دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 72

موضوع: فارسی یا عربی ؟!

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    45
    دریافت تشکر: 117
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : فارسی یا عربی ؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط WP Fox Pro نمایش پست ها
    آخی, چقدر متاثر شدم. بزرگوار! من حال و حوصله جر و بحث ندارم. اما من معتقد به تفسیر به دست غیر معصوم نیستم. پس آیات قرآن را با استفاده از روایات تفسیر میکنم. (خیالت راحت، تفسیری درست تر از تفسیر اهل بیت علیهم السلام نیست.)

خوب دوست عزیز آدم بی حوصله دیرتر حق را پیدا خواهد کرد . و راحت دنبال باطل روانه می شود .

جواب قرآن به این آدمها :
    سوره کافرون
    بگو ای کافران
    آنچه می پرستید نمی پرستم
    و آنچه می پرستم شما نمی پرستید
    و نه آنچه پرستیدید من می پرستم
    و آنچه می پرستم شما نمی پرستید
    دین شما برای خودتان و دین من برای خودم
    ویرایش توسط مجتبی حسینی فهرجی : 9th December 2012 در ساعت 08:32 PM

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    باغبانی
    ارسال تشکر
    1,293
    دریافت تشکر: 1,645
    قدرت امتیاز دهی
    295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مبارز" نمایش پست ها
    دوستان به چند نکته توجه کنیم:

قرآن به این علت به زبان عربی نازل شده، که زبان عربی کاملترین قواعد و دستور زبان را دارد و از این جهت بر دیگر زبانان برتری دارد.

در ضمن با این عربی که در ایران تدریس میشه، دانش آموزان هنر کنند می تونن به تست های کنکور پاسخ بدهند، کسی که بخواهد به تفسیر قرآن بپردازد، به حوزه می رود و درس می خواند. تفسیر و فهم از قرآن چیز آسانی نیست که با 6 سال عربی چرتی که در مدرسه درس داده می شود چیزی از این کتاب آسمانی بزرگ فهمید. ممکن است کمک کند، ولی با وجود تفاسیر مختلف از مراجع، چه نیازی به این کار است؟

از طرفی قرآن طوری نازل شده که هر کسی به اندازه توانش از این مائده الهی استفاده می کند و هر کس با هر فهمی می تواند چیزهای زیادی از آن فراگیرد.

پس هیچ ربطی به یادگیری عربی ندارد !!!!!!!
    خوب برادر عزیز حالا مشکل شما چیه؟ میخایین درس عربی را حذف کنند از مدارس؟؟؟
    شاید کسی نتونه با این قدر عربی خوندن قرآنو تفسیر نکنه، که البته نمیتواند هم تفسیر بکند ولی باید اصول اولیه زبان قرآن که کتاب دینی ماست، را آموزش بدهند تا بتونیم تا حدودی گلیم خود را از آب بکشیم بیرون یا نه؟ بعدا هم هرکی خواست بیشتر مطالعه کنه، میره دنبالش.
    گذشته از این، اگه قرار باشه هرکی از هر درسی خوشش نیاد، بیاد بگه که اون درسو حذف کنند و هرکی خواست خودش میره دنبالش، اون موقع باید مدارسو تعطیل کنند که!!!
    یکی از عربی خوشش نمیاد، یکی از انگلیسی، یکی از ریاضیٰ یکی از علوم، یکی مثل من از فارسی و الی آخر که دیگه درسی نمیمونه......
    حالا من نمیدونم شما با زبان عربی مشکل دارید یا با درس زبان عربی؟

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 55
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبی حسینی فهرجی نمایش پست ها
    خوب دوست عزیز آدم بی حوصله دیرتر حق را پیدا خواهد کرد . و راحت دنبال باطل روانه می شود
    من حوصله بحث دارم اما نه با شما و تو این انجمن، چون واقعا 1)نمیخوام این انجمن را بهم بریزم. 2)اینجا فردی رو نمیبینم که مثل خودم باشه(یعنی در خصوص مسائل دینی به روایت تقلید چنگ بزنه.)

دين شما براى خودتان و دين من براى خودم
    بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم عده ی کثیری گمراه شدند و به پیروی از اهل بیت نپرداختند. حتی کسانی که در محل غدیر با امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام بیعت کرده بودند هم بعدا بیعت شکستند.
    همین الآن هم عده ی کثیری اسم خود را شیعه گذاشته اند اما از غیر معصوم پیروی می کنند.

به نظرم دارید از موضوع اصلی تاپیک منحرف میشید. به ادامه ی بحثتون بپردازید.

اما در مورد عقاید من و امثال من میتونید به سایت: http://ekhbarion.com مراجعه بفرمایید. البته این سایت هم ممکنه عقاید مارو دقیقا بیان نکرده باشه. گرچه این سایت مخصوص اخباریون است اما بازم امکان داره بعضی جاها اشتباه کرده باشه.
    ویرایش توسط WP Fox Pro : 9th December 2012 در ساعت 08:47 PM

4. کاربرانی که از پست مفید WP Fox Pro سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    45
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

من حوصله بحث دارم اما نه با شما و تو این انجمن، چون واقعا 1)نمیخوام این انجمن را بهم بریزم. 2)اینجا فردی رو نمیبینم که مثل خودم باشه(یعنی در خصوص مسائل دینی به روایت تقلید چنگ بزنه.)

بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم عده ی کثیری گمراه شدند و به پیروی از اهل بیت نپرداختند. حتی کسانی که در محل غدیر با امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام بیعت کرده بودند هم بعدا بیعت شکستند.
    همین الآن هم عده ی کثیری اسم خود را شیعه گذاشته اند اما از غیر معصوم پیروی می کنند.

به نظرم دارید از موضوع اصلی تاپیک منحرف میشید. به ادامه ی بحثتون بپردازید.

اما در مورد عقاید من و امثال من میتونید به سایت: http://ekhbarion.com مراجعه بفرمایید. البته این سایت هم ممکنه عقاید مارو دقیقا بیان نکرده باشه. گرچه این سایت مخصوص اخباریون است اما بازم امکان داره بعضی جاها اشتباه کرده باشه.
    با درود بر شما دوست عزیز

اما اینکه گفتید حوصله بحث رادارید باید بگویم که انسانی که می خواهد مباحثه داشته باشد و نظراتش را دیگران بشنوند باید در مرحله آغاز این را بداند

1- اینکه ادبیاتی پسندیده داشته باشد نه اینکه با ادبیاتی اینچنین صحبت کند ((نمی خواهم این انجمن را بهم بریزم )) مگر اینجا چاله میدان است

2- اینکه خود را بالاتر از دیگری نداند و بخواهد یک بحث پایاپای داشته باشد و نگوید ((اینجا فردی را نمی بینم که مثل خودم باشه)) شما هم مثل آمریکایی ها خیلی خودتان را بالا می دانید و ..........نمی نویسم تا از بحث خارج نشویم

6. کاربرانی که از پست مفید مجتبی حسینی فهرجی سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 55
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

اینکه ادبیاتی پسندیده داشته باشد نه اینکه با ادبیاتی اینچنین صحبت کند ((نمی خواهم این انجمن را بهم بریزم )) مگر اینجا چاله میدان است
    منظور من این بود که با بحث کردن من ممکنه انجمن نظمش بهم بخوره. منظورم این نبود که اینجا فحش و دری وری نثار دیگران میکنم.

اینکه خود را بالاتر از دیگری نداند و بخواهد یک بحث پایاپای داشته باشد و نگوید ((اینجا فردی را نمی بینم که مثل خودم باشه))
    بهتره سعی نکنید به کسی ضربه بزنید با سوء استفاده از حرفاش، این کار خلاف اخلاقه. منظور من اینه که حوصله بحث با کسایی که از غیر معصوم پیروی می کنند را ندارم. نه اینکه شما ها در حد بحث با من نیستید. من همچین جسارتی نمیکنم.

شما هم مثل آمریکایی ها خیلی خودتان را بالا می دانید
    بجای اینکه به جنگ با کشور پیشرفته ای مثل آمریکا برید. سعی کنید اون ها رو الگو قرار بدید و مثل اون ها پیشرفت کنید.
    روایت داریم به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم خبر رسید که در فلان جا فلان سلاح را ساخته اند. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم دستور دادند که بی درنگ به آنجا بروید و ...(تا آنجا که یاد بگیرند آن سلاح را بسازند.)
    از این روایت چنین برداشت می شود که اگر درجایی پیشرفتی دیده شد، جامعه ی اسلامی باید تلاش کند تا همانند جامعه ی پیشرفته، پیشرفت کند.
    من هم چنین میکنم و به خودم میبالم که به روایات چنگ میزنم. که در موقع حساب و کتاب همین آیات و روایات هستند که برای من حجت می شوند.

و ..........نمی نویسم تا از بحث خارج نشویم
    حقیر هم در پست قبلی خودم عرض کردم به ادامه ی بحثتان بپردازید. (اما شما به ادامه بحثمان پرداختید.)

والسلام علی من اتبع الهدی
    یاعلی

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    45
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

منظور من این بود که با بحث کردن من ممکنه انجمن نظمش بهم بخوره. منظورم این نبود که اینجا فحش و دری وری نثار دیگران میکنم.

بهتره سعی نکنید به کسی ضربه بزنید با سوء استفاده از حرفاش، این کار خلاف اخلاقه. منظور من اینه که حوصله بحث با کسایی که از غیر معصوم پیروی می کنند را ندارم. نه اینکه شما ها در حد بحث با من نیستید. من همچین جسارتی نمیکنم.

بجای اینکه به جنگ با کشور پیشرفته ای مثل آمریکا برید. سعی کنید اون ها رو الگو قرار بدید و مثل اون ها پیشرفت کنید.
    روایت داریم به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم خبر رسید که در فلان جا فلان سلاح را ساخته اند. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم دستور دادند که بی درنگ به آنجا بروید و ...(تا آنجا که یاد بگیرند آن سلاح را بسازند.)
    از این روایت چنین برداشت می شود که اگر درجایی پیشرفتی دیده شد، جامعه ی اسلامی باید تلاش کند تا همانند جامعه ی پیشرفته، پیشرفت کند.
    من هم چنین میکنم و به خودم میبالم که به روایات چنگ میزنم. که در موقع حساب و کتاب همین آیات و روایات هستند که برای من حجت می شوند.

حقیر هم در پست قبلی خودم عرض کردم به ادامه ی بحثتان بپردازید. (اما شما به ادامه بحثمان پرداختید.)

والسلام علی من اتبع الهدی
    یاعلی

بنده نیز تصمیم شما (یعنی پایان بحث)را می پسندم و اعتراف می کنم شیعه ی واقعی امام جعفر صادق (ع) هستید چون اگربحث ادامه پیداکند تبدیل به مجادله خواهد شد نه مباحثه

بدرود
    در پناه حق
    الله یارتان

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    باغبانی
    ارسال تشکر
    1,293
    قدرت امتیاز دهی
    295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی فهیمی نمایش پست ها
    ماایرانی هستیم وباید زبان آریایی خودمو ن رو حفظ کنیم. خیلی از لغات ما بدلیل استعمار بیگانگان از بین رفته و یا جایگزینشو آوردن یا همونارو تغیر دادن. اگر قرار باشه ما به زبان خارجه بدلیل بین المللی بودنش یا اینکه زبان کتاب دینی ماست بیش از حد اهمیت بدیم پس بتدریج خودمونو بی هویت کردیم. مثال فلسطین ، مگر زبان اولش عربی بود؟ مگر ابرانی نبودند؟ زبان های دیگر در کنار زبان اصیل ایرانی ، ایرانی.
    جلل الخالق!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    فلسطین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ایرانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

ببخشید میشه تو نقشه جهان، جایگاه فلسطینو اینجا بگیییید؟؟؟؟؟؟

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    باغبانی
    ارسال تشکر
    1,293
    قدرت امتیاز دهی
    295
    Array

شما که این سخن را به ((یه عاشق ))گفتی بدان که خیلی از آیات قران را نادرست تفسیر کرده و به خورد اندیشه شما میدهندکه الان اینجور عربی را دوست داری
    معذرت میخام، تفسیر نادرست آیات چه ربطی به دوست داشتن یا نداشتن یک زبان داره؟ مثلا اگه کسی زبان آلمانی را دوست داشته باشه به چه دلیل میتونه باشه؟ چه چیزی را اشتباها به خوردش دادن که علاقمند به زبان آلمانی شده؟

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    باغبانی
    ارسال تشکر
    1,293
    قدرت امتیاز دهی
    295
    Array

اینجوری که شما می گی یعنی خالق ما عرب زبونه و زبون دیگه نمی فهمه ؟

بس کنید دیگه خودتون را به نا آگاهی زدید یا واقعا آگاهی ندارید

خالق ما به زبون خاص صحبت نکرده و کتاب آسمانی به زبان آریایی داره زبان عبری داره زبان عربی هم داره پس ما طبق گفته شما باید همه این زبان ها را یاد بگیریم
    ایشون نگفتن زبان خالق، گفتند زبان کتاب خالق.
    بو به قول شما خالق ما کتابایی به زبانهای دیگری هم دارد، مثل عبری، هیچ جایی از جمله ایشون این مفهوم را نمیده که نباید عبری یا دیگر زبانها را یاد گرفت، صحبت ایشون در مورد یادگیری عربی هست، نه عدم یادگیری دیگر زبانها.
    این تاپیک هم در مورد زبان عربیست

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    باغبانی
    ارسال تشکر
    1,293
    قدرت امتیاز دهی
    295
    Array

بنده نیز تصمیم شما (یعنی پایان بحث)را می پسندم و اعتراف می کنم شیعه ی واقعی امام جعفر صادق (ع) هستید چون اگربحث ادامه پیداکند تبدیل به مجادله خواهد شد نه مباحثه

بدرود
    در پناه حق
    الله یارتان
    از نوشته تون چنین بر می آید که امام صادق (ع) بحث را به مجادله میکشیدند، میشه مثالی بیارید تا شاید دیدمان را روشن کند و در مورد عقایدمان تجدید نظری حاصل شود؟

صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)