دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 59

موضوع: یک ضربدر چقدر می‌ارزد؟!

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    حسابداری
    ارسال تشکر
    944
    دریافت تشکر: 643
    قدرت امتیاز دهی
    256
    Array
    h.mohammadi's: جدید156

پیش فرض پاسخ : یک ضربدر چقدر می‌ارزد؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط Akhsham نمایش پست ها
    معنیش اینه در مورد تخصص و چیزی که بهش آشنایی داری صحبت کن... من فک نمیکنم اینکه گفتم به حساب و کتاب برس (که کار اصلی حسابدار هستش و کار فوق العاده دقیق سخت و مهمی هستش) توهین به شخصی باشه. این یک حرفه هستش.
    من فکر میکنم این سئوال شما باید توی بخش ادبیات نوشته بشه نه توی این پست
    خوب بنظرت تو خودت این تخصص رو داری؟
    یـه رابـطـه فـقـط مـخـصـوص دو نـفـره...
    ولـی بـعـضـی احـمـق ها،
    شـمـارش بـلـد نـیـسـتـن!!!

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ساخت وتولید
    ارسال تشکر
    2,672
    دریافت تشکر: 488
    قدرت امتیاز دهی
    477
    Array
    hossein24's: خوشحال2

قبول دارم... بشینیم پای بحث... هر موقع هر کجا که بخواین با هر کسی که دوست دارید... فقط طرف مقابل هم مقید به منطق و رعایت احترام باشه
    کلا احترام ک احترام میاره.
    با عرض معذرت ولی انقدر این مبحث الان تو حاشیه رفته ک الان هیچ منطقی پشتش نیسست واسه آوردن ب متن ک بخوایم ادامش بدیم و ب نتیجه ی درستی برسیم.
    توفرصت های دیگه حتما.با تشکر

نه هر ماندنی،سکون است و نه هر رفتنی ،پویش...
    که موج میرود به ویرانگی و بذر می ماند به تقلای رویش...

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    سیالات
    ارسال تشکر
    154
    دریافت تشکر: 408
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

فک میکنم در اون حدی تجربه دارم که بتونم بگم "اکثر" مهندسها (اونجوری که شما گفتی) با پارتی نرفتن سر کار.
    Valuable Information for Engineers

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    حسابداری
    ارسال تشکر
    944
    قدرت امتیاز دهی
    256
    Array

فک میکنم در اون حدی تجربه دارم که بتونم بگم "اکثر" مهندسها (اونجوری که شما گفتی) با پارتی نرفتن سر کار.
    اگه من ثابت کنم چی؟
    ولـی بـعـضـی احـمـق ها،

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    سیالات
    ارسال تشکر
    154
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein24 نمایش پست ها
    کلا احترام ک احترام میاره.
    با عرض معذرت ولی انقدر این مبحث الان تو حاشیه رفته ک الان هیچ منطقی پشتش نیسست واسه آوردن ب متن ک بخوایم ادامش بدیم و ب نتیجه ی درستی برسیم.
    توفرصت های دیگه حتما.با تشکر
    من توی کل وبسایت فقط جواب پست میدم... و خیلی وقته که پست مطلب جدید رو بوسیدم گذاشتم کنار...
    من هم نگفتم که الان! گفتم هر موقع هر کجا
    با تشکر ازت که وقت میذاری تو سایت

- - - به روز رسانی شده - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط h.mohammadi نمایش پست ها
    اگه من ثابت کنم چی؟
    اکی یه پست جدید بزن بیام اونجا ببینم مشکلت با من چیه
    قدیما سایت چت داشت هنوزم داره؟

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    حسابداری
    ارسال تشکر
    944
    قدرت امتیاز دهی
    256
    Array

نمیدونم
    ولی دوست من من بنا به رشته ام با همه جور ادمی تو شرکت و کارخونه برخورد داشتم منم میدونم تو هم میدونی کسی که بخواد کار درست بکنه نمیزارن چون یه کار خوب یه نفر باعث میشه کارای نفرات قبلی زیر سوال بره
    همین نمونه اش این سریالی که تازگیا از شبکه ی یک پخش شد اسمش میلیادر بود نمیدونم دیدی یا نه ولی واقعیته باور کن که سیستم اداری و صنعت ما تو اکثر جاها توانایی پذیرش نخبه و استعداد رو ندارن حالا اینکه چقدر موافقی نمیدونم
    ولـی بـعـضـی احـمـق ها،

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    سیالات
    ارسال تشکر
    154
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

نمیدونم
    ولی دوست من من بنا به رشته ام با همه جور ادمی تو شرکت و کارخونه برخورد داشتم منم میدونم تو هم میدونی کسی که بخواد کار درست بکنه نمیزارن چون یه کار خوب یه نفر باعث میشه کارای نفرات قبلی زیر سوال بره
    همین نمونه اش این سریالی که تازگیا از شبکه ی یک پخش شد اسمش میلیادر بود نمیدونم دیدی یا نه ولی واقعیته باور کن که سیستم اداری و صنعت ما تو اکثر جاها توانایی پذیرش نخبه و استعداد رو ندارن حالا اینکه چقدر موافقی نمیدونم
    موافقم باهات. اما مسئله اصلی اینه دوست من که اینی که میگی شرایط بیرونی هستش... بله شما برو شرکت گاز استخدام شو ببین چه بلایی سرت میارن! نمونه دیگش مپنا... مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران که دیگه از اون گردن کلفتاست... 20% مهندساش نخبه های تراز اول کشورن که تمام کار به دوششونه برای ماهی 2 میلیون که خدایی خیلی کمه برای یه همچین آدمهایی.. در عوض 80% کسایی هستن که فقط با پارتی رفتن سر کار و هیچ چیز نمیفهمن... اینو با قاطعیت میگم چون به حد کافی توی محیط نیروگاه باهاشون برخورد داشتم که متعجب بودم یه بچه مدرسه ای راهنمایی که درس حرفه و فه خونده از این بیشتر حالیشه! اما پس چرا سر و دست میشکنه برای مپنا؟ اون نخبه برای 2 میلیون نرفته اونجا... مپنا یعنی یه رزومه سنگین... دو سال اونجا کار میکنه میگه خدافظ... من اینو میگم که بله از این اتفاقا میوفته اما در عوش چند ده تا آدم رو برات مثال بزنم و شماره تلفنشونو بهت بدم باهاشون صحبت کنب ببینی بدون کوچکترین پارتی رفتن سر کار... بخصوص توی بخش خصوصی بخصوص توی این برهه که از نظر مالی تو تو فشارن و مدیر عامل یه شرکت پول اضافی نداره بده به پسر دختر خالش! من میگم اینا هست درست... اما یه کسی که تازه فارغ التحصیل شده نباید ناامید باشه که من پارتی ندارم... و نباید یکی دو سال اول به فکر حقوق و پول باشه... مشکل اکثر کسانی که من از نزدیک دیدم و آیه یاس میخوندن این بود که بهد از یه ربع حرف زدن خودش میدید بیش از اینکه مشکل توی جامعه باشه توی افکار خودشه که نمیتونه به مساله درست نزدیک شه... بهترین راه برای پیدا کردن کار اینه که قبل از اینکه بریم برای مصاحبه و ... خودمونو بذاریم جای کارفرما و فکر کنیم که به اون شخص چه پیشنهادی میشه داد که نتونه رد کنه... من یک سال برای 200 هزار تومن کار میکردم!! همه میخندیدن بهم... چون کار کارگاهی و واقعا سخت بود... بعد از 4 ماه عملا شده بودم همه کاره کارگاه... بعد از یک سال که کار تموم شد از اون شرکت اومدم بیرون... بارها بعدش زنگ زد گفتم شرمنده جایی که اولین کارم باشه به چشم کارآموز بهم نگاه میشه و نمیام... این یه معامله هستش من کار یاد گرفتم در عوض اون نیرویی که باید میگرفت و ماهی حداقل 800 تومن میداد و براش با 200 تومن انجام دادم (منهای 3-4 ماه اول که کار دستم بیاد)... فارغ التحصیلهای الان به حد کافی نگران و افسرده هستن بهش دامن نزنیم

8. کاربرانی که از پست مفید Akhsham سپاس کرده اند.

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    حسابداری
    ارسال تشکر
    944
    قدرت امتیاز دهی
    256
    Array

قرارم نیس خوش خیال باشیم الان ما تحصیلکرده این جامعه هستیم و بحث در مورد خود ماست بحث کسای دیگه نیس
    ولی واقعا از 100 شرکت چندتاشون حاضرن به تحصیلکرده ی جامعه کار بدن
    من از طریق یکی از دوستام که کاریابی داره میگم
    میگه شرکت میاد میگه کارگر کارمند لیسانس به بالا میخوام فقط برا اینکه تسهیللاتی که به سطح اینا میدن بیشتر از کارگر ساده س
    یا طرف میاد برا نگهبانی مینویسه لیسانس باروابط عمومی بالا
    یا هزار تا مثال دیگه ،
    شرکتهای که نخبه استخدام کرده جوابشم گرفته ولی واقعا چندتاشون حاضرن براساس طرح و ایده نخبه هزینه کنن
    باور کن ا ز100 تا 90 تا حاضر نمیشن
    تو همین رشته ی ما طراحی بهای تمام شده شهرداری که ق واقعیش بالای 150 میلیون میشه شایدم بیشتر چرا امسال میاد میشه 12 میلیون
    چون اون کاری که یه متخصص انجام میده با دقت بالا یه بیسواد خیانت کار میاد گند هم میزنه به کار ولی چون مهم کاهش هزینه س پس اون درسته
    الان بگی من طرح بهتری دارم همه میگن پول کمتر یعنی کار بهتر
    هیشکی دنبال نخبه و فلان نیس
    من دوستای دارم که چند سال دعوتنامه کانادا دارن ولی نمیرن موندن اینجا دل خوش کردن به چیزیا ساده ، اصلا طرف زده تو کار ساخت و ساز چون هیشکی بهش بها نمیده و این واقعیته
    ولـی بـعـضـی احـمـق ها،

10. کاربرانی که از پست مفید h.mohammadi سپاس کرده اند.

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    سیالات
    ارسال تشکر
    154
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

قرارم نیس خوش خیال باشیم الان ما تحصیلکرده این جامعه هستیم و بحث در مورد خود ماست بحث کسای دیگه نیس
    ولی واقعا از 100 شرکت چندتاشون حاضرن به تحصیلکرده ی جامعه کار بدن
    من از طریق یکی از دوستام که کاریابی داره میگم
    میگه شرکت میاد میگه کارگر کارمند لیسانس به بالا میخوام فقط برا اینکه تسهیللاتی که به سطح اینا میدن بیشتر از کارگر ساده س
    یا طرف میاد برا نگهبانی مینویسه لیسانس باروابط عمومی بالا
    یا هزار تا مثال دیگه ،
    شرکتهای که نخبه استخدام کرده جوابشم گرفته ولی واقعا چندتاشون حاضرن براساس طرح و ایده نخبه هزینه کنن
    باور کن ا ز100 تا 90 تا حاضر نمیشن
    تو همین رشته ی ما طراحی بهای تمام شده شهرداری که ق واقعیش بالای 150 میلیون میشه شایدم بیشتر چرا امسال میاد میشه 12 میلیون
    چون اون کاری که یه متخصص انجام میده با دقت بالا یه بیسواد خیانت کار میاد گند هم میزنه به کار ولی چون مهم کاهش هزینه س پس اون درسته
    الان بگی من طرح بهتری دارم همه میگن پول کمتر یعنی کار بهتر
    هیشکی دنبال نخبه و فلان نیس
    من دوستای دارم که چند سال دعوتنامه کانادا دارن ولی نمیرن موندن اینجا دل خوش کردن به چیزیا ساده ، اصلا طرف زده تو کار ساخت و ساز چون هیشکی بهش بها نمیده و این واقعیته
    سرمایه گذاری روی ایده؟! ببین دوست خوبم برای اینکه بهتر ببینیم وطلبو خودمونو بذاریم جای کارفرما
    کارفرمایی که کارگرش هر جوری بخواد هر وقتی بخواد میتونه زندگی رو به کامش زهر کنه (اصلا بحث پول نیست نمونه هایی زیادی دیدم که آدم شاخ در میاره)
    کارفرمایی که صورت وضعیتش دو ساله آزاد نمیشه و از جیب داره هزینه میکنه
    کارفرمایی که صاحب کارخونه هستش و کلی هزینه کرده برای ارائه یه محصول جدید و ثبتش کرده و وقتی محصول تو بازار گل انداخت 100 تا نمونه تقلبی و چینیش میریزه تو بازار و بازگشت سرمایه ای که نقطه سر به سریش دیگه بترکوه کمتر از یک سال نمیشه و اون همه هزینه میره باد فنا
    کارفرمایی که کار تولیدی صادراتی میکنه و یهو صبح پا میشه میبینه باری رو که از گمرک اجازه صادر کردنشو گرفته توی گمرک خوابیده و نمیذارن صادر شه چون صبحش قانون شده که صادرات این محصول ممنوعه
    کارفرمایی که بجای اینکه به فکر ایده و محصول جدید باشه گوشی تلفن از گوشش نمیفته و هر 2 دقیقه یک بار قیمت دلار میپرسه
    کارفرما ها هم ریسک دارن خیلی بیشتر از من و شما. مسئله اون سرو کله زدن با خیلی چیزایی که واقعا دل و جرات میخواد تو این دورو زمونه زیرش رفتن و مسئولیت نون دادن به کلی آدم و بدوش میکشه.
    همیشه باید از دید طرف مقابل هم نگاه کرد.
    از اون 100 تا شرکت شما گفتی 90 من میگم 100 تاشم حاضر نمیشه سرمایه گذاری بکنه روی ایده جدید... دیوانه که نیست زندگیشو قمار کنه سر یه ایده ای که معلوم نیست اصلا حتی اگه بگیره کارش هم شرایط و ... اجازه کار بدن.
    در مورد اینم که گفتید کارشناس برای کارگری من فوق لیسانس میشناسم آبدار چی هستش. دیپلمه میشناسم الان رسما شده یه بیزینس من توی بازار
    به همین خاطر که میگم مهم اینه که خوب ببینی, خوب فکر کنی, خوب و بموقع تصمیم بگیری که چطور با جریان رودخونه هوراه بشی و خودتو برسونی به ساحل

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    کارشناسی ارشد مهندسی برق - مکاترونیک
    ارسال تشکر
    215
    دریافت تشکر: 647
    قدرت امتیاز دهی
    1157
    Array
    farzadsw's: جدید21

نمی دونم چی شد بعد این مدت دوباره اومدم تو سایت، ولی می تونم بگم که بهبودی تو سایت به وجود نیومده (اگر بدتر نشده باشه). آدم یاد ماکت میوفته...
    در خصوص این بحث (جدای جدال لفظی و تقریبا شخصی دوستان)، باید بگم، با توجه به تجربیات شخصی بنده، کسی که تخصص داشته باشه بی کار نمی مونه. فقط ممکنه برداشت ها از تخصص فرق کنه. اگر کسی فکر میکنه بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه با نمرات عالی ( به هر دوز و کلکی)، یه آدم متخصص محسوب میشه، باید در عقیدش تجدید نظر کنه. یکی از معیار های تخصص اینه که آدم متخصص بی کار نمی مونه.
    *پی نوشت: کار با کارمندی مترادف نیست! اتفاقا یکی از بدترین حالتهای کار، کار مندی هست.
    موفق باشید

13. 5 کاربر از پست مفید farzadsw سپاس کرده اند .

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع