتی اگه بگیره کارش هم شرایط و ... اجازه کار بدن.
    در مورد اینم که گفتید کارشناس برای کارگری من فوق لیسانس میشناسم آبدار چی هستش. دیپلمه میشناسم الان رسما شده یه بیزینس من توی بازار
    به همین خاطر که میگم مهم اینه که خوب ببینی, خوب فکر کنی, خوب و بموقع تصمیم بگیری که چطور با جریان رودخونه هوراه بشی و خودتو برسونی به ساحل[/quote]

خوب عزیز جان پس این همه تحصیلکرده و نخبه با کلی ایده و نظریه چیکار بکنن؟
    منم حرف تو رو میزنم میگم وقتی چرا یه دیپلمه میشه اونجوری یه فوق لیسانس میشه آبدارچی؟
    خوب این یعنی هیچی سر جاش نیس
    اینو منو حسابدارم میفهمم دیگه نیازی نیس که حتما مهندس باشم ونظر بدم
    وقتی مهندس کشاورزی میره وزارت نفت یا یه کارشناس علوم دامی میره میشه معاون اداری مالی
    دیگه کجا حق به حق میرسه این پارتی نیس تو چند تا اداره وشرکت همه تو پست تخصصی خودش فعالیت داره؟
    منم میدونم کارفرما تقصیرینداره ولی این وسط این جوونای با استعدادی مثل خیلیای دور و ور ما میسوزن
    من حرفم اینه اگه همه تو کار و تخصص خودشون باشن خیلی از این مشکلات حل میشه مطمئن باش
    یـه رابـطـه فـقـط مـخـصـوص دو نـفـره...
    ولـی بـعـضـی احـمـق ها،
    شـمـارش بـلـد نـیـسـتـن!!!

2. کاربرانی که از پست مفید h.mohammadi سپاس کرده اند.

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    سیالات
    ارسال تشکر
    154
    دریافت تشکر: 408
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadsw نمایش پست ها
    نمی دونم چی شد بعد این مدت دوباره اومدم تو سایت، ولی می تونم بگم که بهبودی تو سایت به وجود نیومده (اگر بدتر نشده باشه). آدم یاد ماکت میوفته...
    در خصوص این بحث (جدای جدال لفظی و تقریبا شخصی دوستان)، باید بگم، با توجه به تجربیات شخصی بنده، کسی که تخصص داشته باشه بی کار نمی مونه. فقط ممکنه برداشت ها از تخصص فرق کنه. اگر کسی فکر میکنه بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه با نمرات عالی ( به هر دوز و کلکی)، یه آدم متخصص محسوب میشه، باید در عقیدش تجدید نظر کنه. یکی از معیار های تخصص اینه که آدم متخصص بی کار نمی مونه.
    *پی نوشت: کار با کارمندی مترادف نیست! اتفاقا یکی از بدترین حالتهای کار، کار مندی هست.
    موفق باشید
    کاملا موافقم و قبول دارم اماتخصص با تجربه به دست میاد تجربه با کار کردن و درگیر بودن با حرفه بدست میاد برای اینکه کار بتونب پیدا کنی باید سطح انتظارت واقع بینانه باشه
    ممنونم از نقطه نظرتون
    Valuable Information for Engineers

4. 2 کاربر از پست مفید Akhsham سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    سیالات
    ارسال تشکر
    154
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط h.mohammadi نمایش پست ها
    از اون 100 تا شرکت شما گفتی 90 من میگم 100 تاشم حاضر نمیشه سرمایه گذاری بکنه روی ایده جدید... دیوانه که نیست زندگیشو قمار کنه سر یه ایده ای که معلوم نیست اصلا حتی اگه بگیره کارش هم شرایط و ... اجازه کار بدن.
    در مورد اینم که گفتید کارشناس برای کارگری من فوق لیسانس میشناسم آبدار چی هستش. دیپلمه میشناسم الان رسما شده یه بیزینس من توی بازار
    به همین خاطر که میگم مهم اینه که خوب ببینی, خوب فکر کنی, خوب و بموقع تصمیم بگیری که چطور با جریان رودخونه هوراه بشی و خودتو برسونی به ساحل
    خوب عزیز جان پس این همه تحصیلکرده و نخبه با کلی ایده و نظریه چیکار بکنن؟
    منم حرف تو رو میزنم میگم وقتی چرا یه دیپلمه میشه اونجوری یه فوق لیسانس میشه آبدارچی؟
    خوب این یعنی هیچی سر جاش نیس
    اینو منو حسابدارم میفهمم دیگه نیازی نیس که حتما مهندس باشم ونظر بدم
    وقتی مهندس کشاورزی میره وزارت نفت یا یه کارشناس علوم دامی میره میشه معاون اداری مالی
    دیگه کجا حق به حق میرسه این پارتی نیس تو چند تا اداره وشرکت همه تو پست تخصصی خودش فعالیت داره؟
    منم میدونم کارفرما تقصیرینداره ولی این وسط این جوونای با استعدادی مثل خیلیای دور و ور ما میسوزن
    من حرفم اینه اگه همه تو کار و تخصص خودشون باشن خیلی از این مشکلات حل میشه مطمئن باش[/quote]

من هم موافقم باهات اما من وزیر یا نماینده مجلس نیستم وقتی میبینم وضع اینجوریه باید بگردم دنبال آلترناتیو هایی که برام وجود داره نه اینکه روزگارو جامعه رو بگیرم جلوم و بگم شانس ندارم... اینکه چرا اینجوری شدیم یه بحث دیگه ای هستش اما همونجوری که شما فرمودی تو پست قبل بحث ما در مورد آدمهایی مثل خودمون که توانایی اینو نداریم توی نظام کاری مملکت تغییری بدیم بنابراین باید فکرمون رو این متمرکز کنیم که چطور برای خودمون راهی باز کنیم... مثل همون مثل معروف که آب بالاخره راهشو از بین سنگ باز میکنه... من میگم نباید بگم چون فلان دوستم که نخبه بوده و الان داره داروی ضد افسردگی مصرف میکنه پس من دیگه هیچ شانسی ندارم

6. کاربرانی که از پست مفید Akhsham سپاس کرده اند.

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    کارشناسی ارشد مهندسی برق - مکاترونیک
    ارسال تشکر
    215
    دریافت تشکر: 647
    قدرت امتیاز دهی
    1157
    Array
    farzadsw's: جدید21

در تایید صحبت های دوستمون باید عرض کنم، تخصص با تجربه کردن بدست میاد و تجربه هم از طریق کار کردن. مطمئنا در سالهای اول کسب تجربه درآمد چندانی وجود نخواهد داشت ولی بعد از بدست آوردن تخصص، جبران خواهد شد! البته چون تو رشته و زمینه کاری من "خوشبختانه" شرکت و موسسه درست حسابی تو کشور وجود نداره، من مجبور شدم تجربیات رو به صورت جسته گریخته، خودم پیدا کنم ولی برای خیلی ها ممکنه کار در یک شرکت معتبر مفید تر باشه. //درضمن اینکه گفته میشه فلانی با فوق لیسانس آبدارچی یا راننده آژانس هست (که بعضا واقعیت هم داره) باید به پای توانایی های خود اون شخص گذاشت و به هیچ وجه نمیشه اسم این فرد رو "با استعداد" گذاشت. چشم بسته درس خوندن و مدرک گرفتن نتیجه اش همین میشه(البته یه دلیل این معضل، جوی هست که تو کشور و خانواده ها برای ورود به دانشگاه و توهماتی از آینده بعد از اون وجود داره).//یه نکته ای هم باید اشاره کنم که القاب و تعارفات مثل "نخبه"، "جوان بااستعداد" ضررش بیشتر از سودش هست. یعنی اینطوری که ما از این اصطلاحات استفاده می کنیم باعث شده یکسری توقعات بی جا و بی اساس برای ما ایجاد بشه که هیچ کمکی هم به هیچ کسی نمی کنه. فقط برای همدیگه نوشابه باز می کنیم. من شخصا نه خودم رو نخبه می دونم و نه تعداد افراد نخبه زیادی رو اطرافم میشناسم(بدون تعارف). نخبه بودن با حرف و تعارف اثبات نمیشه. اول باید یه کاری کرد و بعد ادعا کرد!

8. 4 کاربر از پست مفید farzadsw سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    3
    دریافت تشکر: 141
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadsw نمایش پست ها
    در تایید صحبت های دوستمون باید عرض کنم، تخصص با تجربه کردن بدست میاد و تجربه هم از طریق کار کردن. مطمئنا در سالهای اول کسب تجربه درآمد چندانی وجود نخواهد داشت ولی بعد از بدست آوردن تخصص، جبران خواهد شد! البته چون تو رشته و زمینه کاری من "خوشبختانه" شرکت و موسسه درست حسابی تو کشور وجود نداره، من مجبور شدم تجربیات رو به صورت جسته گریخته، خودم پیدا کنم ولی برای خیلی ها ممکنه کار در یک شرکت معتبر مفید تر باشه. //درضمن اینکه گفته میشه فلانی با فوق لیسانس آبدارچی یا راننده آژانس هست (که بعضا واقعیت هم داره) باید به پای توانایی های خود اون شخص گذاشت و به هیچ وجه نمیشه اسم این فرد رو "با استعداد" گذاشت. چشم بسته درس خوندن و مدرک گرفتن نتیجه اش همین میشه(البته یه دلیل این معضل، جوی هست که تو کشور و خانواده ها برای ورود به دانشگاه و توهماتی از آینده بعد از اون وجود داره).//یه نکته ای هم باید اشاره کنم که القاب و تعارفات مثل "نخبه"، "جوان بااستعداد" ضررش بیشتر از سودش هست. یعنی اینطوری که ما از این اصطلاحات استفاده می کنیم باعث شده یکسری توقعات بی جا و بی اساس برای ما ایجاد بشه که هیچ کمکی هم به هیچ کسی نمی کنه. فقط برای همدیگه نوشابه باز می کنیم. من شخصا نه خودم رو نخبه می دونم و نه تعداد افراد نخبه زیادی رو اطرافم میشناسم(بدون تعارف). نخبه بودن با حرف و تعارف اثبات نمیشه. اول باید یه کاری کرد و بعد ادعا کرد!
    آفرین
    دقیقا با همه حرفات موافقم
    اصلا همینه
    یه پسر عمو دارم الان حدود 30سالشه
    تو دبیرستان المپیاد ریاضی رتبه می آورده ازش انتظاراتی داشتن که باعث شده دیوونه شه یه مدت تیمارستان بود الانم بیناییش کم شده از زندگی عقب مونده
    و آبدارچی و رییس شدنم به علم و عمل برمیگرده نه چهارتا تیکه کاغذ و گواهی نامه از چهارتا موسسه ...
    آفرین من کاملا میفهمم چی میگی؟
    بازم خواستم امتیاز بدم قبول نکرد نمیدونم چرا میگه باید به بقیه هم امتیاز بدی
    خب شاید کس دیگه نباشه هیچوقت بهش امتیاز داد باید کسی که لایق امتیاز بی امتیاز بمونه
    میدونم حتما میگید امتیاز مهم نیست اما واسه من مهم
    ویرایش توسط if only : 9th January 2013 در ساعت 01:51 PM

10. 3 کاربر از پست مفید if only سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    سیالات
    ارسال تشکر
    154
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

داداش فدایی داری انگار!!

12. کاربرانی که از پست مفید Akhsham سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    الکتروتکنیک
    ارسال تشکر
    254
    دریافت تشکر: 207
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Akhsham نمایش پست ها
    من جای تو بودم آدمها رو بخش بخش نمیکردم...تو راست میگی! مهندس کجا بود تو این مملکت آقای حقوقدان؟ باید آدمهایی مثل تو نفت استخراج کنن به نصف قیمت بفروشن پول بدن به مهندسای خارجی که خدماتی رو به 3 برابر قیمت برامون انجام بدن! آخه پسرم تو اصلا یه مهندس شرکت نفت از نزدیک دیدی که داری اظهار فضل میکنی؟ دلم میسوزه برای اون مهندس شرکت نفت که تا نصف شب مجبوره با دستهای روغنی توی انبارهای شرکت نفت بگرده دنبال قطعه توربین و کمپرسورهای زمان جنگ چون نمیتونه قطعه نو خریداری شه بخاطر تحریم. دلم میسوزه به اون مهندسایی که وقتی کارشناسای خود کارخونه سازنده قطعه میاد و میبینه قطعه دو برابر عمر تعریف شده از خود کارخونه سازنده بیشتر کار کرده و متعجب میشه. دلم میسوزه به حال پدرم که 30 سال به مملکتی خدمت کرده و جلوی وزیر نیروش ایستاده که من نیروگاه رو استارت نمیکنم باید واحدها طبق برنامه اورهال شن که تو توی زمستون 10 درجه زیر صفر برق داشته باشی. دلم میسوزه به اون کارگری که شرکت abb ازش تقدیر کرده بخاطر تعمیرات فوق العادش که یک نفری یه واحد نیروگاهی رو باز و بسته میکرد و بخاطر آزبست عایق حرارتی جونمرگ شد و سرطان ریه گرفت. دلم میسوزه به مهندسای کامپیوتری که با سرعت اینترنت مثلا پر سرعتی که یک بیستم سرعت اینترنت خونگی کشور همسایمون ترکیه رو دارن, اما خدماتی ارائه میده که توی خاورمیانه تکه. دلم به حال اون مخترعی میسوزه که لنگ 500 هزار تومن کمکه در عوض آقایی میره از رییس جمهور تقدیرنامه میگیره که موتور رادیال 4 سیلندری ثبت کرده که توی جنگ جهانی دوم روی هواپیماها کار میذاشتن اونم 24 سیلندر اونم دو ردیفه. دلم به حال اون مخترعی میسوزه که طرحشو میبره ایران خودرو بهش هر هر میخندن طرح رو ای میل میکنه به شرکت بنز و در جواب شرکت بنز ازش خواهش میکنه به تیم تحقیق و توسعه شرکت بیاد و کار کنه و اختراعش توی تمام ماشین هایی که استاندارد یورو 4 دارند اجباری شد! دلم میسوزه به جشنواره خوارزمی که طرح اولش میشه پرگار و نقاله. دلم میسوزه به هوای مملکتی که توهم توش با من نفس میکشی. لیاقت تو آدمهایی مثل خود تو هستند که برن به مهندسای آشغال چین پول بدن که لنت ترمزی بسازن که راحت تر بکشه ادمهارو. به محققینی پول بدن که تحقیق کنن چطور میشه ملامین رو وارد شیر خشک نوزادهای کشور خودشون بکنن تا از تست پروتئین سربلند بیرون بیاد!

حالا بهتره ساکت باشی تا حداقل نادونیت کمتر جلوه کنه.

از همه دوستان عذر میخوام اما خدایی تحمل آدمی که ادعا داره برام سخت شده این روزها.
    سلام دوست عزیز.بیشترمطالب شما ودوستان را خوندم.چیزهایی که گفته بودی با این یکی فرق داشت.شما که اززحمت کشیدن بیشترافراد جامعه وگم شدن زحمتها،حرف میزنی چرا برای دوستان سایت جبهه گرفتی.کاراز ریشه خرابه،که همه ی دوستان اشارههایی کرده اند ازجمله،پارتی بازی،حق کشیهایی که تو این مملکت میشه... .شمامیگفتید:کی حاضره چندوقت بدون حقوق تو یه شرکت کارکنه تا اعتماد مدیران راجلب کنه؟(یکی را پیدا کردم)من حاضرم6ماه اینطوری کار کنم،هرجا که باشه.بیشترکارهای فنی که خیلی ازافراد تو خواب هم نمیتونندانجام بدهند،من انجام میدم.پس خبر با شما.

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    سیالات
    ارسال تشکر
    154
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosyn نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.بیشترمطالب شما ودوستان را خوندم.چیزهایی که گفته بودی با این یکی فرق داشت.شما که اززحمت کشیدن بیشترافراد جامعه وگم شدن زحمتها،حرف میزنی چرا برای دوستان سایت جبهه گرفتی.کاراز ریشه خرابه،که همه ی دوستان اشارههایی کرده اند ازجمله،پارتی بازی،حق کشیهایی که تو این مملکت میشه... .شمامیگفتید:کی حاضره چندوقت بدون حقوق تو یه شرکت کارکنه تا اعتماد مدیران راجلب کنه؟(یکی را پیدا کردم)من حاضرم6ماه اینطوری کار کنم،هرجا که باشه.بیشترکارهای فنی که خیلی ازافراد تو خواب هم نمیتونندانجام بدهند،من انجام میدم.پس خبر با شما.
    سلام. من جلو "دوستان سایت" جبهه نگرفتم. یک دوست بود به چالش کشیدیم همدیگرو که اگر خوندید پستهارو میبینید که چالشمون نهایتا همگرا بوده.
    خبر از من؟!! ببخشید خبر چی از من؟ اولا بنده کارآفرین نیستم یا دفتر کاریابی ندارم. ثانیا خوب شما تخصصتون رو اعلام کنید توی یه تاپیک مطمئن باشید که نه تنها من بلکه هر کسی که کاری از دستش بر بیاد انجام میده.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی فناوری اطلاعات
    ارسال تشکر
    8
    دریافت تشکر: 18
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام به همه بچه ها گل

تخصص و هنر دو چیز هستند که همیشه دنبال آدمند و همیشه میشه از این دو به پول،اعتبار و...دست یافت حتی تو پیری

پس یه توصیه به همه میکنم:حالا که جوونیم بریم یه هنر یا تخصصی را یاد بگیریم تا علاوه بر اینکه تو پیری نیازمون بشه به اعتبار و .... دست یابیم
    مثل همه هنرمندان که تو پیری هم کار میکنند(استاد فرشچیان)
    کسانی خلاق اند که:
    هیچگاه به یک
    حدی قانع نباشند

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع